Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o piłce kopanej

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kony
    breweriarz
    • 08-2005
    • 1701

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
    Na przykład tylko PZPN ma prawo nazywać piłkarskie zawody tytułem "Mistrzostwa Polski" ...
    A które rozgrywki PZPN są tak nazwane?
    Ekstraklasa SA organizuje zawody w najwyższej klasie rozgrywkowej których zwycięzca otrzymuje tytuł mistrza Polski ale nie nazywa ich "Mistrzostwami Polski". Teoretycznie każda inna prywatna inicjatywa ma prawo zorganizować sobie takie rozgrywki i przyznać zwycięzcy taki tytuł dopóki zawody te będą się rozgrywały w Polsce.

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936



      PZPN nie organizuje mistrzostw Polski, tylko rozgrywki ligi piłkarskiej klubów profesjonalnych (ostatnio T-Mobile Ekstraklasa). Od 2005 r. rozgrywkami zarządza Ekstraklasa SA. Potocznie nazywa się to mistrzostwami Polski, bo innych rozgrywek tej rangi nie ma. Z formalnego punktu widzenia rozgrywki te mają taki sam status prawny, jak liga podwórkowa drużyn amatorskich.

      Dla jasności - PZPN nie jest jedynym związkiem piłkarskim (związkiem, czyli federacją stowarzyszeń - to piętrowa struktura). Regularne rozgrywki piłkarskie organizuje również inna federacja, czyli LZS (Ludowe Zespoły Sportowe). Kilkanaście lat temu poważnie sądzono, że LZS może zagrozić monopolowi PZPN, ponieważ na dużą skalę przejmował rozgrywki najniższych lig.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Dwie sprawy w temacie Dyskobolii/Polonii/GKS...
        Zagotował mnie dzisiaj hipokryta red. Szczepłek biadoląc nad upadającą w niebyt bohemą (sic!) warszawską, strąconą w otchłań przez skrytobójcę JW. Ciekawe, że jak bufetowa i platfusy ładowali setki milionów w swoją agencję reklamową pod nazwą Legia/iti, to akurat wtedy mu to nie przeszkadzało i nie widział możliwych następstw. Ba, nie bił na alarm, że na jego (najprawszego z prawych pismaków) oczach rząd robi wałek stulecia. Czy jemu w zwojach mózgowych nie zaświtało, że gdyby "Polonia" dostała na stadion połowę kasy, która leży na Łazienkowskiej, to dzisiaj miałby dalej dwa kluby w Eklasie.

        I druga rzecz wypływająca z mediów. Transfer licencji z Warszawy do Katowic malowany jest jako hańba, tragedia, nadużycie na społecznej tkance piłkarskiej... Kurwasz jego mać! Przy operacji Kuchenkorz i Diskopolo jakoś honoru gryzipiórki w to nie mieszały tylko budowanie potęg im się marzyło. Czyżby teraz nie mieli widoków na rauciki, darmowe wyjazdy, ekskluzywne wywiady, osobiste numery do rutkowskich i wojciechowskich?

        Comment

        • ucho
          Senior
          • 05-2010
          • 500

          Wyraziłem się nie precyzyjnie, więc muszę sprostować. Zgodnie z Art. 13 Ustawy o sporcie, polski związek sportowy ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie.
          W piłce nożnej polskim związkiem sportowym jest PZPN.
          Last edited by ucho; 18-07-2012, 13:37.

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            [QUOTE=bury_wilk;1065579]MKS POLONIA 95 czy jakoś tak, została zgłoszona do pucharu i b-klasy. Trenować ma Libich, juniorski skład mają uzupełnić Dziewicki, Stokowiec i może jeszcze ktośtam. Czyli idziemy mniej więcej tą drogą, co Pogoń. I dobrze. Parę lat minie i klub się odbuduje. Mam nadzieję, że już normalniejszy.[QUOTE]

            Z tego co wiem, to Polonia ma wystartowac w IV lidze i stamtąd zacząc odbudowę. Pomoc deklaruje miasto i kilku prywatnych sponsorów,a plany zakładają awans co rok póki co do II ligi.
            Myślę że wyjdzie to klubowi na dobre. Wojciechowski to nie był człowiek odpowiedni do budowania klubu na lata. Do tego dochodziła gra na licencji Groclinu. Inna sprawa że jednak Legia to klub funkcjonujący w Warszawie na specjalnych zasadach.
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • Samael
              Senior
              • 09-2007
              • 153

              Śląsk ogral 2-0 Buducnost w drugiej rundzie LM. Yeahhhhhhhhhh!!!

              Comment

              • anteks
                maruda
                • 08-2003
                • 10738

                Jakoś Kolegom gra na licencji Groclinu nie przeszkadzała, a teraz lament że plamią honor/tradycję
                Mniej książków więcej piwa

                Comment

                • emes
                  Nadszyszkownik Chmielowy
                  • 08-2003
                  • 4275

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wyraziłem się nie precyzyjnie, więc muszę sprostować. Zgodnie z Art. 13 Ustawy o sporcie, polski związek sportowy ma wyłączne prawo do organizowania i prowadzenia współzawodnictwa sportowego o tytuł Mistrza Polski oraz o Puchar Polski w danym sporcie.
                  W piłce nożnej polskim związkiem sportowym jest PZPN.
                  Czyli wiele osób/organizacji może też założyć "związek", który będzie polskim związkiem sportowym w piłce nożnej. Mogą też organizować Mistrza Polski i Puchar Polski, tylko kwestia czy będą chętni na te imprezy w tej organizacji/związku.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Myślę że wyjdzie to klubowi na dobre.
                    Też tak myślę. Choć ciężko będą mieli piłkarze i kibice, jeżdżąc po całym Mazowszu, gdzie większość jednak jest za Legią. A może się mylę, bo znam jednego, który twierdzi, że większość Mazowsza jest za Widzewem.

                    Gdyby nie to, że w weekend wolę grać w piłkę, niż ją oglądać w ligowym wydaniu, pewnie chadzałbym na Polonię, ale cała ta historia z Wojciechowskim i kupowaniem licencji była dodatkowym minusem (jak to brzmi). Teraz paradoksalnie mam dużo większą ochotę, choć chyba nie wszystko jeszcze przesądzone, bo kibice GKS-u mocno działają przeciw tej "fuzji". I słusznie.

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jakoś Kolegom gra na licencji Groclinu nie przeszkadzała, a teraz lament że plamią honor/tradycję
                      Był tu jakiś lament, lub wpis, że licencja Dyskobolii była ok?

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek;
                      Z tego co wiem, to Polonia ma wystartowac w IV lidze i stamtąd zacząc odbudowę. Pomoc deklaruje miasto i kilku prywatnych sponsorów,a plany zakładają awans co rok póki co do II ligi.
                      To się co chwilę zmienia, albo raczej jeszcze nic nie jest przesądzone. Zdaje się, że klub został zgłoszony do B-klasy, żeby nie zostać z ręką w nocniku, a sprawa gry w A-klasie, lub IV lidze jest nadal otwarta. Acz nie mam pewności... Każde źródło donosi co innego.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną;
                      Gdyby nie to, że w weekend wolę grać w piłkę, niż ją oglądać w ligowym wydaniu, pewnie chadzałbym na Polonię, ale cała ta historia z Wojciechowskim i kupowaniem licencji była dodatkowym minusem (jak to brzmi). Teraz paradoksalnie mam dużo większą ochotę, choć chyba nie wszystko jeszcze przesądzone, bo kibice GKS-u mocno działają przeciw tej "fuzji". I słusznie.
                      Żą, jak ochota rośnie, nie duś jej w sobie, to nie zdrowe Ktoś Cię zawsze przygarnie

                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czyli wiele osób/organizacji może też założyć "związek", który będzie polskim związkiem sportowym w piłce nożnej.
                        Niezupełnie, bo jednym z warunków zostania Polskim Związkiem wg ustawy jest przynależność do organizacji międzynarodowej, w tym przypadku FIFA/UEFA a te nie wiem czym się kierują w tej kwestii ale mogą stawać okoniem dla konkurencji PZPN.

                        Comment

                        • ucho
                          Senior
                          • 05-2010
                          • 500

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czyli wiele osób/organizacji może też założyć "związek", który będzie polskim związkiem sportowym w piłce nożnej.
                          Polski związek sportowy może być tylko jeden w danej dyscyplinie (zgodnie z polskim prawem).
                          Last edited by ucho; 19-07-2012, 09:25.

                          Comment

                          • kony
                            breweriarz
                            • 08-2005
                            • 1701

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ucho Wyświetlenie odpowiedzi
                            Polski związek sportowy może być tylko jeden w danej dyscyplinie (zgodnie z polskim prawem).
                            Z czego to wynika ?

                            Comment

                            • ucho
                              Senior
                              • 05-2010
                              • 500

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                              Z czego to wynika ?
                              Hm... Bardzo dobre pytanie
                              Pamiętam, że związek pewnej odmiany karate chciał zarejestrwować się jako polski. Ministerstwo odrzuciło wniosek, ponieważ uznali, że istnieje już polski związek karate. Sprawa skończyła się w sądzie i ostatecznie ministerstwo musiało zatwierdzić ten nowy związek jako polski.
                              Chyba rzeczywiście nie ma przeszkód prawnych, aby istniały dwa polskie związki w tej samej dyscyplinie.

                              Comment

                              • relaksio
                                Member
                                • 01-2009
                                • 96

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samael Wyświetlenie odpowiedzi
                                Śląsk ogral 2-0 Buducnost w drugiej rundzie LM. Yeahhhhhhhhhh!!!
                                Z taką grą,to długo nie pograją.Prawdą jest,że są chyba najsłabszym mistrzem kilku ostatnich sezonów i nie sadzę,żeby w grupie zagrali.
                                Może jeszcze się poprawią,wszak to początek sezonu.Już w weekend się zobaczy.
                                POLAKIEM jestem i dobre
                                PIWO nie jest mi obce...

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎