Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

wolny browar.pl?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • gul_gul
    Premium Member
    • 02-2001
    • 359

    #16
    Trudno dziwić się TPsie, że dba o swoje interesy. Po monopoliście nigdy nie można oczekiwać niczego dobrego. Ważniejsze jest to kto nas tak załatwił. Jeszcze do zeszłego roku trwał USTAWOWY! monopol TPSA na telekomunikacyjne połączenia międzymiastowe. A jeszcze czeka nas prywatyzacja przemysłu paliwowego i energetycznego

    Comment

    • albeertos
      Senior
      • 10-2001
      • 2313

      #17
      Przypomniała mi się sytuacja jak kolega pół roku temu chciał podłączyć sobie SDI w TPSA. Mieszkał na obrzeżach Poznania i tam dopiero uruchomiono nową centralę z możliwością podłączenia SDI. Poszedł i usłyszał że jest możliwść, ale podłączenie tylko dla niego Tepsie się nie opłaca i ON MA POSZUKAĆ WŚRÓD SĄSIADÓW INNYCH CHĘTNYCH żeby koszty stałe się rozłożyły. Śmiać się czy płakać ?
      (_)>
      Nigdy się nie poddawaj!!!
      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
      Lech jest tam gdzie jego wiara
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #18
        Originally posted by albeertos
        Przypomniała mi się sytuacja jak kolega pół roku temu chciał podłączyć sobie SDI w TPSA. Mieszkał na obrzeżach Poznania i tam dopiero uruchomiono nową centralę z możliwością podłączenia SDI. Poszedł i usłyszał że jest możliwść, ale podłączenie tylko dla niego Tepsie się nie opłaca i ON MA POSZUKAĆ WŚRÓD SĄSIADÓW INNYCH CHĘTNYCH żeby koszty stałe się rozłożyły. Śmiać się czy płakać ?
        Pomyśleć trochę. W kapitalizmie prywatna firma musi zarabiać. Żeby usługa była opłacalna do półki Hisowej (którą trzeba zainstalować + dochodzą koszta jej obsługi) musi być dołączonych minimum 5 klientów. Zapytam prosto dlaczego uważasz , że TP S.A miałaby do Ciebie dopłacać (nie jest to frima charytatywna).
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • slavoy
          Senior
          • 10-2001
          • 5052

          #19
          Tak tak, tylko dlaczego KLIENT ma szukać innych chętnych?
          Jak zakładano ostatnio u mnie łącze kablowe, okazało się że jestem pierwszym chętnym na tę usługę w moim bloku. Jakoś bez szemrania zainstalowano odpowiednie wzmacniacze i inne rzeczy (nie znam się zbytnio) i nie kazano mi chodzić po sąsiadach i szukać chętnych.
          Jeżeli ktoś na moim terenie oferuje mi jakąś usługę, a potem mi mówi że ja mam szukać do tego chętnych, to jest po prostu ŚMIECHU WARTE!
          Dick Laurent is dead.

          Comment

          • zythum
            Kot Makawity
            • 08-2001
            • 8305

            #20
            Originally posted by slavoy
            Tak tak, tylko dlaczego KLIENT ma szukać innych chętnych?
            Jak zakładano ostatnio u mnie łącze kablowe, okazało się że jestem pierwszym chętnym na tę usługę w moim bloku. Jakoś bez szemrania zainstalowano odpowiednie wzmacniacze i inne rzeczy (nie znam się zbytnio) i nie kazano mi chodzić po sąsiadach i szukać chętnych.
            Jeżeli ktoś na moim terenie oferuje mi jakąś usługę, a potem mi mówi że ja mam szukać do tego chętnych, to jest po prostu ŚMIECHU WARTE!
            zgadzam się, że forma była beznadziejna, pani powinna oczywiście poinformować klienta o sytuacji a loklany bok sam powinien szukać klientów ale coż wiele lat jeszcze potrwa restrukturyzacja tak ogromnej firmy.
            To inaczej miało być, przyjaciele,
            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

            Rządzący światem samowładnie
            Królowie banków, fabryk, hut
            Tym mocni są, że każdy kradnie
            Bogactwa, które stwarza lud.

            Comment

            • uwolnic_orke
              Gość
              • 02-2002
              • 95

              #21
              TP SA tak do końca prywatną firmą jeszcze nie jest, a gdyby nie umocowania prawne, nie byłaby nawet w stanie wykorzystać swej przewagi rynkowej.

              Ale abstrahując od spraw własności - pamiętam z lekcji ekonomii, że gdy jakaś firma posiada ponad 80% rynku, można mówić o pełnym monopolu. W USA takie firmy państwo rozwala z mocy prawa (ustawa antytrustowa z roku chyba 1932). Dzięki temu między innymi koszty połączeń telefonicznych w USA są kilkakrotnie niższe niż w Polsce.
              Ostatnio potknął się na monopolizacji Microsoft ...

              Comment

              • albeertos
                Senior
                • 10-2001
                • 2313

                #22
                zythum napisal/a


                Pomyśleć trochę. W kapitalizmie prywatna firma musi zarabiać. Żeby usługa była opłacalna do półki Hisowej (którą trzeba zainstalować + dochodzą koszta jej obsługi) musi być dołączonych minimum 5 klientów. Zapytam prosto dlaczego uważasz , że TP S.A miałaby do Ciebie dopłacać (nie jest to frima charytatywna).
                Ja rozumiem że w kapitaliźmie trzeba zarabiać, bo poglądy na to mam bardzo libelarne. Z tym że w normalnym kraju (czyli nie w Polsce) klient po takiem potraktowaniu raczej by się roześmiał i poszedł do konkurencji. A w Polsce dopóki Skarb Państwa ma jakiekolwiek udziały w pół-prywatnych firmach (czyli TP SA , PKN, KGHM, itp) zawsze je będzie ochraniał środkami administracyjnymi i ustawowymi, bo akcje które posiada będą więcej warte. Dlatego tak a nie inaczej postępuje TP SA, paliwo mamy tańsze w Krakowie niż w Płocku, a KGHM inwestuje w telewizję którą sobie wymyślili politycy.
                (_)>
                Nigdy się nie poddawaj!!!
                Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                Lech jest tam gdzie jego wiara
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • uwolnic_orke
                  Gość
                  • 02-2002
                  • 95

                  #23
                  albeertos napisal/a
                  ... a KGHM inwestuje w telewizję którą sobie wymyślili politycy.
                  Akurak kiepski przykład. KGHM więcej zarabia na inwestycjach w telekomunikację (szeroko pojętą, czyli też telewizję), niz na wydobyciu i sprzedaży miedzi.
                  Na całym świecie rentowność przemysłu wydobywczego spada i już teraz jest bardzo niska w porównaniu z przemysłami nowych technologii.

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #24
                    Originally posted by albeertos

                    Ja rozumiem że w kapitaliźmie trzeba zarabiać, bo poglądy na to mam bardzo libelarne. Z tym że w normalnym kraju (czyli nie w Polsce) klient po takiem potraktowaniu raczej by się roześmiał i poszedł do konkurencji. A w Polsce dopóki Skarb Państwa ma jakiekolwiek udziały w pół-prywatnych firmach (czyli TP SA , PKN, KGHM, itp) zawsze je będzie ochraniał środkami administracyjnymi i ustawowymi, bo akcje które posiada będą więcej warte. Dlatego tak a nie inaczej postępuje TP SA, paliwo mamy tańsze w Krakowie niż w Płocku, a KGHM inwestuje w telewizję którą sobie wymyślili politycy.
                    I tu masz pewnie rację chociaż ja wbrew racjom uważam, że energetyka, sektor paliwowy i telekomunikacyjny powinny być w rękach państwa. Ze względów społecznych ale to inna bajka. Co do jakości obsługi klienta w tepsie to niestety trzeba jeszcze dużo pracować nad mentalnością ludzi.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • albeertos
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2313

                      #25
                      zythum napisal/a


                      Co do jakości obsługi klienta w tepsie to niestety trzeba jeszcze dużo pracować nad mentalnością ludzi.
                      Rozumiem że chodzi o ludzi w TPSA? Ale jaka mentalność? To są pracownicy, a nie urzędnicy.
                      (_)>
                      Nigdy się nie poddawaj!!!
                      Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                      Lech jest tam gdzie jego wiara
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • zythum
                        Kot Makawity
                        • 08-2001
                        • 8305

                        #26
                        Originally posted by albeertos

                        Rozumiem że chodzi o ludzi w TPSA? Ale jaka mentalność? To są pracownicy, a nie urzędnicy.
                        Stary tu pracuje 70 tys. ludzi, siłą rzeczy trafiają się i tacy którzy nie powinni pracować w obsłudze klienta. Zdradzę trochę tajemnicy, Tepsa bardza bardzo źle płaci i jeszcze kilka lat temu nikt nie chciał w niej pracować (poważnie zatrudniało się wręcz z łapanki) więc nie dziw się, że część (ale zaznaczam część i to nie taka duża jakby się wydawało) się nie nadaje do pracy z klientem. To się zmienia (szkolenia, świadomość ludzi ale musi trochę potrwać). To nie jest tak łatwo zmienić tak ogromną firmę.
                        To inaczej miało być, przyjaciele,
                        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                        Rządzący światem samowładnie
                        Królowie banków, fabryk, hut
                        Tym mocni są, że każdy kradnie
                        Bogactwa, które stwarza lud.

                        Comment

                        • albeertos
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 2313

                          #27
                          No fakt, moloch to jest niezły. Zmiany moga trochę potrwać. Ja to jestem w stanie zrozumieć. Ale mnóstwo ludzi nie przyjmuje tego do wiadomości zewsząd słysząc że tepsa to, tepsa tamto i na dodatek dostają wyższy racunek.
                          Właśnie słucham radia i Urząd Regulacji Telekomunikacji będzie badał na wniosek małych dostawców internetu czy TP SA nie chce się pozbyć nielegalnie konkurencji. Zobaczymy co z tego będzie.
                          (_)>
                          Nigdy się nie poddawaj!!!
                          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                          Lech jest tam gdzie jego wiara
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • slavoy
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 5052

                            #28
                            zythum napisal/a
                            To nie jest tak łatwo zmienić tak ogromną firmę.
                            Jeszcze trudniej będzie zmienić opinię ludzi na temat TePsy. Jeśli już miałaby zejść na "dobrą drogę" (pobozne życzenia, jak na razie wszyscy są równo robieni w przysłowiową trąbę), to opinię ludzi ciężko będzie zminić. Tu nie wystarczy reklama z mikołajem w telewizorni. A jeśli już (co też jest pobożnym życzeniem) wyrósłby jej poważny konkurent, to trzeba będzie popracaować nad wizerunkiem, oj będzie.
                            Dick Laurent is dead.

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #29
                              "Urząd Regulacji Telekomunikacji zażądał od Telekomunikacji Polskiej wyjaśnień w sprawie ograniczania dostępu do usługi dzierżawy łączy telekomunikacyjnych, na co skarżą się inni operatorzy."

                              Taka właśnie informacja ukazała się dzisiaj na Onecie. Myślę, że dużo skuteczniejsza niż URT byłaby faktyczna konkurencja na rynku. Czyli najlepiej podział TPSA na 3-4 firmy.

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #30
                                Originally posted by pieczarek
                                "Urząd Regulacji Telekomunikacji zażądał od Telekomunikacji Polskiej wyjaśnień w sprawie ograniczania dostępu do usługi dzierżawy łączy telekomunikacyjnych, na co skarżą się inni operatorzy."

                                Taka właśnie informacja ukazała się dzisiaj na Onecie. Myślę, że dużo skuteczniejsza niż URT byłaby faktyczna konkurencja na rynku. Czyli najlepiej podział TPSA na 3-4 firmy.
                                Hmm to dość karkołomny pomysł biorąc pod uwagę konsolidacje i fuzje na rynku. Za dwa trzy lata będzie 5 wielkich koncernów Telekomunikacyjnych i koniec. A Tepsa jest już własnością France Telecom przypominam bo wyadaje mi się, że niektórzy tkwią cały czas w czasie przezszłym gdy TP S.A. była operatorem narodowym. Małe czy średnie firmy nie mają najmniejszych szans na istnienei na rynku. Nad czym ubolewam ale taka jest prawda w każdym sketorze gospodarki (patrz także browarnictwo)[/list]
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎