Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Goscinnosc holenderska

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #31
    Prześlij tą książkę któremuś z naszych satyryków. Nie będzie musiał niczego tworzyć. To gotowe dzieło humorystyczne.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #32
      Nie no, nie wyrobię! Najlepsze są teksty z 'kielnerem'.

      Teraz sobie przypominam, że będąc na Węgrzech jakoś nie mogłem dogadać się z tubylcami, chociaż miałem ze sobą rozmówki.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #33
        A mi się najbardziej podobał rzeźnik w zestawie mięsnym
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #34
          Marusia napisał(a)
          rzeźnik w zestawie mięsnym
          Coś takiego akurat bym popierał, he he. Jak to było - nosił wilk razy kilka...

          Comment

          • Mister
            Gość
            • 09-2001
            • 683

            #35
            żąleną napisał(a)
            Nie no, nie wyrobię! Najlepsze są teksty z 'kielnerem'.

            Teraz sobie przypominam, że będąc na Węgrzech jakoś nie mogłem dogadać się z tubylcami, chociaż miałem ze sobą rozmówki.
            a nie byl przypadkiem autorem rozmowek wegierskich tez pan Tabaksblatt ?
            mysle, ze jak by trzeba bylo, splodzil by tez rozmowki swahili...

            Comment

            • szostak
              Gość
              • 02-2002
              • 1176

              #36
              Mister napisał(a)


              a nie byl przypadkiem autorem rozmowek wegierskich tez pan Tabaksblatt ?
              mysle, ze jak by trzeba bylo, splodzil by tez rozmowki swahili...
              Tez by je spieprzył, co byłoby dużym wyczynem. Suahili jest prosty. Swojego czasu widziałem zagadkę opartą na tym języku. Podanych było dziesieć słów w języku suahili. Trzeba było prawidłowo połączyć je z odpowiednikami w języku polskim, znając tylko jeden odpowiednik. Było to zadanie na parę minut.

              Comment

              • Mister
                Gość
                • 09-2001
                • 683

                #37
                Dla porownania skopiowalem ten sam tekst w swahili i po polsku...


                Swahili:
                Virtual maktaba kuwa kama chama a aridhio husiana kwa elimu, amali aidha industry, dola aidha jitoa katika emergency udhibiti. Maktaba enye kuwa fasiri into ingi lugha kwa auni hivyo ambao mafaa ingereza kama kama 2 lugha. Maktaba jedwali a ridhi( TOC) -1 elimu -2 chama -3 amali -4 mawasiliano -5 computers -6 conferences 7-earth elimu -8 emergency udhibiti chombo -9 federal emergency udhibiti chombo( FEMA) -10 1 responders( fyetua, tiba, askari, SAR) -11 global emergency udhibiti mfumo(GEMS) -12 kienyeji emergency udhibiti -13 ramani -14 chenezo -15 media -16 tiba -17 engine federal chombo( USA) -18 dola dola( USA) -19 volunteeers -20 WWW

                Polish:
                Przedimek okreslony faktyczny biblioteka byc organizacja grupy od dana opowiadac zeby edukacja, biznes i przemysl, zarzadzanie i ochotnik w niebezpieczenstw zarzadzanie. Przedimek okreslony biblioteka has byc translatted do duzo jezyk zeby pomagac tamci kto poslugiwac sie english gdy 2 jezyk. Biblioteka przedstawiac od tresc( TOC) -1 edukacja -2 asocjacja -3 biznes -4 komunikacja -5 komputer -6 narada -7 nora nauka -8 niebezpieczenstw managment agencja -9 federacyjny niebezpieczenstw Managment agencja( FEMA) -10 1 responders( ogien, medyczny, policja, SAR) 11-global niebezpieczenstw zarzadzanie system( GEMS) -12 miejscowy niebezpieczenstw zarzadzanie -13 sporzadzac mape -14 mierzyc -15 media -16 medyczny 17-other federacyjny agencja( USA) -18 panstw zarzadzanie( USA) -19 ochotnik -20 WWW

                Comment

                • szostak
                  Gość
                  • 02-2002
                  • 1176

                  #38
                  Znasz suahili ?

                  Comment

                  • Mister
                    Gość
                    • 09-2001
                    • 683

                    #39
                    ten co splodzil te tlumaczenie ze swahili zdaje sie ze tak zna polski
                    jak ja swahili...

                    Comment

                    • Mister
                      Gość
                      • 09-2001
                      • 683

                      #40
                      Przed laty dalem w pewnym poczytnym,polskim czasopismie ogloszenie:
                      “Mam tyle i tyle lat,szukam kontaktu z Polakiami interesujacymi sie literatura polska”.
                      Dostalem szereg ciekawych listow,ale takze i takie przedziwne…
                      Osobliwie spodobal mi sie wystep pewnego mlodzienca z podszczecinskiego miasteczka.
                      A ze list jest niedlugi,zacytuje go w calosci:
                      “Drogi M,
                      Przesylam ci ja zdjecie swoje bo zem ci ja wlozyl je do koperty.Zem ja zapomnial,ale przypomnialo mi sie o 22.30,bardzo ja cie przepraszam,nie gniewaj sie na mnie.
                      Te zdjecia robione sa z mojego aparatu fotograficznego.Ja mam aparat fotograficzny,radio tranzystorowe a takze zdjecia samochodow kilka.Ja konczem list.Czekam na odpis listu.Jak przyjedziesz do mnie na swieta to sobie kilka zdjec zrobimy.Zaproszenie do Polski ja ci przesylam na oddzielnej karcie”
                      Faktycznie,list sie skladal z dwoch wyrwanych z zeszytu kartek.Jedna z cwiartek zostala
                      zgrabnie oderwana i ozdobiona tekstem:
                      “Zapraszam do Polski kolege M w celu odwiedzenia kolegi i Polski.Zapraszam ja ciebie bardzo.
                      Do Polski przyjedz drogi kolego.
                      Zaprasza
                      Zdzislaw M.”
                      Do listu wlozyl zacny Zdzislaw “zdjec kilka”.Z. w postawie zasadniczej.Z. z panna jakas ladna.Niezwykle spodobalo mi sie zdjecie z dedykacja pod tytulem “Ja i koledzy moi”.
                      Przedstawia ono trzech mlodych ludzi odpoczywajacych na kupie piachu.Jeden z kolegow
                      odznacza sie tak znaczna tusza ze telewizyjny Wojciech Mann to przy nim zabiedzony suchotnik.
                      Cala ekipa z duzym zainteresowaniem pali papierosy,zgrabnie trzymane miedzy dwoma wyprostowanymi palcami.
                      Inny list,od pewnej jeszcze dosyc mlodej panny z wiekszego miasta w Polsce poludniowo-wschodniej,tez godzien zaprezentowania.
                      “Ja jestem zainteresowana chlopcami w wieku do 35 lat.Wzrost 176 do 185 cm”.
                      Przynajmniej,co do wzrostu kwalifikuje sie - ucieszylem sie.Czekalo mnie jeszcze wiecej prob. “Prosze Cie tylko,by nie byli to hipisi (?).Nie lubie hipisow”.
                      Polecialem szybko do lustra i obejrzalem sie krytycznie.
                      Nastepnie panna przechodzi do opisu wdziekow wlasnych.Nie zapomina tez o pochodzeniu.
                      “Jestem z rodziny inteligenckiej.Mama lekarz,tato prawnik.Rodzenstwa brak”.
                      O charakterze i hobby tez warto wspomniec.
                      “Jestem dziewczyna romantyczna i lubie romantycznych,szczerych chlopcow.Mam kilka
                      interesujacych hobby.Lubie strasznie “ lovely music” (muzyka milosna - wyjasnia),
                      plywanie i lyzwy.Lubie zycie komfortowe z przyjemna atmosfera domowa.Lubie tanczyc i lubie dobra milosc”.
                      Co do tego zupelnie sie zgadzam.Tez lubie zycie komfortowe a zwlaszcza z atmosfera domowa.Jak musze,to tancze.Za to bezwzglednie przepadam za dobra miloscia.
                      “Nie jestem zainteresowana obywatelami kolorowymi”.W nawiasie dokladnie wyszczegolnia,ktorymi obywatelami nie jest zainteresowana.
                      “Z rodzin mieszanych tez nie”.
                      Zzielenialem ze zgrozy,bo moi przodkowie troche pomieszali sie z Baltami,a z kim jeszcze,to lepiej nie wspominac.Mogila.Slubu nie bedzie.
                      “Lubie samochody sportowe.Czy masz taki? Lubie tylko samochody sportowe.Inne nie”.
                      Zazylem sole trzezwiace.
                      Zakonczenie listu jest szczegolnie interesujace:
                      “Tutaj w Polsce Holendrzy sa popularni.Tak jak Polki w Holandii.Prosze przeczytaj ten list kilka razy,pomysl i daj odpowiedz sam lub przekaz moj adres Twojemu koledze ktory zainteresowany bylby moja osoba”.
                      Zrobilem wszystko zgodnie z instrukcja.List przeczytalem przynajmniej siedem razy.
                      Przemyslenia przekazuje.Panna czeka cala w pasach…

                      Comment

                      • szostak
                        Gość
                        • 02-2002
                        • 1176

                        #41
                        Za moich czasów to się trochę inaczej nazywało. A teraz - literatura polska. Kto by pomyślał

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #42
                          No rewelka, ale najbardziej, nie ukrywam, rozbawiło mnie wyobrażenie Ciebie, Misterku, zazywającego sole trzeźwiące
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Mister
                            Gość
                            • 09-2001
                            • 683

                            #43
                            Marusia napisał(a)
                            No rewelka, ale najbardziej, nie ukrywam, rozbawiło mnie wyobrażenie Ciebie, Misterku, zazywającego sole trzeźwiące
                            ...nie mialem akurat pod reka sety z korniszonkiem.

                            Comment

                            • Mister
                              Gość
                              • 09-2001
                              • 683

                              #44
                              Pieniadze dla nielegalnie pracujacych w Holandii


                              Najwiekszy holenderski zwiazek zawodowy FNV postanowil zadac od pracodawcow deportownych przez policje nielegalnych pracownikow wyplat zaleglych pensji.
                              Zazwyczaj nielegalni sa gorzej a nawet duzo gorzej oplacani niz pracownicy legalni - Zwiazek bedzie zadal wyplat naleznych wedlug oficjalnych umow kolektywnych (CAO)
                              wraz z dodatkiem za (ewentualne) ciezkie warunki pracy.
                              Obcokrajowcy pracujacy nielegalnie maja juz od kilku lat prawo do wyplat - tyle, ze nikt jak do tej pory sie o nie nie staral (bo i jak,bedac deportowanym).
                              Zwiazek przy procesach sadowych chce policjantow zajmujacych sie deportacja powolywac
                              na swiadkow .
                              FNV chce sie w pierwszym rzedzie zajac poszkodowanymi z krajow kandydujacych do Unii.
                              Krotko mowiac - chodzi glownie o Polakow.

                              Comment

                              • szostak
                                Gość
                                • 02-2002
                                • 1176

                                #45
                                Jest to bardzo podejrzane; związek zawodowy dba o interesy nie swoich członków, ale ich konkurencji. No, chyba że Polacy pracują w Holandii przy takich zajęciach, że związkowców tam nie uświadczy. Wtedy można to nazwać poszerzaniem strefy wpływów.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎