Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dawnych audycji czar

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Aldach
    Senior
    • 07-2003
    • 1269

    #31
    Ja słuchałem też Rozgłośni Harcerskiej, nie pamiętam już na którym programie. Jeżeli mnie pamięć nie myli tam były pierwsze audycje prowadzone przez Owsiaka (dłuuugo sprzed WOŚP) i kawał dobrej muzyki.

    Comment

    • fteo
      Senior
      • 05-2003
      • 1139

      #32
      Kojarzę większość audycji, które wymieniliście, ale najbardziej świadomie mogę się wypowiedzieć o Rozgłośni Harcerskiej w Programie 4.
      Jak zniknęła, to się zrobiło dość smutno w radiu.
      Po wielu latach powstała Radiostacja, ale ta stara, która puszczała muzykę rockową, punkową i metalową - teraz jest do dupy.
      http://lotnictwo.net.pl/
      http://www.flightradar24.com/
      http://www.airshow.sp.mil.pl/

      Comment

      • Ahumba
        Senior
        • 05-2001
        • 8962

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pieczarek Wyświetlenie odpowiedzi
        Ilustrowany Magazyn Autorów (kocham pana, panie Sułku)
        60 minut na godzinę (dyrekcja cyrku w budowie, fajny film wczoraj widziałem i inne)
        Wszystko w trójce.
        A wcześniej lub później ITR Ilustrowany Tygodnik Rozrywki


        a w nich Fachowcy> Przez cały kraj idziemu dwaj, czy deszcz, czy słoneczna spiekota ..... ,
        Pepek z gumy, nie`slubny syn wodza Azteków
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

        Comment

        • remfire
          Senior
          • 03-2004
          • 1334

          #34
          Pierwsze Listy Przebojów Trójki, 60 minut na godzinę , Wieczór Płytowy w IIPR itp - to były czasy....
          Pamietam jak pierwszy raz puścili w Wieczorze Płytowym płytę Police z CD. I jak tłumaczyli że tam nie ma strony A i B , tylko wszystko jest razem . Teraz to chyba trzeba tłumaczyc jak to było mozliwe że płytę trzeba odwracać na drugą strone
          A jakie były dyskusje o jakości, zarzuty że dzwięk jest taki sztuczny , pozbawiony klimatu czarnej płyty itp
          Wypada dodać że słuchałem wtedy z takim zainteresowaniem , ze nawet nie miałem ochoty sięgać po piwo - inaczej niz obecnie podczas oglądania/słuchania większości audycji

          Comment

          • Marusia
            Senior
            • 02-2001
            • 20211

            #35
            Lista Przebojów Trójki - słuchałam nałogowo od jakiegoś 50-tego wydania (wcześniej się jeszcze muzyką nie interesowałam) aż do końca liceum (potem to się w soboty czas inaczej spędzało)

            Wieczór płytowy Programu II - należy tu wspomnieć o ważnej rzeczy - aż do końca prawie lat 80-tych był to JEDYNY STEREOFONICZNY program radiowy w Polsce. Dla mnie to ważne było, bo mój ojciec miał zawsze hopla na punkcie sprzętu i stereło sprzęty się miało od kiedy zaczęły być w Polsce być robione

            Nie zapomnę dzikiego zestawienia jednego wieczoru - płyta The Singles ABBY i płyta Genesis - Genesis.

            Akurat do ABBY mam wieczny sentyment, a Genesis wtedy "odkryłam" i to był dla mnie upojny wieczór

            Też pamiętam te podawanie długości płyty itp. - człek mógł sobie w odpowiednim czasie kasetę przełożyć na drugą stronę

            No i oczywiście:
            kanał lewy - szszszszszsz....
            kanał prawy - szszszszsz.....
            www.warsztatpiwowarski.pl
            www.festiwaldobregopiwa.pl

            www.wrowar.com.pl



            Comment

            • mluk
              Senior
              • 01-2005
              • 778

              #36
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Lista Przebojów Trójki - słuchałam nałogowo od jakiegoś 50-tego wydania (wcześniej się jeszcze muzyką nie interesowałam) aż do końca liceum (potem to się w soboty czas inaczej spędzało)
              To nie powinno kolidować ze słuchaniem, bo lista jest w piątki.
              "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

              Comment

              • remfire
                Senior
                • 03-2004
                • 1334

                #37
                A jak radość się pojawiała gdy zapalała się dioda "stereo" na IIPR , a smutek gdy przekreciło sie na "trójkę" ( bo dioda gasła )
                Kaset nie przekładałem , bo miałem magnetofon szpulowy"Arię" - na tasmie 720 m mieściło się 2 godziny nagrania
                Marusia, wychodzi że Ty jestes taka... młoda jak i ja
                Last edited by remfire; 29-06-2007, 09:23.

                Comment

                • remfire
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 1334

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mluk Wyświetlenie odpowiedzi
                  To nie powinno kolidować ze słuchaniem, bo lista jest w piątki.
                  W piątki to jest teraz, wtedy była w sobote od 20:00 do 22:00 . I było prezentowane 20 piosenek , ale wszystkie całości

                  Comment

                  • zythum
                    Kot Makawity
                    • 08-2001
                    • 8305

                    #39
                    Powtórka z rozrywki (ulubieni Rycerze Kmicic Wołodyjowski Zagłoba, gnębi nas pech wszystkim nam się Oleńka podoba), Zgryz, Nie Tylko dla Orłów i Rozgłośnia Harcerska - punkowa lista gdzie tylko tam mozna było usłyszeć punk rock czy szeroko rozumianą alternatywę.
                    To inaczej miało być, przyjaciele,
                    To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                    Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                    Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                    Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                    Rządzący światem samowładnie
                    Królowie banków, fabryk, hut
                    Tym mocni są, że każdy kradnie
                    Bogactwa, które stwarza lud.

                    Comment

                    • Marusia
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 20211

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                      Marusia, wychodzi że Ty jestes taka... młoda jak i ja
                      Zapewne, choc z Twojego profilu, tak jak z mojego, nie da się tego wyczytać

                      Mluk, o sobotach już Ci wyjaśnił Remfire, ja chciałam tylko dodać, że teraz z kolei wolałabym w soboty, bo w piątki są spotkania sekcji Wro

                      Ale dziś nie idę, to sobie odświeżę listę przebojów
                      www.warsztatpiwowarski.pl
                      www.festiwaldobregopiwa.pl

                      www.wrowar.com.pl



                      Comment

                      • grzes_ch
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 612

                        #41
                        Z nostalgią przypominam sobie audycje w PR III a szczególnie te prezentujące płyty w całości ( Beksińskiego , Kaczkowskiego ) .
                        Potem przyszedł czas - a może to było równolegle - na słuchanie Rozgłośni Harcerskiej - szczególnie listy tejże. ( Pamietacie Pawła Sito ).
                        A potem to już tylko namiastki tego co było - we wczesnej Radiostacji , potem w Katowickim Rock Radiu i Bisce a teraz zostało już tylko Antyradio- i to chwilami.
                        Właściwie teraz radio traktuję tylko jako rzecz użytkową towarzyszącą mi w aucie.

                        Comment

                        • remfire
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1334

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                          Zapewne, choc z Twojego profilu, tak jak z mojego, nie da się tego wyczytać
                          No to właśnie odkryliśmy kolejną zaletę LP3 - dzieki niej można coś ustalić

                          Comment

                          • Wujcio_Shaggy
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 4628

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika iron Wyświetlenie odpowiedzi
                            A z nieco późniejszych czasów, to ja jeszcze tęsknię za starą dobrą Wawą (sam początek lat 90-tych) gdzie w nocy był kawał dobrej muzyki. No i prezenter potrafił powiedzieć - "a teraz idę zrobić sobie herbatę" i puszczał "A change of seasons" Dream Theater (dla niezorientowanych - ponad 20 minut grania) (...)
                            Byłem u nich parę razy w studiu (nie na antenie, niestety...) w późnych godzinach i dobrze pamiętam (a moja Siostra jeszcze lepiej) te "herbatki"...

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire Wyświetlenie odpowiedzi
                            W piątki to jest teraz, wtedy była w sobote od 20:00 do 22:00 . I było prezentowane 20 piosenek , ale wszystkie całości
                            Poza tymi, których cenzura nie puściła - zastępowanymi przez dżingiel "To tylko tango" Maanamu... Co było skądinąd wkurzające - jak nie zdążyłem sobie nagrać premiery, to potem już dętka...
                            Last edited by Wujcio_Shaggy; 29-06-2007, 11:47.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy Wyświetlenie odpowiedzi
                              Poza tymi, których cenzura nie puściła - zastępowanymi przez dżingiel "To tylko tango" Maanamu... Co było skądinąd wkurzające - jak nie zdążyłem sobie nagrać premiery, to potem już dętka...
                              Czy to nie chodziło o utwór "Krakowski Splin'? Pamiętam że to był odwet za odmowę koncertowania Manamu chyba w Moskwie ( o ile dobrze pamiętam) - Ale dzięki temu ten utwór był tak długo na liście, bo wszyscy głosowali na niego na złość tym którzy go zakazali emitować.

                              Comment

                              • mluk
                                Senior
                                • 01-2005
                                • 778

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mluk, o sobotach już Ci wyjaśnił Remfire, ja chciałam tylko dodać, że teraz z kolei wolałabym w soboty, bo w piątki są spotkania sekcji Wro
                                Nie wiedziałem. Pewnie byłem wtedy na etapie słuchania kultowych "Fasolek".
                                "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎