Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

1000 zł za "brand identity"

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    1000 zł za "brand identity"

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
    Może ktoś chce popełnic ety dla nowego kontraktora? W sieci znalazłem takie oto ogłoszenie:



    No i wiemy też czego możemy się spodziewać na starcie
    Dodaj, że chcą za to zapłacić (ta-dam!) 1000 złotych (badum-tsss!)

    Jak dla mnie jest to wystarczającym wyznacznikiem podejścia założycieli do tego przedsięwzięcia, kim by oni nie byli.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    #2
    A jakiej byś się spodziewał ceny?
    Kiedyś zaproponowałem osobie, która amatorsko zaprojektowała mi wzór graficzny na zaproszenia ślubne, by zrobiła projekty etykiet po 200 zł za sztukę + ekwiwalent. Dostałem wstępne próbki, które w większości zaakceptowałem i osoba się wypieła. Albo ją to przerosło, albo było za mało.

    Comment

    • pizmak666
      Senior
      • 12-2006
      • 1898

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
      Dodaj, że chcą za to zapłacić (ta-dam!) 1000 złotych (badum-tsss!)

      Jak dla mnie jest to wystarczającym wyznacznikiem podejścia założycieli do tego przedsięwzięcia, kim by oni nie byli.
      Mi raczej chodziło o asortyment nie samo podejście do biznesu
      „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

      "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

      Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi

        Jak dla mnie jest to wystarczającym wyznacznikiem podejścia założycieli do tego przedsięwzięcia, kim by oni nie byli.
        Mógłbyś doprecyzować, bo nie jestem w stanie się domyślić, o co chodzi? Przecież poniżej są oferty, zatem rozumiem, że ta cena nie jest wzięta z kosmosu.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • zgoda
          Senior
          • 05-2005
          • 3516

          #5
          Jasne, zawsze znajdzie się "student", który wyklika projekt za 200 złotych. Projekt u profesjonalisty kosztuje o wiele więcej.

          Ludzie którzy to robią nie mają szacunku dla cudzej pracy, spodziewam się też, że nie będą mieć szacunku dla swoich klientów. I najwyraźniej nie interesuje ich jakość.
          Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

          Comment

          • PaPe
            Senior
            • 03-2005
            • 176

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Jasne, zawsze znajdzie się "student", który wyklika projekt za 200 złotych. Projekt u profesjonalisty kosztuje o wiele więcej.
            Rzeczywiście stawka jest mocno "studencka".

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
            Ludzie którzy to robią nie mają szacunku dla cudzej pracy, spodziewam się też, że nie będą mieć szacunku dla swoich klientów. I najwyraźniej nie interesuje ich jakość.
            Nie można tak z góry zakładać najgorszego. Może są nowi w biznesie, starają się ograniczyć koszty początkowe. Może podeszli do sprawy jak by warzyli w domu - ważne jest piwo a na etykiecie to głównie informacje. Poczekajmy na premierę.

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
              Rzeczywiście stawka jest mocno "studencka".
              Czy ja wiem - zakładając, że etykiety, szkło, koszulki będą oparte na jednym schemacie, tylko wprowadzane będą drobne różnice, np. zmiana kolorystyki tła i dane, to nie można tego potraktować jako 8 osobnych projektów, tylko zaprojektowanie przede wszytskim logo.

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
              Nie można tak z góry zakładać najgorszego. Może są nowi w biznesie, starają się ograniczyć koszty początkowe. Może podeszli do sprawy jak by warzyli w domu - ważne jest piwo a na etykiecie to głównie informacje. Poczekajmy na premierę.
              No właśnie.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgoda Wyświetlenie odpowiedzi
                Ludzie którzy to robią nie mają szacunku dla cudzej pracy, spodziewam się też, że nie będą mieć szacunku dla swoich klientów. I najwyraźniej nie interesuje ich jakość.
                No proszę, jeszcze nie ruszyli, ale już są straceni w Twoich oczach. Sam korzystałem kilkakrotnie z Oferii i zdarzało mi się wybierać droższe oferty niż zaproponowany przeze mnie budżet. Co więcej, uważam, że studenci potrafią "wyklikać" całkiem niezłe projekty, za niewygórowane pieniądze. Profesjonalne agencje reklamowe, które z szacunku dla cudzej pracy życzą sobie ciężkich pieniędzy, kogo zatrudniają? - właśnie studentów często.

                Logo Artezana i grafika etykiet jest skromna, czy to znaczy, że nie szanują klientów, bo nie wydali na to majątku? Nie sądze.
                Last edited by danhaj; 12-01-2013, 02:34.
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #9
                  Artezany zamówili logo i resztę zrobili sami. Tutaj gość zamawia kompletne brand identity (identyfikacja marki?) i chce na to przeznaczyć 1000 zł. Jak dla mnie to jest jasny wyraz postawy "frajerzy kupią wszystko".
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎