Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

WALENTYNKI

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    #31
    kangurpl napisał(a)
    W ten sposób rozumując to cokolwiek bym nie zrobił tego dnia od razu z automatu staję się piewcą amerykańskiej kultury (dlaczego pseudo).
    Widzę że ostatnio nastała moda na antyamerykanizm.
    Właśnie o to mi chodziło, mój post miał wydźwięk ironiczny.

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #32
      Noc świętojańska, czyli noc kupały z 23-24 czerwca. Tego wieczora puszcza się wianki. Moja babcia mówi, że przed wojna to się robiło u nich (tj. Lubelszczyzna) u babci kolegi pod Krakowem do dziś.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • biermann
        Senior
        • 09-2001
        • 2552

        #33
        Ciekawe ile osób wie kiedy to wypada Noc Kupały albo kto puszczał wianki. No kiedy to się robi?
        Ja wiem, ja wiem bo właśnie na takiej imprezie poznałem jakieś 10 lat temu moją lepszą , a na pewno inną połowę
        "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
        Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
        Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
        Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
        Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #34
          Ja też oczywiście wiem, bo w moich czasach studenckich nasz rok miał taki niepisany układ, ze ową tradycyjną noc w komplecie spędza w Będkowicach po Ślężą. Czasami wspomagali nas koledzy z młodszych lub starszych lat. Niestety tradycji tej po nas nikt nie przejął. Szkoda ,bo imprezy były bardzo zacne, najczęściej z beczułkami piwa ze śp. browaru w Sobótce.

          Comment

          • maleństwo
            Senior
            • 10-2003
            • 847

            #35
            pjenknik napisał(a)
            Noc świętojańska, czyli noc kupały z 23-24 czerwca. Tego wieczora puszcza się wianki. Moja babcia mówi, że przed wojna to się robiło u nich (tj. Lubelszczyzna) u babci kolegi pod Krakowem do dziś.
            Wianki nie tylko puszcza się pod Krakowem. W samym centrum co roku jest impreza pod tytułem "Wianki". Temu świętu towarzyszą różne atrakcje typu: konkursy na najładniejsze wianki, koncerty zespołów (to wieczorem), przedstawienia na brzegu Wisły i na barkach. A na zakończenie pokaz sztucznych ogni. Nie byle jaki. Chyba lepszy jak w Sylwestra. A wszystko dzieje się na tle Wawelu wzdłuż Wisły.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎