Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pogoda dla piwosza

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cyrkonia
    Senior
    • 10-2001
    • 1936

    wyszłam dziś po jedzonko dla sierściuchów i zauważyłam że wszyscy gadają, że w Olsztynie ma byc w nocy -36. A teraz podobno jest -21. Chyba mam jakieś dziwne termometry bo wskazują -14. Na dodatek na podwórku wcale nie było mi zimno, nawet cieńszą kurtkę założyłam i nie żałowałam.
    www.stat-gra.pl

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      W Bielsku teraz -4,5 stopnia, ale mówią, że mróz siarczysty idzie

      Comment

      • Cyrkonia
        Senior
        • 10-2001
        • 1936

        Bez przesady!!! -4,5 i mnóz? u mnie jest teraz -19 i jest całkiem fajna pogoda

        P.S. przypomniały mi się czasy studenckie. W ramach sekcji jeździeckiej jeździliśmy doszkalać się w różnych ośrodkach jeździeckich. Kiedyś załatwiliśmy sobie takie "szkolenie" w SK Racot (to tak między Poznaniem a Lesznem). Wyjeżdżaliśmy z Białegostoku i było około -20. Dojechalismy do Racotu w nocy i było tam około -5. Rano zwołali nas do czyszczenia koni (tak około 200 koni na rozgrzewkę - było nas 7 osób) i było -1. Było nam tak ciepło że nikt nie nosił kurtki - tylko lekkie swetry. A miejscowi wytykali nas palcami i śmiali się że morsy do nich przyjechały
        www.stat-gra.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Właśnie wróciłem do domu i na ulicy było chyba -15. Wprawdzie rzadko mi zimno, ale nawet coś czułem

          Comment

          • perłyfan
            Senior
            • 02-2003
            • 1244

            Uffff...tragedia. Minus 23 pokazywał mój termometr . Całe szczęście że samochód odpalił.
            JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              W Białymstoku zaledwie -27 i piękne słoneczko.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                No, wreszcie czuć, że to zima Ponoć ma dochodzić do -30.
                Już sie szukuję, na grzeańca po pracy...
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  Na Dolnym Śląsku, w Lubinie, mniejszy mrozik, tylko -5, śniegu sporo napadało, dzieciaki mają ferie, no i frajdę z takiej pogody.

                  Comment

                  • skandal
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 1439

                    No to ja chyba jestem zboczony ale uwielbiam zime. Lubie jak jest dużo śniegu i mróź. Chociaż żal mi najbardziej dzikich zwierząt bo one mają najgorzej. U mnie teraz jest -17stC. Nie wiem czy ludzie z południa znają takie historie jak przed wojną i w latach 50 były takie zimy że zamarzała Zatoka Gdańska. Przypływały wtedy różne statki z pomocą żywnościową i jak stały na redzie to w ten mrozy ludzie chodzili do niech po jedzenie po lodzie. Słyszałem też opowieści, że dawniej były takie zimy, że można było do Szwecji przejść po lodzie. W to wierze troche mniej. Niemniej dla mnie taka pogoda jest zdrowsza niż ta szaraz zasrana jesień i zima typy "troche deszczu, troche przymrozku i śniegu". Wczoraj napadało z 5cm śniegu ale na łyżwach jeszcze się da pojezdzić. Zaraz ide bo NHL do mnie pisze w sprawie kontraktu-trza trenować

                    Comment

                    • ZIOMEK2
                      Gość
                      • 09-2004
                      • 2523

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skandal
                      Nie wiem czy ludzie z południa znają takie historie jak przed wojną i w latach 50 były takie zimy że zamarzała Zatoka Gdańska.
                      Tak, znamy te historie bo w '39-tym w Rabce było -40*C i u mnie na Sublach / Tychy

                      Obecnie w Tychach normalna zima ( dla stycznia ), aż chce się pić !

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        Zamarzanie Bałtyku od Polski po Szwecję to wczasie małej epoki lodowej. Czytałem o karczmach stoących na lodzie na tej trasie

                        We Wrocławiu niezła pogoda, lekki mróz i opad śniegu. Także lubię zimę, ale właśnie ze śniegiem i mrozem (oczywiście nie zbyt wielkim).
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • skandal
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 1439

                          Klimat regionów pomorskich jest łagodniejszy niż klimat płd i płd-wsch części kraju. I nie jest to wcale jednoznaczne że jak tam jest -40 to u nas jest też tyle. Jak zamarza morze to już jest naprawde zimno przez dłuższy czas.

                          Comment

                          • skandal
                            Senior
                            • 05-2002
                            • 1439

                            [QUOTE=JAckson]Zamarzanie Bałtyku od Polski po Szwecję to wczasie małej epoki lodowej. Czytałem o karczmach stoących na lodzie na tej trasie QUOTE]

                            Właśnie też gdzieś o tym czytałem-o tych karczmach, ciekawie musiało być W weekend trzeba się nad morze wybrać, zobaczyć co się dzieje. A nóż widelec trafi się jakiś turkan, birginiak albo nur białodzioby

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Ja też bardzo lubię zimę, właśnie taką biała i nawet z mrozem. Może to dlatego, że marznę o wiele słabiej niż większość ludzi?

                              Comment

                              • adam16
                                Senior
                                • 02-2001
                                • 9865

                                W Chorzowie pada kaszkowaty śnieg. Byłem na małych zakupach, na targowisku i na całe szczęście się nie naubierałem za grubo, bo jakoś tak ciepławo jest
                                Browar Hajduki.
                                adam16@browar.biz
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎