Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy Piwie o Zakątkach Świata - odwiedzonych, wymarzonych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • grzeber
    Senior
    • 05-2002
    • 2868

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    Jestem ciekaw jak osoby które planują wyjazd do Iranu, chcą to zorganizować? Ja myślałem samolotem do Istambułu. Tam mozna by było zatrzymać się na powiedzmy 2 dni. Znam na miejscu małe prywatne biuro podrózy, sprawdzone, które za nieduże pieniądze załatwi autokar do Iranu. A tam to juz hulaj dusza
    Mozna by było większą grupą pojechać.
    Ja jeśli będe jechać to raczej lądem. W poprzednie wakacje przerobiłem lądową trasę Warszawa-Aleppo (w zasadzie to nawet do Aqaby ) i wychodzi znaczne taniej niż samolotem. Niestety jedzie się bite 5 dni, co może odstraszyć, a dla osób dysponujących ograniczonym urlopem jest już nie do przełknięcia.

    Z samego Istambułu to raczej nie ma problemu. O ile się oreintuje z Otogaru odjeżdzają rejsowe autobusy (jak zwykle klasa LUX ) do Tabrizu i Teheranu. Ewentualnie można pojechać z przesiadką w Erzurmie.

    Oczywiście można pojechać jakąś grupą i ustalić wspólne miejsce zbiórki.
    Last edited by grzeber; 25-05-2006, 21:11.
    pozdrawiam
    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

    Comment

    • Radegast
      Senior
      • 02-2001
      • 1124

      #62
      Bez wyrozumialosci, twardo i bez skrupol...

      ...zachecam wszystkich podrozniczkow wedrowniczkow do odwiedzenia tak bajecznego miasta jak Montpellier.
      Architektora tegoz miejsca wprawia w przedziwny nastroj, gdzie nowoczesnosc w znakomity sposob komponuje sie z tym co czlek poprzedni stworzyl.
      Atmosfera (miasteczko studenckie) mlodziezowa i jak najbardziej nastawiona na wszelakich przybyszy. Ja jestem tutaj poraz drugi, lecz teraz dopiero mam okazje przyjzec sie temu jakze przepieknemu przybytkowi.
      Miasto jest jakies 160 km na zachod od Marsylii i rowniez lezy, choc nie tak bezposrednio jak metropolia, nad mozem srodzemnym.

      'Goraco' polecam
      Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #63
        Po grzyba jechać do Iranu.Przecież tam nie produkują piwa/ o ile wiem/
        Niezależnie od piwa jest parę krajów ciekawszych do obejrzenia.

        Comment

        • grzeber
          Senior
          • 05-2002
          • 2868

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
          Po grzyba jechać do Iranu.Przecież tam nie produkują piwa/ o ile wiem/
          Niezależnie od piwa jest parę krajów ciekawszych do obejrzenia.
          Piwa nie. ale napoje słodowe tak - http://www.browar.biz/galeria.php?id=6315

          Wg. mnie jest tam jednak sporo ciekawych miejsc do zobaczenia, co nie oznacza, że gdzie indziej ich nie ma.
          pozdrawiam
          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

          Comment

          • kloss
            Senior
            • 03-2003
            • 2526

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber
            Wg. mnie jest tam jednak sporo ciekawych miejsc do zobaczenia, co nie oznacza, że gdzie indziej ich nie ma.
            Jak najbardziej się zgadzam tylko, że mając ograniczone zasoby finansowe i czasowe preferuję wyjazdy, które nie dość,że dostarczą mi wrażeń wizualnych to jeszcze jakoś wzbogacą mi kolekcję.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
              Po grzyba jechać do Iranu.Przecież tam nie produkują piwa/ o ile wiem/
              Niezależnie od piwa jest parę krajów ciekawszych do obejrzenia.
              Uważam Iran za jeden z najciekawszych krajów na świecie, wszak kultura perska zostawiła wiele wspaniałych pomników historii jak Persepolis czy Isfahan. Kierowanie sie zwiedzaniem świata pod względem piwnym zostawiam innym, dla mnie piwo może być dodatkiem, ale nie celem.
              Podobnie jest z Libią, całkowicie niepiwny kraj ale też mnie tam ciągnie
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19167

                #67
                jak bym miał niepiwnie wybierać to pojechałbym do Amsterdamu do "czerwonej dzielnicy" i na tydzień zapomniał o piwie

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                  jak bym miał niepiwnie wybierać to pojechałbym do Amsterdamu do "czerwonej dzielnicy" i na tydzień zapomniał o piwie

                  ee, nie warto
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • kloss
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 2526

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                    Uważam Iran za jeden z najciekawszych krajów na świecie, wszak kultura perska zostawiła wiele wspaniałych pomników historii jak Persepolis czy Isfahan. Kierowanie sie zwiedzaniem świata pod względem piwnym zostawiam innym, dla mnie piwo może być dodatkiem, ale nie celem.
                    Podobnie jest z Libią, całkowicie niepiwny kraj ale też mnie tam ciągnie
                    Wyjeżdżając za granicę bynajmniej nie kieruję się wyłącznie kwestiami piwnymi aczkolwiek nie mogę powiedzieć by kwestie te były pominięte przy planowaniu wyjazdu
                    Akurat krajów arabskich, czy może szerzej islamskich nie lubię i wolę inne kierunki.

                    Comment

                    • yendras
                      Senior
                      • 12-2001
                      • 2052

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                      Jestem ciekaw jak osoby które planują wyjazd do Iranu, chcą to zorganizować? Ja myślałem samolotem do Istambułu. Tam mozna by było zatrzymać się na powiedzmy 2 dni. Znam na miejscu małe prywatne biuro podrózy, sprawdzone, które za nieduże pieniądze załatwi autokar do Iranu. A tam to juz hulaj dusza
                      Mozna by było większą grupą pojechać.
                      Najchętniej pojechałbym do Iranu drogą lądową, ale nie bardzo mam na to czas (wiadomo, urlopy są zawsze za krótkie). Pozostaje więc samolot do Teheranu, a te ostatnio nie są tak drogie jak jeszcze 2 -3 latat temu. Często zdarzają się promocje za ok. 1200 zł + opłaty, a wiosną lufthansa miała promocję za 900 zł + opłaty.
                      jeśli chodzi o opcję aurobusową to raczej obszedłbym kilka firm autobusowych w Stambule i poszukał najtańszej opcji niż zdawał się na jedno biuro podróży, które wiadomo że dołoży swoją marżę.

                      A nawiązując do powyższeh wypowiedzi Klossa to muszę przyznać, że lubię kraje muzułmańskie, czuję się w nich dobrze i bezpiecznie, a śpiew muezina to balsam na moje uszy.

                      Comment

                      • Radegast
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 1124

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                        Akurat krajów arabskich, czy może szerzej islamskich nie lubię i wolę inne kierunki.
                        Ja mieszkam w arbskiej dzielnicy francji, Marsylia jest 2 miastem pod wzgledem populacji, a jej mieszkancy to w okolo 50% arabi.
                        Mimo ich dzikosci i jakiejs nie checi z mojej strony do tego towarzystwa, mam chec zobaczyc ich kraje, zasmakowac ich kuchni w najcystszej formie bez mieszaniny francuskiej-a pikantna kuchnia arabska jest smaczna.

                        Kto globu nie zjedzie w kazda strone, ten go do konca nie pozna-moze kidys mi sie uda
                        Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

                        Comment

                        • iommi
                          Senior
                          • 07-2003
                          • 1522

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                          Jestem ciekaw jak osoby które planują wyjazd do Iranu, chcą to zorganizować? Ja myślałem samolotem do Istambułu. Tam mozna by było zatrzymać się na powiedzmy 2 dni. Znam na miejscu małe prywatne biuro podrózy, sprawdzone, które za nieduże pieniądze załatwi autokar do Iranu. A tam to juz hulaj dusza
                          Mozna by było większą grupą pojechać.
                          Mój brat wybrał się do Iranu rok temu. Rowerem poniekąd, więc dojechał koleją do Stambułu, potem stopem na granicę irańską. A dalej już rowerkiem... Największe problemy miał ze zdobyciem wizy - udało mu się dopiero za trzecim razem i tylko na siedem dni. Co ciekawe, spędził tam osiem dni, bo trochę się zagapił z wyjazdem...
                          *****************************

                          Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                          *****************************

                          Comment

                          • kloss
                            Senior
                            • 03-2003
                            • 2526

                            #73
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radegast
                            Mimo ich dzikosci i jakiejs nie checi z mojej strony do tego towarzystwa, mam chec zobaczyc ich kraje, zasmakowac ich kuchni w najcystszej formie bez mieszaniny francuskiej-a pikantna kuchnia arabska jest smaczna.
                            Kuchnia tak.Zabytki tak.Jeden Arab tak.Arabowie nie.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
                              Kuchnia tak.Zabytki tak.Jeden Arab tak.Arabowie nie.
                              Boisz się czegoś?
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • zythum
                                Kot Makawity
                                • 08-2001
                                • 8305

                                #75
                                Moim ulubionym zakątkiem były Warmia i Mazury tak z przełomu lat 80/90, uwielbiam wszelkie Pojezierza (piękne jest Wałeckie), lubię polskie plaże i morze ale niestety od Polski odrzuca mnie agresja małolatów i słuchane na maksa wszędzie techno.
                                Rajem są dla mnie Czechy, lubię Chorwację bo uwielbiam pływać. NIe przepadam za egzotyką i dalekimi wyprawami. Moim domem jest Europa Środkowo Wschodnia i nie pociągają mnie "zakątki świata"
                                To inaczej miało być, przyjaciele,
                                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                                Rządzący światem samowładnie
                                Królowie banków, fabryk, hut
                                Tym mocni są, że każdy kradnie
                                Bogactwa, które stwarza lud.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎