Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jakie piwa kupić w prezencie - proszę o pomoc / poradę

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • milena-l
    Junior
    • 08-2016
    • 3

    Jakie piwa kupić w prezencie - proszę o pomoc / poradę

    Hej!

    Znalazłam to forum dzięki wujkowi Google szukając rozwiązania pewnego banalnego piwnego problemu Piszę "banalnego", bo dla Was jako dla ekspertów na pewno jest banalny a ja nie bardzo wiem, gdzie szukać a sprzedawcy w sklepach ostatnio mi kiepsko doradzili...

    Zbliżają się dwudzieste urodziny mojej najlepszej przyjaciółki, która bardzo lubi piwo i dużo tego trunku pije. W sensie dużo, ale oczywiście bez przesady No i chciałam jej zrobić prezent i kupić kilkanaście różnych piw w takim stylu, jaki ona lubi. A lubi piwa typu Pils, bez mocnych nut chmielowych (goryczy), takie w stylu Namysłowa czy Złotego Bażanta.

    Czy ktoś mógłby polecić mi inne ciekawe piwa w tym stylu, do dostania w Polsce (niekoniecznie w marketach, może być w delikatesach czy sklepach specjalistycznych) lub możliwe do zamówienia przez internet. Cena jest sprawą drugorzędną. Chciałabym zrobić przyjaciółce fajną niespodziankę i kupić jej powiedzmy 10 różnych mniej znanych piw, ale tylko w stylu, który ona lubi.

    Będę wdzięczna za pomoc i sugestie.

    Buziaki
    Milena
  • MistrzSuspensu
    Member
    • 01-2016
    • 50

    #2
    Kupowałaś w specjalistycznym czy sklepie osiedlowym ewentualnie markecie?
    Proponuję przejść się do sklepu specjalistycznego i zapytać o pilsnera z browarów regionalnych, czeskich albo niemieckich. Z tym, że musisz zaznaczyć, że nie chcesz mocnej chmielowej goryczki, bo pilsner to generalnie piwo, w którym chmiel jest wyraźny w smaku i aromacie. Być może dlatego sprzedawca słabo ci doradził?

    Comment

    • milena-l
      Junior
      • 08-2016
      • 3

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MistrzSuspensu Wyświetlenie odpowiedzi
      Kupowałaś w specjalistycznym czy sklepie osiedlowym ewentualnie markecie?
      Proponuję przejść się do sklepu specjalistycznego i zapytać o pilsnera z browarów regionalnych, czeskich albo niemieckich. Z tym, że musisz zaznaczyć, że nie chcesz mocnej chmielowej goryczki, bo pilsner to generalnie piwo, w którym chmiel jest wyraźny w smaku i aromacie. Być może dlatego sprzedawca słabo ci doradził?
      Byłam w dużym sklepie typu ekskluzywne alkohole i sprzedawca na pewno znał się na alkoholach, ale akurat nie na piwie i po prostu nie za bardzo umiał mi coś doradzić. A sklepów tylko z piwem nie znam - myślałam, że wystarczy iść do delikatesów alkoholowych... Zrobię jak radzisz, tylko jakiegoś specjalistycznego piwnego sklepu w Warszawie muszę poszukać. Dziękuję.

      Comment

      • metalsrem
        Senior
        • 09-2008
        • 239

        #4
        Zakładka Piwo - Gdzie,dalej sklepy z piwem i województwo mazowieckie, wszystko na tym forum znajdziesz.
        Browar domowy SKOTAR

        Comment

        • pioterb4
          Senior
          • 05-2006
          • 4322

          #5
          Pils bez mocnych nut chmielowych i wyraźnej goryczki to jak Ford Mustang bez V-ki pod maską albo studniówka bez poloneza - no nie da się.

          Z opisu wynika, ze koleżanka ewidentnie pilsów nie lubi, poszukałbym w sklepach specjalistycznych w twoim mieście importów z DE w stylu Helles/Landbier/Lagerbier, ewentualnie coś z polskich browarów regionalnych (Ciechan, Wąsosz).

          Comment

          • seba_gliwice
            Senior
            • 10-2003
            • 374

            #6
            Polecam Kormorana. Można skomponować całkiem fajny zestaw upominkowy. Niektóre są nawet seryjne i można je namierzyć np. w MACRO. Jeśli nie lubi mocno chmielonych to np. w zestawie umieścić "Warmińskie Rewolucje" i całą serię "PLONów" ...

            Comment

            • milena-l
              Junior
              • 08-2016
              • 3

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              Pils bez mocnych nut chmielowych i wyraźnej goryczki to jak Ford Mustang bez V-ki pod maską albo studniówka bez poloneza - no nie da się.

              Z opisu wynika, ze koleżanka ewidentnie pilsów nie lubi, poszukałbym w sklepach specjalistycznych w twoim mieście importów z DE w stylu Helles/Landbier/Lagerbier, ewentualnie coś z polskich browarów regionalnych (Ciechan, Wąsosz).
              Na to wygląda I tu wychodzi moja niewiedza, bo myślałam, że to co koleżanka lubi to właśnie pils. A okazuje się, że to po prostu zwykłe piwo jasne, pasteryzowane, bez mocnej goryczki, łagodne w smaku I w taki sposób zaczęłam tłumaczyć sprzedawcą i udało się kilka gatunków dobrać, głównie czeskich i niemieckich. Dzięki raz jeszcze za pomoc.

              Comment

              • pioterb4
                Senior
                • 05-2006
                • 4322

                #8
                To fajnie, że dałaś radę. Jednak kumaty sprzedawca to najlepszy doradca w takich wypadkach

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎