Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    A ja z racji tego,że lubię bardzo filmy z seri sajens fikszyn to polecam "Kroniki Roddick'a" Fajna bajeczka jak to zwykle bywa w takich produkcjach.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19177

      też widziałem... nawet kilka dni temu miałem coś napisać, ale zapomniałem oczywiście pierwsza część trylogii (Pitch Black) jest lepsza, ale jak mi mówił znajomy, który widział teraz wersję reżysterską i wczesniej kinową kronik, z racji dodania kilkunastu scen pewne wątki nabierają znaczenia... no i ten osobliwy grobowy telefon

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        Wczoraj obejrzałem Pitbulla i włączam go do kilku ważnych filmów jakie nakręcono przez 15 lat kapitalizmu w Polsce i próbujących opowiedzieć/przybliżyć/rozliczyć się z rzeczywistością takich jak: Zmruż Oczy, Dług, Cześć Tereska, Dzień Świra. W warstwie narracji jest to opowieść o kilku policjantach, ich pracy i ich problemach psychologiczno-osobistych. Jednak tak naprawdę film porusza sprawy ogólne - chcociażby wpływ warunków zewnętrznych na wybory moralne (jak choćby w przerażającej scenie gdy matka zabija swojego syna bo nie stać jej na leki bez których syn i tak by umierał tylko dłużej) oraz próbuje spojrzeć na polską rzeczywistość. Trochę za mało jest szukania przyczyn i stawiania pytań no ale coś za coś film ma być też sensacyjny aby się sprzedał i dlatego pewnie sprawy są jakby w drugim i trzecim planie.
        Proponuję ciekawą zabawę intelektualną - porównajcie filmy Barei opowiadające o polskiej rzeczywistości lat PRL z filmami opowiadającymi o polskiej rzeczywistości lat ultrakapitalizmu.
        Z jedenj strony świat pełen absurdów ale jednak w sumie sympatyczny, bezpieczny i oswojony z drugiej świat bez żadnej przyszłości, świat czarny w którym trudno znaleźć się i żyć.
        Filmy mimo, że są tylko filmami jednak mówią o nastrojach w danej czasoprzestrzeni, są obserwacjami życia. Wnioski i interpretację oczywiście należą do nas - widzów.
        Sam się zastanawiam czy nasza rzeczywistość jest tak bliska tej czarnej wizji (pamiętając oczywiście, że film często wyolbrzymia pewne sprawy po to aby widz mógł jej łatwiej dostrzec), czy to tylko opinia kręcących filmy. A może jednak obserwując rzeczywistość (żebrającyh ludzi, głodującyh żyjących w skrajne nędzy rzeszę 5 mln Polaków, panującą wszechwładzę biznesu i zwykłych bandziorów, złodziei i przekręciarzy itp) filmy te ocierają się o wnikliwą analizę systemu w jakim przyszło nam żyć.
        Żebyśmy się dobrze zrozumieli ja tylko stawiam pytania. Znacie moje zapatrywania polityczne ale tutaj naprawdę nie chcę udowadniać żadnych tez. Chciałbym tylko spróbiować (czy to w ogóle możliwe????) na podstawie filmów a raczej rzeczywistości pokazywanej w tych flmach zmusić Was do stawiania pytań.
        Odpowiedzi i interpretację możemy przedyskutować w Rybitwie któregoś pięknego wiosennego dnia ( o ile takie nadejdą).
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          W ostatnim czasie byłem na "Królestwie niebieskim". Ridley Scott wprowadza widzów tym razem w czasy wypraw krzyżowych. jeśli ktoś lubi widowiskowe filmy historyczne to polecam, szczególnie, że temat Krzyżowców nie był zbyt często poruszany w filmach.
          Mały niesmak mam tylko co do obsady głównej roli, Orlando Blooma, któremu bardziej by pasowała rola księżniczki.
          Last edited by becik; 12-05-2005, 12:52.
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
            o polskiej rzeczywistości lat ultrakapitalizmu.
            Gdy takowy wprowadzą, daj mi znać. Pójdę świętować.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • peter007
              Senior
              • 06-2004
              • 2820

              Dla przypomnienia obejrzałem sobie "Rzeczy, które robisz w Denver będąc martwym". Dość często stosowany motyw roboty na zlecenie, którą jak to zazwyczaj w filmach tego typu ktoś musi zawalić. Polecam.
              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19177

                to w sumie staroć, bo byłem na tym w kinie dobrych kilka lat temu i pamiętam, że dość przyjemnie się oglądało jak na amerykański film.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  Własnie oglądam na Ale kino "Mechaniczną Pomarańczę" Kubricka, klasyk
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23809

                    ma Maggykowa mi właśnie doniosła że na jedynce emituje się hamerykańską wersję Królestwa Larsa von Triera. lecę zatem
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • nikita_banita
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 1363

                      Dla twardzieli jeszcze dzisiaj: KROLL o 0:00 na "dwójce". Po prostu klasyka z naszego podwórka. Proponuję: piwo/forum/Kroll.

                      Comment

                      • nikita_banita
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 1363

                        Ahumba, dołączasz do oglądających ?

                        Comment

                        • Pogoniarz
                          † 1971-2015 Piwosz w Raju
                          • 02-2003
                          • 7971

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika nikita_banita
                          Dla twardzieli jeszcze dzisiaj: KROLL o 0:00 na "dwójce". Po prostu klasyka z naszego podwórka. Proponuję: piwo/forum/Kroll.
                          Trochę przejaskrawione,ale pierwsza liga ! Dopiero się zaczyna


                          Prawie jak Piwo
                          SZCZECIN

                          Comment

                          • robox
                            = kapslarz =
                            • 11-2002
                            • 8188

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                            Dopiero się zaczyna
                            Do wyjścia jeszcze chwila, więc na trochę "klasyki" się jeszcze załapię

                            Comment

                            • peter007
                              Senior
                              • 06-2004
                              • 2820

                              "Zbrodnie umysłu" - świetny film dający do myślenia. Bardzo mi się podobał pod każdym względem. Świetna gra głównej bohaterki, ciakawe dialogi, trochę akcji, a przede wszystkim najbardziej mi się podobał klimat panujący w filmie. Warto obejżeć.
                              Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                                ma Maggykowa mi właśnie doniosła że na jedynce emituje się hamerykańską wersję Królestwa Larsa von Triera. lecę zatem

                                Czy to jest amerykańska wersja von Triera to polemizowałbym, wszak cały film (serial) jest oparty na powieści Stephena Kinga, ogladam te odcinki jak mam możliwość i nie ukrywam że są nieźle zakręcone, a mrówkojad to prawie, że mój pupilek
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎