Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przekręt na Allegro

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nevton
    Member
    • 09-2005
    • 97

    #46
    Masz rację. Obiektywnie patrząc poniosły mnie trochę emocje.
    Tylko że te patałachy z allegro w poniedziałek też mieli problemy!!!!!
    Na szczęście dogadałem się ze sprzedającym bo gdyby nie,
    to allegro z powodu swoich problemów znowu by przedłuzyło aukcję (po raz drugi).

    Ja jestem wstanie sie zgodzić że jeden raz to przypadek(tylko emocję czasem ponoszą) ale drugi raz z dnia na dzień to już jest nieudolność...

    Comment

    • nevton
      Member
      • 09-2005
      • 97

      #47
      Własnie próbowałem sobie ulżyć i zjechać kogoś w tym Allegro ale niestety nie można wejść na stronę z formularzem zgłoszeniowym !!!!
      Zablokowali ?? Wczoraj jak puszczałem im zjedbki to jeszcze działał ten formularz....

      Nawet nie potrafią wziąść na siebie po męsku odpowiedzialności z problemy.

      Przykro się robi na myśl że na Allegro kombinują nie tylko użytkownicy ale i operator serwisu...

      Comment

      • nevton
        Member
        • 09-2005
        • 97

        #48
        Ocho udało się. Zwracam honor. Formularz zadziałał..

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23805

          #49
          Rozumiem emocje ale trochę więcej luzu, w Allegro też pracują tylko ludzie, serwis ma setki tysięcy odwiedzających i gdy coś z różnych przyczyn pójdzie nie tak, to ta grupka prowadzących serwis osób ma gwarantowane na raz otrzymanie tysięcy listów od niezadowolonych klientów podczas gdy walczą z usuwaniem przyczyn i skutków awarii.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • nevton
            Member
            • 09-2005
            • 97

            #50
            Wiem wiem ponisoło mnie... To chyba częste zjawisko "socjologiczne" w Internecie

            ludzie na aukcjach zachowują sie czasem jak na zawodach. A jak już dobiegasz do mety i dowiedujesz się że musisz jeszcze przebiec jedno kółko to szlg cie trafia.

            Prawde mówiąc jak już napisałem opierdziel do Allegro i go przeczytałem to zrezygnowałem z wysłania. Co z tego że opingole jaką bogu ducha winną osobę której robota polega własnie na wysłuchiwaniu takich nerwusów jak ja.... odpuściłem.

            Zresztą aukcję i tak wygrałem w załozonej pierwotnie cenie....

            Podrawiam i twoje zdrowie
            Bartek

            Comment

            • nevton
              Member
              • 09-2005
              • 97

              #51
              Dzisiaj kolejny dzień problemów na allegro... Ta sama historia problemy z dostępem do serwisu....

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #52
                Wszystkie serwisy mają problemy? Na PKO przelew usiłuje zrobić i nic z tego.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #53
                  mBank też głupieje... Dziwne.

                  Comment

                  • Krzysiu
                    Krzysiu
                    • 02-2001
                    • 14936

                    #54
                    Kaczory???

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
                      mBank też głupieje... Dziwne.
                      Mam to samo,zmieniają zabezpieczenia...


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                        Rozumiem emocje ale trochę więcej luzu, w Allegro też pracują tylko ludzie, serwis ma setki tysięcy odwiedzających i gdy coś z różnych przyczyn pójdzie nie tak, to ta grupka prowadzących serwis osób ma gwarantowane na raz otrzymanie tysięcy listów od niezadowolonych klientów podczas gdy walczą z usuwaniem przyczyn i skutków awarii.

                        Święte słowa, skąd ja to znam?

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #57
                          Dziś w Wyborczej był artykuł na temat przekrętów Nigeryjczyków w transakcjach internetowych. Wklejam cały tekst, bo chociaz piszą, że to powszechne to ja pierwszy raz o tym słyszę

                          "Nigeryjczycy buszują na aukcjach internetowych

                          Po zapychaniu skrzynek elektronicznych spamem tzw. nigeryjscy oszuści wzięli się do... kupowania na aukcjach internetowych

                          Do redakcji "Gazety" dotarły dwa listy, których nadawcy ostrzegają przed oszustami na aukcjach internetowych. "Handluję na Allegro od paru lat, ale pierwszy raz coś takiego widzę" - napisał jeden z czytelników. O co chodzi? Nasz czytelnik wystawił na aukcję laptopa. Po kilku dniach otrzymał ofertę kupna... z Nigerii.

                          Korzystając ze strony www.ripe.net. sprawdził numer IP komputera nadawcy - okazało się, że łączył się on z Nigerii (choć w przypadku drugiego czytelnika, nadawca łączył się z Izraela). Chętny na kupno laptopa przysłał też adres, na który miała dojść przesyłka. Zaproponował też, że kupi go za trzykrotnie wyższą cenę niż podana na aukcji. Wszystko po to, by laptop doszedł na czas przed urodzinami syna. Nasz czytelnik, choć nabrał podejrzeń, wysłał wiadomość, że zgadza się na transakcję.

                          Nadawca przysłał więc maila, że już wpłacił pieniądze i niedługo powinno przyjść potwierdzenie z banku (UBA Money Gram International Bank). I rzeczywiście przyszło. Sęk w tym, że sfałszowane - nie przychodzi z konta pocztowego banku, tylko z adresu, który przypomina bankowy. Oszust liczy, że sprzedawca będzie na tyle nieostrożny, że po otrzymaniu takiego potwierdzenia, wyśle towar, nie czekając na pieniądze.

                          Sprawa tak naprawdę nie jest nowa i krąży od kilku lat po internecie. Nie wszyscy jednak o tym wiedzą - choć wystarczy przejrzeć fora internetowe serwisów aukcyjnych (np. Allegro czy eBay.pl). Co kilka dni jakiś sprzedawca pisze, że dostał propozycję z Nigerii i chce się dowiedzieć, czy ktoś go nie robi w balona.

                          Większość internautów radzi: "skasuj maila, o sprawie zapomnij". Niektórzy jednak postanowili odciąć się oszustom. Użytkownik eBay.pl, gdy zorientował się, że koresponduje z oszustem, wysłał mu tekst "13 księgi Pana Tadeusza" (w niewybredny sposób opisuje zbliżenie pomiędzy Tadeuszem a Zosią). By wyglądało wiarygodnie, między wierszami kilkakrotnie wpisał nazwę sprzedawanego przedmiotu. "Wiem, że miał wielkie kłopoty, ponieważ dostałem od niego e-maila, że on wszystkiego nie rozumie, żebym mu to wysłał jeszcze raz w wersji lakonicznej, więc cały czas utrzymuję z nim kontakt i tak sobie wypełniam wolny czas".

                          Jak powiedział nam Bartek Szambelan, rzecznik Allegro, przez kilka lat w Polsce tylko jedna osoba dała się złapać na nigeryjski przekręt. Na świecie naiwnych jednak nie brak - jak podała we wtorek agencja PAP, grecka policja prowadzi śledztwo przeciwko dwóm mężczyznom (jeden z nich jest Nigeryjczykiem), którzy prawdopodobnie działali w międzynarodowej grupie oszustów internetowych. W zeszłym roku miała ona zagarnąć co najmniej 3,6 mln dol. Oszuści rozsyłali e-maile z powiadomieniem o wielkiej wygranej na loterii. Żeby ją odebrać, trzeba było z góry zapłacić podatek. Oczywiście po tym, jak naiwny internauta wpłacił żądaną kwotę, oszuści przestawali się z nim kontaktować."
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • Dreamer
                            Senior
                            • 05-2003
                            • 1576

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa
                            Nasza kochana Poczta Polska wprowadziła usługę możliwość sprawdzenia przesyłki przy jej odbiorze.
                            Dziś na ten temat informacja w Wyborczej. Możemy teraz skorzystać z nowej usługi sprawdzenia zawartości paczki. Zamawiając towar, trzeba zaznaczyć, że chcemy, aby nadawca zapłacił dodatkowo 5 zł i zamówił usługę "sprawdzenie zawartości przesyłki przez odbiorcę". Nadawca przy wysyłce wypełnia formularz specyfikacyjny, w którym określa zawartość przesyłki. Dodatkowo na paczce umieszcza napis "sparwdzenie zawartości". Taką paczkę trzeba odebrać na poczcie. Nie przyniesie jej listonosz. Jeśli odmówimy przyjęcia przesyłki, pracownik poczty spisze protokół i zwróci przesyłkę nadawcy na jego koszt.

                            Cieszy fakt, że Poczta zaczyna pomału nadążać za potrzebami swoich kleintów.
                            Blog: Piwna Brytania

                            Comment

                            • dkrasnodebski
                              cymbał
                              • 05-2003
                              • 2316

                              #59
                              Ja w sprawie artykułu z GW

                              Nie macie nawet pojęcia jacy ludzie potrafią być naiwni. Zdają sobie sprawę z tego, że jest to zwykły kant, nawet potrafią opowiedzieć jak się to przeprowadza a potem pytają: "to gdzie ja mogę pieniążki odebrać?".

                              Ps
                              Niestety, GW znowu trochę rzeczy poprzekręcała ale to norma
                              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                              www.radoslawstolar.pl

                              Comment

                              • dzidek1960
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 1548

                                #60
                                Od jakiegoś czasu próbuję wylicytować dobry aparat za przystępną cenę i przy tej okazji spotkałem się z próbą wyłudzenia zapłaty. Sytuacja wyglądała tak: licytacja dobiegała końca, cena atrakcyjna, licytuję i ktoś mnie przebija. Aukcja kończy się, ja nie wygrywam ale dostaję maila z informacją o wygraniu licytacji. Szablon prawie identyczny jak te co wysyła Allegro, na pierwszy rzut oka orginalny, lecz przesłany nie z Allegro a z pod prywatnego adresu. Na nim link z prośbą o kontakt ze sprzedającym w celu zakończenia tranzakcji. Oczywiście sprzedający nic o tym nie wiedział, Allegro podziękowało za ostrożność i powiadomienie ich o tym. Nie zwrócił bym uwagi na te drobne różnice w wyglądzie tego formularza i adres z pod którego go dostałem gdyby chodziło o jakąś drobną sumę, tu było 1200 zł więc dokładnie się temu przyjrzałem.
                                Apeluję do innych - zwracajcie uwagę na szczegóły! Ci co się podszywają pod innych są coraz bardziej perfekcyjni. Ostrożności nigdy za wiele. Zwracajcie uwagę na adres nadawcy. Swoją drogą ciekawe skąd on wziął mój adres e-mailowy. Człowiek założył konto na Allegro na godzinę przed tym jak wysłał maila do mnie, a 30 min. później miał już zawieszone. Pytanie tylko do ilu innych licytujących wysłał podobne szablony i z iloma mu się udał ten chwyt?
                                "Ma jednak kraj polski napój warzony
                                z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                                piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                                do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                                mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                                wybornym smakiem"
                                Jan Długosz, Historie Piwne
                                Moja strona www w początkowym okresie budowy

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎