Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzidek1960
    Senior
    • 01-2003
    • 1548

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
    Możesz jaśniej?
    Z tego co widzę, nawet najbardziej niepoprawni optymiści typowali Polonię co najwyżej na 6 miejsce, więc za bardzo jej nie wytypowali.
    W ogóle przy tym składzie półfinał to jest po prostu niewyobrażalne...
    Cieszy mnie, że się myliłem w moim czarnowidztwie co do Rybnika.
    Nie wiem dlaczego, ale sprawdzając nasze typowania pomyliłem Bydgoszcz z Gorzowem. Stąd moje stwierdzenie. Sorry za zamieszanie.
    "Ma jednak kraj polski napój warzony
    z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
    piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
    do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
    mieszkańców, lecz i cudzoziemców
    wybornym smakiem"
    Jan Długosz, Historie Piwne
    Moja strona www w początkowym okresie budowy

    Comment

    • coachu
      Senior
      • 09-2005
      • 225

      Polonia wygrała z Falubazem i jest dobrze oby nie przegrać w najbliższą niedzielę za dużo a będzie sensacja - Bydgoszcz w finale ekstraligi 2009!
      golonka – główny powód, dla którego Bóg stworzył świnię

      (...) do gospody wszedł Szwejk, który kazał sobie podać ciemne piwo, dodając znacząco:
      - Bo w Wiedniu też dziś mają żałobę.

      Comment

      • babalumek
        Senior
        • 02-2004
        • 1207

        Polonia rzeczywiście zadziwia. Nie spodziewałem się zwycięstwa nad Falubazem.
        Wrocław wyjechał to 51:39 nad Gdańskiem i można powiedzieć że jest nieźle choć było już przez moment 18 pkt przewagi. Wreszcie jakoś nieźle pojechał Nicholls, dokoptowany tym razem do pary z Crumpem. Szkoda tylko że zamiast Watta (4 pkt) nie pojeździł sobie będący ostatnio w dobrej formie Janowski. Dobrze pojechali ci o których obawiano się najbardziej, czyli Jędrzejak i Jeleniewski, nie mający ostatnio okaazji do startów, ale prawdziwą rewelacją okazał się junior Leon Madsen, który w ostatniej chwili zastąpił rewelacyjnie spisującego się w lidze angielskiej Barkera. Crump raz przyjechał trzeci a raz w ostatnim wyścigu ostatni, więc jak na niego pozostaje leciutki niedosyt hehe.
        MRKS Kuźnia Jawor

        WTS Sparta Wrocław

        Comment

        • Gary
          Member
          • 10-2004
          • 57

          Moje typy zupełnie się nie zgadzają w połowie sezonu pewnym mistrzem dla mnie wydawał się Apator, który skończył sezon na pierwszym miejscu, ale zaliczył dwa pokaźne pogromy. Także przed play offami stawiałem na finał Falubaz - Włókniarz i Apator - Polonia o miejsce trzecie. Falubaz jest moim zdaniem drużyną najrówniej jeżdżącą przez cały sezon, ale 12 punktowa porażka w Bydgoszczy to już mały problem nie mając w obwodzie Protasiewicza... Apator myslę, że wygra wyżej u siebie niż Włókniarz, także 6 pomorskie derby i to w finale ?? Nie lada sensacja w tym roku Polonia!! Ja sam typowałem ich na 8 miejscu...Żużel jest sportem nieprzewidywalnym a runda finałowa gdzie liczy się bardziej dyspozycja dnia i osłabienia w skutek kontuzji doskonale to potwierdza. Liczę, że Polonia będzie lepsza w dwumeczu i zobaczymy ją w finale z Apatorem. Szkoda Unii Leszno i mojej Stali...

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            No i w Zielonce nie pojechalim. Ciekawe, kto się bardziej zepnie na brązowy medal.
            Tymczasem ja się zastanawiam, jak będzie przebiegał baraż. Jeżeli wygra Wrocław, gdzie tylko bodajże tylko Crump i Nicholls kiedykolwiek startowali na torze w Dyneburgu, to może być ciekawie...
            Porażka z Unią nic tu nie znaczy. Jaskółki były na pewno przygotowane pod tor, który jeszcze po eszczu nie był optymalnie przygotowany pod gospodarzy....
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • pirackamuza
              Senior
              • 12-2004
              • 1903

              Maremali... bardzo mi przykro, nie będzie derbów w finale
              Toruń przeprasza za Radio Maryja
              www.bobofruty.pl

              Comment

              • Maremali
                Senior
                • 05-2002
                • 1955

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pirackamuza Wyświetlenie odpowiedzi
                Maremali... bardzo mi przykro, nie będzie derbów w finale
                Liczyłem na derby o 3 miejsce, a tak na poważnie to życzę Waszym zawodnikom powodzenia na kartoflisku w Zielonce. Tak szykować tor znając prognozę pogody to nawet głowny polewaczkowy Polski nie preparował. Nie wiem czy długo kibice z Zielonki będą się ekscytować tak mało widowiskowymi meczami na ich torze a międzynarodowych imprez to raczej nikt tam nie zorganizuje. Na takim torze to tylko start i gęsiego ewentualnie wyprzedzanie defektujących.
                Wracając do meczu to nędzne widowisko (nagranie już poszło do kosza) - kilka pechowych sytuacji na początku meczu podcieło skrzydła Polonistom i chyba za bardzo chcieli i nic im nie wychodziło.
                Za to za dwa tygodnie Greg i Nicki będą mieli pełno-płatny trening przed bydgoskim GP.
                http://maremali.web-album.org/

                Comment

                • Maremali
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 1955

                  Wczoraj w Coventry rozegrano eleminacje do przyszłorocznej GP. Wygarł Magnus Zetterstrom przed Chrisem Holderem i Jarkiem Hampelem i oni zagwarantowali sobie udział w GP 2010. Poza podium znaleźli się obecni uczestnicy cyklu (Walasek, Bjerre, Harris oraz Lindgren).
                  http://maremali.web-album.org/

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    Nieźle jechał Protasiewicz, ale po dwóch wygranych, jadąc w trzecim biegu na prowadzeniu spowodował karambol co wykluczyło go z rywalizacji o awans. I chyba dobrze się stało bo wolę Hampela od niego.
                    Wrocław chyba ocalony. Bez Crumpa udało się nie tyle obronić zaliczkę z Wrocławia, co nawet wygrać w Gdańsku. Ale zapowiedzi były dość optymistyczne, szczególnie po kontuzji Vaculika. ZZ za Crumpa wypaliło bo wreszcie dobrze na wyjeździe pojechał Jeleniewski i fantastyczną passę kontynuował Madsen, który w końcówce sezonu jest prawdziwą rewelacją. W ogóle siłą Wrocławskiej drużyny w tym sezonie był Crump, juniorzy i czasem Jeleń... Teraz pozostaje ograć Lokomotiv coś tam, mam nadzieję że problemów nie będzie, chociaż na wyjeździe mogą być problemy...
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      Będę kibicował Dyneburgowi, a właściwie Dźwińskowi. Choć coś im się od życia należy
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1955

                        Gratulacje dla medalików za zajęcie najniższego podium - chociaż przy takim składzie to raczej dla nich porażka. Poloniści dzisiaj tylko do piątego biegu byli w stanie nawiązać równorzędną walkę. Przy przeziębionym Emilu i chimerycznie jeżdzących Szwedach pierwszy raz widziałem aby do biegów nominowanych wystawiono zawodnika z zerowym dorobkiem punktowym
                        Do szału doprowadził mnie realizator transmisji w TVP Sport . Transmisja trwa blisko dwie godziny, biegów jest 15 po około 65s. reszta to jakieś powtórki biegów, transmisje z parkingu, wywiady i takie tam a ten idiota zajawki z zapowiedziami najbliższych transmisji - zajmowały około 1/6 ekranu pokazywał właśnie, gdy zawodnicy ruszali ze startu . Takego kiepa to tylko przenieść w nagrodę do telewizji TRWAM.
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • Maremali
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1955

                          Wreszcie za piątym razem udało się rozegrać pierwszy mecz finałowy speedway ekstraligi.
                          Na tor w Zielonej nawieziono całkiem nową nawierzchnię i ubito maszynami drogowymi. Prezes myszowatych chwalił się jak to w 24 godziny moźna przygotować przepisowy tor - tylko dlaczego dopiero na dzisiaj go przygotowano i co w takim razie z terminem Złotego Kasku, który już od blisko miesiąca nie może się odbyć w tym zacnym grodzie?. Po niezbyt fascynującym widowisku wygrały Falubazy sieścioma punkcikami, najlepszym zawodnikiem spotkania był junior Zengota. Niby temperatura bliska zeru a większość zawodników przed kamerami popijała jakieś napoje energetyzujące tylko właśnie Zengota po biegu popijał herbatkę możliwe, żę była z prądem Jutro rewanżyk na motoarenie w Rydzykowie.
                          http://maremali.web-album.org/

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            Ty tak nie spekuluj, bo jeszcze Ostrów doniesie...
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • dzidek1960
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1548

                              No i mamy nowego Mistrza, Mistrza na którego nikt nie stawiał.
                              Moje gratulacje płyną do odwiecznego rywala Leszczynian. Gratulacje dla Zielonki, zrobiliście wielką niespodziankę. Mimo, że jestem z Leszna to szczerze Wam gratuluję. Cieszcie się póki możecie, bo za rok to z pewnością Was rozjedziemy
                              "Ma jednak kraj polski napój warzony
                              z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                              piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                              do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                              mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                              wybornym smakiem"
                              Jan Długosz, Historie Piwne
                              Moja strona www w początkowym okresie budowy

                              Comment

                              • Maremali
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1955

                                Chociaż za obydwoma finalistami nie przepadam to muszę przyznać, że w meczach finałowych bardziej równy skład miały Falubazy. No i im trzeba złożyć gratulacje . Szanse na teoretyczną wygraną Aniołów odebrał deszcz, gdyby nie przesunięcie czasu o godzinkę meczyk skończył by się po 15 biegach a tak przerwano po dwóch karambolach w 14 biegu. Sędzia dzisiaj nie błyszczał, dla mnie przynajmniej 3 razy podjął krzywdzącą dla gości decyzję (puścił lotny start Rayana, wykluczył Iversena gdy Miedziak się na nim położył oraz wykluczył Dobruckiego gdy Jagoda wjechał mu w tyłek). Lekarz zawodów też się nie popisał aczkolwiek ten decyzji właśnie nie podejmował i przez to narażał zdrowie innych startujących zawodników (Zengota po powtórzonym biegu przed kamerami przyznał, że jeszcze mu się kręci w głowie po upadku jak w takim przypadku można dopuscić do startu zawodnika oraz pozwolił jechać Jagusiowi w biegu po karambolu jak on z ledwością zakładał rękawicę ) w GP takie przypadki są niedopuszczalne ale u nas w lidze jeżdzą twardziele nie bacząc na zdrowie innych kolegów z toru.

                                Teraz pozostaje jedynie czekać na ruchy transferowe i nominacje dzikich kart do GP.
                                http://maremali.web-album.org/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎