Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gringo
    Senior
    • 07-2007
    • 2152

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
    A ogladales "Dorwac Gringo" z Melem Gibsonem?
    Nie miałem okazji, jakoś kino amerykańskie do mnie nie dociera, jest jak z innej planety. Poza kilkoma kultowymi filmami zza oceanu, które mógłbym policzyć na dłoniach dwóch rąk, moje oglądanie tych filmów kończy się na 15 minucie.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Wcześniej słyszałem opinię, nudny, beznadziejny, taki sobie. Ale mi sie bardzo spodobał, mowa o Przetrwanie/ the Grey z Liamem Nessonem, dla mnie film fenomenalny
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • baklazanek
        † 2014 Piwosz w Raju
        • 08-2001
        • 3562

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
        A ogladales "Dorwac Gringo" z Melem Gibsonem?
        Obejrzałem ten film i wrażenia mam raczej średnie. Początek całkiem dobry i zapowiadający wiele dobrego czarnego humoru(scena, gdy Gibson zbiera „liście” od Meksykanina). Później, to już trochę przerost fantazji i zbyt proste przystosowanie się bohatera do panujących warunków za „kratami”.
        Mogło być lepiej, a tak wyszedł film na zabicie wolnego czasu.


        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Wcześniej słyszałem opinię, nudny, beznadziejny, taki sobie. Ale mi się bardzo spodobał, mowa o Przetrwanie/ the Grey z Liamem Nessonem, dla mnie film fenomenalny
        Przesadzili z tymi wilkami, z których zrobili wilkołaki, co popsuło mi trochę chęć oglądania. Fajna muzyka i szybka akcja, to plusy tego filmu, ale osoby, które nie przepadają za dziwnymi stworami, powinny sobie chyba go darować. Ważna informacja jest taka, że po napisach końcowych jest kilkusekundowy finał ostatniej sceny.

        Comment

        • CyboRKg
          Senior
          • 04-2010
          • 593

          Jesli kogos interesuje historia Chin 100 lat temu - polecam film 1911 - Revolution
          Jackie Chan w dosc nietypowej dla siebie roli.
          "Jedno pivo ne vadi!"
          "Kupuje tylko w polskich sklepach!"

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika CyboRKg Wyświetlenie odpowiedzi
            Jesli kogos interesuje historia Chin 100 lat temu - polecam film 1911 - Revolution
            Jackie Chan w dosc nietypowej dla siebie roli.
            Obejrzałem ale go tu nie rekomendowałem, nie trafił do mnie
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • VanPurRz
              Senior
              • 09-2008
              • 4229

              Róża - dobry klimat, niezły Dorociński, dobre zdjęcia, ważny i przemilczany temat. Jednak też duża skrótowodść, schematyczność i realizacja skrajnie uproszczonej polityki historycznej, trochę brak też podbudowy psychologicznej działań głównego bohatera - w zasadzie krystaliczna postać przychodząca znikąd by ni z tego i owego bronić nieznanej kobiety. Mimo wszystko warto obejrzeć bo plusów jest więcej niż minusów.

              Polański - bardzo ciekawy "wywiad" na ekranie. Polański miał niesamowite życie , okrytne ale jak sam mówił też piękne chwile. Widać, że film robił jego przyjaciel bo po paru kwestiach się prześlizguje, inne nadmiernie eksponuje. Ale zarówno dla fanów Polańskiego jak i dla osób lubiących dobre "dokumentalne" kino pozycja obowiązkowa.
              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Starszy juz film ale dopiero teraz obejrzałem - "Biała wstążka", utrzymanie w tonacji czarno-białej nadaje klimat. Film trwa ponad 2 godziny ale przez dobrą narrację szybko i dość mile się ogląda ten niełatwy jednak obraz.

                W ostatnim czasie rzadko zdarza mi się obejrzeć nawet niezły thriller/horror ale "Intruders" potrafił wcisnąć w fotel

                Z seriali ciągnę już 4 sezon Sons of Anarchy - dla mnie serial bardzo dobry
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • VanPurRz
                  Senior
                  • 09-2008
                  • 4229

                  Cosmopolis. Film o ważnych sprawach (pokazanie efektów współczesnego kapitalizmu i podporządkowania życia ludzi rynkom finansowym z jednej strony a pędowi ku coraz szybszemu rozwojowi technologii z drugiej) ale podane w strasznie męczący i drażniący sposób. Film się ciężko ogląda niestety.
                  "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                  Comment

                  • baklazanek
                    † 2014 Piwosz w Raju
                    • 08-2001
                    • 3562

                    Burning Man – dramat z niewielką dawką ciekawego humoru. Film składa się z przeplatających wątków teraźniejszości i retrospekcji. Dobra gra aktorska i zdjęcia, a do tego świetny scenariusz. Całość wyszła naprawdę świetnie, aż grzechem jest, że nie grano go w kinach – ale to nic nowego.
                    Napisałbym, że jest to film, o ponownym dorastaniu i szukaniu właściwej drogi przez głównego bohatera. Naprawdę polecam.


                    Young Adult – czyli Charlize Theron w świetnej formie. Komedia, ale z goryczką, którą tak wielu piwoszy lubi. Sprawia ona, że momentami jest bardziej smutnie niż śmiesznie.
                    Główna bohaterka nie umie znaleźć szczęścia w życiu, które ma nadzieję odszukać w ramionach „przeszłości”. Dużo śmiechu i trochę refleksji.


                    Safe - Jason Statham i wszystko prawie jasne. Dużo dobrych scen walk, które pokazują, że nie trzeba opierać filmów sensacyjnych tylko na eksplozjach i komputerowych trikach. Na pewno nie wielkie dzieło, ale na relaksacyjny wieczór, jak najbardziej.
                    Rozgrywka między policją, władzami miasta, mafią rosyjską i chińską, a w środku bohater i mała dziewczynka. Na pewno nie da się nudzić na tym filmie, a i wkurzających scen ze świecą można szukać.


                    Lockout – Akcja i troszkę Sci-Fi w jednym. Fabuła nie jest zbyt wyszukana, gdyż w filmie chodzi o uwolnienie córki prezydenta USA, która jest przetrzymywana w więzieniu znajdującym się poza atmosferą ziemską. Sceny też nie powalają na kolana, więc czemu wspominam o tym filmie? Ze względu na dwie role. Guy Pearce i jego świetny czarny humor uratowały ten film, a Joseph Gilgun, jako totalny popapraniec wypadł bardzo przekonywująco.

                    La Cara Oculta – dobre hiszpańskie kino. Nie zdradzę wielu szczegółów, gdyż film jest zaskakujący i nie chciałbym popsuć nikomu zabawy. Z opisu można dowiedzieć się, że to thriller, a zwiastuny kreują go na horror. Jak jest naprawdę? Trzeba się samemu przekonać.


                    Mientras Duermes – kolejny dobry film z półwyspu iberyjskiego. Tym razem mamy do czynienia z thrillerem, który trzyma w napięciu do samego końca. Jak daleko jest się w stanie posunąć człowiek, żeby własne szczęście czerpać z nieszczęść innych? Jeżeli ktoś szuka odpowiedzi, znajdzie ją w tym filmie.
                    Końcówka dla mnie trochę naiwna – wątek z policją – ale generalnie bardzo przyzwoity film.


                    Dois Coelhos – brazylijskie kino sensacyjne, i to bardzo wysokich lotów. Fabuła bardzo zagmatwana i łącząca kilka wątków. Do tego fajna muzyka i trochę animacji. Wydaje się być troszkę zainspirowany angielskimi filmami gangsterskimi. Całość wyszła kapitalnie i aż się prosi o więcej. Przemoc, pieniądze, władza, miłość, a wszystko doprawione sprytem, determinacją, zemstą i chciwością. Obowiązkowy film dla lubiących dobre sensacyjne kino, o ambitnym zabarwieniu.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      "Róża", dla mnie rewelacyjny film. Sam Smarzowski z filmu na film stawia sobie poprzeczkę coraz wyżej. Film zrobiony doskonale, świetna narracja, prawdziwy klimat, swietna gra.

                      "Shame/Wstyd" - dobre i ciekawe kino, choć dość trudne
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        Faceci od kuchni, fajna komedyjka o jedzeniu
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • Samael
                          Senior
                          • 09-2007
                          • 153

                          Wlasnie skonczylem ogladac - "Samauraj- Zmierzch" z Hiroyuki Sanadą czyli Ujio z "Ostatniego Samuraja" .Klimatyczny film rozgrywający się w XIX-wiecznej Japonii.Swietna rola Sanady i bardzo fajna muzyka.Polecam fanom kina japonskiego i nie tylko

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Coś ciekawego i niezłego udalo mi się obejrzeć w ostatnim czasie, mianowicie "Łono", ciężki i dość monotonny ale dobry i intrygujący melodramat
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              "Drzewo zycia" - przerost formy nad treścią, z powodzeniem obraz można by skrócic o 60 minut (trwa prawie 2,5h), dla mnie to była droga przez mękę

                              "Iron Lady" - to samo co powyżej, czyli przerost, sama doskonała gra Meryl Streep to za mało. Kalejdoskopowa historia kariery politycznej Thatcher, uwzględnione najważniejsze wydarzenia podczas kadencji, a wszystko przy duchu/widmie zmarłego męża. Całość chaotyczna, nieciekawa. Szkoda czasu
                              Last edited by becik; 06-08-2012, 12:02.
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • jarekb11
                                Member
                                • 06-2012
                                • 46

                                Bardzo podobają mi sie miniseriale wojenne "Kompania braci" i "Pacyfik".
                                Jak dla mnie produkcie wybitne , szczególnie ten pierwszy.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎