wolny browar.pl?

Collapse
X
 
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Pułkownik Chmielowy Ekspert
    🥛🥛🥛
    • 2001.10
    • 5055

    #46
    zythum napisal/a


    Przy SDI, Neostradzie (czyli ADSL) oraz polaczeniach komutowanych (czyli 022 modem) nie ma żadnych gwarantowanych przepustowości.
    Sorry Zythum, ale nie rozumiem. Jak to nie ma? Jeśli wykupuję np. Neostradę 1M, to chyba mam prawo żądać, a dostawca obowiązek zagwarantować mi, taką właśnie prędkość na wejściu.
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • slavoy
      Pułkownik Chmielowy Ekspert
      🥛🥛🥛
      • 2001.10
      • 5055

      #47
      zythum napisal/a


      Cóż routery dostępowe i urządzenie PBX prze które taki ruch przechodzi są w większych miejscowościach dużo bardziej obciążone.
      To skoro są takie przeciążone, to dlaczego nie stworzy się w tych miastach szerszego "gardła"?
      Nie noo. Po co przecież? TePsa ma nas szaraczków głeboko w.... poważaniu.
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • zythum
        Pułkownik Chmielowy Ekspert
        • 2001.08
        • 8305

        #48
        Originally posted by slavoy

        To skoro są takie przeciążone, to dlaczego nie stworzy się w tych miastach szerszego "gardła"?
        Nie noo. Po co przecież? TePsa ma nas szaraczków głeboko w.... poważaniu.
        Slavoy bo to kosztuje miliony dolarów a nie ma pieniędzy na inawestycje.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • zythum
          Pułkownik Chmielowy Ekspert
          • 2001.08
          • 8305

          #49
          Originally posted by slavoy

          Sorry Zythum, ale nie rozumiem. Jak to nie ma? Jeśli wykupuję np. Neostradę 1M, to chyba mam prawo żądać, a dostawca obowiązek zagwarantować mi, taką właśnie prędkość na wejściu.
          NIe, bo dostajesz tylko przepustowość (rurę o pewnej średnicy która jak pchasz mało cieczy to funkcjonuje jak dużo i lepkiej to się blokuje) (czytaj dokładnie umowę i regulamin) czyli jakby licznik od zera do 1 Mega (tak jak w samochodzie, na liczniku masz np.: do 220 km/h ale jak jest korek to jedziesz 10 km/h) aby mieć przepustowość gwarantowaną muisz wykupić dodatkowo parametr CIR prz technologii Frame Relay lub usługę CBR przy ATM, to oczywiście dodatkowo kosztuje. I nie jest to nic dziwnego , robią tak wszyscy operatorzy.
          Poza tym jest to gwrancja tylko do routera brzegowego bo NIKT nie zagwarantuje predkości ściągania jakiejś strony www (czy tempa ściągania programu) bo ta prędkość jest funkcją: przepustowości łącza ale i także pojemności serwera z którego ściągasz, wielkości pliku, ilości osób będącyh w danje chwili na serwerze czy ściągających dany plik a nawet od jakości Twojego sprzętu (jak będziesz miał kiepski komputer i kipeską kartę graficzną to pliki o bogatej grafice będziesz ściągał wolno także przy dużej przepustowości) - a tych rzeczy żaden operator nie jest w stanie przewidzieć i nie zagwarantuje nic takiego w umowie.
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • gul_gul
            Premium Member
            • 2001.02
            • 359

            #50
            Nie rozumiem.
            Najpierw piszesz, żeby zwracać uwagę na taki szczegół w ofertach jak 'przepustowość gwarantowana' a teraz okazuje się, że to i tak nie ma większego, praktycznego sensu.
            No i zapomniałeś dodać, że to co jest napisane w ofercie (dla 1Mb) to jeszcze nie koniec kosztów, dochodzi jeszcze dzierżawa jakiegoś ustrojstwa po stronie TPSA, co okazuje się dopiero po otrzymaniu rachunku. (drobiazg: ok. 150 mieszięcznie)

            Comment

            • Marusia
              Marszałek Browarów Rzemieślniczych
              🍼🍼
              • 2001.02
              • 20221

              #51
              zythum napisal/a


              ...pamiętam wypowiedź prezesa Netii na początku działalności który stwierdził, że nie interesują ich klienci indywidualni tylko biznes. I taka jest tak naprawdę strategia działania wszystkich firm, indywiudalni się tak naprawdę nie liczą dla nikogo i jedynie Tepsa przygotowala do nich ofertę.
              Nooo, tak, a tepsa nasza kochana zainteresowana jest pewnie czynieniem dobra, a nie biznesem?

              Poza tym, jak myślę o tepsie to przypominają mi się lata czekania na podłączenie telefonu. A potem nagle, jak pojawiły się pierwsze oznaki powstawania innych firm telekomunikacyjnych, wszystkkim moim znajomym i rodzinie i nieznajomym ni stąd ni zowąd podłączyli telefony! Dopiero w sytuacji zagrożenia zaczęli poprawiać ofertę i ciągnąć na tempo kable. Poza tym, to nieprawda, że dostęp z tepsy jest w całej Polsce. Na wszelakiej maści wsiach to jeszcze nie słyszano o czymś takim jak telefon.
              Chyba, że sobie rolnik zakupił komórkę.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • gul_gul
                Premium Member
                • 2001.02
                • 359

                #52
                Święte słowa.
                Moja sąsiadka czeka sześć lat na numer.
                Śmieje się, bo ja złożyłem podanie i dostałem po trzech miesiącach (pewnie dlatego, że byłem upierdliwy albo gdy pojawiły się nowe numery moje podanie było na samej górze stery podań). A ona czeka dalej, bo mi trafił się ostatni jaki był do dyspozycji.
                Czyli Bareja for ever.

                Comment

                • uwolnic_orke
                  D(r)u(c)h nieuchwytny
                  • 2002.02
                  • 95

                  #53
                  Sposób działania TP SA na przykładzie mojego podwórka.

                  W pewnej małej gminie lud czekał na podłaczenie telefonów po 20 lat. W całej gminie było ich ledwie kilkadziesiąt, bo jak twierdził nasz "narodowy" operator - teren był trudny, mało chętnych, w centrali nie ma wolnych numerów, pada deszcz, sołtysowi śmierdzi z gęby itd. Więc pewnego pięknego dnia inny operator wystąpił o zezwolenie na budowę sieci na terenie tej gminy.
                  Procedura niestety trwa dość długo, zazwyczaj około roku. W tym czasie dla TP SA wszystkie "obiektywne" trudności przestały istnieć - góry się wyprostowały, centrala nagle urosła, przestał padać deszcz a sołtys pięknie wyszorował uzębienie. O chętnych już się nie pytali, tylko podłączyli wszystkich jak leci, aby tylko zdążyć przed koncesją dla konkurencji.

                  A Konstytucja zapewnia podobno wszystkim, w tym podmiotom gospodarczym, równe prawa...

                  Comment

                  • adam16
                    Pułkownik Chmielowy Ekspert
                    • 2001.02
                    • 9865

                    #54
                    Pojawiła się konkurencja więc coś z tym trzeba było zrobić. Was to dziwi? Mnie tylko cieszy
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Kudłaty
                      Major Piwnych Rewolucji
                      • 2001.09
                      • 1972

                      #55
                      Ostatnio był program o TPsa ale się tłumazcyli ciecie

                      Comment

                      • slavoy
                        Pułkownik Chmielowy Ekspert
                        🥛🥛🥛
                        • 2001.10
                        • 5055

                        #56
                        adam16 napisal/a
                        Pojawiła się konkurencja więc coś z tym trzeba było zrobić. Was to dziwi? Mnie tylko cieszy
                        Tą waszą kochaną firemkę jak się nie postawi pod murem, to palcem na człowieka nie kiwną. Mam nadzieję że tylko się zgrywasz z tym zadowoleniem.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • Kudłaty
                          Major Piwnych Rewolucji
                          • 2001.09
                          • 1972

                          #57
                          Ale fajna żabka

                          Comment

                          • adam16
                            Pułkownik Chmielowy Ekspert
                            • 2001.02
                            • 9865

                            #58
                            Originally posted by slavoy

                            Tą waszą kochaną firemkę jak się nie postawi pod murem, to palcem na człowieka nie kiwną. Mam nadzieję że tylko się zgrywasz z tym zadowoleniem.
                            Ja się na prawdę cieszę, bo konkurencja wymusiła na "mojej kochanej firemce" trochę logicznego myślenia, co wcześniej prawie zupełnie się nie objawiało.
                            Chyba nie ma firmy, która bez oddechu konkurencji na plecach, zaczęłaby "kiwać palcem".

                            Z niektórych waszych wypowiedzi wynika, że tylko Tepsa stosuje brudne chwyty, a cała konkurencja jest święta.
                            Browar Hajduki.
                            adam16@browar.biz
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                            Comment

                            • slavoy
                              Pułkownik Chmielowy Ekspert
                              🥛🥛🥛
                              • 2001.10
                              • 5055

                              #59
                              Nie, ale chwyty tepsy są najbrudniejsze. To proste - takie ceny przy tak marnej jakosci połączeń.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • kangurpl
                                Major Piwnych Rewolucji
                                • 2002.03
                                • 2660

                                #60
                                A próbował ktoś zgłosić awarię SDI w piatek po 15.
                                Po kilkunastu telefonach uzyskałem informację "że dla jednej osoby nikt nie będzie dyżurnych techników z domu wzywał" i d... blada do poniedziałku.
                                Świat należy do młodzieży, młody robi - stary leży.
                                "W niebie nie ma piwa, więc pijmy je tutaj."

                                "denerwować się - mścić się na własnym zdrowiu za głupotę innych"

                                Comment

                                Przetwarzanie...