Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzes_ch
    Senior
    • 10-2003
    • 612

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zAjkA
    Przed kupnem sprawdzałem jak jest z częściami i przyznam że jest całkiem dobrze. Nieopodal mnie jest Autokasacja i tam mają masę cześci do tego właśnie modelu.
    Jeżeli piszesz o Autokasacji na ul. Strażackiej to lepiej nie mogłeś trafić.
    Większość części do Probe ciągnę właśnie stamtąd ( skrzynia , turbina )
    Są bardzo solidni i wiedzą co mają - a to na polskich szrotach rzadkość a wszystko za niezłą cenę. Drugie moje miejsce zaopatrzenia to JC ( Japan Car ) .

    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
      Jeżeli piszesz o Autokasacji na ul. Strażackiej to lepiej nie mogłeś trafić.
      Większość części do Probe ciągnę właśnie stamtąd ( skrzynia , turbina )
      Są bardzo solidni i wiedzą co mają - a to na polskich szrotach rzadkość a wszystko za niezłą cenę. Drugie moje miejsce zaopatrzenia to JC ( Japan Car ) .
      Dokładnie chodzi właśnie o ten szrot. Tam jakiego kto by nie miał samochodu zawsze znajdzie cześci.
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        A co sądzicie o marce Volvo? Tak sobie przeglądam czeluści netui i doszedłem do wniosku że stać by mnie było na takie V 40.Autko ładne a i marka bardzo uznana.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • crizz
          ...
          • 02-2003
          • 1255

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
          A co sądzicie o marce Volvo? Tak sobie przeglądam czeluści netui i doszedłem do wniosku że stać by mnie było na takie V 40.Autko ładne a i marka bardzo uznana.
          Czy pomyślałeś też o serwisowaniu, czy tylko o koszcie zakupu?

          Comment

          • JAckson
            Senior
            • 05-2004
            • 6122

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
            A co sądzicie o marce Volvo? Tak sobie przeglądam czeluści netui i doszedłem do wniosku że stać by mnie było na takie V 40.Autko ładne a i marka bardzo uznana.
            Znajomy kiedyś zakupił Volvo (chyba 700 albo coś w tej serii). Wszystko było pięknie dopóki nie musiał zrobić paru rzeczy. Awaria ręcznego hamulca wymagała wyjazdu do specjalistycznego serwisu w Warszawie. Wymiana jakiegoś drobnego elementu układu paliwowego kosztowała go ~2000zł.
            Jeździło się świetnie, doskonałe rozwiązania techniczne, ale sprzedał samochód czymprędzej ze względu na koszty napraw.
            Last edited by JAckson; 27-06-2006, 07:20.
            MM961
            4:-)

            Comment

            • grzes_ch
              Senior
              • 10-2003
              • 612

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz
              Czy pomyślałeś też o serwisowaniu, czy tylko o koszcie zakupu?
              Ponieważ baardzo czesto zmieniam samochody i mam kilka za sobą to z mojego doświadczenia wynika , że :
              - najlepsze ze względu zakupu i eksploatacji to auta tuż po gwarancji a przed osiągnięcim 6 roku życia ( 2/3 lata do 6 lat )
              - nie ma różnicy jaka marka i jaki model jesli chodzi o sam zakup części natomiast wiele zależy od konstrukcji auta i kosztów serwisu ( tu można się zdziwić )
              - samochody po 6 roku lepiej kupować modele popularne ( więcej części i tańsze ) a i więcej mechaników zna model i jest szansa że czegoś nie spartolą.
              - najlepiej omijać skrzynie automatyczne - na palcach jednej ręki można policzyć serwisy , które są w stanie je naprawić nie mówiąc o kosztach ( sam demontaż skrzyni to wydatek 2 tys. - za tą cenę można mieć już nową skrzynię manualną )
              - nie warto oszczędzać na częściach zamiennych eksploatacyjnych czyli tarcze , klocki , wszelkie elementy metalowo-gumowe zawieszenia - bo to się szybko mści.

              Comment

              • kiszot
                Senior
                • 08-2001
                • 8081

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz
                Czy pomyślałeś też o serwisowaniu, czy tylko o koszcie zakupu?
                No przyznam się,że pierwsza myśl była raczej o kosztach zakupu.
                Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                So von Natur, Natur in alter Weise,
                Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                Comment

                • crizz
                  ...
                  • 02-2003
                  • 1255

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                  No przyznam się,że pierwsza myśl była raczej o kosztach zakupu.
                  Tak to ja też chciałem kupić V40, ale już nie chcę.

                  Comment

                  • Pinio74
                    Senior
                    • 10-2003
                    • 3881

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                    A co sądzicie o marce Volvo?
                    Wydaje mi się, że Becik miał (ma?) Volvo, tylko jakiś starszy model. Z tego co pamiętam (pisał chyba nawet w tym wątku) był bardzo zadowolony.
                    BIRRARE HUMANUM EST

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kiszot
                      A co sądzicie o marce Volvo? Tak sobie przeglądam czeluści netui i doszedłem do wniosku że stać by mnie było na takie V 40.Autko ładne a i marka bardzo uznana.

                      Jeżdzę Volvo 850 GLT '93r. i jestem z niego zadowolony i każdego chętnie namówiłbym na zakup tej marki. Eksploatuje go maksymalnie w róznych warunkach i jeszcze nigdy mnie nie zawiódł. Przez te 5 lat jedyne rzeczy które wymieniałem to czysto amortyzacyjne rzeczy w stylu klocki, tarcze, żarówki, wycieraczki, silent blocki etc.
                      Fakt, eksploatacja czy serwis tanie nie są ale jest to coś za coś, bo komfortu, bezpieczeństwa i wygody podczas jazdy nikt mi w tym momencie nie odbierze.

                      Co do marek serii S i V to przynajmniej dwóch moich znajomych troche narzekało, że mieli problemy ze zbyt dużym nafaszerowaniem elektroniki, która czasem nawalała.

                      Mi się z drugiej strony marzy Volvo XC V70, półterenowe ale jak na razie pozostaje w sferze marzeń.
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
                        Wydaje mi się, że Becik miał (ma?) Volvo, tylko jakiś starszy model. Z tego co pamiętam (pisał chyba nawet w tym wątku) był bardzo zadowolony.

                        Mam i prędko nie zmienie
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          Nie przenośmy opinii o firmie z modelu na model. Obecnie w autach europejskich jest tendencja do obniżania trwałości i niezawodności samochodów. Nie wiem jak jest wśród Volviaków - ale to, że 850 była niezawodna wcale nie znaczy, że V40 też będzie. Tym bardziej, że w międzyczasie firma została przejęta przez GM (o ile się nie mylę).
                          Z własnego podwórka: poprzednia generacja Passatów B4 (89-96) jest nie do zdarcia. Jeżdżę takim już 6 lat i nie mam ochoty go wymieniać. Ale Passaty następnej generacji słyną z tego, że się lubią psuć... szczególnie te z pierwszych lat produkcji.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • Marcin_wc
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 2115

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika JAckson
                            Znajomy kiedyś zakupił Volvo (chyba 700 albo coś w tej serii). Wszystko było pięknie dopóki nie musiał zrobić paru rzeczy. Awaria ręcznego hamulca wymagała wyjazdu do specjalistycznego serwisu w Warszawie. Wymiana jakiegoś drobnego elementu układu paliwowego kosztowała go ~2000zł.
                            Jeździło się świetnie, doskonałe rozwiązania techniczne, ale sprzedał samochód czymprędzej ze względu na koszty napraw.
                            A myślisz, że Twój Focus będzie wiecznie sprawny? W Mondeo wymiana linki od hamulca ręcznego kosztuje 1500zł, przewodu od intercoolera 200zł, a sprzęgło które lubi w frdach siadać po 120000 to 4600zł(ceny dla lubiących ASO). Koszty można oczywiście zmniejszyć wielokrotnie robiąc to samo w zwykłym warsztacie, ale i tak nowe Fordy są bardzo awaryjnymi autami, kalkulowanymi tak jak pisał Jerzy: 2-3lata(koniec gwarancji) i czas na spore koszty, a jeśli nawet nie koszty(bo jak pisałem można to wszystko robić o wiele taniej) to nerwy i czekanie.

                            Comment

                            • Marcin_wc
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 2115

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                              - najlepiej omijać skrzynie automatyczne - na palcach jednej ręki można policzyć serwisy , które są w stanie je naprawić nie mówiąc o kosztach ( sam demontaż skrzyni to wydatek 2 tys. - za tą cenę można mieć już nową skrzynię manualną )
                              A demontarz manualnej to 600-1200zł, więc też tanio nie jest.

                              Comment

                              • bolek1970
                                Senior
                                • 12-2005
                                • 179

                                Tak, tak jak volvo to tylko z "wyższych średniaków". 850ka to świetny wybór i dużo tego gania jeszcze po Szwecji. Polecam V70 jako następcę, S40 to niestety " francuzka podróbka", ale chyba jeszcze spokojnie pojeżdzisz pare lat tym co masz ???

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎