Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Idiotyzmy zasłyszane w pracy i nie tylko

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    zythum napisał(a)
    Hmm, w PKB od conajmniej dwóch lat nie było bonów, a to przecież jedna firma? Osobiście ostatnie bony pamiętam jeszcze gdy firma była firmą państwową (a może jeszcze w pierwszym roku po prywatyzacji). Ale fakt, że w jednej firmie jest kilku formalnych "pracodawców" więc mogły być różne zasady.
    Ja to nawet w jednym roku dwa razy zmieniłem pracodawcę, nie zmieniając miejsca zatrudnienia. Teraz zaś mi się szykuje taka zmiana. I znów idzie plotka o zwolnieniach. Dlatego bardzo mi nie pasuje moje L-4. Co to będzie, co to będzie...
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • kalifat
      Senior
      • 10-2004
      • 1168

      cyborg_marcel napisał(a)
      niestety wtedy o tym nie wiedziałam - czlowiek uczy się na własnych doświadczeniach... po ostatnich miesiacach stanę się ekspertem w dziedzinie umów
      Ale to wystarczy mieć gdzieś pod ręką Kodeks Pracy, a jak wiadomo on obowiązuje każdego pracodawcę w Polsce, więc pracodawca powinien Tobie go udostępniać.
      A tam masz wyraźnie napisane:

      Art. 167(2). Pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
      Art. 167(3). Łączny wymiar urlopu wykorzystanego przez pracownika na zasadach i w trybie określonych w art. 167(2) nie może przekroczyć w roku kalendarzowym 4 dni, niezależnie od liczby pracodawców, z którymi pracownik pozostaje w danym roku w kolejnych stosunkach pracy.


      USTAWA z dnia 26 lipca 2002 r. o zmianie ustawy - Kodeks pracy oraz o zmianie niektórych innych ustaw (Dz. U. Nr 135, poz. 1146)
      bla bla bla

      Comment

      • abernacka
        Senior
        • 12-2003
        • 10838

        Adam głowa do góry! Nie myśl tak pesymistycznie!

        Kalifat! Przepisy przepisami a pracodwca swoje. Kilka razy zrobisz taki taki numer to ciekawe jak długo się popracujesz??
        Piwna turystyka według abernackiego

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          abernacka napisał(a)
          Adam głowa do góry! Nie myśl tak pesymistycznie!

          Kalifat! Przepisy przepisami a pracodwca swoje. Kilka razy zrobisz taki taki numer to ciekawe jak długo się popracujesz??
          Ja tam raczej myślę optymistycznie. Niestety w pierwszej kolejności lecieli zawsze ci z mojego działu co mieli nieobecności i to nie tylko te nieusprawiedliwione. Z 60 osób, teraz jest nas 10 dziesięciu.
          Na szczęście mam jeszcze pewne atuty dzięki którym powinienem zostać.
          Za pracę
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            abernacka napisał(a)
            (...)Kalifat! Przepisy przepisami a pracodwca swoje. Kilka razy zrobisz taki taki numer to ciekawe jak długo się popracujesz??
            Nie kilka razy, tylko góra cztery! Masz do tego pełne prawo i pracodawca zdaje sobie z tego sprawę. Prawdą natomiast jest, że często bazuje na niewiedzy swojego pracownika , jednak jak napisał Kalifat - zawsze pozostaje zajrzenie do Kodeksu Pracy, a w razie konieczności zacytowanie jego treści pracodawcy. Z reguły - skutkuje

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10838

              Małażonka masz absolutną rację! Ale! Pracodawca patrzy już niechętnie na takiego pracownika i jak tylko nadarzy się sytuacja pierwszy idzie do odstawki (znam kilka takich przypadków).
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                abernacka napisał(a)
                Małażonka masz absolutną rację! Ale! Pracodawca patrzy już niechętnie na takiego pracownika i jak tylko nadarzy się sytuacja pierwszy idzie do odstawki (znam kilka takich przypadków).
                To się niestety zgadza. Czasami tworzy się atmosfera nie do zniesienia. Znam taki przypadek, kiedy kolega w końcu sam się zwolnił bo miał dosyć ewidentnych szykan. A pracodawca miał kasę na adwokatów którzy go wybronili.
                Last edited by adam16; 23-11-2004, 15:56.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Małażonka
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 4602

                  Jeśli masz umowę na czas nieokreślony - zwalniając Cię - pracodawca MUSI podać powody, dla których Cię zwalnia. Jeśli dokładnie wypełniasz swoje obowiązki (i nie naruszasz zasad przyjętych w firmie: nie spóźniasz się, nie spożywasz w pracy alkoholu itp.) - nie musisz się obawiać niczego poza zwolnieniami grupowymi, ale to już zupełnie inna bajka....
                  PS.Od tego roku karany jest również mobing w zakładach pracy
                  Last edited by Małażonka; 23-11-2004, 16:01.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    Wystarczy dokładać pracownikowi obowiązków, aż przestanie się wyrabiać z robotą. Albo zmienić wymagania. Nie masz samochodu? No to zaczyna się wymagać posiadania takowego. I po ptokach.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Powody podać musi, ale prawo rozwiązać umowę o pracę za wypowiedzeniem ma zarówno pracownik, jak i pracodawca i nie musi to być związane z naruszeniem ze strony pracownika. Za naryuszenie można zwolnić bez wypowiedzenia, a to już inna bajka.
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • cyborg_marcel
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 3467

                        otóż okazuje się, że niekoniecznie: jeżeli masz umowę o pracę, już nie - na okres próbny, ale taką zwykłą, i jest ona na mniej niż 6 miesięcy - albo za porozumieniem stron, albo dyscyplinarka... innego wyjścia nie ma
                        Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                        Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          cyborg_marcel napisał(a)
                          otóż okazuje się, że niekoniecznie: jeżeli masz umowę o pracę, już nie - na okres próbny, ale taką zwykłą, i jest ona na mniej niż 6 miesięcy - albo za porozumieniem stron, albo dyscyplinarka... innego wyjścia nie ma
                          Cyborgu, wybacz, ale kompletne bzdury wygadujesz
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • cyborg_marcel
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 3467

                            moja 2. umowa, na 5 miesięcy, w umowie tylko moje dane, nazwa firmy i stanowiska i pensja brutto. nic więcej. polazłam do Inspekcji Pracy (Zielonego Dębu...) i pan prawnik długo siedział i zastanawiał się, co z tym fantem zrobić i to mi właśnie oświadczył po konsultacji z kolegami i kodeksami...
                            Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                            Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                            Comment

                            • Marusia
                              Senior
                              • 02-2001
                              • 20211

                              Widocznie masz jakąś bardzo oryginalną umowę - Prawo Pracy wyraźnie reguluje sprawy rozwiązania stosunku pracy.
                              www.warsztatpiwowarski.pl
                              www.festiwaldobregopiwa.pl

                              www.wrowar.com.pl



                              Comment

                              • cyborg_marcel
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 3467

                                ja jestem specyficzna, firma toże
                                po prostu zawsze myślałam, że papier jest podejrzany , jak jest dużo napisane, okazuje się, że jak za malo - też źle!
                                Czesio śpiewa w środku, w Czesiu...

                                Tłumaczę, przewodzę i wiecznie zabieram się za uporządkowanie kolekcji wafli i szkła.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎