Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Maja
    Senior
    • 05-2001
    • 1170

    #46
    do twarzy Ci z murem!

    Comment

    • maryhh
      Senior
      • 02-2001
      • 1895

      #47
      ta....
      czerwony jak cegła..........
      Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
      "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
      do lekkiej pracy jestem za ciężki"

      Comment

      • celt_birofil
        † 2017 Piwosz w Raju
        • 09-2001
        • 4469

        #48
        Originally posted by maryhh
        ta....
        czerwony jak cegła..........
        Czy ten czerwony to niby ja? Bo w niedzielę rozgrzany raczej nie byłem
        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

        Comment

        • Maja
          Senior
          • 05-2001
          • 1170

          #49
          celt_birofil napisal/a

          Czy ten czerwony to niby ja?
          niby dlaczego?
          nie, niby Maryhh...

          Comment

          • Maja
            Senior
            • 05-2001
            • 1170

            #50
            Kudłaty napisal/a
            Nareszcie jesteśmy jednego zdania z Mają
            iiii, przecie tylko o jedną rzecz się dotąd kłóciliśmy [chyba]

            Comment

            • talrasha
              Senior
              • 11-2001
              • 685

              #51
              Talrasha, ładnie tu się próbowałeś rozprawić ze wszystkimi (głównie ze mną), którzy nie robią prostych metodologicznie błędów. Zgrabnie ale w całkowitym oderwaniu od liczb. Poniesione nakłady na organizację WOŚP nigdy nie są i nie będą darmowe. Zginiesz jak tego nie zrozumiesz. Sztuczki księgowe nie są w stanie tego zmienić. Zestawienie ........
              Jeśli jest to tak nieopłacalna impreza to czemu się ją organizuje przez 10 lat - po co ci ludzie to robią?
              To, że one nie są darmowe to chyba rzecz oczywista, a to, że istnieją ludzie którzy są w stanie ponieść te koszty to już inna - są oni niejako sponorami tej imprezy, a co to jest sponsoring i po co się go stosuje chyba nie muszę panu wszystko wiedzącemu tłumaczyć.
              Jeśli chodzi o mnie to nie jestm w żaden podkreślam żaden sposób związany z tą akcją.
              Catalunya es una nación y el Barça es un ejército

              Comment

              • ANDRO
                Senior
                • 10-2001
                • 640

                #52
                Maja napisal/a



                czy moglibyście mówić za siebie? "statystyczny Polak", "naród" itd. - co za bzdety!
                napiszcie po prostu: "JA przez resztę roku mam w dupie to i owo", a od razu Wam uwierzę. tylko do tego nikt się wprost nie przyzna, łatwiej ukryć się za parawanem "społeczeństwo"


                ja akurat nie mam tego co wyżej gdzieś przez resztę roku, gdyż jestem:
                Maja, podejrzewam,że twoje samarytańskie (godne pochwały zresztą) podejście nie zmieni faktu,o którym wspomniałem.
                Może faktycznie zle się wyraziłem pisząc "my wszyscy" bo nie było moim zamiarem wypowiadanie się w imieniu społeczeństwa a wyrażenie swojej opini o nim.
                Ale,że w końcu jestem tego społeczeństwa częścią to tak się napisało.
                Nie twierdzę,że nie zdarzają się wyjątki ale wyjątki potwierdzają , jak wiadomo, regułę. A reguła w tym przypadku jest taka,że ten nieszczęsny "statystyczny" to olewa totalnie a Wielkiej Orkiestrze rzuci dychę i czuje się rozgrzeszony.
                Andro z wyspy jednej takiej.
                http://www.bahama.uznam.net.pl/

                Comment

                • celt_birofil
                  † 2017 Piwosz w Raju
                  • 09-2001
                  • 4469

                  #53
                  Originally posted by ANDRO


                  Maja, podejrzewam,że twoje samarytańskie (godne pochwały zresztą) podejście nie zmieni faktu,o którym wspomniałem.
                  Może faktycznie zle się wyraziłem pisząc "my wszyscy" bo nie było moim zamiarem wypowiadanie się w imieniu społeczeństwa a wyrażenie swojej opini o nim.
                  Ale,że w końcu jestem tego społeczeństwa częścią to tak się napisało.
                  Nie twierdzę,że nie zdarzają się wyjątki ale wyjątki potwierdzają , jak wiadomo, regułę. A reguła w tym przypadku jest taka,że ten nieszczęsny "statystyczny" to olewa totalnie a Wielkiej Orkiestrze rzuci dychę i czuje się rozgrzeszony.
                  Żeby chociaż rzucił tą dychę. "Dzięki" wymianie walut narodowych na euro, bardzo często przynosił woreczki pełne złomu - np. 2 marki w 1-fenigówkach i uważał, że miał gest
                  Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                  Comment

                  • Maja
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 1170

                    #54
                    "Nie twierdzę,że nie zdarzają się wyjątki ale wyjątki potwierdzają , jak wiadomo, regułę. A reguła w tym przypadku jest taka,że ten nieszczęsny "statystyczny" to olewa totalnie a Wielkiej Orkiestrze rzuci dychę i czuje się rozgrzeszony."


                    --------------------------------------------------------
                    ale tu ciągle mieszają się dwie rzeczy!
                    1. dobre samopoczucie zakupione za 60 groszy
                    2. cel i sens całej akcji.

                    też wiem dobrze o tym, że ktoś, kto wrzucił dychę i tak jutro nie da kanapki bezdomnemu, który leży pod jego drzwiami [upraszczając].
                    mnie to jednak nie obchodzi, bo nie da się na siłę zbawić świata.

                    nie rozumiem jednak, jak można kasować całą ideę, która ma sens i ma efekty, co ma z tym wspólnego czyjeś tam poczucie rozgrzeszenia!!!??

                    Comment

                    • pieczarek
                      zwykle cham i prostak
                      • 06-2001
                      • 5011

                      #55
                      Kochani, ale z patrzeniem wyłącznie na efekty, nie licząc poniesionych nakładów mieliśmy do czynienie w świetlanej epoce Gierka. Wybudowaliśmy wówczas hutę Katowice i kilka innych nikomu niepotrzebnych molochów. Tak nie można.
                      Zachłystywanie się kwotą ponad 20 milionów jest mocno na wyrost. Ogólnopolska akcja przyniosła śmiesznie mały przychód. I tylko dlatego, że Owsiak wykorzystał swoje stare znajomości. Bo jeśli nagle nie otrzyma "darmowego" wsparcia telewizji "publicznej" to wyniki będą na poziomie kilku milionów. Czyli tak jak wiele innych fundacji.

                      A problemy polskich szpitali natychmiast by rozwiązało całkowite sprywatyzowanie lecznictwa. Koszty na pewno byłyby dopasowane do możliwości finansowych pacjenta. Nie ma się co okłamywać, że stać nas na najnowszą technikę medyczną. O nakładach na zdrowie każdy z nas decydowałby samodzielnie. Np. rzucając palenie papierosów lub wspinaczkę wysokogórską.

                      Comment

                      • celt_birofil
                        † 2017 Piwosz w Raju
                        • 09-2001
                        • 4469

                        #56
                        w sporze ekonomiści - altruiści mimo wszystko proponuję remis
                        Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                        Comment

                        • Maja
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 1170

                          #57
                          celt_birofil napisal/a
                          w sporze ekonomiści - altruiści mimo wszystko proponuję remis
                          hehe, z tym optymistycznym proponuję zamknąć temat, bo i tak się nie dogadamy

                          Comment

                          • maryhh
                            Senior
                            • 02-2001
                            • 1895

                            #58
                            ... na wieki wieków AMEN
                            Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                            "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                            do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                            Comment

                            • bartekpawel
                              Senior
                              • 08-2001
                              • 138

                              #59
                              Szkoda, bo miałem opowiedzieć się za altruistami z poparciem ekonomicznym...
                              www.kasperskysklep.pl

                              Comment

                              • maryhh
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 1895

                                #60
                                za późno - kazanie skończone
                                Wspieraj swój Browar! I Ty możesz zostać PREMIEREM!
                                "do ciężkiej pracy jestem za lekki,
                                do lekkiej pracy jestem za ciężki"

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎