Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koszty browarowania w Czechach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #46
    Zluzuj jacer, bo później będziesz mi narzekał na atmosferę na BB
    Last edited by ART; 26-01-2013, 19:58.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • bayern71
      Senior
      • 06-2006
      • 1004

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
      Zluzuj jacer, bo później będziesz mi narzekał na atmosferę na BB
      Refleksji z jego strony to forum nie zarejestrowało. Nie liczyłbym na cud
      Jacer
      Analizuj dalej, nie trać czasu na fakty. Trzymam kciuki.

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10837

        #48
        W dniu wczorajszym miałem okazję odwiedzić dwa rosyjskie rzemieślnicze browary. Tak się prezentują ceny u nich. "Beer Zelis" cena za jeden litr, "Ponarth" za pół litra.
        Attached Files
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
          Jacer
          Analizuj dalej, nie trać czasu na fakty. Trzymam kciuki.
          Mnie analiza niepotrzebna, bo wiem, że piwo w wioskowym browarze lub w małym mieście w Polsce nie będzie kosztować 3,50zł.

          banaszek zaczął temat.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Krzysiu
            Krzysiu
            • 02-2001
            • 14936

            #50
            I dobrze, że zaczął. Ja sam jestem ciekaw, dlaczego u nich to jest możliwe, a u nas nie. Moja teoria jest taka, że tam nie ma Sanepidu, dlatego. Chociaż nie tłumaczy wszystkiego.

            Ale zaobserwowałem też zjawisko, że "zeuropeizowanie" lokalu gastronomicznego powoduje natychmiastowy wzrost ceny piwa z 20 do 30 koron.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
              W dniu wczorajszym miałem okazję odwiedzić dwa rosyjskie rzemieślnicze browary. Tak się prezentują ceny u nich. "Beer Zelis" cena za jeden litr, "Ponarth" za pół litra.
              No to taniej niż u nas. Dziwne. Wydawało mi się, że ceny w Kaliningradzie sięgają 10-12 złotych za 0,5 litra. Jeden rubel to ok 10 groszy?

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • abernacka
                Senior
                • 12-2003
                • 10837

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                No to taniej niż u nas. Dziwne. Wydawało mi się, że ceny w Kaliningradzie sięgają 10-12 złotych za 0,5 litra. Jeden rubel to ok 10 groszy?
                Tak, źle tam nie jest. Ceny piwa w browarach restauracyjnych, za pół litra wahają się od 7,5zł do max. 10zł (za Stouta, czy też za Bittera).
                Piwna turystyka według abernackiego

                Comment

                • alterbeer
                  Senior
                  • 09-2011
                  • 138

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                  Tak, źle tam nie jest. Ceny piwa w browarach restauracyjnych, za pół litra wahają się od 7,5zł do max. 10zł (za Stouta, czy też za Bittera).
                  Dla nas źle nie jest... Ale robiąc szybki research widać, że średnie zarobki w Obwodzie kaliningradzkim to ok 1800 zł brutto, płaca minimalna to 600 zł brutto (w przeliczeniu). W takim wypadku cena dla mieszkańców jest zdecydowanie wygórowana (nawet na tle niby drogiej piwnie Polski).

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alterbeer Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla nas źle nie jest... Ale robiąc szybki research widać, że średnie zarobki w Obwodzie kaliningradzkim to ok 1800 zł brutto, płaca minimalna to 600 zł brutto (w przeliczeniu). W takim wypadku cena dla mieszkańców jest zdecydowanie wygórowana (nawet na tle niby drogiej piwnie Polski).
                    W takim razie, dla kogo działa tam 8 browarów restauracyjnych, 3 rzemieślniczych i 1 przemysłowy? Dla garstki ludzi? Śmiem wątpić!
                    Tym bardziej, że lokale pękały w szwach podczas naszej obecności.
                    Last edited by abernacka; 27-01-2013, 11:26.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • alterbeer
                      Senior
                      • 09-2011
                      • 138

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      W takim razie, dla kogo działa tam 8 browarów restauracyjnych, 3 rzemieślniczych i 1 przemysłowy? Dla garstki ludzi? Śmiem wątpić!
                      Tym bardziej, że lokale pękały w szwach podczas naszej obecności.
                      W Warszawie też są lokale pękające w szwach, gdzie koszt skromnej kolacji dla 2 osób to kilkaset złotych, a na zamówione Porsche w salonie trzeba czekać rok (bo jest tylu chętnych) - ale to niczemu nie dowodzi.

                      Pewnie większość klientów w tych browarach restauracyjnych to przyjezdni, pracownicy firm z kapitałem zagranicznym i pracownicy firm państwowych pokroju Gazpromu, ale statystyki mówią coś innego (na temat większości społeczeństwa). Jeśli polskie browary restauracyjne próbują się nachapać na naiwnych klientach (ze swoimi cenami) to co trzeba powiedzieć o rosyjskich browarach, gdzie koszty prowadzenia działalności są zdecydowanie niższe niż u nas (pomijając Moskwę i Petersburg, ale o tych nie wspominasz), a cena piwa jest niewiele niższa?

                      Comment

                      • banaszek
                        SłabyUżytkownik
                        • 02-2005
                        • 617

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nigdzie nie przeszedłem na podatki. Podatek od osób prawnych wynosi 19%. Nie mieszaj tego.

                        Cały czas mówimy o ZUS, który generuje najwięcej kosztów w Polsce co miesiąc.
                        Cytat z Twojej wypowiedzi: Jak widzę Czeski system podatkowy jest ukierunkowany aby wykazywać zysk. U nas jest odwrotnie, trzeba wykazywać jak najmniejszy.

                        No to podatek czy ZUS? Akurat ten wątek jest najmniej istotny (czy ZUS jest czy nie jest podatkiem). Chodzi o kolumnę "koszty". I jak napisał Krzysiu faktycznie nie doszliśmy do sedna. Jednak jak widać (w uproszczeniu) strona kosztowa w postaci danin "podatek od dochodu" i "składki na ubezpieczenie społeczne" dla tak małej działalności (w rozumieniu skali zatrudnienia: 3-4 osoby?) to nie są jakieś wielkie liczby (różnica pomiędzy daninami w Czechach i w Polsce).

                        Może ktoś z wiedzą się wypowie? Ciekaw jestem bardzo. JAKIŚ składnik u nas musi bardzo mocno odbiegać od jego wartości w Czechach.


                        Comment

                        • banaszek
                          SłabyUżytkownik
                          • 02-2005
                          • 617

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PaPe Wyświetlenie odpowiedzi
                          A kto dał Ci te informacje? Ja za grudzień płaciłem jakieś 950 zł.
                          Tak, przepraszam za pomyłkę. Błąd rachunkowy. Przyjąłem podwójną składkę zdrowotną (gdzieś wyżej podałem poprawne wyliczenia). Podwójną bo... ja tak płacę. Masz rację, całość składek w kwocie minimalnej to około 950 PLN.


                          Comment

                          • banaszek
                            SłabyUżytkownik
                            • 02-2005
                            • 617

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mnie analiza niepotrzebna, bo wiem, że piwo w wioskowym browarze lub w małym mieście w Polsce nie będzie kosztować 3,50zł.

                            banaszek zaczął temat.
                            Zaczął bo lubi arytmetykę i powoduje nim ciekawość "dlaczego na południu liczby wyglądają inaczej niż w Polsce". Przystąpiłeś do dyskusji więc sądzę, że masz do przekazania interesujące informacje.


                            Comment

                            • jacer
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 9875

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banaszek Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może ktoś z wiedzą się wypowie? Ciekaw jestem bardzo. JAKIŚ składnik u nas musi bardzo mocno odbiegać od jego wartości w Czechach.
                              On jest znany od dawna. Kwota wejścia na rynek.

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika banaszek Wyświetlenie odpowiedzi
                              całość składek w kwocie minimalnej to około 950 PLN.
                              Od lutego ponad tysiąc. Wzrosła płaca minimalna.
                              Milicki Browar Rynkowy
                              Grupa STYRIAN

                              (1+sqrt5)/2
                              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                              No Hops, no Glory :)

                              Comment

                              • banaszek
                                SłabyUżytkownik
                                • 02-2005
                                • 617

                                #60
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                                On jest znany od dawna. Kwota wejścia na rynek.



                                Od lutego ponad tysiąc. Wzrosła płaca minimalna.
                                Dziękuję! Teraz już wiem co chciałem wiedzieć. Twoje
                                Last edited by banaszek; 27-01-2013, 14:53.


                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎