Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o górach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • iron
    Senior
    • 08-2002
    • 6703

    To, że nie wróci, to dla średnio kumatego miłośnika gór było już wiadome we wtorek po południu, a na pewno po informacji, że dwóch po ataku szczytowym nie wróciło do tzw. IV obozu...
    Tym bardziej mnie wkurzały relacje TVN24 podsycające emocje, bo były wbrew zdrowemu rozsadkowi i nawet eksperci zaproszeni przez stację nie chcieli (byli pod presją irracjonalnej, infantylnej, medialnej presji profanów) przyznać, że jest już po zawodach...
    Jak zaczęło się TVNowskie bicie piany, Oni dawno już byli po lepszej stronie gór...

    A juz dywagacje - co można zrobić, może posłać śmigłowce, kto może ich uratować...

    Szkoda, ale cóż - był to Ich wybór, a jak ktoś się interesuje górami, to wie, że zdobywanie ośmiotysięczników (zwłaszcza zimą) to jazda po bandzie, czyli żyłowanie możliwości organizmu do granic wytrzymałości, więc nie ma mowy o żadnym marginesie bezpieczeństwa...
    Last edited by iron; 08-03-2013, 23:54.
    bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
    Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
    Rock, Honor, Ojczyzna

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9736

      Żeby było fair: p*****lenie mega-bzdur uskuteczniali dziewczęta i chłopcy nie tylko z TVN24, ale w zasadzie ze wszystkich programów tzw. informacyjnych.
      Nie rozumiem tylko tych doświadczonych himalaistów, z dorobkiem i nazwiskami, że dawali się wbić w dresy z logo sponsora i firmowali przed kamerami swymi twarzami ten cyrk.

      Comment

      • wasyll
        Senior
        • 09-2008
        • 1823

        Jakby mało było gadania, to jutro u Lisa będzie paplanina na ten temat.
        www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

        Comment

        • leona
          PremiumUżytkownik
          • 07-2009
          • 5853

          Dla niektórych może jest banalne ale nikt nie wyraził tego lepiej:
          Góry wysokie, co im z Wami walczyć każe?
          Ryzyko, śmierć, te są zawsze tutaj w parze.
          Największa rzecz, swego strachu mur obalić,
          Odpadnie stu lecz następni pójdą dalej
          Tylko czasem zamyślenie, tylko czasem zamyślenie.
          A Lis? Niech biegnie swój hieni maraton...

          Comment

          • piotry
            Oj tam, oj tam !
            • 08-2005
            • 761

            Przejdźmy do naszego świata pozostawiając ten słodko-gorzki epizod za nami ...

            Ostatnio sporo z was zdobywa koronę gór polskich. jako że lubię być anty to zaczynam się interesować Koroną Gór Inwerso - zdobycie wszystkich najniższych szczytów z każdego pasma w Polsce. niestety nie znalazłem spisu. Czy ktoś z was może słyszał aby robiono kiedyś taki "wyczyn"?
            Jeśli nie to zacznę poszukiwania najniższych szczytów i ewentualnie szlaków na nie

            Pozdrawiam
            piotry

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piotry Wyświetlenie odpowiedzi
              Ostatnio sporo z was zdobywa koronę gór polskich. jako że lubię być anty to zaczynam się interesować Koroną Gór Inwerso - zdobycie wszystkich najniższych szczytów z każdego pasma w Polsce. niestety nie znalazłem spisu. Czy ktoś z was może słyszał aby robiono kiedyś taki "wyczyn"?
              Jeśli nie to zacznę poszukiwania najniższych szczytów i ewentualnie szlaków na nie

              Pozdrawiam
              piotry
              Oj, to czeka cię trochę żmudnej pracy. Próbowałem kiedyś (poprzednie posty) wyznaczyć małą KGP, przerwałem gmeranie w mapach po stwierdzeniu kilku problematycznych założeń. Brakło mi czasu i zaniechałem dalszej pracy. A pewne założenia są bardzo istotne przed tym jak weźmiesz mapy w ręce.
              1. Co w przypadku jeżeli przez ten najniższy szczyt nie przebiega szlak pieszy (dotyczy Parków Narodowych) ?
              2. Założenie i znalezienie granic pasm górskich wg jednego obranego źródła. Jak wiemy co źródło to inne granice pasm górskich, szczególnie w Sudetach. Do tego dochodzi różna wysokość wg róznych źródeł.
              3. Co ze szczytami "No name", przydałoby się nadać im nazwy robocze . Przypuszczam że kilka takich będzie.
              4. Najważniejszy. Co z masywami, taki np Śnieżnika czy Ślęży? Zostanie pominięty czy będziesz szukał najniższego uwypuklenia ? Czy wierchy, gronie, groniki, działy też będą zaliczane na całym badanym terenie ? Czy może ma to być najniższy z masywów na badanym terenie ? A zarazem najwyższy punkt w danym masywie ?

              To są dość istotne założenia, bo może się okazać że zdobywanie tych "szczytów" będzie co najmniej śmieszne

              Daj znać jak ci idzie. Z ciekawości zerknę dziś na jakieś dwa pasma górskie i zobaczę co mi z tego wyniknie.

              Comment

              • piotry
                Oj tam, oj tam !
                • 08-2005
                • 761

                Masz rację Gringo. Trzeba ustalić zasady.

                Dzięki twoim pytaniom poukładałem sobie to wszystko:
                Korona Inverso to lista 28 najniższych szczytów we wszystkich pasmach górskich Polski. Przy ustalaniu szczytów narzuca się następujące zasady:
                1. Każdy szczyt musi być nazwany. Nie może to być szczyt bez znanej (opisanej na mapach) nazwy.
                2. Zakres geograficzny pasm górskich wytyczany jest wg. Wikipedii (jest to ogólnodostępne źródło informacji i mimo różnych mankamentów nadaje się najlepiej)
                3. Jeśli szczyt leży w Parku Narodowym/Krajobrazowym to musi istnieć znaczy szlak na prowadzący na niego. Jeśli szczyt leży poza parkiem nie ma znaczenia istnienie szlaku.

                Myślę że na początek wystarczy.
                Od weekendu zacznę sprawdzać poszczególne pasma - zrobię spis i poproszę grono o weryfikację/uwagi.

                Pozdrawiam
                piotry
                Last edited by piotry; 13-03-2013, 08:35. Powód: Ortografia :/

                Comment

                • Gringo
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 2151

                  W Parkach Krajobrazowych nie ma zakazu zbaczania ze szlaków turystycznych. Może być zaliczony jeżeli nie przebiega tam szlak.

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    Sezon łażenia po górach uznaję za rozpoczęty! Dziś padło na Chełmiec. Rzuciłem się nieco harkorowo - niebieskim szlakiem z Białego Kamienia (dzielnica Wałbrzycha). Było ostro pod górę w śniegu do pół łydki, a chwilami do kolan. Z racji, że zejście tamtędy mogłoby się szybko przemienić w ekspresowy zjazd na dupie, zszedłem szlakiem dla pedałów, ekhm, rowerzystów
                    Jestem zmachany jak koń po westernie (kości trochę zastane po zimie), ale i niezmiernie szczęśliwy, że już można łazić i gluty w nosie nie zamarzają.
                    Czas planować kolejne wypady. HOWGH!
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      To ty mięczak jesteś. U mnie sezon końcy się 31 grudnia i zaczyna 1 stycznia.
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                      Dla niektórych może jest banalne ale nikt nie wyraził tego lepiej...
                      Zapomniałeś tylko dodać, że najczęściej płaci za to zupełnie tym niezainteresowany podatnik.
                      Last edited by Krzysiu; 11-04-2013, 22:54.

                      Comment

                      • slavoy
                        Senior
                        • 10-2001
                        • 5052

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu Wyświetlenie odpowiedzi
                        To ty mięczak jesteś. U mnie sezon końcy się 31 grudnia i zaczyna 1 stycznia.
                        Jestem stworzeniem zdecydowanie ciepłolubnym. Przy temperaturze poniżej +5 wychodzę z nory tylko na tyle, na ile muszę.
                        Dick Laurent is dead.

                        Comment

                        • slodki
                          Senior
                          • 01-2012
                          • 108

                          1.06. zapisy na X Przejście dookoła Kotliny Jeleniogórskiej, ktoś się wybiera?

                          Comment

                          • Basik
                            Senior
                            • 06-2006
                            • 1308

                            Nam trochę pogoda znów spłatała figla (i tak w sumie od listopada...). Tym razem jednak się nie poddajemy i otwieramy w ten weekend sezon w Górach Stołowych

                            Comment

                            • wasyll
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 1823

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Basik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nam trochę pogoda znów spłatała figla (i tak w sumie od listopada...). Tym razem jednak się nie poddajemy i otwieramy w ten weekend sezon w Górach Stołowych
                              To ja czekam na relację, interesują mnie szczególnie warunki na szlakach.
                              www.katalogpodstawek.pl - darmowy katalog polskich podstawek piwnych!

                              Comment

                              • Basik
                                Senior
                                • 06-2006
                                • 1308

                                Możesz podglądać tu:
                                http://www.naszczelincu.pl/?pl_kamery,38

                                Też jestem ciekawa warunków na szlaku. Dwa dni temu ojciec rozmawiał z jednym miejscowym i ten mu powiedział, że są ponoć jeszcze spore zaspy w niektórych miejscach. Planujemy iść z Karłowa przez Pasterkę do Bożanova. Jak coś, trzeba będzie zrealizować opcję awaryjną.

                                W niedzielę jakaś pętelka wokół Karłowa.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎