Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Nowe Forum-Kto jest kto

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yemiołka
    Senior
    • 02-2002
    • 1012

    #16
    u, cholera, Pieczarku, ale masz romantyczne porównania!

    _________________________

    te zarzuty biorą się stąd, że coraz więcej osób pojawia się na forum i przez to przestaliśmy być małą, zgraną grupą, która wszystko [] o sobie wie.
    ale nie generalizujmy - bo juniorzy poczują się urażeni.
    wszystkich malkontentów zachęcam więc do liczniejszych wypowiedzi, które swą treścią, wysokim poziomem i dowcipem przyćmią ewentualne niedostatki,,,,
    **** zbliża ludzi... :-]

    Comment

    • wlarut
      Member
      • 02-2002
      • 43

      #17
      Widzę że zrobiła się bardzo interesująca dyskusja, dobrze
      że poprzez sieć a nie przy piwnej biesiadzie.
      Nie napisałem że zbieranie etykiet jest obowiązkowe, a co do wymiany swojej WIEDZY uważam że świetnie nadają się takie działy jak m.in. HISTORIA.
      A może ART stworzy coś w rodzaju bezpośredniego czata gdzie
      można by było na żywo pogadać i wymienić sie swoją WIEDZĄ,
      taki czat bylby dobry też dla tych co chcą sie bliżej poznać.
      Te pieski są świetne.

      Comment

      • Radegast
        Senior
        • 02-2001
        • 1124

        #18
        Pieczarek, rozbawiłem mnie do rozpuchu
        Genialne porównanie, choć może dla niektórych być nie smaczne
        jednak bardzo trafna przenośnia.
        Co do etykiet to nie są one obowiązkowe tak jak i posty, no a skoro ktoś zbiera jedno lub drugie to jego sprawa.

        Tak jak zauwarzyła yemiołka kiedyś było nas mniej przy tym umieliśmy się organizować co do spotkań, a to sprzyjało większemu zgraniu.Teraz jest nas dużo i czasami jakieś szczekanie w tle słychać
        Ale nie martwmy się niczym, bo w ilości siła drzemie
        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #19
          Pieczarek, świetny tekst

          Mi się wydaje, że nie da się uniknąć takich sytuacji, jest nas tu dużo i trudno to kontrolować po prostu...

          I tak jeśli ktoś się zachowuje nieładnie, to go grzecznie wypraszamy - a przynajmniej tak było. Ja teraz nie mam czasu na ciągłe siedzenie na forum, więc jak zaglądam tu raz dziennie na krótko to siłą rzeczy oglądam tylko parę tematów, głównie Spotkania forumowiczów, po prostu nie mam czasu na resztę, a i z degustacją nowości ostatnio słabo, więc i na Konkretnie nie mam co się wpisywać.

          Są tu takie osoby co rzeczywiście gadają bez sensu w kazdym temacie i w dodatku nie rozumieją przytyków, ale z kolei są na tyle niegroźne, że nie ma powodu ich za bardzo gasić. O żadnym wyzywaniu nic nie wiem, może w jakimś z licznych tematów, których nie czytam?

          A co do ilości postów - to serio ktos to traktuje poważnie???
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Piwofil
            Senior
            • 01-2002
            • 907

            #20
            Pisałem już na PW do Andiego w tej sprawie.
            Jeśli chodzi o to że nowi forumowicze zaniżają poziom, to ja się z tym nie zgadzam. Sam zauważyłem że starsi bywalcy udzielają się dużo rzadziej, a ic miejsce zajmują nowi, ale czy ta coś złego?
            Moim zdaniem wszystko się zmienia i dlatgo forum także, i nikt tego nie zmieni.

            A teraz o wartości postów.
            Wydaje mi się że jestem w miare aktywny, zawsze staram się wtrącić jakieś swoje uwagi, ale skoro ma to być odebrane jako sikanie psa to chyba się ogranicze z tymi postami, bo wynika z tego że im mniej się pisze tym lepiej.
            Szkoda tylko że zawsze starałem się trzymać wypowiedzi na jakim takim poziomie.
            www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23805

              #21
              Originally posted by Piwofil
              A teraz o wartości postów.
              Wydaje mi się że jestem w miare aktywny, zawsze staram się wtrącić jakieś swoje uwagi, ale skoro ma to być odebrane jako sikanie psa to chyba się ogranicze z tymi postami, bo wynika z tego że im mniej się pisze tym lepiej.
              Szkoda tylko że zawsze starałem się trzymać wypowiedzi na jakim takim poziomie.
              skoro tak uważasz to czemu czujesz się urażony?
              to że zarzuty zostały postawione bezimiennie, to chyba nie znaczy że dotyczyły wszystkich?

              głowa do góry.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • gul_gul
                Premium Member
                • 02-2001
                • 359

                #22
                Nowe Forum-Kto jest kto

                Czyżby pierwszy, internetowy konflikt pokoleń?

                Comment

                • pulas
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 965

                  #23
                  Nie wiem czy powinienem wypowiadać się na ten temat, jako że od niedawna aktywnie uczestniczę w forum, jednak po przeczytaniu posta Andi'ego nasunęły mi się pewne uwagi, które uważam za stosowne napisać.
                  Być może faktycznie dla niektórych "forumowiczów" poziom niektórych dyskusji nie jest zbyt wysoki. Fakt. Ale oskarżanie o to tylko tzw. juniorów chyba nie jest w pełni uzasadnione. Nie spotkałem się na forum z sytuacją, że cała dyskusja prowadzona jest tylko przez nich, a wręcz przeciwnie - wiele prowadzonych jest tylko pomiędzy tzw. seniorami, którzy wypili ze sobą już nie jedno piwo (i to nie wirtualnie!)
                  Mówienie o tym, że ktoś nie pisze na forum, bo mu nie odpowiada poziom jest, moim zdaniem, dużym uproszczeniem. A może po prostu już się tym znudził?
                  Odnoszę wrażenie, że dla niektórych ludzi PIWO to sprawa życia i śmierci i traktują je śmiertelnie poważnie.
                  Dla mnie piwo to najlepszy napój jaki kiedykolwiek ktoś wymiśł. Ale zawsze kojarzyło mi się z dobrą zabawą a nie śmiertelnie poważnymi przynudzaniami.
                  Są działy na forum, w których pisze się poważne sprawy o kolekcjonerstwie czy histori, ale co komu przeszkadza lekkie pisanie "przy piwie"?
                  Może należałoby stworzyć jakiś "browar exklusive" dla zamkniętego grona ludzi, gdzie mogliby we własnym gronie rozprawiać o piwie i nikt by im nie przeszkadzał. Tylko po co?

                  p.s. mam nadzieję, że nikogo nie uraziłem...
                  pułaś
                  ---------------------------------
                  "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                  Lśni jak porzeczka krwawa
                  Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                  I między bajki wkładam"

                  Comment

                  • pulas
                    Senior
                    • 08-2001
                    • 965

                    #24
                    pulas napisal/a

                    Dla mnie piwo to najlepszy napój jaki kiedykolwiek ktoś wymiśł.
                    Oczywiście miałem na myśli słowo "wymyślił".
                    pułaś
                    ---------------------------------
                    "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                    Lśni jak porzeczka krwawa
                    Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                    I między bajki wkładam"

                    Comment

                    • Radegast
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 1124

                      #25
                      Jest wiele tematów do których nic nie pisze, ponieważ nie odpowiadają mi i nie mam co tam dodawać.
                      Myślę, że każdy znajdzie tu coś dla siebie bez większego problemu.
                      Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                      Comment

                      • Krzysiu
                        Krzysiu
                        • 02-2001
                        • 14936

                        #26
                        Rzeczywiście, forum się zmieniło, nie tylko graficznie - te graficzne zmiany i ozdobniki, zdjęcia, podpisy itp. bezlitośnie wycinam, więc w moim okienku wygląda jak dawniej. Forum się zmieniło również jakościowo. Nie widzę sposobu, żeby to zatrzymać, zresztą - to nie ja o tym decyduję. Jest ktoś, kto ma prawa autorskie i to on jest władny zarządzać stroną. Jednak nie musi mi się to podobać i nie podoba się - tutaj zgadzam się z Andim. I nie dziwię się jemu, że załuje dawnego forum - w dzisiejszym coraz trudniej się poruszać, nie tylko ze względu na większą złożoność, ale także - przykro mi to powiedzieć - coraz większą ilość wypowiedzi nie niosących ze sobą żadnej treści. Trudno oczekiwać, żeby każda wypowiedź była błyskotliwą myślą, godną starożytnych filozofów, pełną głębokiej mądrości. Ale są niestety tematy, które nie składają się z żadnej myśli. Jest kilka osób, które wypowiadają się często i w różnych miejscach, ale trudno mi domyślić się, o co im chodzi.

                        Jest podział na tematy "ogólne" i "konkretne". Niestety gadulstwo niektórych osób nie znajduje zaspokojenia w tematach plotkarskich, a rozlewa się także w tematach branżowych. Dzisiaj na przykład w "Browarnictwie domowym" wypatrzyłem taką uwagę: "a ja nie mam czasu, żeby zajmować się warzeniem piwa". Długo zastanawiałem się, czy przytoczyć ten cytat, w końcu zdecydowałem się, bo jest on doskonała ilustracją wypowiedzi dla samego zaistnienia, nie wnoszącą kompletnie nic do dyskusji.

                        Rzecz, która wkurza mnie najbardziej - wypowiedzi typu "dajcie coś", "trzeba zrobić", "przyślijcie adresy". Jedno z praw Murphy'ego mówi, że nie ma czegoś takiego, jak darmowy obiad. Jeżeli ktoś coś oferuje, to jego wola, ale powinno się zacząć od wniesienia czegoś od siebie, a nie wołania - "dajcie". Jeżeli ktoś ma dostęp do forum, to znaczy, że ma także dostę do całego internetu - więc należy uruchomić wyszukiwarkę i samemu pogrzebać, i najpierw zaoferować coś od siebie, a póxniej dopiero zapytać - "czy ktoś może mi POMÓC ?".

                        Ze znikaniem ludzi to jest tak - być może komuś się forum znudziło. Parę osób ma utrudniony czasowo dostęp. Ale istnieje także zjawisko zagłuszania. Niestety demokracja ma to do siebie, że KAŻDY może się wypowiedzieć, niezależnie od tego, co ma do powiedzenia. A pamiętać należy, że złotem jest MILCZENIE. Mowa jest tylko srebrem, a mowa bez sensu - gównem.

                        Jeżeli chodzi o liczenie postów - uwaga Marusi jest jak najbardziej słuszna. Jeżeli ktoś to traktuje poważnie, to chyba jet pieprznięty. I z tego powodu zrzekam się funkcji prezesa i proszę mnie więcej tak nie tytułować.

                        W sprawie "podwujnych" kont - chodzi konkretnie o mnie. Nie sądziłem, że będzie to komuś przeszkadzało, ale dla uciechy gawiedzi - przestanę używać drugiego konta. Art - jek znajdziesz chwilę czasu, skasuj je.

                        Trochę chaotycznie to napisałem i chyba nie wyszstko, co chciałe przekazać. Ale specjalnie się nie przykładałem. Myślenie wprawdzie nie boli, ale męczy.

                        Krótko mówiąc - stare forum było lepsze. Teraz jest większe, ale gorsze. To jest cena sieciowej demokracji. Taka jest moja opinia.
                        I jeżeli ktoś się poczuł tym urażony, to jest jego prywatna sprawa.

                        Comment

                        • Radegast
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 1124

                          #27
                          [QUOTE]Krzysiu napisal/a
                          [B]...te graficzne zmiany i ozdobniki, zdjęcia, podpisy itp. bezlitośnie wycinam...[B]

                          Zacznij może te wycinki od siebie co
                          Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                          Comment

                          • celt_birofil
                            † 2017 Piwosz w Raju
                            • 09-2001
                            • 4469

                            #28
                            Originally posted by Krzysiu
                            Mowa jest tylko srebrem, a mowa bez sensu - gównem.

                            Jeżeli ktoś to traktuje poważnie, to chyba jet pieprznięty.

                            W sprawie "podwujnych" kont.
                            FCJP - sporo tego
                            Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                            Comment

                            • yemiołka
                              Senior
                              • 02-2002
                              • 1012

                              #29
                              celt_birofil napisal/a


                              FCJP - sporo tego
                              to wiemy, zwłaszcza że jednen byk to cytat.

                              lepiej Celciku wypowiedz się, co Ty sądzisz na temat tego tematu.
                              **** zbliża ludzi... :-]

                              Comment

                              • Krzysiu
                                Krzysiu
                                • 02-2001
                                • 14936

                                #30
                                Podwójnych to cytat z jednego z wyższych postów.
                                Jet- miało być - jest.
                                Ale co wypatrzyłeś w pierwszym cytacie - zabij mnie - nie wiem.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎