Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • danhaj
    Senior
    • 04-2010
    • 619

    Brawo Polacy. Szkoda, że nie udało się Czechom. W czwartek zapowiadają się także ciekawe zawody w walce o miejsce w finale.
    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

    www.czechforum.pl

    Comment

    • Maremali
      Senior
      • 05-2002
      • 1955

      Wczoraj wieczorem w Gorzowie Polacy z Tomkiem na czele zdobyli piąty raz a trzeci z rzędu drużynowe mistrzostwo świata. Super obiekt jedyne co to zbyt mała ilość kibelków, może na październikowe GP dostawią dodatkowe tojtoje. Na stadionie w strefie za trybuną główną można było kupić duże tyskie za 5 złociszy.
      http://maremali.web-album.org/

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Tego się nie spodziewałem... Sparta w play off!! Drużyna która, nie oszukujmy się skład ma na papierze na czołówkę 1 ligi a nie walkę o medale DMP. Drużyna która praktycznie w nowym regulaminie miała za słaby skład na tą ligę, bowiem wzięto Shieldsa i potem tego młodego Rosjanina (już nawet nie pamiętam nazwiska, pojechał 2 czy 3 biegi, pół okrążenia za resztą stawki) tylko z powodu absurdalnego przepisu przypisującego "nowym" w lidze KSM aż 6,50. Do tego trener żółtodziób i, co tu dużo mówić, jedyny poważny lider jeżdżący ogony w 2/3 meczach. I taka 2 linia Świderski, jeszcze do niedawna przecież jeżdżący w 1 lidze, nie łapiący się ostatnio do 1 ligowego zespołu Jędrzejak, junior robiący za lidera pary, jeżdżący w kratkę obcokrajowiec i 2 juniorów zagranicznych startujących jako seniorzy rozwalają na wyjeździe stare wygi w postaci Ułamka, B. Pedersena czy negocjującego przed sezonem z Wrocławiem Lindgrena. Śmiać mi się chce tylko z Madsena - facet mógł zostać i być częścią tej drużyny, jeździć, chuchano by i dmuchano na niego a on poleciał na kasę do Tarnowa i nie wiem czy 3 mecze pojechał... W play off nie mam złudzeń kto wygra, ale plan w 100% został wykonany. I szkoda tylko że sezon już się kończy.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Maremali
          Senior
          • 05-2002
          • 1955

          Dzisiaj w Vetlandzie rozegrano eliminacje do przyszłorocznej edycji GP, awans wywalczyli Antonio Lindback, Bjarne Pedersen no i Pepe Protasiewicz. Ciekawe co zrobi Protas gdyż od nowego sezonu ma być w polskiej ekstraklasie tylko jeden jeździec GP a w Zielonej trzyletni kontrakt ma Jonsson.
          Babalumek nic się nie wypowiadasz na decyzję Waszej pani prezes
          Last edited by Maremali; 20-08-2011, 18:49.
          http://maremali.web-album.org/

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            Na wakacjach byłem, ale rozumiem że chodzi Ci o oddanie walkowera za mecz z Toruniem. No cóż, widocznie lepiej 100 tys zł zapłacić jak ściągać ludzi na mecz i płacić za spotkanie od przyjazdu i punktów. Szans żadnych nie mieli, a bez Świdra i Jędrzejaka (choć nie wiem co temu drugiemu dolega) to byłaby kompromitacja pewnie. Swoje osiągnęli, więcej i tak by nie było. Wiem że nie ma to nic wspólnego z duchem fair play i postawą sportową ale był sens rozgrywać mecz w juniorskim składzie?
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • Maremali
              Senior
              • 05-2002
              • 1955

              W juniorskim składzie to by nie mogli rozegrać meczu gdyż dolnego KSM-u by nie osiągnęli a nie wiem czy siedmiu licencjonowanych juniorów mają we Wrocku. Dzisiaj np. Polonia bez dwóch podstawowych seniorów z 4 juniorami obroniła bonusa na wyjeździe w Gdańsku .
              Unia w meczu z Toruniem zapewniła sobie awans do finału SE ale mają problem, gdyż rano odebrano im na miesiąc licencję toru, za niezgodne z regulaminem przygotowanie toru chyba już trzeci raz w tym sezonie.
              http://maremali.web-album.org/

              Comment

              • babalumek
                Senior
                • 02-2004
                • 1207

                Ja uważam w ogóle ten sezon za mało ciekawy (a szczególnie końcówka). Szczerze mówiąc to coraz mniej mnie dziwi spadek zainteresowanie żużlem w Polsce i nie tylko. Po kolei:
                1. Teraz już mamy chyba 3 GP w Polsce a planują podobno rozgrywanie tego cyklu w jakichś egzotycznych krajach. Ogólnie jeśli chodzi o GP to jedna wielka klapa się szykuje w związku z systemem finansowym obowiązującym w tym cyklu. Niedługo połowa czołówki nie będzie chciała w tym jeździć.
                2. Terminarz rozgrywek jest beznadziejny. Na przestrzeni 4 miesięcy odjeżdżają 90% (bywa że i w środku tygodnia) meczy. Połowa września, pogoda ładna a prawie od miesiąca już po ptokach jest. Terminarz powinien być bardziej rozłożony i tak żeby każda drużyna jeszcze we wrześniu coś pojechała, a nie jak teraz najpierw jadą aż człowiek nie wyrabia, potem z miesiąc przerwy po czym jakiś 1 mecz i koniec. Bez głowy to wszystko, ciągle kombinują przy terminarzu i systemie rozgrywek.
                3. Nie wiem czy to dobrze powiększać ligę o 2 zespoły. W tym sezonie jak ktoś nie celował w mistrza to praktycznie jechał o spokojny byt. Plusem będzie to że może 2 dodatkowe ekipy po części rozwiążą problem o którym piszę wyżej, ale na pewno pogłębi to przepaść między ekstraligą i 1 ligą.
                4. Kompletna żenada z nowymi tłumikami i kabaret robiony przez PZM(ł)OT. To na pewno nie podnosi jakości widowiska i nie przysporzy nowych kibiców.
                5. Chybiony pomysł z "promowaniem" juniorów. Żużel to sport niszowy i drogi, naszych juniorów nie stać na takie inwestycje jak dużo bogatszych Szwedów i Duńczyków. A to że kluby pakują miliony w gwiazdorskie kontrakty dla liderów to inna para kaloszy. W ogóle to temat rzeka. W każdym razie połowa z tych juniorów co "skorzystali" z nowych przepisów powinna ogrywać się w niższych ligach, a tak tylko byli wyśmiewani i często łapali jakieś kontuzje.
                6. Jeden zawodnik z GP w każdej drużynie w przyszłym sezonie... Z drugiej strony KSM... Co jeszcze? Może górny sumaryczny limit wieku drużyny ? (promujemy młodych)
                MRKS Kuźnia Jawor

                WTS Sparta Wrocław

                Comment

                • Jowit
                  Junior
                  • 07-2011
                  • 12

                  Co by nie mówić to FALUBAZ pokazał w meczu z Gorzowem na co go stać. Teraz finał. dla FALUBAZU oczywiście.

                  Comment

                  • Maremali
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1955

                    Myszowaci wdrapali się na najwyższe podium speedway e-klasy, gratulacje co by nie patrzeć to prawie pół składu to byli Poloniści . A w Gnieźnie Tajski zapomniał jak się jeździ i załatwił pozostanie w e-lidze Medalikom - rewanż za tydzień ale to tylko formalność.
                    http://maremali.web-album.org/

                    Comment

                    • kiszot
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 8081

                      trzeba przyznać,że mają pomysły w tej Zielonej Górze.
                      http://www.falubaz.com/aktualnosci/4...krolem-tu.html
                      Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                      1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                      Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                      Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                      So von Natur, Natur in alter Weise,
                      Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                      Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                      Comment

                      • anteks
                        maruda
                        • 08-2003
                        • 10740

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                        trzeba przyznać,że mają pomysły w tej Zielonej Górze.
                        http://www.falubaz.com/aktualnosci/4...krolem-tu.html
                        W nocy już nie było śmiesznie
                        Mniej książków więcej piwa

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                          No niestety.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • babalumek
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 1207

                            Gratulacje dla Falubazu, klubu przeze mnie lubianego przecież...
                            Byli faworytem i pod wodzą zatrudnionego w celu zdobycia majstra Cieślaka wygrali zasłużenie, mając równy skład z trzema liderami.
                            Ale oto zaczyna obowiązywać nowy regulamin w naszej lidze i który z nich zostanie???
                            MRKS Kuźnia Jawor

                            WTS Sparta Wrocław

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10740

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot Wyświetlenie odpowiedzi
                              No niestety.
                              Ale już bandytów wyłapują
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • kiszot
                                Senior
                                • 08-2001
                                • 8081

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika anteks Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ale już bandytów wyłapują
                                Tych co jechali tym autem też?
                                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                                So von Natur, Natur in alter Weise,
                                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎