Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    Piecia napisał(a)
    ...PS. za czyje pieniądze organizowany jest Przystanek Woodstock?? czy aby przypadkiem nie z tych, które miałyby byc wydane na ratowanie dzieciaków?
    Całkiem nie przypadkiem z pieniędzy zebranych prze WOŚP.

    W tym roku spotkałem się już z próbą zmuszenia uczniów pewnej szkoły średniej do udziału w WOŚP. Gratuluję dobrego samopoczucia.

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      Piecia napisał(a)
      Jest wiele pięknych i szlachetnych akcji charytatywnych a tylko o tej jednej mówi się aż tyle w "publicznej" TV. Każdy komu TV poświęciłaby tyle czasu mógłby rozkręcić taką akcję
      Zatem dobrze, że komuś TV tyle uwagi poświęciła, bo dzięki temu udało sie rozkręcić taką akcję.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        Chorzów - Katowice

        Łapanka rozpoczęła się z samego rana. Już o 5.30 rano, w tramwaju byłem napastowany .
        Katowice wielce się w tym roku zaangażowały w Orkiestrę i pozwoliły zablokować ulicę Mickiewicza (bardzo ważna arterię komunikacyjną), ustawiając na niej scenę. Dziwne to i wkurzające, bo 200 metrów dalej jest spory plac zwany rynkiem, zamknięty dla ruchu kołowego.

        Nie potępiam samej akcji. Ale nie podoba mi się jej otoczka.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          I jeszcze informacja z Krakowa:Nikt na pewno nie przemarznie, tym bardziej, że restauracja CK Browar każdemu, kto podczas naszej imprezy wrzuci datek do puszki Orkiestry, obiecuje kubek gorącego czerwonego barszczu.
          A czemu nie grzańca
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Ja2ger
            Senior
            • 10-2002
            • 177

            Piecia napisał(a)
            PS. za czyje pieniądze organizowany jest Przystanek Woodstock?? czy aby przypadkiem nie z tych, które miałyby byc wydane na ratowanie dzieciaków?
            Tak, za te same pieniądze. Owsiak nigdy tego nie ukrywał. Jest oficjalnie powiedziane (np. na stronce WOŚP), że organizacja ma prawo do wykorzystania 10% zebranej sumy na wydrukowanie serduszek, identyfikatorów itp oraz na reklame i Przystanek Woodstock. Zresztą Przystanek Woodstock jest podziękowaniem dla tych, którzy brali udział w WOŚP

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              adam16 napisał(a)
              ..że restauracja CK Browar każdemu, kto .. wrzuci datek do puszki Orkiestry, obiecuje kubek gorącego czerwonego barszczu. [/I]
              A czemu nie grzańca
              Ha ,ha , ha A sam się przed chwilą dziwiłes , że o pewnej giełdzie
              forumowicze pytaja się , czy będzie piwo. .

              Chyba dlatego , żeby nieletni nie "załapywali" sie na piwo.
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • ppns
                Senior
                • 10-2002
                • 1737

                żąleną napisał(a)

                .. dobrze, że komuś TV tyle uwagi poświęciła...
                Tylko co innego jest poświęcić uwagę , a co innego być współorganizatorem. Stacje komercyjne nadają tylko migawki w serwisach informacyjnych , bo nie mogą bezpłatnie pracować. TVP powinna jednakowo angażować się w akcje charytatywne , a nie tylko w jedną.
                piwoppns@wp.pl

                Comment

                • yendras
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 2052

                  ppns napisał(a)
                  Może się znowu narażę tym i owym na Forum Brovarum , ale uważam
                  akcję Owsiaka za niezbyt celową. [...]
                  Co oczywiście nie znaczy , że takich akcji nie należy robić , ale ja osobiście mam mieszane uczucia.
                  To tak jak ja. Nie popieram akcji Owsiaka ze względu na skalę i formę, jaką to przybrało.
                  Denerwuje mnie emocjonalny szantaż, jaki temu towarzyszy. Człowiek wychodząc na ulicę czuje się wręcz osaczony. Nie jestem przeciwnikiem akcji charytatywnych, ale wolałbym pomóc np. Ochojskiej, a nie Owsiakowi.
                  Wspieranie akcji Owsiaka uważam poza tym za wręcz niewychowawcze - taki np arogancki ignorant Łapiński może spokojnie kupować samochody, bo sprzęt medyczny za niego kupi WOŚP, a na olej opałowy zrzucą się górnicy i jacyś Holendrzy oglądający TV Polonia.
                  Denerwuje mnie również to, że płacąc wysokie podatki i coraz wyższe składki zdrowotne jesteśmy poddawani presji zrzucania się na WOŚP. A potem w przypadku ciężkiej choroby w rodzinie chcąc zapewnić dostęp do odpowienich terapii i lekarzy trzeba płacić dodatkowo, zarówno oficjalnie, jak i "pod stołem".
                  A w ogóle to denerwuje mnie to, że w Polsce żeby cokolwiek osiągnąć trzeba organizować w wielkie akcje i bogoojczyźniane szopki - od sprzątania kibli przez śp. Kotańskiego po Wielką Orkiestrę. Czy naprawdę w Polsce tych samych rzeczy nie można zapewnić normalną, codzienną pracą ? Dlatego drażnią mnie takie wielkie masowe akcje i wrzucanie kasy do puszki na rozkaz.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    yendras napisał(a)
                    A w ogóle to denerwuje mnie to, że w Polsce żeby cokolwiek osiągnąć trzeba organizować w wielkie akcje i bogoojczyźniane szopki - od sprzątania kibli przez śp. Kotańskiego po Wielką Orkiestrę. Czy naprawdę w Polsce tych samych rzeczy nie można zapewnić normalną, codzienną pracą ? Dlatego drażnią mnie takie wielkie masowe akcje i wrzucanie kasy do puszki na rozkaz.
                    Skoro nawet w Stanach, czyli nasilniejszym gospodarczo kraju świata, również działają organizacje charytatywne, to tym bardziej są one potrzebne w Polsce.

                    Ja tam nie mam problemów z szantażem emocjonalnym - jak nie chcę, to nie daję. Mam dobry trening na ulotkarzach - czasem mają takie żałosne miny, że ciężko nie wziąć od nich ulotki...

                    Comment

                    • Johnus_Beer
                      Senior
                      • 08-2002
                      • 124

                      No pewnie, najlepiej chodzić do swojej szarej, nudnej pracy, odwalić swoje, zapłacić podatek i cześć, prada? A przy następnym reportażu o starym sprzęcie w polskich szpitalach zacząc narzekać na władzę. Przy reportażu o głodzie w Afryce rozłożyc rączki i powiedzieć "ależ ci ludzie są biedni" po czym kupić frytki i włączyć tandetny film na Polsacie. Ludzie! Dlatego to jest akcja charytatywna, ponieważ dajecie z własnej woli. "Ja nie daje, bo płaciłem podatek i oczekuję od władzy,że zrobi wszystko" Bzdura, bzdura, bzdura. Lepzę są ciche akcje pt. Caritas? Pewnie! Szkoda tylko, że podlegają Kościołowi i po pieniążki dla potrzebujących swoje plugawe paluchy wyciągaą tłuści hipokryci z Episkopatu. Watykan, czyli cały KK w swej nieskończonej dobroci między jednym posiłkiem a drugim ofiarował dla potrzebujących w zeszłym roku 8 mln. dolarów. Fajnie, Szkoda, że w 35 mln, zabiedzonym kraju (Polska) można zebrac tyle samo w jeden dzień. O czym to świadczy?

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        Żą, ja nie neguję potrzeby istnienia instytucji charytatywnych. Nie podoba mi się za to olbrzymi szum medialny wokół WOŚP, chociaż są dziesiątki innych równie potrzebnych akcji. Mnie po prostu bardziej przekonuje Ochojska albo "pocztówka do św. Mikołaja".
                        Z szantażem emocjonalnym też sobie radzę, ale nie radzą sobie np. niektórzy "dobroczyńcy" którzy w licytacjach deklarują spore kwoty za różne bzdury (np. jakieś odrzutowe truchło ze złomowiska - przypadek pewnie sprzed dwóch lat), a jak trzeba zapłacić za ten fant to nagle znikają. Z kolei koleś, który miał problem z tym kawałkiem złomu dał go Orkiestrze na licytację i potem się pewnie haszował przez cały rok jaki to on jest "dobroczynny". Inni nie wytrzymują ciśnienia i dla spokoju sumienia dają na aukcję zwierzęta (np. źrebięta) bo nie chcą dać kasy. Chciałbym wierzyć, że taki zwierzak trafia na aukcji w odpowiednie ręce, a nie zostaje wylicytowany przez takiego gamonia, jak ten od wspomnianego odrzutowca.

                        Johnus, wiem czym różni się podatek od akcji charytatywnej. Wiem też, że akcje charytatywne powinny towarzyszyć w miarę sprawnemu systemowi, ale nie mogą go zastępować. To dotyczy również Afryki - poczytaj sobie np. Kapuścińskiego zamiast oglądać te Twoje filmy na polsacie, to zrozumiesz. A co do Caritasu, to jest to tak samo dobra akcja jak każda inna, a to że jest cicha to nawet lepiej. Rozgłos kosztuje. Przeciętny pokaz fajerwerków to wydatek rzędu 50 tys zł, policz sobie ile w takim razie kosztuje całe Owsiakowe światełko do nieba.

                        Comment

                        • żąleną
                          Sojowe Oddziały Bojowe
                          • 01-2002
                          • 13239

                          Mimo wszystko myślę, że właśnie dzięki temu szumowi medialnemu WOŚP zbiera tyle kasy.

                          Pieniądze można zbierać na tysiąc sposobów. Siłą WOŚP jest jej jednorazowość - ludziom łatwiej rzucić groszem raz, przy jakiejś większej okazji. Caritas i Ochojska działają ciszej, ale działają przez cały rok - nawet WOŚP ciężko byłoby utrzymywać całoroczny szum medialny.

                          No i szum medialny wokół WOŚP pomaga zaistnieć kwestii darczyństwa w świadomości społecznej. Ktoś da na WOŚP, a później może chętniej wspomoże inne akcje charytatywne.

                          Comment

                          • ppns
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1737

                            żąleną napisał(a)

                            ...Skoro nawet w Stanach, czyli nasilniejszym gospodarczo kraju świata, również działają organizacje charytatywne, ...
                            Sam poziom dochodu narodowego jakiegoś kraju nie upoważnia do jakichkolwiek porównań. W USA nie ma telewizji państwowej , której koszty są pokrywane z budżetu państwa. Gdyby podliczyć wszystkie koszty , np. właśnie prace telewizji (ludzie ,sprzet ,energia elektr.) , koszty dodatkowych patroli policyjnych itd , itp . oraz czas telewizyjny , który jest przeznaczony na transmisję z WOSP ,
                            to nie wiem ,czy skórka warta wyprawki. Czas telewizyjny jest potwornie drogi i dlatego komercyjne stacje ( TVN i Polsat)nadaje tylko krótkie migawki i newsy z WOSP. (bo zbankrutowałyby , a TVP zawsze wydoi pieniądze z budżetu.
                            W USA akcjami charytatywnymi zajmuje się także , albo głównie najbogatsza warstwa społęczeństwa , aby w ten sposób niejako
                            odfajkować i wykazać się poprawnością polityczną i okazać dobre serce.
                            piwoppns@wp.pl

                            Comment

                            • ppns
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 1737

                              And69 napisał(a)

                              ...jesli by kupiły normalny czas reklamowy pieniążki poszły by w kieszeń panów i pań z Woronicza i dzieci by g.... z tego miały .
                              Co tylko dowodzi , jak bardzo jest przegniły nasz system i ustrój społeczny. Tym bardziej wg. Twoich słów TVP jest niewiarygodna i nie powinna organizować tej akcji.
                              piwoppns@wp.pl

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                ppns napisał(a)

                                Sam poziom dochodu narodowego jakiegoś kraju nie upoważnia do jakichkolwiek porównań. W USA nie ma telewizji państwowej , której koszty są pokrywane z budżetu państwa.
                                Ano widzisz - jednak ta nasza tiwipi na coś się przydaje. W Stanach WOŚP musiałaby pewnie wybulić wszystko, co by zebrała, żeby zaistnieć na antenie.

                                Będę się upierał, że wbrew pozorom waga WOŚP nie zawiera sie głównie w zebranych pieniądzach, a właśnie w wydźwięku medialnym, przekazaniu jakiegoś przesłania, jakichś pozytywnych wibracji.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎