Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzyka przy piwku

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • tristan_tzara
    Senior
    • 12-2007
    • 1038

    Odpowiem analogią, bo właśnie pije sobie porter z Mikkellera
    No to go sobie pije, jest wspaniały, dzieło sztuki piwnej, delektuje się każdym lykiem i jest to piwo prawdziwe, jak najbardziej w stylu a piwnych styli są dziesiątki. Dla mojego kumpla z bloku obok to piwo będzie niepijalne, powie ze nie rozumie, bo za mocne, za ciepłe, jakies dziwne smaki których on nie kojarzy z piwem. Dla niego piwo to piwo, czyli wyłącznie jasny lager, tak jak dla większości ludzi. Czy to znaczy ze inne style to juz nie piwa, albo są to piwa gorsze albo przekombinowane wypociny? Nie, może być nawet odwrotnie. Ale jest to niedostrzegalne dla ludzi którzy się nie zainteresują. Mam nadzieje ze wyciągnięcie wnioski
    Last edited by tristan_tzara; 11-02-2014, 20:28.

    Comment

    • tomolek
      Hophead
      • 05-2006
      • 1752

      Wyciągnąłem, wyciągnąłem.

      Są takie piwa co mają pierdylion IBU, bełtane w undergroundowych browarach z organicznych słodów z dodatkiem różnych cudów w rodzaju Kopi luwak, leżakowane w amforach wyłowionych z wraku rzymskiej galery. Ekstremalne i bezkompromisowe, niezależne piwa dla prawdziwych znawców, koneserów i zapaleńców warzone dla idei nie dla zysku. Problem w tym, że nie bardzo da się to pić...
      Teraz Ty wyciągnij wnioski :]
      www.ohbeautifulbeer.com

      www.mateuszdrozdowski.pl

      „Kwaśny Edi herbu Koreb

      Comment

      • tristan_tzara
        Senior
        • 12-2007
        • 1038

        Staram się pić tylko te dobre

        na zakonczenie, cos do pogodzenia wszystkich. Bedzie ideologicznie radykalnie i prosto punkowo, klasyka poprostu
        By Crass from Penis Envy"Man cannot stand a meaningless life" Carl JungThis video By special request from learn2lovecrass.

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2866

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika olie Wyświetlenie odpowiedzi
          Queens of the Stone Age są w porządku. Z tego co pamiętam w Pradze bilet na Pixies kosztował ok. 1000 koron (~160 zł), teraz miejsce na płycie kosztuje 229, więc na jedno wychodzi. W moim przypadku odchodzą koszty transportu. Tylko jak tam z akustyką?
          Abonenci sieci będącej tytularnym sponsorem festiwalu po wysłaniu sms dostają kod oraz rabat na bilety 15%, przy nim koszt 1 dniowego biletu to ok. 195 PLN (zatem ok. 35 PLN taniej). Cena bez dwójki na przedzie jest trochę łatwiejsza do przełknięcia. Jak ktoś nie jest abonentem tej sieci, to najtańszy starter kosztuje 5 PLN. Z jednym kodem można chyba 2 bilety/karnety taniej kupić.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • Cez
            Senior
            • 01-2003
            • 1789

            Myślałem, że już nie istnieją...a tu przypadkiem... http://www.youtube.com/watch?v=NgCRPriksBk
            Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

            Comment

            • iron
              Senior
              • 08-2002
              • 6703

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
              Staram się pić tylko te dobre

              na zakonczenie, cos do pogodzenia wszystkich. Bedzie ideologicznie radykalnie i prosto punkowo, klasyka poprostu
              http://www.youtube.com/watch?v=u7D9aoq6wfc
              No akurat Crass to nigdy nie był klasyką punku tylko raczej radykalnym ideologicznie odłamem...

              Coś co jest radykalne w danym nurcie na zasadzie tautologii nie może być klasyką
              Last edited by iron; 16-02-2014, 23:58.
              bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
              Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
              Rock, Honor, Ojczyzna

              Comment

              • tristan_tzara
                Senior
                • 12-2007
                • 1038

                Nie wiem kto ci sprzedał ta zasadę ale chyba powinien przeprosić Crass, to co śpiewali, co robili, zbudowalo cała punkową scenę niezależna. Dało tez początek ideologicznym podstawom tej kontrkultury. Nie ma innej sceny hc/punk, chyba że woodstokowo-kinderowa, właśnie z tymi wlochatymi i reszta. Może napisz co to ten prawdziwy punk i daj przykłady zespołów, będzie jasność

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  Nie chodzi o prawdziwy punk (czy w ogóle jest coś takiego - zapewne dla każdego to będzie co innego), ale użyłeś określenia klasyka.

                  A klasyczne, czyli to od czego się zaczęło, to wg mnie:

                  The Stooges i MC5 - podwaliny pod scenę punkową
                  a klasyczny punk - Sham69, The Damned, The Clash, Sex Pistols (choć tu zapewne zdania będą podzielone), Buzzcocs, może jeszcz UK Subs.

                  To tak zdaniem laika, może wypowiedzą się bardziej obeznani z punkową sceną - Fido, VanPurRZ - co wy na to?
                  Last edited by iron; 17-02-2014, 18:33.
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                    No akurat Crass to nigdy nie był klasyką punku tylko raczej radykalnym ideologicznie odłamem...

                    Coś co jest radykalne w danym nurcie na zasadzie tautologii nie może być klasyką
                    Ty się w temacie nie wypowiadaj Są różne klasyki. A Crass jest klasyką nurtu anarcho-punkowego.
                    Jeżeli jakiś zespół jest punktem odniesienia twórczości innych (nie tylko muzycznej) to staje się klasykiem, jakby to słowo do punk-a (jako ruchu a nie tylko muzyki) nie pasowało.
                    A poza tym porozumiewamy się heurystykami myślenia, coby zaoszczędzić energię na rozmnażanie, więc ten skrót myślowy jest na miejscu


                    Dr Misio (Jakubik w roli wokalisty) – odkryłem niedawno. I to jest dobry pop/pop-rock, momentami ostrzejsze rytmy, z nie sztampowymi tekstami. Na imprę dla myślących. A Jakubik dobry w nowej roli.

                    Powyżej przyczynek do naszych dyskusji o hipsterach )))))

                    film, udostępnianie, telefon z aparatem, telefon z kamerą, bezpłatnie, przesyłanie

                    Jestem Dr Misio i Mr Hui i tyle w temacie
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • tristan_tzara
                      Senior
                      • 12-2007
                      • 1038

                      Dzisiaj przyszła ochota na szumy
                      Astrobrite, to takie My Bloody Valentine^2. Coś pieknego jesli chodzi o noise rock/shoegazing. Zmasowany szum i jazgot gitar kontrowany jest delikanym kobiecym wokalem, podobnie jak w dobrym imperialnym IPA mocna goryczka kontorwana jest słodami Przez co sama muzyka nie męczy a tworzy dosyć senny i refleksyjny klimat. Na początku może odrzucac spore zabrudzenie dzięku, atonalność ale po obsluchaniu dostrzega się dyskretne struktury. No czyste piękno, nie znajduje lepszego określenia
                      First Song off of shoegaze/noise band Astrobrite's sixth LP, Whitenoise Superstar.

                      from "8 Candy EP"notes inside cd insert:"Recorded to Tascam 4 track 93-97 Mixed by Peter Markovich and Adam Cooper the best in lo-fi aural four track pleasur...

                      Przy okazji tego można wspomnieć o rosyjskim zespole Pinkshinyultrablast ktory swoją nazwę wziął właśnie z tytułu płyty Astrobrite. Inspiracje muzyczne też są ewidentne. Narazie wydali tylko jedną EPke ale szykuje się cały album na który niecierpliwie czekam. Tutaj już mamy większą melodyjność i przystępność za to dochodzą szybsze tempa. Uczywiście tradycyjny dla dreampopu delikatny kobiecy wokal. Urocze
                      W YouTube możesz cieszyć się filmami i muzyką, które lubisz, przesyłać oryginalne treści i udostępniać je swoim bliskim, znajomym i całemu światu.

                      A skoro już przy szumach jestem to przypomniał mi się japoński Boris i jeden z ich nowszych albumów Attention Please. Przez ponad 20 lat istnienia Boris zmieniał style praktycznie z albumu na album, był: stoner, sludge, drone, ambient, hardcore/punk a nawet najmocniejsze noisy(robione wspólnie z taką legendą jak Merzbow). na AP poszli troche w strone noise popu i shoegazu, wyszły z tego naprawde ładne rzeczy, szczególnie że na wokalach głównie była Wata, urocza japonka która w Borisie najczęściej posługuje się gitarą. Najlepszy kawałek z płyty:


                      sory za pierdolenie ale cos mnie wzielo przy tej kawce coffee ale

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        Obejrzałem wczoraj "Skazanego na bluesa" z Kotem w roli Riedla. Nigdy jakoś za Dżemem nie przepadałem, nie przekonywała mnie maniera wokalna Riedla, ale ścieżka dźwiękowa do filmu poruszyła tzw. struny. Wsłuchałem się, jednak był wielki. O wokalu myślę trochę jak perkusista, ogarniam interpretację bazującą na rytmie, a Riedel jest kimś z zupełnie innej bajki - w wielu tekstach nie ma nawet rymów, a jednak całość gra, choć blues jest muzyką rytmiczną.

                        Przygnębienie do dzisiaj mi nie zeszło, szkoda chłopa. Umrzeć w wieku 37 lat? Już go przeżyłem... Pamięta ktoś takie czasopismo "Rock'n'roll" z lat '90? Pojawił się tam wywiad z Riedlem jeszcze za jego życia, redaktor pytał "bierzesz?" Chyba miał akurat wtedy detoks. Tak mi się coś widzi, że mam wszystkie te Rock'n'Rolle w piwnicy, muszę poszukać.

                        Comment

                        • iron
                          Senior
                          • 08-2002
                          • 6703

                          A ja właśnie jestem po konsumpcji najnowszej płyty Zaciera.

                          Nazywa się to "Skazany na garnek" i bardzo to smaczne.

                          Bardzo udana spójna płyta, ładna szata graficzna - nic dodać nic ująć - polecam!!!

                          Na zachętę parę ujęć koncertowych piosenek z tej płyty:
                          Zacier - Ryby (01-12-2012 Katowice, Kultowa)NAGRYWAŁ: BulletMONTAŻ: kramp111

                          Zacier - Skazany na garnek (01-12-2012 Katowice, Kultowa)NAGRYWAŁ: BulletMONTAŻ: kramp111


                          Zacier - Chiny (01-12-2012 Katowice, Kultowa)NAGRYWAŁ: BulletMONTAŻ: kramp111
                          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                          Rock, Honor, Ojczyzna

                          Comment

                          • kony
                            breweriarz
                            • 08-2005
                            • 1701

                            http://www.youtube.com/watch?v=t99FHM1BjPA

                            Właśnie zbieram zęby z podłogi.
                            Ku*wa, dlaczego jak mnie rodzice zapisali do ogniska muzycznego w dzieciństwie to jakiś sadysta kazał mi w kółko katować jakieś drętwe suchary. Mogłem zostać gwiazdą tylko żeby ktoś mi repertuar odpowiednio wtedy dobrał :-)

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              Dziś mamy dzień, którego jako męska, szowinistyczna świnia, szczerze nie cierpię.
                              Skłoniło mnie to jednak do refleksji na temat pozycji kobiet w świecie rocka.
                              A tu jest bardzo kiepsko.
                              Janis Joplin... świetny głos, talent kompozytorski mierny... zmarła przedwcześnie, dlatego jest ikoną.
                              Na wyróżnienie zasługują: Lisa Gerrard (Dead Can Dance), Chrissie Hynde (Pretenders), P.J.Harvey, a także dwie panienki z Lush, Tori Amos, wokalistki Curved Air i Renaissance oraz Elizabeth Fraser, Siouxsie Sioux, a także Marianne Faithfull.

                              Jest jednak jedna, ta Jedyna... którą kocham od dziecka. Kocham ją za wspaniałe kompozycje, świetne teksty, super teledyski i oczywiście wspaniały głos. Za każdy gest i ruch, a nawet za każde mrugnięcie powiek. Jest to artystka kompletna.
                              Dziś ta Pani jest tylko parę lat młodsza od mojej matki, ale w dalszym ciągu chyba dałbym się dla Niej pokrajać.

                              Ps. Mam nadzieję, że nie czyta tego moja żona

                              http://www.youtube.com/watch?v=nRgiOclY-H4

                              Comment

                              • iron
                                Senior
                                • 08-2002
                                • 6703

                                To jeszcze w kwestii Zacieru

                                Chyba najlepszy kawałek z nie do końca udanej poprzedniej płyty "Niedźwiedź Janusz"
                                Najgorszy i najnowszy teledysk Zaciera do piosenki "Piasecki wszystko wyciągnie (Nie chowajcie mnie na Wawelu)" z płyty "Niedźwiedź Janusz i inne zwierzęta" ...


                                No i moje ulubione wyrwane z kontekstu wersy z piosenki " Artysta nieodwracalny" z najnowszej płyty:

                                "(...)
                                Jestem artystą niezależnym
                                nikomu na mnie nie zależy(...)

                                Jestem artystą wolnym
                                większość woli innych(...)"

                                bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                                Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                                Rock, Honor, Ojczyzna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎