Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Dokładnie, zrobił najazd - jak jechałem przez Wrocław to co chwila trąbienie, krzyki i machanie flagami i szalikami Falubazu. Starć żadnych nie było, bo mimo że do dawnej przyjaźni nieco brakuje teraz, to jednak jest ogólna sympatia między oboma klubami. W moim sektorze siedziało kilkunastu kibiców z ZG. Ale jeszcze kilka lat temu normalne były przyśpiewki przyjaźni na meczach między tymi dwoma klubami.
    Leszno zdecydowanie najlepsze w tym sezonie. Hampel i Kołodziej w świetnej formie, często zadziwia Baliński. Adams jak ma ciśnienie, też jeździ swoje.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4999

      Gollob Mistrzem Świata!!!
      5410 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • fans
        Senior
        • 04-2010
        • 195

        Piękna sprawa,tyle lat w jazdy na motocyklu w lewo.Liczę jeszcze na srebro Hampela.

        Comment

        • genea
          Senior
          • 02-2006
          • 1515

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika fans Wyświetlenie odpowiedzi
          Piękna sprawa,tyle lat w jazdy na motocyklu w lewo.Liczę jeszcze na srebro Hampela.
          Nawet jak będzie trzeci, to i tak jest to wielki sukces polskiego żużla Ale oczywiście srebro byłoby ładniejsze
          Zbieram wszystko związane z browarem Stella Artois.
          Bractwo Piwne

          Czasami najlepszym wyjściem jest wyjście na piwo...
          Wolę być znanym piwoszem niż anonimowym alkoholikiem...

          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1955

            Szkoda, że Grodzki nie dopatrzył się Małego na drugim miejscu w półfinale, zapewne było by ciekawiej w finale. Taki poziom techniki z kosmosu można odczytać napisy na zapałkach a jak przychodzi rozstrzygnąć kto był lepszy na mecie, to w telewizji HD widać jedynie dwie rozmazane plamy
            Gratulacje dla nowych drużynowych mistrzów Polski
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • coachu
              Senior
              • 09-2005
              • 225

              Należał się Tomkowi ten tytuł jak psu zupa, kilka lat temu postawiono już na nim krzyżyk i wieszczono, że złota IMŚ już nie osiągnie (szczerze mówiąc, też tak uważałem), on jednak udowodnił wszystkim niedowiarkom swoją klasę. Wspaniale jakby również Hampel zdobył srebro, choć i tak miejsce na podium to już sukces. Czekamy na 9.10 w Bydgoszczy, dobrze że na żywo będę miał okazję zobaczyć koronację Polaków;-) osłoda na nieudany sezon w wykonaniu bydgoskiej Polonii
              golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

              (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
              - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                Szkoda, że Grodzki nie dopatrzył się Małego na drugim miejscu w półfinale, zapewne było by ciekawiej w finale. Taki poziom techniki z kosmosu można odczytać napisy na zapałkach a jak przychodzi rozstrzygnąć kto był lepszy na mecie, to w telewizji HD widać jedynie dwie rozmazane plamy
                Gratulacje dla nowych drużynowych mistrzów Polski
                Widziałem że minimalnie Hampel lepszy i tylko się zastanawiałem czy Grodzki jest odważny czy jednak wygra opcja dla niego "bezpieczniejsza" - swojego krajana nie poparł a jednocześnie drugiemu zapewnił mistrzostwo. Nie zmieniło by to raczej faktu że Gollob tak czy siak zapewnił by sobie złoto. Nareszcie !!!!
                W niedzielne popołudnie nigdy nie przeżywałem takich emocji na ligowym pojedynku w TV. Było tak blisko... Niektórzy twierdzą że niepotrzebnie Świderski bodajże w 13 biegu agresywną szarżą minął Holdera. Byłoby 6 pkt straty i rezerwa taktyczna w postaci najlepszego z gości Janowskiego. Ale to takie gdybanie. Dobrze szło wyraźnie do momentu kombinowania z torem przy kolejnych przerwach. Ale takie prawo gospodarza. Przed nominowanymi poza Świderskim w zasadzie nie było z kogo wybierać... Cóż, zabrakło szczęścia i... organizacji jak to dzisiaj w gazecie przeczytałem. Gdyby Bjerre nie zastrajkował przez co straciliśmy kilka pkt w rundzie zasadniczej, to my mielibyśmy brąz.
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • Maremali
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1955

                  Dzisiaj w Gorzowie została podpisana umowa na organizowanie turnieju GP na najbliższe 5 lat, ponoć za około 2 bańki za jeden turniej.
                  Cóż Bydgoszczanie pomino obietnic nie zaczęli przebudowy trybun i muszą się pożegnać z cyklem GP.
                  Last edited by Maremali; 29-09-2010, 19:45.
                  http://maremali.web-album.org/

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    Gdzie kasiorka, tam show...
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      Nowy sezon a tu postów zero, temat jakby zapomniany. "Mój" WTS (teraz już w nazwie m.in. SPARTA) zdążył 2 razy przegrać, razy nieoczekiwanie wygrać i ostatnio zremisować. Na razie jakoś to idzie, jadą nawet według mnie lepiej niż wygląda to na papierze co choćby było widać w meczu z Tarnowem gdzie w pokonanym polu byli m.in. Lindgren z Pedersenem i Kasprzakiem plus podobno rewelacyjny Vaculik. A u nas - lider Bjerre który jednak kompletów w całym sezonie nie będzie na pewno przywoził + talent Janowski który ma się uczyć dorosłości przymusowo w tym sezonie ale po latach głaskania w juniorach czas najwyższy. Poza tym sama 2 i 3 linia: Świderski który żadną gwiazdą nie jest ale wznosi się na wyżyny (musi), nie radzący sobie w 1 lidze Jędrzejak z brakami kondycyjnymi (mimo wszystko ostro popracował w zimie i przynajmniej we Wrocku daje radę), Shields który ma dwa oblicza - do pierwszego łuku zawodnik ekstraligowy, pozostałe 3,5 okrążenia góra 1 liga a czasem zachowuje się jak Malitowski z Kociembą oraz Andersson który obecnie z Shieldsem tworzy 3 linię (niezły junior który wyprosił sobie miejsce w seniorach za półdarmo na co połasiła się nasza kochana pani Krysia - liczy chyba na powtórkę a la Madsen). Ostatnio wskoczył L. Bjerre holowany przez Kennetha i w sumie nie było tragedii, nie wiem tylko czemu nie dali mu więcej pojeździć kosztem Shieldsa.
                      Akcji z nowymi tłumikami nie ma co komentować - Główna Komedia Sportu Żużlowego ale przede wszystkim PZMłot pięknie wykiwały nasze posłuszne gwiazdeczki tylko Cegielski na barana wyszedł. W sumie to nie wiem nawet jak to się skończyło, skończyłem swoją uwagę na "liście skruszonych".
                      Zamieszanie z przygotowaniem torów jest jakieś dziwne i nie wiadomo o co do końca chodzi a Shrek Polewaczkowy robi z siebie teraz durnia, mam gdzieś jego wypowiedzi o rzekomych "fuszerkach torów" (i kto to mówi) ale działanie przeciw WTSowi gdy miesiąc temu balował tu co jakiś czas z "przyjaciółmi" jest co najmniej niestosowne.
                      Sezon zapowiada się bardzo ciekawie jeśli chodzi o górę tabeli. W dole zaskakuje Częstochowa, bardzo dobra postawa, Szobierski zrobił się solidny ligowiec a według mnie już od dawna niedoceniany Łaguta starszy pokazuje że może wygrywać z każdym.
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1955

                        Wreszcie ktoś utarł nosa zgrzeblarkom . Ekstraliga już podzielona na dwie czwórki tych którzy będą walczyli o medale i tych którzy nie walczą już o nic. Walka z tłumikami w GP przegrana, ciekaw jestem jak będą chłopaki na tych tłumikach jeździli na sztucznym torze w najbliższych zawodach. Polonia zmierza dużymi krokami do awansu a warszawska para juniorów została zgłoszona do oficjalnych zawodów, więc jest szansa na powrót speedwaya do stolicy.
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                          warszawska para juniorów została zgłoszona do oficjalnych zawodów, więc jest szansa na powrót speedwaya do stolicy.
                          A tor?

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                            "Mój" WTS (teraz już w nazwie m.in. SPARTA)
                            Sparta to chyba pierwotna nazwa klubu?

                            O co chodzi z tymi tłumikami?
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • arcy
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 7538

                              FIM zmusiła zawodników do zastosowania nowego modelu tłumików (ma być ciszej - jakiś absurd). Zdaniem żużlowców wpływa to niekorzystnie na pracę i żywotność motocykli, a pośrednio także obniża ich poziom bezpieczeństwa - ryzyko większej liczby defektów oraz poparzeń.

                              Comment

                              • Maremali
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1955

                                Juniorzy z WTS Nice Warszawa wystąpią 18.05.2011 r. (środa) w eliminacji Młodzieżowych
                                Mistrzostw Polski Par Klubowych w Poznaniu.
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                                A tor?
                                Z torem w Wa-wie nadal kicha, na Gwardii nieuregulowany akt własności, "SPÓJNIA" ponoć żużlowców nie chce, tak więc nadal szukają miejsca ponoć jest szansa na stadion Orła.
                                http://maremali.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎