Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pirackamuza
    Senior
    • 12-2004
    • 1903

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
    Wybieramy się z Piotremy we wrześniu na małą wędrówkę po Beskidach, zamierzamy spać w schroniskach na Wielkiej Raczy, Przegibku ( lub Rycerzowej), Hali Miziowej i Markowych Szczawinach. Czy nocował ktoś z Was w tych miejscach ? Jak je oceniacie?
    Zastanawiam się też czy wchodzić na Babią Akademicką Percią. Mam lęk wysokości, ale uwielbiam skałki. Można ten szlak porównać np. do jakiegoś w Tatrach ?
    Wielka Racza i Przegibek jak najbardziej polecam - jest sympatycznie. Rycerzowa to bacówka, może nie być miejsc. Markowe Szczawiny też jak najbardziej, a co do Miziowej.... hmmm... to od paru lat nie schronisko, a hotel górski (w szczątkach starego schroniska ino bufet się ostał) w stylu Kalatówek bądź Szrenicy, więc ceny mało przyjazne turystyce wędrownej.
    Na Babią jak najbardziej Percią. Lęk wysokości Ci tu nie przeszkodzi, to nie Tatry.

    Generalnie bardzo fajna trasa. 20 lat temu machnąłem ją sobie i to w połowie kwietnia. Poza Rycerzową pustki w schroniskach, ale za to na Markowych jeszcze kilku narciarzy było!
    Wrzesień to fajna pora, ale przemyślcie odległość między Miziową a Markowymi. Dnie już krótkie, a to trasa - idąc z całym dobytkiem - na jakieś 10 godzin.
    A co pomiędzy Rycerzową a Miziową? Granicą za długo, słowackim szlakiem i bez schronisk. W dodatku nic ciekawego na trasie. Proponowałbym zajść z Rycerzowej do Soblówki, podjechać PKS przez Ujsoły do Złatnej, podejść pod Krawców Wierch (też bacówka, więc góra 20 miejsc) i przejść grzbietem na Rysiankę. Też miłe schronisko, a w przypadku braku miejsc kilka minut obok drugie, na Lipowskiej. Następnego dnia macie żabi skok na Miziową i robicie tego samego dnia szczyt Pilska.
    Ale to tylko moja propozycja.
    Pozdrawiam serdecznie i życzę udanej wyprawy!
    Toruń przeprasza za Radio Maryja
    www.bobofruty.pl

    Comment

    • Basik
      Senior
      • 06-2006
      • 1308

      DZIĘKI za informacje. Ta uwaga z Rycerzową jest b. cenna. Postaramy się może zarezerwować nocleg. Albo będziemy nocować na Przegibku, chociaż Rycerzowej byłoby szkoda.
      Z pięć lat temu zrobiliśmy wycieczkę z plecakami od Jaszowca do Zwardonia i chcielibyśmy teraz skompletować część od Zwardonia do Babiej- Rycerzowa wydaje się jednym z ważniejszych punktów na tej trasie.
      Ta wrześniowa wycieczka będzie też o tyle "gorsza" od tej wcześniejszej, że nie do końca będzie to wędrówka przez wszystkie szczyty w tej części Beskidów. Z Rycerzowej lub Przegibka wracalibyśmy, niestety, do samochodu.
      No i tu mamy zagwozdkę. Plan pierwotny był taki, żeby po zejściu z gór, przespać się w Zwardoniu ( bo tam jeszcze jest Brackie ). Na drugi dzień podjechać do Korbielowa, zaliczyć Pilsko z noclegiem na Miziowej. Na drugi dzień lecieć do Markowych, tam również nocleg- zaliczenie Babiej i zejście z gór na kolejny dzień + powrót jakimś transportem do samochodu.
      Niestety, ponoć stare schronisko na Markowych zostało rozebrane i trwa budowa nowego. Nic nam nie wiadomo, aby już stało.
      Mamy więc drugi wariant tej wycieczki,- z Rycerzowej zejść do Zwardonia-nocleg- podjechać do Korbielowa,w którym zostawilibyśmy samochód, PKS czy pociągiem podjechać do Zawoji i tam się przespać. Na drugi dzień, skoro świt, lecieć na Babią a następnie, jeszcze tego samego dnia, na Miziową.
      Jednak obawiam się czy damy radę przed zmierzchem. Do tej pory b. szybko biegaliśmy po górach i bym się o to nie bała, ale mamy długą przerwę i nie wiem jak będzie.

      Comment

      • skandal
        Senior
        • 05-2002
        • 1439

        W niedziele czy jakoś tak w Dzień Dobry TVN wystąpiła w połączeniu satelitarnym moja "ulubiona" i zdaje się już chyba jedna z najwybitniejszych polskich alpinistek/himalaistek... Martyna W. Jestem uczulony na ta babę. Tym razem zdobyła Mt. Vinson. A to że teraz chłopaki z polski walczą ZIMĄ na Broad Peaku to nie ważne. To trochę inny poziom ale Martynka jest medialna, wygadana, popularna, ma doświadczenie w mediach i ma kasę. A że te jej wyczyny mają słabą wartość wyczynową, trudność i ma za sobą ekipe pomocniczą to wiedzą tylko nieliczni. Dziś trochę mi złość mineła bo w Teleexpresie była wzmianka i wypowiedz Hajzera o wspinaczce na Broad Peak. Ale i tak to mało.

        Comment

        • naczelnik
          Senior
          • 08-2003
          • 1884

          Jakim stylem tym razem dala sie wniesc na wierzcholek?
          Popieram domowe browary!

          Polakom gratulujemy naczelnika

          Zamykam browar.
          Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

          gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

          Comment

          • jacer
            Senior
            • 03-2006
            • 9875

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika naczelnik Wyświetlenie odpowiedzi
            Jakim stylem tym razem dala sie wniesc na wierzcholek?
            W jakim stylu szczytowała?
            Milicki Browar Rynkowy
            Grupa STYRIAN

            (1+sqrt5)/2
            "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
            "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
            No Hops, no Glory :)

            Comment

            • Basik
              Senior
              • 06-2006
              • 1308

              Skandal, napiszę tak- zgodzę się z Tobą w jednej sprawie- mnie też Martyna działa na nerwy i to bardzo. A poza tym...uważam, że trochę przesadziłeś.
              Jak sam stwierdziłeś Martyna zdobyła Mt. Vinson, a z tego co przed chwilą sprawdziłam na stronie HIMountain - zimowa wyprawa na Broad Peak wciąż trwa. Z wyprawy Martyny nie widziałam żadnych migawek w telewizji i tak samo jest w przypadku wyprawy na B.P. Dopiero teraz po zdobyciu MV Martyna wystąpiła w telewizji. Podejrzewam, że tak samo będzie w przypadku chłopaków zdobywających BP.
              Nie zgodzę się, że Martyna "ma kasę". Miała głównie sponsorów. Z resztą z tego co zauważyłam, sponsorem obu wypraw jest ta sama firma + jeszcze inne, np. Martynę sposorował jeden z banków.
              W końcu, bądźmy szczerzy, za każdą wyprawą stoją też ludzie, którzy w taki czy inny sposób pomagają. Przecież powszechnie wiadomo, że np. w przypadku wypraw Himalajskich pomagają szerpowie, a czy ktoś o nich wspomina? Tak, owszem, pod warunkiem, że są to spotkania uczestników wypraw bezpośrednio z publicznością, kiedy Ci drudzy opowiadają kto i w jaki sposób pomagał. Natomiast w telewizji zazwyczaj ta kwestia nie jest poruszana.
              W końcu powiem tak, jakby nie było zazdroszczę Martynie wytrzymałości i zapału. Uwielbiam góry od dziecka, ale nawet gdybym miała tylu sponsorów, to nie wiem czy miałabym na tyle odwagi, aby wybrać się na najwyższy szczyt Antarktydy przy - 35 stopniach mrozu i silnym wietrze. Zauważ też, że jako kasiasta panienka z telewizji Martyna mogłaby dalej wystąpować na szklanym ekranie i poprostu robić kasę, którą wydawałaby na ciuchy i inne pierdoły a na wakacje wyjeżdżać tam gdzie inne gwiazdy i gwiazdeczki, np. do Międzyzdrojów.

              Comment

              • jacer
                Senior
                • 03-2006
                • 9875

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                Skandal, napiszę tak- zgodzę się z Tobą w jednej sprawie- mnie też Martyna działa na nerwy i to bardzo. A poza tym...uważam, że trochę przesadziłeś.
                Jeżeli kobieta zostawia roczne dziecko i jedzie skąd może nie wrócić to to nie jest normalna kobieta. Z główką jest coś nie tak. I tyle mam do powiedzenia.
                Milicki Browar Rynkowy
                Grupa STYRIAN

                (1+sqrt5)/2
                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                No Hops, no Glory :)

                Comment

                • Basik
                  Senior
                  • 06-2006
                  • 1308

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
                  Jeżeli kobieta zostawia roczne dziecko i jedzie skąd może nie wrócić to to nie jest normalna kobieta. Z główką jest coś nie tak. I tyle mam do powiedzenia.
                  Dokładnie, też się z tym zgadzam i dlatego napisałam to co zacytowałeś, że "też Martyna działa mi na nerwy", ale chodziło mi o ustosunkowanie się do tych wszystkich innych kwestii które wywołał Skandal ( że kasiasta, że o ekipie z BP cicho a Martyna pojawia się w TV i że inni jej pomagają w zdobyciu szczytu).
                  Chciałam pominąć, że kobita chyba nie do końca sama wie czego chce od życia i inne kwestie plotkarskie, bo to dział o górach i niech tak zostanie.

                  Comment

                  • peixe
                    Senior
                    • 03-2008
                    • 115

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chciałam pominąć, że kobita chyba nie do końca sama wie czego chce od życia i inne kwestie plotkarskie, bo to dział o górach i niech tak zostanie.
                    ...powiedziala Basik i dopila kolejne piwo. Jednak to Martyna zdobyla Mt Vinson i zalatwila sobie w tym celu prywatnych sponsorow.
                    Last edited by peixe; 10-01-2009, 18:59.

                    Comment

                    • Basik
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1308

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
                      ...powiedziala Basik i dopila kolejne piwo.
                      ...nie trafiłeś...

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika peixe Wyświetlenie odpowiedzi
                      Jednak to Martyna zdobyla Mt Vinson i zalatwila sobie w tym celu prywatnych sponsorow.
                      ...jasne, bo wszystkich innych stać żeby jeździć tylko za swoją kasę i nikt inny nie załatwia sobie sponsorów.

                      Comment

                      • skandal
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 1439

                        Jest wiele o wiele bardziej wartościowych wyjazdów niż zdobycie Mt. Vinson o których nikt nigdy nie usłyszy w TV.
                        Ma kasę i swoję i od sponsorów, co w tym przypadku na jedno wychodzi. Jedną jedyną różnicą w tym załatwianiu sobie sponsorów jest to że pani W. jest osobą powszechnie znaną, jest redaktorem naczelnym NG i jeśli ktoś taki prosi się o sponsoring może go dostać dużo łatwiej. I to jest sedno sprawy. I jest to wielkie ułatwienie. A myśle że M jednak ma ciut więcej kasy niż większość wspinaczy, a w NG też raczej nie pracuje jako wolontariuszka (inna sprawa że nie wiem co z niej za autorytet że została wybrana na redaktora naczelnego, a błędy które są w NG to po prostu żenada, np. w podpisach zdjęć).
                        Jest kasa i można sobie po 10 razy na Everest wchodzić nigdy nie wspinając się nawet w Tatrach. Żenada-zero wyczynu i czasem trzeba zamknąć gębę i pokornie poczekać aż ktoś doceni.

                        A teraz jeszcze o tej super reklamie środka przeciwbólowego który można wziąść jak mózg puchnie, wychodzi uszami i wypycha gałki oczne na 8000mnpm. Rewelacja! Złoty środek! Choroba wysokościowa przestaje być problemem! Kto wymyśla takie debilne reklamy. Jak to widzę to za każdym razem mam dużo śmiechu. Tyle że jak ktoś ma małe pojęcie o wspinie to pojedzie na taki Mt. Blanc, bez aklimatyzacji oczywiście i oprócz tego że nie ma pojęcie o wyższych górach to jeszcze nażre się tabletek bo pomyśli że będzie mógł wejść na szczyt w 3 dni a potem go śmigłowcem będą musieli ściagać.
                        A ta Pani która wystąpiła w tej reklamie faktycznie weszła na Everest.

                        Comment

                        • skandal
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1439

                          I nie chodzi mi że ona ma pieniądze a ja nie bo dużo rzeczy można zrobić i bez pieniędzy ale o to właśnie że ma o wiele łatwiej w pozyskaniu pieniędzy. To + inne ułatwienia stawiają te "wyczyny" wśród innych przy których nie warto się aż tak podniecać.

                          Comment

                          • zgroza
                            Senior
                            • 03-2008
                            • 3597

                            A ja, dla zmiany tematu, pochwalę się że parę dni temu wszedłem na Turbacz, mimo że ok. 10 metrów (w pionie) do samego szczytu było pokryte ponad 60 cm sypkiego śniegu. Schodziłem księżycową nocą tuż po zachodzie słońca i zamiast zejść z północnejj strony gór, zszedłem z południowej. Ale i tak fajnie było.
                            Last edited by zgroza; 11-01-2009, 12:14.
                            Lotna ekspozytura browaru

                            Też Was kocham.

                            Comment

                            • fteo
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 1139

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal Wyświetlenie odpowiedzi
                              A ta Pani która wystąpiła w tej reklamie faktycznie weszła na Everest.
                              Pewnie za występ w tej reklamie wzięła kasę na następną wyprawę. Nieważne, że reklama kłamie w sprawie tabletek, kasa jest najważniejsza...
                              http://lotnictwo.net.pl/
                              http://www.flightradar24.com/
                              http://www.airshow.sp.mil.pl/

                              Comment

                              • skandal
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1439

                                Ja nawet za kasę bym idioty z siebie nie zrobił w takiej przygłupiej reklamie.

                                Jutro w Dzień Zły w TVN będzie Martynka!!!! Zmuszę się i wstanę rano żeby obejrzeć

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎