Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • YouPeter
    Senior
    • 05-2004
    • 2379

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
    Matizem jeżdżę już 5 lat i nic większego nie robiłem przy nim.Więc chyba nie ma na to reguły.
    Z tymi Daewoo jak zauważyłem to jest tak, że narzekają na te samochody najbardziej ci co nigdy z nimi nie mieli styczności. Dwóch moich znajomych ma lanosy i każdy sobie chwali, że niemal nic do nich nie muszą dokładać bo prawie nic się nie psuje i mają bardzo dobre elastyczne silniki.
    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
      (...)bo prawie nic się nie psuje i mają bardzo dobre elastyczne silniki.
      Prawie....ponoć robi wielką róznicę
      Jeździłem matizem i nie tęsknie za nim.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        Kolega jezdził 4 lata lanosem i oprócz jednej poważniejszej naprawy (400 zł z robocizną) więcej z tym samochodem nic nie robił (za wyjątkiem wymiany części eksplatacyjnych) a auto nie było oszczędzane.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          Prawie....ponoć robi wielką róznicę
          Jeździłem matizem i nie tęsknie za nim.
          Owszem silnik jest słaby.Za to w środku podróżuie sie w miarę normalnie oczywiście zważywszy na jego gabaryty.
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • Maggyk
            Szara Adminiscjencja
            • 05-2004
            • 5615

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            Owszem silnik jest słaby.Za to w środku podróżuie sie w miarę normalnie oczywiście zważywszy na jego gabaryty.
            Zapomniałeś, że może w nim nawet przenocować 4-osobowa rodzina i pies
            Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
            Piwo domowe -
            Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

            Reklama w BROWARZE
            PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

            Comment

            • iommi
              Senior
              • 07-2003
              • 1522

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              Prawie....ponoć robi wielką róznicę
              Jeździłem matizem i nie tęsknie za nim.
              Ja mam za sobą trzy lata w matizie, teraz od trzech lat użytkuję lanosa. I nie mam żadnych zastrzeżeń - u mechanika pojawiam się tylko po to, żeby zmęczone części wymieniać... W lanosie były to klocki hamulcowe, amortyzatory, tłumiki i zwyczajowe filtry.
              Matiz ma jeden feler - około 30 tysięcy kilometrów przepalają się przewody wysokiego napięcia (podobno klasyczny przypadek). To nieco większy wydatek, ale poza tym jeździłem nim bezstresowo i dosyć wygodnie.
              Mojego lanosika na razie wymieniać nie zamierzam. Może pod koniec roku pomyślę nad jakimś kombi, ale przyznam szczerze że jako pierwsza do głowy przychodzi mi nubira... Mam zdecydowanie pozytywne doświadczenia ze współpracy z koreańczykiem, więc dlaczego nie...
              *****************************

              Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

              *****************************

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maggyk
                Zapomniałeś, że może w nim nawet przenocować 4-osobowa rodzina i pies
                Dokładnie.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • kibi
                  Senior
                  • 07-2004
                  • 1875

                  Temat o wyższości Volvo nad Mercedesem obserwowałem z boku, ale kiedy mowa o Daewoo, mam coś do powiedzenia. Jeżdżę od 1999 roku Nubirą kombi, (140 tys km.), a żona Matizem (70 tys km). Obydwa samochody nie sprawiły mi nigdy poważnego problemu. Nigdy się nie zepsuły w pełnym tego słowa znaczeniu. Wymieniam części zużyte w normalnej eksploatacji i to nie tylko klocki czy świece, ale tłumik czy spreżynę, ale wiem że to nie Toyota. Mankamentem Nubiry jest szybkie zużywanie się metalowo gumowych elementów zawieszenia (łącznik stabilizatora itp.) ale to podobno pochodna sporej masy i dziurawych dróg. Słyszałem, że w Niemczech ten problem nie wystepuje.
                  Uważam, ze auta są warte swej niezbyt wygórowanej ceny. Nubirą jeżdżę nadal dla tego, że według mnie jej wartość użytkowa jest większa od rynkowej i szkoda mi sie jej pozbywać za niewielkie pieniądze. A przez pierwsze trzy lata miałem gwarancję i bezpłatną obsługę tzn nie płaciłem nie tylko za okresowe przeglądy co 15000km ale nawet za zużyte podczas nich materiały (olej, świece, filtry).

                  Do Iommiego- jak się zdecydujesz na kupno Nubiry zgłoś się na PW może się dogadamy .
                  Do Becika - wierzę bez najmniejszych zastrzeżeń. Kiedy już zmienię Matiza na Volvo też nie będę tęsknił za tym pierwszym .

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                    Do Iommiego- jak się zdecydujesz na kupno Nubiry zgłoś się na PW może się dogadamy
                    Masz to jak w banku!
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • bolek1970
                      Senior
                      • 12-2005
                      • 179

                      A, to to już kwestia globalzacji, model Volvo S50 to podwozie od Focusa, wnetrze mazdy i z volva masz tam ostatecznie 30 %. Ford to oczywiście firma globalzacyjna.
                      Volvo dlatego też lepiej wychdziło kilka lat temu używając np. silników diesela z VW.
                      Saab nie pozostaje w tyle i po wejściu do grupy GM, ciężko odróżnić najnowsze Saaby od Opli. Równiez silniki diesla używane w Saabie to twory opla/renault.
                      Więc ciężko mówić w dzisiejszych czasach o danej "marce". Tak naprawdę "nie wiesz co kupujesz".

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bolek1970
                        Więc ciężko mówić w dzisiejszych czasach o danej "marce". Tak naprawdę "nie wiesz co kupujesz".
                        Skąd my to znamy?
                        Ciekawe kiedy zaczniemy poszukiwać aut "z małych fabryczek" lub sami sobie składać samochody...
                        Last edited by jerzy; 04-07-2006, 18:09.
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kibi
                          (...) Do Becika - wierzę bez najmniejszych zastrzeżeń. Kiedy już zmienię Matiza na Volvo też nie będę tęsknił za tym pierwszym .
                          No nie tak zupełnie, po Matizie był jeszcze Passat z 1988 roku
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • kiszot
                            Senior
                            • 08-2001
                            • 8081

                            Dzisiaj zostałem zrobiony w ciula. Pojechałem 140 km po auto a na miejscu sie okazało,ze gość już go sprzedał.Oczywiście wcześniej saie z nim umawaiałem telefonicznie,że jadę.Myślałem,że go udsuszę
                            Last edited by kiszot; 05-07-2006, 19:18.
                            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                            So von Natur, Natur in alter Weise,
                            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                            Comment

                            • CIESLE
                              Member
                              • 03-2006
                              • 76

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                              Skąd my to znamy?
                              Ciekawe kiedy zaczniemy poszukiwać aut "z małych fabryczek" lub sami sobie składać samochody...
                              To ja mam pierwszą propozycje jeśli chodzi o małe fabryczki, FSO toż to mała fabryczka !!
                              A złożyć autko w domu kupisz kit kara i składasz sobie kopię Lotusa 7.Tylko ta cena .

                              Comment

                              • iommi
                                Senior
                                • 07-2003
                                • 1522

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                                Dzisiaj zostałem zrobiony w ciula. Pojechałem 140 km po auto a na miejscu sie okazało,ze gość już go sprzedał.Oczywiście wcześniej saie z nim umawaiałem telefonicznie,że jadę.Myślałem,że go udsuszę
                                Też mnie to spotkało kilka miesięcy temu, kiedy szukałem ładnego maluszka gotowego do pełnienia roli drugiego pojazdu w rodzinie. Znalazłem takowego w Bielsku, zdecydowałem się na zakup i umówiłem się na finalizację transakcji.
                                Pojechałem, ale jak się okazało, dzień wcześniej facet sprzedał autko... Dusić też chciałem, ale skończyło się na paskudnych obelgach, dzięki których człowiek dowiedział się co myślę o jego kondycji psychicznej...
                                *****************************

                                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                                *****************************

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎