Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Konkurs na logo Browaru Czterej z Portierni - komentarze

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Andi
    Senior
    • 07-2001
    • 1915

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
    Poddaje ocenie szkic roboczy. Proszę (szczególnie Marusię ) o nieobrażanie się za nadmierny być może dla niektórych obscenizm - ale takie jest prawo artysty
    Wcale nie zle a widze ze pomysl z 2 Kuflami w Rekach tez sie przyjal
    Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

    http://www.andreas-kronkorken.de

    Comment

    • Małażonka
      Senior
      • 03-2003
      • 4602

      #32
      Powiem tak (wiem, nie dla mnie to logo - nam już Wilk takowe przysposobił, ale gadatliwa jestem) - podoba mi się, nawet bardzo, ale nie jako logo, a jako np. etykieta któregoś z Marusinych piw. Logo (w/g mnie, oczywiście) powinno być proste - im prostsze, tym lepsze....
      Last edited by Małażonka; 15-06-2005, 14:53.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #33
        Schlangbaum, no, chłopie, masz u mnie piwo za pomysł Na logo faktycznie się nie nadaje, ale na etykietę - czemu nie tylko proszę tą Marusię troszkę ubrać
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • Andi
          Senior
          • 07-2001
          • 1915

          #34
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
          Schlangbaum, no, chłopie, masz u mnie piwo za pomysł Na logo faktycznie się nie nadaje, ale na etykietę - czemu nie tylko proszę tą Marusię troszkę ubrać
          I juz sie czuje zdyskryminowany-Pomysl z Kuflami byl möj a inni podpowiedzieli ze zamiast beczki mögl by byc Czolg.
          No cöz inni juz sobie na Piwo u Marusi zasluzyli-trzeba bedzie nad tym popracowac
          Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

          http://www.andreas-kronkorken.de

          Comment

          • Shlangbaum
            Senior
            • 03-2005
            • 5828

            #35
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
            Tylko proszę tą Marusię troszkę ubrać
            Życzysz sobie spodnie szturmówki, kieckę mini czy może kombinezon narciarski ??

            Krakowski Konkurs Piw Domowych !

            Comment

            • Audi
              Senior
              • 03-2003
              • 1682

              #36
              Może coś takiego , co prawda bez Marusi bo nie wiem jak wygląda (ma zasłonięta twarz)
              Attached Files

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #37
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slavoy
                Ja tylko dorzucę to, o czym Maruśka zapomniała - w logo powinien znależć się symbol niezapomnianego pojazdu bojowego przyjaźni polsko-radzieckiej, czyli T-34
                A jaka to ma być wersja T-34?
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • Ahumba
                  Senior
                  • 05-2001
                  • 8962

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                  Może coś takiego , co prawda bez Marusi bo nie wiem jak wygląda (ma zasłonięta twarz)
                  Jak dla mnie to też bardziej etykietę przypomina. Szkoda, że nie umiem rysować, bo narysowałbym mały zielony czołg z żabimi oczami przepasany rudym chmielowym warkoczem a wszystko to w kole bez obręczy a zamiast niej napis naokoło 4 z portierni i pils (to od góry) i Zdolny Śląsk +rok założenia (na dole).
                  Jakby ktoś zrealizował ten pomysł a Marusi by się podobał to zwycięzca ma obowiązek opowiedzieć mi jak to powo smakowało
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                  znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                  Comment

                  • Audi
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 1682

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Ahumba
                    Jak dla mnie to też bardziej etykietę przypomina....
                    Tak potraktowałem mój projekt jako etykietę na piwo z Browaru Czterej z Portierni niż jako logo , ponieważ nie czuję się na siłach na wygraną w konkursie na logo Browaru Czterej z Portierni. Choć myślałem chociaż o nagrodzie jaką dostał Schlangbaum

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia
                    Schlangbaum, no, chłopie, masz u mnie piwo za pomysł
                    Ale czy mi się należy oceni Szanowna komisja z Browaru Czterej z Portierni

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #40
                      Dobra, dobra, każdy by chciał nagrodę pocieszenia, jeszcze czego Po za tym wcale nie napisałm, że Schlangbaum ma u mnie domowe piwo

                      Wracając do logo: pomysł Ahumby brzmi interesująco Jeszcze jakby to ktoś przełożył na rysunek....
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #41
                        Czy są ograniczenia w liczbie sładanych pomysłów?
                        Czy musi to być od razu "wersja ostateczna", czy będzie potem wymagała konsultacji i dopieszczeń?
                        Jaka jest data założenia browaru?

                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #42
                          Czy są ograniczenia w liczbie sładanych pomysłów? Nie ma
                          Czy musi to być od razu "wersja ostateczna", czy będzie potem wymagała konsultacji i dopieszczeń? Oczywiście mogą być dopieszczenia, po konkursie, jak już wybiorę, co ewentualnie dopieszczać:D
                          Jaka jest data założenia browaru? Luty 2004
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Audi
                            Może coś takiego , co prawda bez Marusi bo nie wiem jak wygląda (ma zasłonięta twarz)

                            Może beczka zamiast dyndać w powietrzu będzie "robiła" za zasobniki paliwa. Po co napis T-34 na czołgu ? Lepiej umieścić wyraźniejszy numer taktyczny. A i model T-34/85 byłby bardziej ekspresyjny, jako posiadający większą lufę.

                            Comment

                            • Krzysiu
                              Krzysiu
                              • 02-2001
                              • 14936

                              #44
                              Chciałbym nieśmiało zwrócić uwagę, że nawiązanie nazwy browaru do pewnych wydarzeń literacko - filmowych jednoznacznie wskazuje na to, co to jest za czołg i w jakiej wersji.

                              Przypomnę, ze załoga pod dowództwem porucznika Olgierda, jeździła na T23/76 (wersja 1) do czasu "zastrzelenia" czołgu w okolicach przyczółka warecko - magnuszewskiego. Pod nieobecność (!) załogi dowódca poległ, a czołg uzyskał dziurę w pancerzu. Jakoś go połatano i ta sama załoga (!) pod dowództwem kaprala Kosa, z dodatkiem Tomusia Czereśniaka forsowała Odrę. W międzyczasie dostali strzała w lufę i szeregowy Jeleń odpiłował laubzegą krzywy kawałek lufy (wersja nr 2) , a podczas prób chłopcy przypadkiem całkiem trafili w magazyn hitlerowskiej amunicji.

                              Po wzięciu do niewoli, czołg został ostrzelany na niemieckim poligonie i przy niemałej pomocy agenta J-23 stracił tylko wieżyczkę, po czym zniknął ze sceny dziejowej. Załoga w międzyczasie zajęła Hochwassersprengkommando (obergefreiter Kugel) i utopiła pół NRD, a potem w nagrodę dostała nowy czołg (wersja nr 3), którym to przez berlińskie metro dojechała do Kłodzka.

                              Chciałbym podkreslić, że w przeciwieństwie do dzisiejszych czołgów typu "Twardy", w których nie mieszczę się przez właz, w T34 było miejsce nawet dla tomusiowej harmoszki. Mi osobiście brakowało tam tylko samowara, ale nadrobił to tow. Jaruzelski, dziękując ostatnio za "ciepło syberyjskiej ziemi".

                              Do omawianego wyżej projektu logo mam kilka uwag:
                              1. brak mi portierni, ale szczerze mówiąc - nigdy nie widziałem czołgu z portiernią.
                              2. T34, niezależnie od wersji, to mało romantyczna nazwa, coś jak keczup albo smar do łożysk. O wiele lepiej byłoby, gdyby to był czołg ciężki typu KW (Kliment Woroszyłow) albo IS (Iosif Stalin)
                              3. słowo "pils" z założenia ogranicza asortyment wyrobów. Goście tak upierdliwi jak ja mogą się do tego przyczepić.
                              4. Prawdziwych ortodoksów zaboli brak psa, choć nie wiem, do czego mógłby się przydać w browarze.

                              Comment

                              • Audi
                                Senior
                                • 03-2003
                                • 1682

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
                                .... W międzyczasie dostali strzała w lufę i szeregowy Jeleń odpiłował laubzegą krzywy kawałek lufy
                                nie bardzo pasuje mi laubzega była to chyba zwykła piłka do metalu
                                Prawdziwych ortodoksów zaboli brak psa, choć nie wiem, do czego mógłby się przydać w browarze.
                                Co do psa , hmm wiadomo , mógłby pilnować portiernii lub śpiącego portiera lub portierkę

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎