Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

A co boisz się Krzysia? [było: Szukam przepisu na portera]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #16
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
    Czas przyszły w Twojej wypowiedzi jest chyba niezbyt trafiony. Myślę, że już tak jest.
    I bardzo dobrze. Tak powinno być. Przynajmniej zmusza to do chwili zastanowienia.
    Kogo piszącego czy Krzysia ?


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #17
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
      Kogo piszącego czy Krzysia ?
      Jednego i drugiego Prawda, że to rozwijające.
      Poszukuję

      Comment

      • kot_z_cheshire
        Senior
        • 11-2005
        • 2201

        #18
        Eeeee...rozwijające powiadasz...Hmm, powiedzmy
        Młode koty mają adhd, niestety.
        Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
        Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
        Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #19
          Jasne, że nie na wszystkich to działa rozwijająco. Są na przykład tacy, których krępuje używanie polskich liter. Jedni się uczą pisac po polsku, a inni dalej się krępują.
          Last edited by Krzysiu; 18-05-2006, 11:46.

          Comment

          • kot_z_cheshire
            Senior
            • 11-2005
            • 2201

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
            Jasne, że nie na wszystkich to działa rozwijająco. Są na przykład tacy, których krępuje używanie polskich liter. Jedni się uczą pisac po polsku, a inni dalej się krępują.
            Nie narzekajmy. Przynajmniej piszą..A skoro piszą, jest szansa, że czytają Krótko mówiąc: może nie do końca żniwa wtórnego analfabetyzmu są tak obfite
            Młode koty mają adhd, niestety.
            Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
            Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
            Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

            Comment

            • pieczarek
              zwykle cham i prostak
              • 06-2001
              • 5011

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
              ...Przynajmniej piszą...
              Co z tego, że piszą skoro wklejają mordki? Każda użyta mordka, to namacalny dowód wtórnego analfabetyzmu. Osoba używająca takich rzeczy, boi się, że jeśli jakąś mordką nie podkreśli, uwypukli swojej wypowiedzi, to nie zostanie zrozumiana. Lub zostanie zrozumiana niewłaściwie. A to już oznaka samoświadomości funkcjonalnego uwstecznienia. Całe tysiąclecia ludzie piśmienni doskonale radzili sobie bez emotikonów. Jeśli teraz ich potrzebują, to znaczy, że nie panują nad słowem, są pół- lub nawet ćwierćpiśmienni.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23805

                #22
                ale owi niepiśmienni posiadali jednak w znamienitej większości mimikę twarzy, gestykulację, czego w rozmowie tekstowej nie przekażesz.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                • kot_z_cheshire
                  Senior
                  • 11-2005
                  • 2201

                  #23
                  No, czuje sie niekomfortowo. Okazało się, że mój ulubieniec, T.Boy-Żeleński był wtórnym analfabetą. I na nic jego tłumaczenia, "Słówka" i felietony, skoro był orędownikiem wprowadzenia do "języka pisanego" nowego znaku interpunkcyjnego (teraz zwanego emotką): "oczka perskiego". Miał on pomagać odczytywać intencje kpiarskie autora. I dobrze, że owa inicjatywa się nie przyjęła, bo przynajmniej na pomnik Boya nie pada cień gołębiego g****-czyli niekompetencji i analfabetyzmu.
                  Młode koty mają adhd, niestety.
                  Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                  Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                  Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                  Comment

                  • Pogoniarz
                    † 1971-2015 Piwosz w Raju
                    • 02-2003
                    • 7971

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                    Co z tego, że piszą skoro wklejają mordki? Każda użyta mordka, to namacalny dowód wtórnego analfabetyzmu. Osoba używająca takich rzeczy, boi się, że jeśli jakąś mordką nie podkreśli, uwypukli swojej wypowiedzi, to nie zostanie zrozumiana. Lub zostanie zrozumiana niewłaściwie. A to już oznaka samoświadomości funkcjonalnego uwstecznienia. Całe tysiąclecia ludzie piśmienni doskonale radzili sobie bez emotikonów. Jeśli teraz ich potrzebują, to znaczy, że nie panują nad słowem, są pół- lub nawet ćwierćpiśmienni.
                    O kurde znowu dowiedziałem się o sobie cosik ciekawego (ach znowu ta emotoikonka)


                    Prawie jak Piwo
                    SZCZECIN

                    Comment

                    • kot_z_cheshire
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 2201

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
                      O kurde znowu dowiedziałem się o sobie cosik ciekawego (ach znowu ta emotoikonka)
                      No widzisz...jesteś pól- albo nawet i ćwierć....
                      (osz, przyganiał pierona....)
                      Młode koty mają adhd, niestety.
                      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek
                        Co z tego, że piszą skoro wklejają mordki? Każda użyta mordka, to namacalny dowód wtórnego analfabetyzmu. Osoba używająca takich rzeczy, boi się, że jeśli jakąś mordką nie podkreśli, uwypukli swojej wypowiedzi, to nie zostanie zrozumiana. Lub zostanie zrozumiana niewłaściwie. A to już oznaka samoświadomości funkcjonalnego uwstecznienia. Całe tysiąclecia ludzie piśmienni doskonale radzili sobie bez emotikonów. Jeśli teraz ich potrzebują, to znaczy, że nie panują nad słowem, są pół- lub nawet ćwierćpiśmienni.
                        Pozwolisz Pieczarku, że nie do końca się z Tobą zgodzę. Przed dobą Internetu ludzie kontaktowali się używając formy pisemnej w większości z osobami, które znali. Łatwiej, więc było przewidzieć intencje osoby piszącej. Do kontaktu z osobami nieznanymi raczej używano języka "formalnego".
                        Inetrnet postawił przed nami nowe wyzwanie i ciężej jest przewidzieć intencje osoby, której nie znamy, a jednak mamy kontakt na polu niefomalnym. Czytając niektóre posty, a nie znając ich twórców, czasem mamy błędne wrażenie o intencji twórców. Weżmy chociaż za przykład takie stwierdzenie: Józia to wariatka. Nie wiesz teraz czy myślę poważnie, że Józia jest niespełna rozumu, czy po prostu żartuję sobie w dość mało wyszukany sposób. Jak napiszę Józia to wariatka od razu masz jasność.
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • Maggyk
                          Szara Adminiscjencja
                          • 05-2004
                          • 5615

                          #27
                          Nie miałam żadnej konkretnej Józi na myśli.

                          A żeby nawiązać do tematu - Ja jestem twarda i Krzysia się nie boję. Krzysiu to poczciwy facet, a że czasem ma gorszy dzień, a któż go nie ma? Powiem więcej niektóre posty Krzysia nawet doprowadzają mnie do łez, tak do łez ze śmiechu. Krzysiu jest po stokroć lepszy niż jakieś tam autentyki z Joemonstera.
                          Last edited by Maggyk; 18-05-2006, 16:00.
                          Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                          Piwo domowe -
                          Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                          Reklama w BROWARZE
                          PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                          Comment

                          • pieczarek
                            zwykle cham i prostak
                            • 06-2001
                            • 5011

                            #28
                            Maggyk, właśnie o tym pisałem. Osoba z wtórnym analfabetyzmem pisze "Józia to wariatka ", ponieważ boi się, że nie zostanie właściwie zrozumiana. Dla człowieka piśmiennego (w pełni piśmiennego) istnieje sto innych sposobów na oddanie sensu wypowiedzi. Dla współczesnej polskiej młodzież w języku mówionym słowo "kurwa" zwykle zastępuje pauzę, przecinek. Tak samo jest z mordkami - są wsadzane wszędzie bez żadnej istotnej potrzeby.

                            A poza tym porządna młoda panienka (w dodatku o wyglądzie czternastolatki) nie mówi i nie pisze "Józia jest głupia". I to bez znaczenia - z mordką czy bez.

                            Comment

                            • Chris
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 812

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
                              Czas przyszły w Twojej wypowiedzi jest chyba niezbyt trafiony. Myślę, że już tak jest.
                              I bardzo dobrze. Tak powinno być. Przynajmniej zmusza to do chwili zastanowienia.
                              Zastanowienia nad czym? nad tym ,że niektóre wartościowe,ale mnie odważne osoby będą sie wahały nad tym czy wyrazić swoje zdanie ,które nie jest takie samo jak ogółu? Bo znajdzie się jeden z drugim co to wiedzą wszystko najlepiej i gdzie mogą to posta wcisną-na temat czy nie to nie ma znaczenia. Co do emotikonów to je używam i mam głęboko w poważaniu czy komuś się to podoba czy nie-wcale nie jestem gorszy czy głupszy od osoby nie używającej mordek,a co się tyczy ludzi bardziej piśmiennych to zapraszam na forum literackie i tam nie będziecie się musieli stykać z mianownikami waszego pięknego stylu... Dla mnie nie ma na forum żadnej wyroczni czy kogoś kogo można się bać,niestety powoli się uciera Krzysiomania co jest krótko mówiąc żałosne
                              chickkiller :)

                              Comment

                              • dkrasnodebski
                                cymbał
                                • 05-2003
                                • 2316

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chris
                                powoli się uciera Krzysiomania co jest krótko mówiąc żałosne
                                Raczej Krzysiofobia i wcale nie jest żałosne. Jest cholernie śmieszne.
                                Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                                www.radoslawstolar.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎