Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o… odchudzaniu

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
    Tak więc pijcie piwo, ale nie folgujcie apetytowi, a szczupła sylwetka pozostanie.
    Taaaa... już nieraz wypowiadałam się na ten temat, ale najwyraźniej mój głos gdzieś ginie w powodzi innych wypowiedzi.

    1. jem mało
    2. nie jadam wieczorem
    3. piję codziennie piwo, z reguły domowe
    4. nie jem po piwie WCALE
    5. brzuch rośnie

    Zatem nie generalizujcie, proszę. Każdy organizm jest inny, po za tym, jak już Pancernik napisał, z wiekiem metabolizm się zmienia (niestety, na gorsze)

    Oczywiście nie twierdzę, że jestem gruba, bo nie jestem, ale odłożyło się gdzieniegdzie coś w nadmiarze
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Cannabee776i99
      Senior
      • 08-2009
      • 658

      Alkohol zwalnia metabolizm, dodaj coś przyspieszającego, pij zielona herbatę bądź Yerbę dodatkowo, generalnie stymulanty, wizyta w saunie również nie zaszkodzi.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
        Zgrubne podliczenie kalorii daje mi dzienną dawkę już z piwem (+/- 300 kcal) na poziomie ok. 1000 kcal .
        To jest dramatycznie mało. IMO taką dietą można sobie jedynie rozregulować organizm i efekt jojo gotowy.

        Nie chce mi się teraz wgłębiać w szczegóły, ale rzucę hasło - Metoda Montignac. Kto chce schudnąć, bez żadnych chorych 1000kcal, tylko jedząc do syta, ten powinien spróbować tej metody. Różnica między dietami, a MM jest taka, że to jest zmiana stylu jedzenie już na stałe. Zastosowałem ją i miałem bardzo dobre efekty -8kg w 3 miesiące. Przez pół roku wagę trzymałem. Niestety poczułem się już na tyle pewnie, że zacząłem sobie olewać zalecenia i 6kg wróciło. Niestety z niektórych rzeczy trzeba zrezygnować na stałe. Montignac wymienia wśród nich piwo, ale żabojad jeden nie ma racji. Jako argument przeciw piwu podaje maltozę, a tej przecież w piwie gotowym nie ma.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • ziomal-111
          Senior
          • 09-2006
          • 288

          Czytając ten wątek i podpytując abernacke, postanowiłem również wziąć się za siebie. Od 9 dni nie miałem alkoholu w ustach, oczywiście zaliczam do tego równiez piwo Przestałem zajadać słodycze, choc wczesniej jadłem je sporadycznie. Ostatni posiłek około 18. Gdy wieczorem robie się głodny zaparzam sobie herbatkę lub dwie, wtedy głód ustepuje. Nie mam jakies rygorystycznej diety. Poprostu postanowiłem mniej jeść i czekać na efekty. Również rano na czczo pije wodę z cytryną. Może 9 dni to mało ale juz widze, że brzuch mi sie zmniejszył. Dodatkową mobilizacją niepicia alkoholu jest zakład z kolegą, że do 24.12 nie wypije grama alko Zakład poszedł o litra dobrej wódki jest więc się o co starać. Tydzien temu ważyłem 105 kg. Mam nadzieję, że do świąt zejdę choćby do 99 kg.
          Browar gawron to witaminy!!

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            TECHNICAL PROBLEMS, post mi się najpierw 4 razy, a potem zniknął...
            Last edited by zgroza; 23-11-2009, 16:19.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • zgroza
              Senior
              • 03-2008
              • 3597

              Mam 20 lat, poniżej 70 kg na 170 cm i nie zamierzam utyć. Jak?

              Nie dieta. Kontrola. Jestem powyżej 69.5 kg, ograniczam się. Powyżej 70 kg się przegładzam bądź wypacam. Poniżej 69 folguję. Jak na razie działa.

              Chwilowo mam przestój, bo nie mam wagi na wymianie. Ale kontrola "na pasek" wypada pozytywnie

              Poza tym, listopad uderzył w wasze tłuszczyki wyjątkowo silnie.
              Lotna ekspozytura browaru

              Też Was kocham.

              Comment

              • kot_z_cheshire
                Senior
                • 11-2005
                • 2201

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                Mam 20 lat, poniżej 70 kg na 170 cm i nie zamierzam utyć. Jak?

                Nie dieta. Kontrola. Jestem powyżej 69.5 kg, ograniczam się. Powyżej 70 kg się przegładzam bądź wypacam. Poniżej 69 folguję. Jak na razie działa.
                Cóż, mi też jeszcze parę lat temu działało Metabolizm się zmienia: kilka lat temu ta sama ilość jedzenie, więcej piwa i ta sama ilość ruchu powodowała jeśli nie spadek wagi to przynajmniej jej utrzymanie. Teraz, niestety, już nie. Przypuszczam, że aktualnie to chyba z powietrza się to wszytko bierze
                Last edited by kot_z_cheshire; 23-11-2009, 23:27.
                Młode koty mają adhd, niestety.
                Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                Comment

                • przemo70
                  † 1970-2019 Piwosz w Raju
                  • 05-2007
                  • 1501

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgroza Wyświetlenie odpowiedzi
                  Mam 20 lat, poniżej 70 kg na 170 cm i nie zamierzam utyć. Jak?

                  Nie dieta. Kontrola. Jestem powyżej 69.5 kg, ograniczam się. Powyżej 70 kg się przegładzam bądź wypacam. Poniżej 69 folguję. Jak na razie działa.

                  Chwilowo mam przestój, bo nie mam wagi na wymianie. Ale kontrola "na pasek" wypada pozytywnie

                  Poza tym, listopad uderzył w wasze tłuszczyki wyjątkowo silnie.
                  Poczekajmy jak Ci się pokaże 3 z przodu
                  Save water, drink beer ...

                  http://www.parowozy.com.pl/
                  http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                  https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9736

                    zgroza, z czym do ludzi , jak miałem 20 to przy 175 cm na wadze było max. 60. Tak trzymałem aż do SPR-u (audiotele: kto jeszcze wie, co to było? ), tam wbiłem 70, autostop w Grecji - powrót do 60, a potem się zaczęło...

                    Latem miałem spotkanie klasowe z okazji poważnego jubileuszu matury. Ponieważ klasa męska, nie było krygowania się, solarium i kosmetyczek przed, tylko szczere męskie rozmowy . Chłopaki (panowie) powiedzieli mi, że trochę mnie, hm, więcej jest... Jakbym lustra i wagi nie miał, gamonie...

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Poczekajmy jak Ci się pokaże 3 z przodu
                      No właśnie A jak przy trójce z przodu cyfra z tyłu przekroczy 5 to już w ogóle
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • zgroza
                        Senior
                        • 03-2008
                        • 3597

                        Zobaczymy. Za trzy lata koniec świata...
                        Lotna ekspozytura browaru

                        Też Was kocham.

                        Comment

                        • przemo70
                          † 1970-2019 Piwosz w Raju
                          • 05-2007
                          • 1501

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          No właśnie A jak przy trójce z przodu cyfra z tyłu przekroczy 5 to już w ogóle
                          A co dopiero jak sie powoli pojawia 4 z przodu
                          Save water, drink beer ...

                          http://www.parowozy.com.pl/
                          http://www.kamery.wolsztyn.pl/
                          https://www.facebook.com/pages/Browa...10?ref=profile

                          Comment

                          • Krzysiu
                            Krzysiu
                            • 02-2001
                            • 14936

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ziomal-111 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Czytając ten wątek i podpytując abernacke, postanowiłem również wziąć się za siebie. Od 9 dni nie miałem alkoholu w ustach...
                            To po co żyć?!

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                            ... rzucę hasło - Metoda Montignac. Kto chce schudnąć, bez żadnych chorych 1000kcal, tylko jedząc do syta, ten powinien spróbować tej metody...
                            I racja. W temacie piwnym metoda ta polega najpierw na nie jedzenie po piwie, a następnie nie mieszaniu potraw tłustych z mącznymi. Rzecz w tym, że tłuszcze zapasowe wytwarzają się w pewnych szczególnych sytuacjach. Np. po duzym spozyciu piwa normalne jest tzw. "lecenie" do lodówki (poniewaz subsancie zawarte w piwie wzmagają uczucie głodu). Tymczasem fizjologi najpierw spala kalorie, pozykane z alkoholu piwnego, a w tym czasie tłuszcze i węglowodany z jedzenia są przetwaane na substancjie zapasowe, odkładające się najpierw wokół bioder

                            To oczywiście żadne wytłumaczenie, ale u mnie się sprawdziło. Wystarczy:
                            1. Nie jesć po spożyciu,
                            2. w normalnym spożyciu jeść mięcho i sosy bez ziemniaków, chleba i kaszy,
                            a masa sama spadnie. I ciśnienie też.

                            KRótko mówiąc - więcej mięcha, mniej kartofli.

                            PS. Ciekawe, dlaczego roslinożercy nie polecją nam kartofli - tanie wszak są. A każą jeść jakieś liście i inne bzdury. Kratofle przecież są wegetariańskie.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10739

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                              A co dopiero jak sie powoli pojawia 4 z przodu
                              wtedy pada na mózg i zaczyna się biegać
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • Marusia
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 20211

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika przemo70 Wyświetlenie odpowiedzi
                                A co dopiero jak sie powoli pojawia 4 z przodu
                                Nie panikuj, to dopiero w przyszłym roku
                                www.warsztatpiwowarski.pl
                                www.festiwaldobregopiwa.pl

                                www.wrowar.com.pl



                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎