Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przekręt na Allegro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyrkonia
    Senior
    • 10-2001
    • 1936

    #16
    Panie i Panowie Bankowcy.
    Mam pytanie: czy da się założyć konto bankowe na lewy dowód? przeciez dane powinny być weryfikowane. Skoro na Allegro był taki przekręt, na tak znaczną kwotę, po pewnie gość chciał przelew na konto. Bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. a po koncie przecież można delikwenta zidentyfikować.
    www.stat-gra.pl

    Comment

    • mwa
      Senior
      • 01-2003
      • 5071

      #17
      Jeśli chodzi o mnie to podał inne dane, bo niby korzystał z konta kolegi.
      Ja obecnie korzystam również z konta kolegi, ale na aukcji podaję namiary na konto. Pozatym Allegro widząc to zamieszanie zawiesiło konto do wyjaśnienia (po przesłaniu ksero z dowodu odwiesili).
      Pozdrawiam Cię !!!!

      Comment

      • easy
        Senior
        • 04-2003
        • 204

        #18
        Cyrkonia napisał(a)
        Panie i Panowie Bankowcy.
        Mam pytanie: czy da się założyć konto bankowe na lewy dowód? przeciez dane powinny być weryfikowane. Skoro na Allegro był taki przekręt, na tak znaczną kwotę, po pewnie gość chciał przelew na konto. Bo inaczej sobie tego nie wyobrażam. a po koncie przecież można delikwenta zidentyfikować.
        Da się. Nie będę wdawać się w szczegóły, ale wystarczy, że otwierający konto jest ok. 20 lat starszy od daty wydania dowodu (a dowód np. ukradł komuś podobnemu do siebie) i zupełnie niepodobny do tego przystojniaka ze zdjęcia (bo np. ma brodę i wąsiska...). A niestety zastrzeganie skradzionych dokumentów jeszcze w naszym kraju raczkuje. I tyle...
        Przyciągam piwne magnesy... :-)

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #19
          O tyle jest trudniej, że banki wymagają również drugiego dokumentu ze zdjęciem, ale - jeżeli oba dokumenty się zgadzają - bank nie ma żadnej możliwości weryfikacji prawdziwości danych. Chyba, że bank dostanie informację, że dokumenty zostały skradzione.
          Zresztą dotyczy to nie tylko banków, ale również innych firm, instytucji czy urzędów.
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • witkowskiartur
            Senior
            • 03-2003
            • 561

            #20
            Mam pytanie: czy da się założyć konto bankowe na lewy dowód
            Kiedy otwierałem konto w banku, przyszedłem z legitymacją studencką i dowodem osobistym, które to dokumnety zdążyły ledwo wyschnąć po kąpieli w Zalewie Zegrzyńskim. Konto zostało otwarte od ręki w 5 minut. Na zdjęciach ciężko było rozpoznać moją facjatę - równie dobrze mógłbym przyjść ze zdjęciem sąsiada. Mają szczęście że nie jestem oszustem
            KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

            Comment

            • robox
              = kapslarz =
              • 11-2002
              • 8188

              #21
              Na allegro nie miałem dotychczas problemu ze sprzedającymi. Korzystam tylko z działu piwnego, ceny są tam niewysokie (chociaż są wyjątki), zawsze sobie ustalam jakąś realną granicę finansową, której przy licytacji nie przekraczam.

              Comment

              • Beermatt
                Gość
                • 10-2002
                • 192

                #22
                Kupuję na allegro już jakiś czas.
                Jeszcze nikt mnie nie oszukał choć próbowano. Wystarczy nie być naiwnym, chciwym i mieć ograniczone zaufanie a wszystko będzie w porządku.
                Natomiast robox nie zgodziłabym się, że w dziale piwnym sa ceny niskie. Często sa to ceny wyolbrzymione na maxa.
                Tak było pod koniec ubiegłego roku z wysypem kapsli. Starsze polskie kapsle szły za 100 złotych. Za starego żywca zapłacono 500 złotych.
                W warunkach normalnych ludzie nigdy by za ten kapsel nie dali.

                Comment

                • pjenknik
                  • 08-2001
                  • 3388

                  #23
                  A ceny szkalnek do pszeniczniaka? Też dochodzą do absurdu. Na zwykłej giełdzie nikt by za tyle nie kupił.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Comment

                  • robox
                    = kapslarz =
                    • 11-2002
                    • 8188

                    #24
                    Beermatt napisał(a)
                    Natomiast robox nie zgodziłabym się, że w dziale piwnym sa ceny niskie. Często sa to ceny wyolbrzymione na maxa.
                    Tak było pod koniec ubiegłego roku z wysypem kapsli. Starsze polskie kapsle szły za 100 złotych. Za starego żywca zapłacono 500 złotych.
                    W warunkach normalnych ludzie nigdy by za ten kapsel nie dali.
                    Oj pamiętam tą sytuację, jak ktoś wystawił starą kolekcję kapsli po jednym kapslu, ceny zabijały. Na szczęście ceny powoli wracają do jako takiej normalności.
                    Last edited by robox; 28-02-2004, 04:36.

                    Comment

                    • grzeber
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2868

                      #25
                      Zawsze można kupować na zagranicznych serwisach aukcyjnych. Często wychodzi dużo taniej.

                      Ostatni widziałem na holenderskim allegro 3 litrowe szklanki do pszeniczniaków. Cena - 15 euro. Czy to dużo czy mało nie wiem ale zainteresowania nie było.
                      pozdrawiam
                      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                      Comment

                      • marcopolok
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 2334

                        #26
                        grzeber napisał(a)
                        Zawsze można kupować na zagranicznych serwisach aukcyjnych. Często wychodzi dużo taniej.

                        Ostatni widziałem na holenderskim allegro 3 litrowe szklanki do pszeniczniaków. Cena - 15 euro. Czy to dużo czy mało nie wiem ale zainteresowania nie było.
                        Pewnie jakiś Polak sprzedawał

                        Czasem kupuję przez ebay.nl ale tylko jak siedzę za granicą, wolę się nie zastanawiać ile wyniosły by koszty przesyłki do Polski...
                        bez brody...

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #27
                          Najprostszym zabezpieczeniem jest płatność przy odbiorze. Na pewno nie wpadłbym na pomysł, żeby płacić komuś zaliczkowo 1500 zł na konto. Crizz ma rację - to idioci. Niestety Polska jest pełna ludzi wierzących w cuda. Różne systemy argentyńskie, kredyty z telewizji i firmy produkujące kosmetyki z jogurtu świadczą o tym dowodnie.

                          Comment

                          • grzeber
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 2868

                            #28
                            To chyba nie był Polak.
                            Nie dość że za przesyłkę to jeszcze za przelew zagraniczny trzeba zapłacić (zazwyczaj ok 50 PLN ).
                            Last edited by grzeber; 28-02-2004, 23:00.
                            pozdrawiam
                            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                            Comment

                            • michioso
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 112

                              #29
                              Ja na Allegro tylko kupuje, najczęściej gadżety piwne i związane z whisky bo takowe zbieram Nie zdarzyło mi się być oszukanym, jednak do transkacji powyżej 100 zl podchodze z dystansem. Jeśli już kupuje coś droższego staram się to odebrać osobiście lub maksymalnie zabepieczyć. Co do ebay hmm mam mieszane uczucia, na polskim starsznie mało piwnych gadżetów jest a na zagranicznych mimo, że sa tańsze to koszta przesyłki są ogromne. Na ebay'u też jeszcze sie nie sparzyłem, ale wiem że nie tylko nasi rodacy potrafia oszukac; ale i równiez sąsiedzi z zachodu wala w Ch.........

                              Comment

                              • mwa
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 5071

                                #30
                                Nasza kochana Poczta Polska wprowadziła usługę możliwość sprawdzenia przesyłki przy jej odbiorze. Ta usługa jest płatna 5 zł.
                                Kupujemy towar np. za pobraniem i rządamy od kupującego by zaznaczył tą usługę na przesyłce.
                                Przesyłka nie jest dostarczana przez listonosza, lecz obiór odbywa się w siedzibie poczty.
                                Tam wpierw otwieramy zawartość przesyłki a później, jeśli się wszystko zgadza, płacimy.

                                Myślę, że to dobry sposób, by przy zakupie bardziej kosztownych przedmiotów.
                                Pozdrawiam Cię !!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎