Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    Nie wiem gdzie Krzysiu w meczu z Niemcami widziałeś obronę Częstochowy (poza pierwszym kwadransem), posiadanie piłki o niczym nie świadczy bo możesz do usranej śmierci rozgrywać sobie w środku pola i nic z tego nie wynika. Jasne jest, że taka drużyna jak Polska jeżeli chce uzyskać pozytywny rezultat musi zagrać na niskim a nie wysokim pressingu (próbowaliśmy zagrać wysoko i ofensywnie we Frankfurcie, ze znanym skutkiem), kontrolowaniu gry na 30-40 metrze i kontrach i to nam się świetnie udało. Najważniejszą jest liczba goli i liczba sytuacji - a tu mamy u Niemców w obu rubrykach równe zero, a u nas w pierwszej zero ale w drugiej co najmniej trzy, z tego dwie Milika z których powinny być gole - Niemcy do takiej sytuacji nie doszli ani jednej.
    Pewnie Niemcy mogą zagrać lepiej ale pisanie, że w tym meczu byli jacyś mega słabi a Polacy bronili Częstochowy może pisać tylko ktoś kto kompletnie nie zna się piłce (nie zna podstaw taktyki, organizacji gry itp.) albo po prostu ma kompleksy i musi zawsze deprecjonować polską drużynę która oczywiście wygrać może tylko jak inni graja słabo
    Pewnie to Niemcy a nie my zdobędą mistrzostwo albo zagrają w finale ale Polska jak na razie rozegrała dwa dobre mecze, grając pewnie, wiedząc czego chce, z planem taktycznym który został zrealizowany. Przy lepszym wykończeniu Milika punktów mogło być 6 a nie 4.
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      Tak, w ogóle nie znam się na piłce, za ty jesteś megaekspertem. Zapomniałem o tym, dlatego ośmieliłem się skrytykować najlepszą ekipę, jaką miała Polska od ostatniego zlodowacenia. Albo nawet od wielkiego wymierania dewońskiego.

      Nie wiem, dlaczego nie napisałeś, że gdyby Milik wykorzystał wszystkie kontakty z piłką, wynik byłby dwucyfrowy. To dobitnie wskazuje, jaką przewagę miała Polska drużyna, tym bardziej że dla Niemców żadnej sytuacji nie stworzył ani Gerd Muller, ani Horst Hrubesch. A ostatnie 10 minut meczu to popis gry polskiej ekipy, która w tym czasie ani razu nie dotknęła piłki. Bo po co, skoro Niemcy i tak nie stwarzali żadnych sytuacji podbramkowych, a Milik gdyby tylko chciał, to nastrzelałby im jeszcze kilkanaście.

      Comment

      • Krzysiu
        Krzysiu
        • 02-2001
        • 14936

        Rosja - Walia 0 : 3. Mała rzecz, a cieszy. Walijczycy na tle ociężałych i grających bez pomysłu Rosjan zaprezentowali się rewelacyjnie. Tempo kontrataków zabójcze, rosyjscy pomocnicy po kilku akcjach przestali gonić szarżujących napastników Walii.

        Comment

        • EzEt
          Senior
          • 03-2011
          • 156

          Niemcom bez bramkostrzelnego napastnika będzie trudno zwojować cokolwiek a tych mistrzostwach. Z nami praktycznie żadnego zagrożenia z ich strony nie było (poza 2 może sytuacjami), z Ukrainą też męczarnie.
          Na razie najlepiej wyglądają Hiszpanie, potem długo nikt i Włosi.

          Co do Rosjan, to patrząc jak ich zadymiarze zostali powitani na lotnisku, to jednak utwierdzam się w przekonaniu, że tamtych ludzi trzeba trzymać w rezerwatach.
          https://www.facebook.com/browarbaluty/

          Comment

          • Jimmy_jb
            • 11-2005
            • 911

            Niemcy nie mają bramkostrzelnego napastnika? A Gomez (26 goli) albo Muller (20 goli) to gdzie grają? Inna sprawa że próbują zaklepać przeciwnika na śmierć i wejść do bramki z piłką zamiast grać w sposób bardziej bezpośredni ale to zasługa trenera i taktyki. Przed mistrzostwami świata też były teksty że Niemcy grają bez napastnika. A się okazało że niejaki Klose pobił rekord ilości goli zdobytych na mistrzostwach (16 w czterech turniejach) a po drodze wbili siedem bramek gospodarzom w półfinale.
            O sile Hiszpanii moim zdaniem można będzie się wypowiadać po meczu z jakąś poważną drużyną, tak samo o Włochach (przereklamowanej Belgii za poważnego przeciwnika nie uważam).
            Last edited by Jimmy_jb; 21-06-2016, 11:34.
            Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

            Comment

            • bayern71
              Senior
              • 06-2006
              • 1004

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
              Tak, w ogóle nie znam się na piłce, za ty jesteś megaekspertem. Zapomniałem o tym, dlatego ośmieliłem się skrytykować najlepszą ekipę, jaką miała Polska od ostatniego zlodowacenia. Albo nawet od wielkiego wymierania dewońskiego.
              A kiedy po ostatnim zlodowaceniu Polacy grali w lepszych klubach? A który w piłce osiągnął więcej (w całej karierze) niż Lewandowski do tej pory?

              Comment

              • Jimmy_jb
                • 11-2005
                • 911

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bayern71 Wyświetlenie odpowiedzi
                A kiedy po ostatnim zlodowaceniu Polacy grali w lepszych klubach? A który w piłce osiągnął więcej (w całej karierze) niż Lewandowski do tej pory?
                Nie przesadzałbym z tym "Lewandowski najlepszy w historii" bo oprócz mistrzostwa Polski i Niemiec to on jeszcze nic spektakularnego w piłce klubowej nie wygrał, chociaż tytuł króla strzelców Bundesligi doceniam. Ale taki bramkarz Jerzy Dudek wygrał Ligę Mistrzów w sposób spektakularny broniąc w konkursie karnych. A wcześniej był też jakiś tam Boniek i kilka pucharów z Juventusem zdobył.
                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                Comment

                • wpadzio
                  Senior
                  • 06-2011
                  • 2647

                  Co to do gówna łosia było?? Ledwo wygraliśmy dzięki chwilowemu przebłyskowi Błaszczykowskiego. Przez 1/4 minut meczu była obrona Częstochowy. Znów mieliśmy trzy razy mniej podań, drastycznie rzadziej posiadaliśmy piłkę, o stosunku strzałów szkoda mówić. Fabiański najlepszym naszym graczem? Kto tu miał dominować? A kto leciał w rozdmuchanym baloniku? Polacy nie powąchają na pewno ćwierćfinału. Jedyny plus, że delikatnie poprawiliśmy statystyki. Jestem po tym meczu totalnie zdegustowany. I nikt mnie nie przekona, że "tamto-sramto, okoliczności, taktyka". A taka to Ukraina była pognębiona i skonfliktowana ponoć...
                  Z taką grą jak dziś drużyna nie zasługuje na więcej. Może nawet nie zasługuje na to co osiągnęła. Przykro mi to pisać...
                  Last edited by wpadzio; 21-06-2016, 19:16.
                  Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                  Serviatus status brevis est
                  3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    Ja wbrew swoim wcześniejszym obawom jestem pozytywnie zaskoczony tym że z taką grą zdobyli 7 pkt w teoretycznie mocnej grupie. Zdecydowana weryfikacja zacznie się od soboty.
                    A na ostudzenie emocji uświadamiam sobie że teraz jesteśmy w najlepszej 16-ce, czyli tak jak w poprzednich ME, dopiero w fazie grupowej.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      Milczę, nic nie napiszę o ..., a o ... zwłaszcza. Do soboty

                      Comment

                      • dyczkin
                        Serce w kolorze blaugrana
                        • 05-2011
                        • 3657

                        Jeśli nie poprawimy...... i ..... to pożegnamy się z Euro. Ja będę w pracy....
                        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                        Moje warzenie // Piwny Wojownik

                        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          Mimo to na wszelki wypadek odwołałem robotę na 11 lipca. Nawet po srebrze mogę nie położyć się przed południem, o wstaniu nie mówiąc

                          Comment

                          • bayern71
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1004

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                            Milczę, nic nie napiszę o ..., a o ... zwłaszcza. Do soboty
                            Pisz śmiało. Jak przeczytają to się zabiorą do roboty. Jak Pazdan ostatnio

                            Comment

                            • bayern71
                              Senior
                              • 06-2006
                              • 1004

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jimmy_jb Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie przesadzałbym z tym "Lewandowski najlepszy w historii" bo oprócz mistrzostwa Polski i Niemiec to on jeszcze nic spektakularnego w piłce klubowej nie wygrał, chociaż tytuł króla strzelców Bundesligi doceniam. Ale taki bramkarz Jerzy Dudek wygrał Ligę Mistrzów w sposób spektakularny broniąc w konkursie karnych. A wcześniej był też jakiś tam Boniek i kilka pucharów z Juventusem zdobył.
                              Boniek zdobył dwa (bo Superpuchar to już trochę inne rozliczenie). Jak na drużynę z 6 -cioma mistrzami świata i Platinim oraz Bońkiem to nieźle ale lekki niedosyt jest. Trochę trudno to porównywać bo teraz kluby angielskie oraz wielka dwójka z Hiszpanii zdominowała piłkę finansowo wykupując najlepszych piłkarzy. Po drugie Bayern ma inną strategię finansową - tam nie ma mowy o takim zadłużeniu jak Real i transferach za 100 mln.
                              Za to jego osiągnięcia indywidualne ma fantastyczne - 2 krotny król strzelców Bundesligi (przy okazji rekord ilości bramek strzelonych przez obcokrajowca, król strzelców eliminacji mistrzostw świata, 5 bramek w 9 minut Wolfsburgowi, 4 bramki Realowi.
                              Dudka przez grzeczność porównywał nie będę.

                              Comment

                              • EzEt
                                Senior
                                • 03-2011
                                • 156

                                Chorwaci to mi wczoraj strasznie zaimponowali. Świetna technika, brak kompleksów, jakby na plaży sobie grali z tymi Hiszpanami.
                                Wcale się nie cieszę, że są w naszej połówce drabinki. Wolałbym Anglików.
                                https://www.facebook.com/browarbaluty/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎