Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • babalumek
    Senior
    • 02-2004
    • 1207

    Świetny mecz wczoraj udało mi się obejrzeć, mowa oczywiście o spotkaniu WTS Wrocław - Apator Toruń. Takiego wyniku się nie spodziewałem, po początkowej małej zadyszce para Bjerre - Madsen to prawdziwa rewelacja, na prostej obaj potrafili mijać po 2 przeciwników naraz! Z drugiej strony kolejny niestety fatalny występ Jeleniewskiego, który chyba nie trafił z motorami w tym sezonie. Walczył, przepychał się, ale nawet jak po starcie udało mu się wyjść na dobrą pozycję, zaraz był niemiłosiernie objeżdżany. Świderski jak zawsze - walczak na dobre i złe, te kilka punktów zawsze dorzuca. Słabo Crump, po GP można się było tej tradycji spodziewać, kilka z jego 9 pkt zdobytych na kolegach z zespołu bądź gdy jechał sam. Janowski na swoim poziomie, powinien zastąpić w przyszłości Jelenia, natomiast Andersson robi postępy i bardzo się stara. Z taką zaliczką powinniśmy się znaleźć w półfinale.U gości widać było brak Andersena - Ward to nie to samo. Najlepszy Holder oraz Miedziński, choć ten ostatni przypominał stylem jazdy Pedersena i parę razy został solidnie wygwizdany. Jaguś widać że ma słabszy sezon. Szacun dla kibiców z Torunia - mimo sporej odległości stawili się dość liczną grupą. Niestety niewiele więcej było miejscowych - frekwencja wręcz katastrofalna!!! Nie wiem czy to z powodu wakacji i niepewnej pogody, ale spóźniłem się 10 min i uderzyłem tradycyjnie na sektor 2, czyli naprzeciwko pierwszego łuku. Spodziewałem się miejsca w środku trybuny, tymczasem na całym sektorze było może 10 osób!!! Ręce opadają, i to wszystko mimo remontu toru poprawiającego atrakcyjność widowiska i było nie było - decydujących meczów w sezonie... Wstyd.
    MRKS Kuźnia Jawor

    WTS Sparta Wrocław

    Comment

    • Maremali
      Senior
      • 05-2002
      • 1955

      No i po challengu Kolodziej poza podium a co za tym idzie musi liczyć, że Fredrik "Frytka" Lindgren zajmie miejsce w pierszej ósemce klasyfikacji końcowej GP. Pozostali Polacy klapa na calej linii jeździli tak aby przypadkiem się nie przewrócić.
      http://maremali.web-album.org/

      Comment

      • danhaj
        Senior
        • 04-2010
        • 619

        To bolało. Szkoda Janusza. Na dziką kartę też nie ma co liczyć za bardzo, ponieważ w GP będzie w przyszłym sezonie 3 Polaków, a do ósemki nie wejdzie Emil i pewnie Nicki.
        Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

        www.czechforum.pl

        Comment

        • babalumek
          Senior
          • 02-2004
          • 1207

          Kołodziej przegrał z Lindgrenem dodatkowy bieg więc sam jest sobie winien. Ale na niego liczyłem, bo Walaski, Ułamki i Gapińskie nie mają czego w GP szukać i poza Gapą który chyba dla przygody startował w tych eliminacjach, nie rozumiem po co pozostała dwójka się trudziła. Mi szkoda Madsena, Lindbaeck i Lindgren niczego konkretnego nie zdziałają. Ale sensacją według mnie jest awans Łaguty i to Artioma, pozostającego w cieniu Grigorija.
          MRKS Kuźnia Jawor

          WTS Sparta Wrocław

          Comment

          • Maremali
            Senior
            • 05-2002
            • 1955

            Dzisiaj w Gorzowie mino maxa Golloba Falubazy wyslaly Stal na urlop. A w Rydzykowie pogoda pokrzyżowala plany organizatorom. Karkosik zamiast straszyć swoich zawodników powinien sypnąć kaskę na dach nad tym wspanialym stadionem.
            http://maremali.web-album.org/

            Comment

            • arcy
              Senior
              • 07-2002
              • 7538

              Nie! Gromkie nie! dachom nad stadionami żużlowymi. I może jeszcze co? Hamulce? Silniki na LPG? Filtry do wychwytywania spalin? Skręcanie w prawo?

              Comment

              • danhaj
                Senior
                • 04-2010
                • 619

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                Nie! Gromkie nie! dachom nad stadionami żużlowymi. I może jeszcze co? Hamulce? Silniki na LPG? Filtry do wychwytywania spalin? Skręcanie w prawo?
                Akurat warto byłoby pomyśleć nad jakimś sposobem zabezpieczania torów (może niekoniecznie dachami). Cegielski ostatnio zwrócił uwagę na to, że bawimy się w jakieś głupie nowe tłumiki, a nikt nie pracuje nad ochroną torów przed deszczem. Zważywszy na wysokie koszty odwoływania imprez z powodu opadów, to być może warto te tory chronić. W sezonie letnim wiele zawodów jest odwołanych po krótkotrwałych, ale intensywnych burzach, gdzie często potem wychodzi słońce, ale tor nie nadaje się do jazdy. Często też pada kilka dni, w dniu zawodów deszcze nie ma, ale na torze jest bajoro.
                Nie mam pomysłu jak wykonać takie zabezpieczenie na 400 metrowej nawierzchni toru, ale być może jakieś folie, systemy odpływu, odpowiednie profilowanie toru by pomogło.
                Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                www.czechforum.pl

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Były już kiedyś z tego co pamiętam jakieś akcje z foliami...
                  Ale jaja z Gorzowem, ja ich widziałem w finale z Lesznem a tu Falubaz nagle takie przebudzenie... I teraz w Toruniu może być majstrowanie wyniku, jeżeli WTS wygra w co wątpię to trafia na Tauron więc git a jak odpowiednio przegra to na Falubaz - wygraliśmy z nimi 2 razy, blisko i spora frekwencja więc też super. Najgorzej to na Leszno trafić, wiadomo...
                  W klubie cisza chyba niestety przed burzą. Dochodzą słuchy że Cieślak przeniesie się do Torunia i zabierze ze sobą Janowskiego oraz kogoś z dwójki Crump - Bjerre. Ten ostatni w meczu we Wrocku z Toruniem pojechał dlatego że Rudy go poprosił, bo znowu klub zalega z wypłatami (pewnie cała dotacja poszła na spłatę wcześniejszych długów). Nic nie wiadomo póki co ale też już słyszałem że Betard może zrezygnować ze sponsoringu bo nie chce tego firmować. Czane chmury z każdej strony, a ciekawe co będzie jak Wrocław doczłapie się do finału...
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • danhaj
                    Senior
                    • 04-2010
                    • 619

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                    Były już kiedyś z tego co pamiętam jakieś akcje z foliami...
                    Ale jaja z Gorzowem, ja ich widziałem w finale z Lesznem a tu Falubaz nagle takie przebudzenie... I teraz w Toruniu może być majstrowanie wyniku, jeżeli WTS wygra w co wątpię to trafia na Tauron więc git a jak odpowiednio przegra to na Falubaz - wygraliśmy z nimi 2 razy, blisko i spora frekwencja więc też super. Najgorzej to na Leszno trafić, wiadomo...
                    W klubie cisza chyba niestety przed burzą. Dochodzą słuchy że Cieślak przeniesie się do Torunia i zabierze ze sobą Janowskiego oraz kogoś z dwójki Crump - Bjerre. Ten ostatni w meczu we Wrocku z Toruniem pojechał dlatego że Rudy go poprosił, bo znowu klub zalega z wypłatami (pewnie cała dotacja poszła na spłatę wcześniejszych długów). Nic nie wiadomo póki co ale też już słyszałem że Betard może zrezygnować ze sponsoringu bo nie chce tego firmować. Czane chmury z każdej strony, a ciekawe co będzie jak Wrocław doczłapie się do finału...
                    Po cichu liczę na Wrocław, że spowoduje jeszcze jedno spotkanie w Tarnowie Ale jak się nie uda to pewnie wybiorę się na mecz do Wrocławia.
                    Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                    www.czechforum.pl

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Na tym właśnie polega urok żużla, że mecze odbywają się w zmiennych warunkach pogodowych. I choć sam docierałem czasem na odwołane mecze albo mokłem w strugach deszczu, wolałbym, aby tak pozostało.

                      Comment

                      • Maremali
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1955

                        No i Poloniści wracają do pierwszej ligi, gratulacje dla medalików.
                        http://maremali.web-album.org/

                        Comment

                        • arzy
                          Senior
                          • 06-2002
                          • 2814

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maremali Wyświetlenie odpowiedzi
                          No i Poloniści wracają do pierwszej ligi, gratulacje dla medalików.
                          Dzięki.
                          Pierwszy i drugi mecz na styku.
                          "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          Bractwo Piwne
                          Skład Piwa
                          Piszę poprawnie po polsku!

                          Comment

                          • danhaj
                            Senior
                            • 04-2010
                            • 619

                            Można powiedzieć, że do degradacji swojego rodzimego klubu przyczynił się T. Gollob, gdy w GP wjechał w Emila. Bydgoszczy zabrakło punktów Rosjanina. Z drugiej strony, chyba nikt nie spodziewał się tak dobrego występu Szombierskiego. Wrócić i tak jeździć, szacunek.
                            Last edited by danhaj; 20-09-2010, 08:39.
                            Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                            www.czechforum.pl

                            Comment

                            • babalumek
                              Senior
                              • 02-2004
                              • 1207

                              Byłem na meczach WTSu - półfinałowym z Zielonką i o 3 miejsce z Toruniem. Frekwencja katastrofa- z Zielonką 10 tys tylko dlatego że co drugi miał zielony szalik, a z Toruniem gości przybyło 200 więc w sumie nie było więcej jak 3-4 tys. Szkoda półfinału i zamieszania wokół wyprowadzenia motocykli z parku maszyn przez Świderskiego i jego ekipę. W końcówce sezonu problemy sprzętowe dopadły Madsena a wahania formy Janowskiego i ich punktów głównie zabrakło do finału. Natomiast wczoraj wszystko było ok, nawet Jeleniewski coś dam przywiózł, ale zawiedli z kolei Crump i Bjerre. W Toruniu przewiduję tradycyjnie wysoką porażkę, tym bardziej że widać po naszych że nie ma już tej jazdy na maxa co z Falubazem.
                              MRKS Kuźnia Jawor

                              WTS Sparta Wrocław

                              Comment

                              • Pogoniarz
                                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                                • 02-2003
                                • 7971

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika babalumek Wyświetlenie odpowiedzi
                                Byłem na meczach WTSu - półfinałowym z Zielonką i o 3 miejsce z Toruniem. Frekwencja katastrofa- z Zielonką 10 tys tylko dlatego że co drugi miał zielony szalik, a z Toruniem gości przybyło 200 więc w sumie nie było więcej jak 3-4 tys. Szkoda półfinału i zamieszania wokół wyprowadzenia motocykli z parku maszyn przez Świderskiego i jego ekipę. W końcówce sezonu problemy sprzętowe dopadły Madsena a wahania formy Janowskiego i ich punktów głównie zabrakło do finału. Natomiast wczoraj wszystko było ok, nawet Jeleniewski coś dam przywiózł, ale zawiedli z kolei Crump i Bjerre. W Toruniu przewiduję tradycyjnie wysoką porażkę, tym bardziej że widać po naszych że nie ma już tej jazdy na maxa co z Falubazem.
                                Falubaz zrobił najazd i dopingował świetnie, szkoda, że majstera na 99% wyjeździ Unia L.Byli/są jednak zdecydowanie najlepsi w tym sezonie.


                                Prawie jak Piwo
                                SZCZECIN

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎