Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bekiesz
    Senior
    • 09-2005
    • 140

    Z tego,co wymieniłeś-to tylko Vectra.Rozważ także Opla Omegę-roczniki 96-97 są w porównywalnych cenach,a samochód większy.Koszty utrzymania są porównywalne-wiem,bo sam jeżdżę kombiakiem Omegą z silnikiem 2.0,a kumpel ma Vectrę 1.8,i koszty są prawie podobne.Jest dużo części,a te do Omegi bywają tańsze niż do Vectry.Co do pozostalych,wymienionych przez Ciebie sprzętów,to jeden mechanik samochodowy powiedział Mi kiedys,żeby nie kupowac samochodów na "f":Fiatów,Fordów i francuskichJa miałem przedtem Megane,i nie polecam największemu wrogowi.
    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bekiesz
      (...)Co do pozostalych,wymienionych przez Ciebie sprzętów,to jeden mechanik samochodowy powiedział Mi kiedys,żeby nie kupowac samochodów na "f":Fiatów,Fordów i francuskichJa miałem przedtem Megane,i nie polecam największemu wrogowi.
      Jakbyś z ust mi to wyjął
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • żąleną
        Sojowe Oddziały Bojowe
        • 01-2002
        • 13239

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
        we Wiedniu znalazłem cuś dla Żą
        Kiedy dostarczysz do Warszawy?

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz
          Rozumiem, że opcje 1 i 2 to roczniki w okolicach 1997? Zdecydowanie Vectra. Sam szukam .
          97-98.Ale Laguna jest chyba bardziej nowoczesna.


          A jak wygladaja silniki? Bo wiem,że Opel ma bardzo ekonomiczne jednostki.Niestety nie wiem nic na temat renówek.Dodam,że myślałem o ropniaku.Nigdy nie miałem więc chciałbym spróbować.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23807

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną
            Kiedy dostarczysz do Warszawy?
            a to nie odebrałeś jeszcze?
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • zAjkA
              Senior
              • 12-2004
              • 1089

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
              97-98.Ale Laguna jest chyba bardziej nowoczesna.


              A jak wygladaja silniki? Bo wiem,że Opel ma bardzo ekonomiczne jednostki.Niestety nie wiem nic na temat renówek.Dodam,że myślałem o ropniaku.Nigdy nie miałem więc chciałbym spróbować.
              Mój wójek posiada Omegę 2,5TD. W jego mniemaniu nie jest to samochód zbyt ekonomiczny gdyż w mieście pali ok. 9-10l ropy zaś w trasie ok 7-8l. Ale w końcu każdy różnie może postrzegać ekonomiczność. Ja osobiście poleciłbym Volkswagena Passata Kombi 1,9TDI w wersji B5. Silniki nie do zajechania z tym że cena o wiele wyższa niż w przypadku Opla.
              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

              Comment

              • grzes_ch
                Senior
                • 10-2003
                • 612

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
                Ale w końcu każdy różnie może postrzegać ekonomiczność. Ja osobiście poleciłbym Volkswagena Passata Kombi 1,9TDI w wersji B5. Silniki nie do zajechania z tym że cena o wiele wyższa niż w przypadku Opla.
                Jeśli chodzi o ekonomikę to tylko 1,9 TDI czyli samochody ze stajni VW ( VW , Skoda , Audi ) . A cena jak dobrze poszukać nie na tyle wyższa by odczuć różnicę.

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  Czy wie ktoś może jak się ma lanie opału do japońskich Diesli?? Słyszałem iż są na opał strasznie wyczulone i szybko się psują w odróżnieniu od ich niemieckich odpowiedników.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Latarnik
                    Premium Lamplighter
                    • 06-2004
                    • 4999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Nie jeździłem nigdy z automatyczną skrzynią biegów więc się nie wypowiadam, ciekawi mnie jednak jak ona działa w poszczególnych przypadkach:
                    1, jadę np 100km/h, chcę szybciutko wyprzedzić jadący przede mną samochód, u siebie redukuję z 5/4 na 4/3 bieg i fruuu, a co robie z automatem? Naciskam tylko pedał gazu?
                    2, wjezdżam na stromy stok, u siebie bieg zmieniam na 2 lub 3, a automat?

                    Przeczytalem caly temat i znalazlem pytania bez odpowiedzi.
                    becik jesli jedziesz samochodem z amerykanska, automatyczna skrzynia biegow (europejskie to podobno "popierdolka"), w kazdej sytuacji gdy chcesz zmienic bieg na nizszy wystarczy, ze na 1/2 sekundy puscisz pedal gazu (nie calkowicie, tylko o polowe) i znow go wcisniesz i masz redukcje biegu na nizszy.
                    Jesli uwazasz, ze wciaz to za malo, wciskasz pedal do oporu i natychmiast masz redukcje do maksymalnej mocy najnizszego biegu.
                    Amerykanskie automaty o cale dekady wyprzedzaja automaty europejskie. Ja 23 lata jezdzilem samochodami ze skrzyniami recznymi, i kilka razy automatami z Europy.
                    Zawsze uwazalem, ze automatem moga jezdzic nawet malpy, ale od roku jezdze automatem amerykanskim i przyznaje, ze musialem sie go nauczyc ale bylo warto. Wszystko to co manualni robia lewa noga i prawa reka tu robi sie prawa noga i pedalem gazu, i nigdy nie zarzniesz silnika bo automat ci na to nie pozwoli.

                    A tak poza tematem skrzyn automatycznych mam pytanie do automaniakow:

                    Jak czesto wymieniacie olej silnikowy w swoich samochodach

                    co ile kilometrow, tzn. tak jak zaleca producent, czy tak jak sami uwazacie?
                    5410 kapsli z wypitych piw
                    874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                    "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                    https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                    Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                    https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                    Comment

                    • grzes_ch
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 612

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                      Jak czesto wymieniacie olej silnikowy w swoich samochodach
                      co ile kilometrow, tzn. tak jak zaleca producent, czy tak jak sami uwazacie?
                      Jeśli chodzi o mnie i moje Fordy to producent zaleca wymianę oleju co 15 tys.
                      Ja wymieniam średnio co 20 tys.
                      Dlaczego . Standardowo fordy zalewane są olejami Motorcrafta 5W30 i są to półsyntetyki. Ja zalewam Mondeo olejem syntetycznym gdzie dopuszczalne i całkim normalne są przebiegi 20 tys.

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                        Jak czesto wymieniacie olej silnikowy w swoich samochodach

                        Raz w roku przy przeglądzie technicznym.
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                          Raz w roku przy przeglądzie technicznym.
                          Mi to wychodzi 2 razy w roku a czasami raz.A jeżdżę na półsyntetyku.
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • Latarnik
                            Premium Lamplighter
                            • 06-2004
                            • 4999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik

                            Jak czesto wymieniacie olej silnikowy w swoich samochodach

                            co ile kilometrow, tzn. tak jak zaleca producent, czy tak jak sami uwazacie?

                            Zapytalem Was o to, poniewaz jedna z wielu rzeczy, ktore zadziwily mnie w nowym kraju, w ktorym mieszkam jest czestotliwosc wymian oleju silnikowego w samochodach.
                            Otoz wszyscy, ktorych znam (bo tak zalecaja dealerzy samochodowi) wymieniaja olej co 3 tysiace mil, czyli co 4800 kilometrow.
                            Wymiana kosztuje od 20 do 35 $, wiec nie jest droga.

                            Dlaczego w Europie wymienia sie olej co 15-20 a nawet 30 tysiecy km (podobno VW w Niemczech) a w Stanach co 5 tysiecy?
                            5410 kapsli z wypitych piw
                            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
                            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
                            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
                            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
                            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

                            Comment

                            • lzkamil
                              kierowca bombowca
                              • 01-2003
                              • 3611

                              Raz na rok, czasem trochę częściej, zależy ile przejadę w międzyczasie.
                              Lepszy jabol pod okapem
                              niż GŻ, CP i KP !


                              Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                              Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                              Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik
                                Dlaczego w Europie wymienia sie olej co 15-20 a nawet 30 tysiecy km (podobno VW w Niemczech) a w Stanach co 5 tysiecy?
                                Jeśli to by dotyczyło tylko amerykańskich aut to mozna by to było zrzucić na wymogi producenta, ale jesli zalecają to we wszystkich autach to pewnie tylko z jednego powodu, czystego zysku
                                Gdybym ja miał wymieniać olej kilka razy w roku to chyba bym z torbami poszedł (Castrol - 6 litrów na raz) wystarczy mi że mam za kilka miesięcy wymiane rozrządu
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎