Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika M-kwadrat Wyświetlenie odpowiedzi
    porównania do starej szkoły typu
    Tu macie starą szkołę. Końcówka lepsza od całego kina moralnego niepokoju.

    adnews, tv, television, spot, ad, ads, advertisement, advertisements, advertising, commercial, commercials, marketing, media, communications, melbourne, international, film, festival, miff, geoffrey, rush

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Medium - film C.Eastwooda, przy filmie grzebał też coś sam Spielberg. Ogólnie obraz spoko, do obejrzenia, bez żadnych entuzjazmów ale mnie w nim zachwyciła świetnie zrobiona scena na początku filmu z tsunami.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        Kolejne dwa filmy, które bardzo mi się podobały: polski "Chrzest" oraz dramat "The Company man" - opowieść o człowieku tracącym pracę w czasach ostatniego kryzysu.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          "Pluję na Twój grób"- remake kontrowersyjnego filmu z 1978 roku, cóż mogę powiedzieć, mocny, bardzo mocny.
          Obecnie oglądam doskonały serial "Filary ziemi" na podstawie powieści Kena Folleta, Anglia XII wiek - polecam, doskonała rzecz
          Last edited by becik; 18-07-2011, 10:29.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            Poszukuję filmu "Wyrok w Norymberdze", z polskim lektorem lub polskimi napisami. Czy ktoś wie gdzie mógłbym go znaleźć?
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • snorre
              Senior
              • 02-2006
              • 655

              Ja polecam trylogię (bo są 3 części, aczkolwiek luźno powiązane) Pusher. Jest to produkcja duńska, mocne, realistyczne kino kryminalne pokazujące półświatek Danii (handlarze narkotyków, prostytyki, itp.). Co ciekawe, są to głównie, ehm.. imigranci z dawnej Jugosławii, Albanii, Turcji, w Pusher III pojawia się też akcent polski (mianowicie handlarz żywym towarem z dziewczyną przeznaczoną na sprzedaż do burdelu).
              Bardzo mocna rzecz, część trzecia jest najbardziej krwawa.
              Tak dla referendum w sprawie usunięcia Ryszarda Grobelnego ze stanowiska prezydenta m. Poznania!

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                Obejrzałem właśnie Arlington Road. Coś dla miłośników thrillerów i teorii spiskowych, wszystko na swoim miejscu, ale dopiero końcówka naprawdę rozwala. Ja się nie spodziewałem.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  Hesher – film, w którym przede wszystkim urzekł mnie sposób przekazu i metafor. Oczywiście do tego świetna rola Josepha Gordona-Levitta i momentami mocniejsza muzyka, której powinno być jednak więcej. Zakończenie filmu wzruszające i podsumowujące charakter Heshera.
                  Gatunkowo film został sklasyfikowany, jako dramat, ale nie brak tam dużej dawki dobrego humoru. Naprawdę polecam, na pewno wielu osobom się spodoba

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    "Nawet deszcz" - hiszpański dramat, kandydat do Oskara w 2010 roku, dla mnie świetne kino
                    Sebastian - reżyser idealista - i Costa, jego producent, realizują w Boliwii film o przybyciu Kolumba do Ameryki. Pragną ukazać wielkiego odkrywcę w sposób d...


                    Oraz irański "Kolory raju", przepiękny, prosty film, gdzie bohaterem jest niewidomy chłopiec
                    Mohammad (Mohsen Ramezani) is a gifted blind child whose talents are unappreciated by his widowed father who is preoccupied with marrying a local woman for d...
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      Na TVP Kultura skończył się przed chwilą "Boso, ale na rowerze". Polecam wszystkim forumowiczom w celu urealnienia pojęcia "belgijskiej kultury piwnej"
                      Fragment z alkoholową grą planszową "Tour de France" jest niesamowity
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        Wczoraj obejrzałem "Chrzest" Marcina Wrony i naprawdę jeden z lepszych filmów naszej rodzimej produkcji jaki ostatnio widziałem.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          "Essential Killing" Skolimowskiego.

                          Opowieść o tym, jak człowiek rzucony w nieznane mu środowisko (w sensie geograficznym) walczy o swoje życie, do czego się posuwa i... kurde, co bym nie napisała, to spoiler będzie

                          Świetnie sfilmowane plenery, temat stary jak świat, ale ciekawie pokazany.

                          Parę uwag: siadając do oglądania trzeba mieć świadomość, że jest to przypowieść, a to, że reżyser posłużył się tematem więzienia Talibów w Polsce, jest tylko pretekstem do przedstawienia uniwersalnej treści. To, że akcja odbywa się teoretycznie w Polsce nie ma znaczenia, jak również nie ma znaczenia, że główny bohater jest Talibem.

                          Można się przyczepić paru niekonsekwencji i nieprawdopodobieństw, ale dla mnie najważniejsze było (a tego się w pewnym momencie filmu zaczęłam obawiać) to, że nie było zakończenia hollywoodzkiego
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            Dawno nie pisałem.
                            EK rzeczywiście bardzo dobry, świetnie zagrany film. Z polskich największe wrażenie zrobiła na mnie ostatnio "Sala samobójców" - film, który nie musi się podobać, bo przyjęta konwencja (większość akcji dzizeje się w świecie wirtualnym a'la Second Life; jednak jeśli się to zaakceptuje dostajemy świetny dramat psychologiczny.
                            W Zwierzyńcu oglądałem rewelacyjną polsko-niemiecką komedię "Weselna polka". Jeśli ktoś będzie miał okazję polecam. Warto chociaż posłuchać jak Die Toten Hosen śpiewa po polsku : www.youtube.com/watch?v=Nm3L6VSZkqM
                            Last edited by Seta; 13-10-2011, 07:44.
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              Mój filmowy top 10 wszechczasów

                              1 Persona (1966), reżyseria: Ingmar Bergman
                              2 Ostatnie kuszenie Chrystusa (1988), reżyseria: Martin Scorsese
                              3 Siódma pieczęć (1957), reżyseria: Ingmar Bergman
                              4 Pulp Fiction (1994), reżyseria: Quentin Tarantino
                              5 Lot nad kukułczym gniazdem (1975), reżyseria: Milos Forman
                              6 Ran (1985), reżyseria: Akira Kurosawa
                              7 Pi (1998), reżyseria: Darren Aronofsky
                              8 Idioci (1998), reżyseria: Lars von Trier
                              9 Metropolis (1927) , reżyseria: Fritz Lang
                              10 Dwunastu gniewnych ludzi (1957), reżyseria: Sidney Lumet
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              • pioterb4
                                Senior
                                • 05-2006
                                • 4322

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                                1 Persona (1966), reżyseria: Ingmar Bergman
                                2 Ostatnie kuszenie Chrystusa (1988), reżyseria: Martin Scorsese
                                3 Siódma pieczęć (1957), reżyseria: Ingmar Bergman
                                4 Pulp Fiction (1994), reżyseria: Quentin Tarantino
                                5 Lot nad kukułczym gniazdem (1975), reżyseria: Milos Forman
                                6 Ran (1985), reżyseria: Akira Kurosawa
                                7 Pi (1998), reżyseria: Darren Aronofsky
                                8 Idioci (1998), reżyseria: Lars von Trier
                                9 Metropolis (1927) , reżyseria: Fritz Lang
                                10 Dwunastu gniewnych ludzi (1957), reżyseria: Sidney Lumet
                                Fajne zestawienie, kilku tytułów z tej listy niestety jeszcze nie zaliczyłem. "Dwunastu gniewnych.." były chyba dwie wersje jeśli się nie mylę? W nowszej grał Jack Lemon bodajże...Nie pamiętam którą reżyserował Lumet. Osobiście na listę wcisnąłbym jeszcze jeden film Tarantino - Wściekłe Psy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎