Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy Piwie o Zakątkach Świata - odwiedzonych, wymarzonych

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Semper_Fidelis
    Member
    • 10-2007
    • 78

    Pomimo tego, że pracuję w turystyce, to "szewc bez butów chodzi". Jak dotąd byłem jedynie w USA i Pradze. W temacie piwo o Pradze nie trzeba wiele mówić - wiadomo, prawie raj. O USA - hmmm, wiem dlaczego podają piwo schłodzone tak, że zęby bolą. Wtedy masz wrażenie, że smaku piwa nie czuć bo jest takie zimne. W rzeczywistości to piwo po prostu nie ma smaku. Musiałem się posiłkować eksportowymi - inna sprawa, że tego wybór mają spory, choć naszych nie widziałem. Może dlatego, że w Atlancie nie ma zbyt dużo Polaków. Największe zdziwienie u tamtejszej rodzinki wzbudziło Norweskie piwo Aass . Ciekawe dlaczego? Z ciekawostek piłem piwo kukurydziane. Było dziwne, po prostu inne, ale przynajmniej miało smak.

    Z marzeń - Irlandia i Szkocja. Bynajmniej nie w celu zarobkowym. Tylko gdzie znaleźć odpowiednią ilość czasu? No i cudze chwalicie, swojego nie znacie. Nie wiem czy życia starczy, aby zobaczyć wszystko to co bym chciał w naszym kraju.
    "Ergo bibamus!"

    Comment

    • Yanas
      Junior
      • 01-2008
      • 9

      moje bardziej egzotyczne wyjazdy i przywiezione z nich piwa :
      kazachstan - ''tien-shan''
      kirgizja - ''belovodskoe'' (właśnie spadło z półki i pozostała po nim miazga.. )
      chiny - yuang long czy jakoś tak..spadło razem z powyższym..
      wietnam - ''bia ha noi''
      indie - ''kingfisher premium''
      gruzja - ''kazbegi''

      ponadto kilkanaście piw europejskich,min. frost,damm,efes,ciuc,chisiniau itd.

      Comment

      • kuczman
        Senior
        • 01-2008
        • 146

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
        Jeśli nic się nie stanie i jakieś licho nie zapeszy to jedno z moich marzeń spełni się w tym roku. Uwzględniając kilka moich wskazówek co do miejsc Klub Podrózy Horyzonty organizuje 3-tygodniową eskapadę śladami Krzyżowców w Syrii i Jordanii (Liban będzie później). Program obejmuje nie tylko sztandarowe zamki jak np największy średniowieczny zamek na świecie - Krak de Chevalier, Kerak, Krak de Montreal (Szubak) ale tez równiez i mało znane fortece i zamki (takze ruiny) w tych dwóch krajach.
        Oczywiście wypad uwzględnia także inne zabytki światowej kultury jak Palmyra, Apamea, Maaloua, Bosra (także z pamiątkami po Krzyżowcach) czy Petra gdzie oprócz legendarnego juz miasta Nabatejczyków są także ruiny 3 zamków z okresu wypraw krzyżowych.

        Rozpoczęcie 12 sierpnia, jeśli ktoś byłby zainteresowany wspólną eskapadą proszę o kontakt na PW (podam ceny oraz szczegołówy plan)
        Ja bede w Libanie w pierwszy tydzien marca, ale... z piwem to tam chyba kiepsko mysle

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          Świetny temat.
          Ja mam takie trzy wymarzone miejsca, wyprawy.

          Etiopia (bardziej pod kątem historycznym).
          Kolej Transsyberyjaka (obowiązkowo do Władywostoku) z Bajkałem i Mongolią. Chętnie bym dodał jeszcze rejs Leną do Jakucka.
          Gruzja (również pod kątem historii)

          Może ktoś wybiera się w tamte strony?
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • grzeber
            Senior
            • 05-2002
            • 2868

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
            Świetny temat.
            Ja mam takie trzy wymarzone miejsca, wyprawy.

            Etiopia (bardziej pod kątem historycznym).
            Kolej Transsyberyjaka (obowiązkowo do Władywostoku) z Bajkałem i Mongolią. Chętnie bym dodał jeszcze rejs Leną do Jakucka.
            Gruzja (również pod kątem historii)

            Może ktoś wybiera się w tamte strony?
            Transsybir z Moskwą, Irkuckiem, Bajkałem, Mongolią, Chinami i Władywostokiem przejechałem w 2006 roku. Polecam.

            Gruzja wraz z Armenią i Azerbejdżanem bardzo chodzi mi po głowie, ciekawe kiedy się uda.
            Etiopia to też ciekawy kierunek ale przelot już ciut droższy niestety. Najchętniej z Somalilandem i Sudanem bym to połączył .
            pozdrawiam
            www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              Bilety ok 490 euro. Sudan i Somalia za bezpieczne nie są, w przeciwieństwie do Etiopii. Ale nawet jak by były to casowo by to zajęło duuużo. Samą Etiopię chcąc obskoczyć trzeba z miesiąc poświęcić. No chyba, że wszędzie się lata samolotami i wynajmuje terenówki, to może. Ale koszty szybko wtedy rosną i zaczyna trochę brakować luzu.
              Last edited by MarcinKa; 04-02-2008, 00:51.
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • grzeber
                Senior
                • 05-2002
                • 2868

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                Bilety ok 490 euro. Sudan i Somalia za bezpieczne nie są, w przeciwieństwie do Etiopii. Ale nawet jak by były to casowo by to zajęło duuużo. Samą Etiopię chcąc obskoczyć trzeba z miesiąc poświęcić. No chyba, że wszędzie się lata samolotami i wynajmuje terenówki, to może. Ale koszty szybko wtedy rosną i zaczyna trochę brakować luzu.
                490 € razem z opłatami, kurcze nie wiedziałem, że tak tanio .

                Nie chodziło mi o całą Somalię, ale o Somaliland, tam o ile mi wiadomo jest spokojniej choć ostatnio się nie dowiadywałem. W większości Sudanu też jest raczej ok, jeśli się odpowiednio zachowuje.
                pozdrawiam
                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                  Transsybir z Moskwą, Irkuckiem, Bajkałem, Mongolią, Chinami i Władywostokiem przejechałem w 2006 roku. Polecam.
                  Jak długo podróżowałeś? I ile płaciłeś za całą zabawę?
                  Ja w 2001 roku za 5 tygodni jeżdżenia zapłaciłem jakieś 2500 PLN. Mam zamiar powtórzyć chociaż część.
                  Ile teraz kosztuje transsib "Moskwa-Władywostok"?
                  Last edited by huanghua; 04-02-2008, 06:54.
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    Tradycyjnie co roku w lutym wybieram się na piwny szlak do Niemiec. Już za trzy tygodnie odwiedzę kilkanaście browarów w Saksonii-Anhalt. M.in. browary w górach Harzu (Wippra, Alexisbad, Gernrode) oraz w miastach: Quedlinburgu, Sangerhausen, Halfta, Rolitz, Kothen, Dessau, Lutherstadt Eisleben, Lutherstadt Wittenberg i Landsbergu. A w kwietniu odwiedzę browary w Szlezwiku-Holsztyn.
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                      Świetny temat.
                      Ja mam takie trzy wymarzone miejsca, wyprawy.

                      Etiopia (bardziej pod kątem historycznym).
                      Kolej Transsyberyjaka (obowiązkowo do Władywostoku) z Bajkałem i Mongolią. Chętnie bym dodał jeszcze rejs Leną do Jakucka.
                      Gruzja (również pod kątem historii)

                      Może ktoś wybiera się w tamte strony?
                      Gruzję też mam w swoich planach, Rosja i Mongolia także - nawet mam już koncepcję
                      Podróże tegoroczne juz zaplanowane, 3 trasy i pozostaje tylko czekać na zaplanowane terminy. Pierwsza trasa już za 2 miesiące: południowa Serbia z Kosowem, Macedonia, Albania, Czarnogóra. Oczywiscie jak to w moim wypadku browarowo-zamkowa ale mając do wyboru jedno lub drugie wybieram drugie
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • MarcinKa
                        Senior
                        • 02-2005
                        • 2729

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzeber Wyświetlenie odpowiedzi
                        490 € razem z opłatami, kurcze nie wiedziałem, że tak tanio .
                        Troszkę naciągnąłem, bo wylot jest z.. Pragi. A dojazd tam też nie jest za darmo. Oczywiście rezerwacje trzeba trochę wcześniej robić.


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika huanghua Wyświetlenie odpowiedzi
                        Jak długo podróżowałeś? I ile płaciłeś za całą zabawę?
                        Ja w 2001 roku za 5 tygodni jeżdżenia zapłaciłem jakieś 2500 PLN. Mam zamiar powtórzyć chociaż część.
                        Ile teraz kosztuje transsib "Moskwa-Władywostok"?
                        No to można by się umówić na jakieś piwo w Ułan Bator, ale najwcześniej w 2009r.
                        A tak serio to możesz pomyśleć o BAMie. Samolotem do Krasnojarska, a potem już koleją do Tajszetu gdzie się zaczyna BAM. Można dojechać aż nad Pacyfik (Sowietskaja Gawań), a trochę wcześniej jest Komsomolsk nad Amurem gdzie jest lotnisko.


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                        Tradycyjnie co roku w lutym wybieram się na piwny szlak do Niemiec. Już za trzy tygodnie odwiedzę kilkanaście browarów w Saksonii-Anhalt. M.in. browary w górach Harzu (Wippra, Alexisbad, Gernrode) oraz w miastach: Quedlinburgu, Sangerhausen, Halfta, Rolitz, Kothen, Dessau, Lutherstadt Eisleben, Lutherstadt Wittenberg i Landsbergu. A w kwietniu odwiedzę browary w Szlezwiku-Holsztyn.
                        Od paru lat zawsze jak gdzieś jadę za granicę to robię dokłdne rozeznanie okolicy pod kątem browarów restauracyjnych, później zostaje mi tylko zaciągnąć pozostałych. Przeważnie są zadowoleni. Trochę pojeździliśmy w zeszłym roku po okolicach Frankfurtu n. Menem. Zdecydowanie polecam tamte okolice. Jest duże zagęszczenie małych browarków, nie tylko restauracyjnych. Do tego piękne tereny i urocze miasteczka.


                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                        Oczywiscie jak to w moim wypadku browarowo-zamkowa ale mając do wyboru jedno lub drugie wybieram drugie
                        No to Etiopia by Ci pasowała. Zamki są, piwo jest.
                        Gondar to chyba jedyne miejsce w czarnej Afryce, a może i całej gdzie są zami.
                        A piwo Etiopskie ponoć jest całkiem niezłe.
                        To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Becik się zabawił w Animoto i stworzyłem 2 takie dwa cudeńka

                          KONIECZNIE Z DWIEKIEM





                          na razie jest to zabawa z programem, próbuję rozgryźć co trzeba zrobić żeby trwało 30 sekund jedno, a nie dwa razy po 15 sek.

                          Z drugiej strony, jakby to nie wyglądało, jest to świetna rzecz, doskonała pamiątka z podróży. Ciekawe czy jest taka możliwość aby np zrobić reportaż ze wszystkich, kilkuset zdjęć Wtedy na pewno coś takiego bym sobie zrobił

                          Ok, jestem ciekaw Waszej opinii
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            Fajne! Ale wolałbym z jakąś muzyką etniczną. Nagrałem w Indiach kilka wavów, może sklecę w wolnej chwili coś podobnego.

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Z muzyką jest kicha bo wybór mają niewielki ale można coś z własnego pc ściągnąć, ja nic nie miałem więc wybrałem to co było...trzeba będzie coś z czasem etnicznego wrzucić na dysk i gotowe
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • grzeber
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 2868

                                Fajne, przypominają się moje wspomnienia z tych samych miejsc. Szkoda tylko, że takie krótkie. Jakbyś potrzebował jakąś muzykę z tamtych rejonów to daj znać.

                                Becik jak wyglądała ostatecznie wasza trasa po Syrii i Jordanii?
                                Last edited by grzeber; 03-07-2008, 22:44.
                                pozdrawiam
                                www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎