Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

przy piwie o samochodach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika strzelczyk76 Wyświetlenie odpowiedzi
    Skoro masz 3 lata gwarancji - to wystarczą chyba 2 przeglądy - po roku robisz przegląd - i leci 2 roczek auta, po 2 latach robisz drugi przegląd - i leci 3 roczek samochodzikowi - potem to już nie masz gwarancji - więc po co robić trzeci przegląd? 760,- zaoszczędzone...
    Chyba nie tak całkiem zaoszczędzone , bo przecież w cenę przeglądu jest wliczona wymiana oleju, filtrów itp , a tych kosztów raczej nie można zredukowac do zera.
    A że są też plusy dokonywania przeglądów zgodnie z zaleceniami producenta przekonałem się kilka lat temu. Samochód był ok1,5 roku po zakończeniu gwarancji i przytrafiła mi się awaria. Dzięki temu że miałem wszystkie przeglądy dokonywane w ASO zapłaciłem połowę kosztów. W ten sposób zwrócił mi się koszt około 1,5 przeglądu.
    Last edited by remfire; 21-12-2007, 23:18.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika crizz Wyświetlenie odpowiedzi

      PS. A w ogóle, gdzie jest moderator?! Jak można dopuszczać do takiego panoszenia się OT?!
      No jestem, jestem... ale ja po prostu ze względów etycznych nie mogę przenieść tego do wątku o tytule "Przy piwie o kredytach" - zaraz by Admin mnie ścignął
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • alnus
        Senior
        • 07-2007
        • 459

        Samochody i kredyty, to często nierozłączna rzecz. Określanie zarobków człowieka na podstawie tego co kupuje i zaglądanie do portfele jakoś tak dokładnie wpisuje mi się w poprzednią władzę, więc to co pisze pieczarek mnie już nie razi - przyzwyczaiłem się przez 2 lata

        A czy na forum są specjaliści od leasingu? Na co zwrócić uwagę przy ocenie ofert i przy zawieraniu umowy? To dla mnie jak na razie nowość i nie za bardzo wiem na co mam patrzeć. Oczywiście chodzi o leasing samochodu - żeby nie było, że OT

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
          ...Określanie zarobków człowieka na podstawie tego co kupuje i zaglądanie do portfele jakoś tak dokładnie wpisuje mi się w poprzednią władzę ...)
          Rozumiem, że rozwiązania przyjęte w USA, gdzie zawsze musisz się umieć wytłumaczyć skąd posiadałeś środki na zakup majątku, to skutek knowań PiSdzielców. Jakież tam musi być zbydlęcenie, gdy każdy na oficjalnym formularzu może donieść, że sąsiad ma majątek jakoś nie pasujący do jego oficjalnych dochodów i statusu społecznego. Nie mówiąc już o socjalistycznej Szwecji, gdzie można w majestacie prawa zajrzeć do portfela drugiej osoby. Nawet są publikowane oficjalne listy z dochodami. Tam to dopiero PiSdzielce musiały nabruździć. I to wszystko w dwa lata!

          Widzę, że namieszałem w tematach samochodowo-kredytowych. Kończę zatem mój występ.

          Comment

          • alnus
            Senior
            • 07-2007
            • 459

            Dopiero dochód 10 000 zł upoważnia do kupna roweru za niecałe 1500zł na raty. Inaczej zarabiasz na czarno i powinieneś iść siedzieć, lub jesteś nienormalny i powinieneś się leczyć, a już napewno powinien ci się przyjrzeć urząd skarbowy. A pieczarek dokładnie wie ile zarabiasz, bo sobie to obliczył. Ot takie zwykłe,uczciwe i praworządne myślenie, normalne właściwie wszędzie, do którego jakoś nie ma przekonania nasze społeczeństwo. Ale wiedomo dlaczego. Albo przez kogo.

            Przepraszam, sam zacząłem i mogłem się spodziewać, że ktoś nie zauważy przymrużonego oka.
            Last edited by alnus; 22-12-2007, 10:14.

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              Alnus, zechciej cofnąć się do moich wcześniejszych postów i je przeczytać. Nigdzie nie napisałem, że kupowanie na raty jest podejrzane. Nigdzie nie napisałem, że są jakieś zakazy określające dostępność tego rodzaju zakupów. Napisałem tylko tyle, że jeśli ktoś rezygnuje z kilkuset złotych dla wygody 10-minutowego załatwienia zakupu ratalnego, to musi zarabiać dużo. Lub być dużym luzakiem w sprawach finansowych. I wyjaśniłem Crizzowi (na jego prośbę), jak doszedłem do kwoty 10 tys. zł. I pogratulowałem mu zarobków.

              Proszę, nie wciskaj mi dziecka w brzuch, sugerując, że napisałem to, czego absolutnie nie napisałem.

              Comment

              • alnus
                Senior
                • 07-2007
                • 459

                Drogi pieczarku, zechciej zauważyć, że - co prawda nie bez odrobiny złośliwości - ale jednak żartowałem i nic nikomu nie chcę wciskać. Po prostu jakoś przegapiłem tego "luzaka finansowego". A sam zauważyłeś, że jeśli nie "luzak" to MUSI zarabiać dużo. Nie denerwuj się W końcu każdy z nas wie jakie mamy poglądy i dla mnie nie jest to powód, żebyśmy się kłócili. Zwłaszcza, że nie jest to miejsce do tego. Jesli mógłbyś napisać coś o leasingu samochodów - chętnie przeczytam także Twoje uwagi.
                Last edited by alnus; 22-12-2007, 11:49.

                Comment

                • zAjkA
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 1089

                  Miał ktoś z szanownych forumowiczów do czynienia z VW Lupo? Pytam gdyż chodzi mi to autko po głowie jako następne ale do tego jeszcze daleka droga.
                  Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                    Też mi się tak wydawało. Dopóki nie kupiłem używanego.
                    No bo niestety mozna wdepnac kupujac zajedzone, wypadkowe albo starego grata. Ostatnie moje auto uwazam, ze bylo calkiem dobrym zakupem. Zaplacilem troszeczke wiecej i kupilem z warsztatu samochodowego, ale za to mam rekojmie na naprawy przez kilka miesiecy oraz pierwszy przeglad za darmo, bede musial jedynie kupic filtry i olej. Auto ma 6 lat, Nissan Almera SE+, 53tys mil przebiegu, zaledwie 2650 funtow.
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • arcy
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 7538

                      Zrobiłem już paręset kilometrów fiatem i dostrzegam dwa mankamenty:

                      1. Silnik mógłby być większy.
                      2. Skrzynia biegów mogłaby być "bardziej zwarta" - wrzucając poszczególne biegi, trzeba pokonać spore odległości.

                      Comment

                      • kony
                        breweriarz
                        • 08-2005
                        • 1701

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                        2. Skrzynia biegów mogłaby być "bardziej zwarta" - wrzucając poszczególne biegi, trzeba pokonać spore odległości.
                        Jak miałem "altanę" (125p) też mnie mierził problem długiego skoku lewarka. Wystarczy go skrócić o połowę i jest lepiej
                        No ale nie sądzę żebyś jeździł teraz kultowym modelem tylko pewnie raczej jakimś współczesnym włoskim nieszczęściem...

                        Comment

                        • arcy
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 7538

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kony Wyświetlenie odpowiedzi
                          współczesnym włoskim nieszczęściem...

                          Comment

                          • kony
                            breweriarz
                            • 08-2005
                            • 1701

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika arcy Wyświetlenie odpowiedzi
                            o popatrz, zgadłem

                            I jeszcze ten grill bezczelnie zerżnięty z audi, a fe paskudi italiani...

                            Comment

                            • crizz
                              ...
                              • 02-2003
                              • 1255

                              Arcy, przyznaję, że kompletnie nie nadążam. Jak można tak zmieniać preferencje - z dużego, starego mietka przesiąść się do tego? Przecież za podobne pieniądze miałbyś kilkuletnie, wypasione audi A4, passata, cokolwiek podobnego?

                              Comment

                              • arcy
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 7538

                                No właśnie, kilkuletnie. To raz. A dwa:

                                Wymiary (dł./szer./wys.) + rozstaw osi:

                                Linea: 456/173/149,4 + 260

                                W124: 474/174/143 + 280

                                Jak widzisz, albo mietek nie był wcale taki duży, albo fiat nie jest taki mały.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎