Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Jak tam po pierwszej kolejce żużlowej? Jakoś nikt nic nie pisał. Wrocław mimo sporej napinki jaki to skład teraz mamy, przegrał w Bydgoszczy. Według mnie powód główny to taki, że po prostu chłopaki za mało pojeździli sobie przed sezonem. Ledwo kilka treningów, jeden sparing wyjazdowy bez dwóch liderów to rezultat dotąd niespotykany. I to było widać. Brak objeżdżenia. Bo i treningi mieli głównie na gościnnych torach. Dziwny był to mecz, kilka defektów, no i o porażce zdecydowała niespodziewane 1:5 pary Nicholls - Crump. Poza tym beznadzieja Jeleniewski, nieco słabo Janowski, dobrze Barker i Jędrzejak, przeciętnie Crump i Watt, nieco poniżej oczekiwań Nicholls.
    Nieźle się dzieje w Częstochowie. Ciekawe co Pedersen zrobi, a co postanowił Hancock?
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • zgroza
      Senior
      • 03-2008
      • 3597

      Wiesz, złociutki, mieliśmy dwa defekty na pierwszej pozycji, a wy jedynie na starcie. Poza tym skład poloniści mają niezły, a taki Buczkowski na naszym torze jeździ czwarty sezon.
      Martwi mnie porażka Wybrzeża i Gniezna u siebie, cieszy wygrana Piły i bęcki które zebrała Stalówka. Gracze "Renegocjujmy kontrakty" Komarnickiego pokazali mu, jak bardzo cenią jego klub.
      A Hankock zostaje.
      Lotna ekspozytura browaru

      Też Was kocham.

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Zwycięstwo nad Wybrzeżem Gdańsk 49:41 jakoś tak średnio przekonujące. Ze względu na zbliżające się egzaminy w OUG nie pojechałem na ten mecz, ale podobno było 10 tys widzów, co jak na Wrocław jest sporym osiągnięciem. Drugi raz bez punktów Jeleniewski i ciekawe co teraz zrobi Cieślak, który pewnie już będzie się na nim wyżywał w mediach, choć raz upadł on na prowadzeniu. W ogóle widać że zawodzą głównie ci którzy muszą mieć wszystko dograne żeby robić jakieś punkty i brak jazdy przed sezonem powoduje kłopoty. Janowski miał szansę na więcej punktów, ale zapominał o nim Crump. Coraz lepiej radzi sobie Watt, swoje jeździ Jędrzejak. Barker jakoś bez błysku. Jak na razie wyrównane mecze z drużynami które do medali aspirować nie będą, więc optymizmem to nie napawa. Oby się rozkręcili w trakcie sezonu.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • zgroza
          Senior
          • 03-2008
          • 3597

          Bardzo ciekawa kolejka, niestety znalazło to odbicie w trafności przewidywań.
          Niestety, Polonia poległa z Apatorem u siebie. Kompletnie zawiódł niejaki Chrzanowski (3 zera!), do tego kontuzja adrenaliny i brak drugiego juniora... Do tego zamiast wierzyć w Davidssona mogliby wystawić Siopka, który nasz tor po 6 latach zna na tyle, żeby dowieść jakieś 5 puntów.
          Wybrzeże zapowiedziało swój spadek przegraną ze Stalą u siebie. Na takie przegrane nie można sobie pozwolić.
          Gratulacje dla Medalików, Gniezna i Krosna za przekonujące zwycięstwa.
          Lotna ekspozytura browaru

          Też Was kocham.

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            Chrzanowski cienko jeździ od początku bodajże, a do spadku i Polonia może dołączyć, jeśli uraz kolana Jonssona okaże się jakiś poważniejszy...
            Ja się dzisiaj mocno wnerwiłem. Przede wszystkim, bo mi taki mecz przepadł. Chętnie bym się wybrał, ale cóż, obowiązki mnie zatrzymały i pozostało mi tylko zerkanie co jakiś czas na ekran kompa i śledzenie wyniku. Wiadomo było od początku że będzie bardzo ciężko - Sparta jest bez formy, a do Włókniarza dołączył ostatecznie szalony Nicki. Wespół z Hancockiem i będącym w dobrej formie Richardsonem stanowią arcygroźne trio. Ale mecz był jak najbardziej do wygrania. Pedersen raz objechany przez Jeleniewskiego (!), raz wykluczony, Hancock raz objechany przez Crumpa, raz przez 2 zawodników. Świetna jazda Jelenia, niestety 1 defekt Crumpa, ale poza tym rudy super jechał, nieźle Janowski w miarę Watt... ale cóż. Bodajże 6 pkt Jędrzejaka to zgrzyt, ale 2 pkt Nichollsa to katastrofa (choć podobno coś tam chorował)!!!!! Facet miał być drugim liderem, pomocą dla Crumpa, gdyby pojechał na te 10 pkt na co powinien i potrafi jeździć, spokojnie poradzilibyśmy sobie z Pedersenami. A tak ciągle coś. Jak nie Jeleniewski z Wattem to teraz Nicholls z Jędrzejakiem. Kiedy wreszcie ta drużyna zaskoczy...
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
              (...) Niestety, Polonia poległa z Apatorem u siebie (...)
              Czemu niestety... W sumie miszcze to miszcze.
              A bajdełej, gdyby nie skandaliczna diecezja sędziego w pierwszym biegu i później defekt Miedziaka na prowadzeniu, to byłby dopiero pogrom...
              Last edited by pirackamuza; 19-04-2009, 23:05.
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • Maremali
                Senior
                • 05-2002
                • 1953

                Może ktoś mi wytłumaczy jak 16 letni Darcy Ward pierwszy raz startował na torze w Bydgoszczy może objeżdzać dokładnie wszystkich zawodników gospodarzy i uzbierać 7+1 bonus tj. tyle punktów w meczu co kapitan Polonii.
                Wielkie graty dla Krzyżaków - ale mistrza nie obronicie.
                http://maremali.web-album.org/

                Comment

                • dzidek1960
                  Senior
                  • 01-2003
                  • 1548

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                  Wielkie graty dla Krzyżaków - ale mistrza nie obronicie.
                  Masz rację, wróci do nas.
                  "Ma jednak kraj polski napój warzony
                  z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                  piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                  do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                  mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                  wybornym smakiem"
                  Jan Długosz, Historie Piwne
                  Moja strona www w początkowym okresie budowy

                  Comment

                  • pirackamuza
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1903

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                    Może ktoś mi wytłumaczy jak 16 letni Darcy Ward pierwszy raz startował na torze w Bydgoszczy może objeżdzać dokładnie wszystkich zawodników gospodarzy i uzbierać 7+1 bonus tj. tyle punktów w meczu co kapitan Polonii.
                    Holder mu narysował mapę wszystkich wilczych dołów na Waszym torze
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wielkie graty dla Krzyżaków - ale mistrza nie obronicie.
                    Dzięki - ale obronimy
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzidek1960 Wyświetlenie odpowiedzi
                    Masz rację, wróci do nas.
                    Wróci... - przecież musimy do was przyjechać na mecz ligowy
                    A na poważnie - z tegorocznym składem... sorki, dzidek... nie wróżę Wam plejofów...
                    Last edited by pirackamuza; 20-04-2009, 23:24.
                    Toruń przeprasza za Radio Maryja
                    www.bobofruty.pl

                    Comment

                    • Maremali
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 1953

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                      Holder mu narysował mapę wszystkich wilczych dołów na Waszym torze
                      Chyba raczej ten starszy kangur, bo Holder to też w Bydzi raczej nie miał okazji pojeździć
                      http://maremali.web-album.org/

                      Comment

                      • pirackamuza
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1903

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                        Chyba raczej ten starszy kangur, bo Holder to też w Bydzi raczej nie miał okazji pojeździć
                        Holder go dostał na 21 urodziny od Rajana
                        Toruń przeprasza za Radio Maryja
                        www.bobofruty.pl

                        Comment

                        • Gary
                          Member
                          • 10-2004
                          • 57

                          Jeszcze nie dawno z utęsknieniem wyczekiwaliśmy inauguracji sezonu a już 3 kolejki za nami
                          Po trzech rundach trudno jeszcze o prognozy co do końcowych rezultatów, ale pobawić się można. Proponuje "Piwoszom speedway'owym" abyśmy napisali swoje typy i pod koniec sezonu zweryfikujemy

                          Moje typy na koniec sezonu (już po rundzie finałowej)

                          1. Unia Leszno - Byłem na wyjazdowym spotkaniu mojej Stali i to co robiły z nami Byki było aż przykro oglądać. To nie Unia była aż tak nie osiągalna, ale fatalnie jeździły nasze "gwiazdki"...Mimo wszystko Leszno ma bardzo solidny i mocny skład złożony ze swoich wychowanków za co szacunek i podziw (podobnie jak dla Apatora i Falubazu)

                          2. Unibax Toruń - Krzyżacy odjechali na razie 2 mecze dlatego trudno jeszcze o opinie na temat mistrzów, ale wiadomo, że to bardzo mocna drużyna. Jednak myślę, że Torunainie zamienią się tutułem z Unią.

                          3. Włokniarz Częstochowa - Podczas próby ewakuacji z tonącej "złotej łódki" przez częstochowskich stranieri można było snuć prognozy, że Włókniarz będzie chłopcem do bicia. Okazało się, że Częstochowa to bardzo zgrana i wyrównana drużyna a po "powrocie" duetu Greg - Pedersen medal razcej pewny myśle, że brązowy

                          4. Stal Gorzów - Bedzie ciężko, ale myślę, że mojej drużynie uda się spełnić ten "plan minimum'. Zagar wyrasta na lidera a to miał być solidny "drugoliniowiec". Odrodzony Karlsson, pewny Gollob. Niech tylko Holta zacznie jeździć tak jak się od niego wymaga bo na razie to on jest zawodnikiem drugiej linii...Fatalny Okoniewski i słabi juniorzy. No zobaczymy.

                          5. Falubaz Zielona Góra - oczko niżej niż Stal

                          6. WTS Wrocław - Bardzo ciekawa drużyna. U siebie bardzo groźna. Może pozabierać punkty pretendentom do medali. Na wyjazdach wygra tylko w Gdańsku. Jednak spokojne i pewne utrzymanie w lidze.

                          7. Wybrzeże Gdańsk - Wydawało się, że mają słabszy skład od drugiego beniaminka, ale jak na razie wydaje się, że to Gdańszczanie są silniejsi od Polonii.

                          8 Polonia Bydgoszcz - Ta drużyna to praktycznie rewelacyjny Emil Sayfutdinow. Walczy jeszcze Jonsson i Lindback z tym , że Antonio nie przywozi tyle punktów ile jest od niego wymagane. Fatalny Chrzanowski...Ten typ powinien założyć team z Okoniewskim byłaby pewna para na 15ste biegi meczów na szczycie II ligi

                          Pożyjemy zobaczymy! Dobrego i emocjonującego sezonu wszystkim fanom!

                          Comment

                          • Maremali
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1953

                            Moje typy na koniec sezonu wygladają następująco:
                            1. Unia Leszno - zespół tworzy całość jeśli kontuzje ich ominą to mistrza odzyskają;
                            2. Włokniarz Częstochowa - jesli będzie kasa do końca sezonu dla Nickiego i Grega to pudło na mur beton;
                            3. Stal Gorzów - chociaż silny zespól to trochę za słaby na finał;
                            4. Falubaz Zielona Góra - jak zwykle jeżdzą w kratkę jak Polacy błyszczą to obcokrajowcy zawodzą i na odwrót;
                            5. Unibax Toruń - jakby nie patrzeć to może brakować punktów Hansa, nic więcej niż play offy;
                            6. Polonia Bydgoszcz - tylko sentyment - szczerze to ze składem pierwszoligowym można liczyć tylko na baraże;
                            7. WTS Wrocław - sam Crump dużo nie zdziała ale z ligi nie spadną
                            8. Wybrzeże Gdańsk - zakontraktowanie Duńczyków i Skóry to niezłe wzmocnienie ale czy wystarczy co by się mieli utrzymać.

                            Jeszcze tylko awas dla Unii Tarnów.
                            http://maremali.web-album.org/

                            Comment

                            • pirackamuza
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1903

                              A ja se tak wykoncypowałem...

                              1. Unibax Toruń - Wprawdzie Holder to już senior, ale lukę po Hansie wypełni z nawiązką nasz młody kangurek. Punktuje cały zespół, raczej brak słabych punktów;
                              2. Unia Leszno - remis z osłabioną Czewą, wymęczona wygrana u siebie z Falubazem... skład mają, ale nie na mistrza;
                              3. Włokniarz Częstochowa - j.w. - jeśli będzie kasa...;
                              4. Falubaz Zielona Góra - jak ustabilizują formę co niektórzy to mają szanse na play-offy;
                              5. Stal Gorzów - brakuje drugiej linii, chyba to za mało;
                              6. WTS Wrocław - j.w.;
                              7. Wybrzeże Gdańsk - ale wygranej w barażu jakoś nie widzę;
                              8. Polonia Bydgoszcz - po derbach wygląda, że jeździ tylko Emil. Za mało.
                              Toruń przeprasza za Radio Maryja
                              www.bobofruty.pl

                              Comment

                              • dzidek1960
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 1548

                                Bez zbytniego uzasadniania podam moje typowanie.
                                1. Unia Leszno
                                2. Unibax Toruń
                                3. Włókniarz Częstochowa
                                4. Falubaz Zielona Góra
                                5. Stal Gorzów
                                6. Polonia Bydgoszcz
                                7. WTS Wrocław
                                8. Wybrzeże Gdańsk
                                "Ma jednak kraj polski napój warzony
                                z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                                piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                                do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                                mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                                wybornym smakiem"
                                Jan Długosz, Historie Piwne
                                Moja strona www w początkowym okresie budowy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎