Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Piwosz i tolerancja

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • StaryKocur
    Senior
    • 01-2002
    • 1521

    #31
    pjenknik napisal/a
    Homoseksualizm to także przekonania. Ich demonstracja mnie razi.
    Zgadzam się całkowicie, wyobrażam sobie, co by się działo,
    gdyby zorganizować "Igrzyska Olimpijskie heteroseksualistów"
    tak jak robia to panowie (?) spod znaku pasiastej flagi.
    Od razu padłyby oskarżenia z ich strony o prześladowania.

    Heteroseksualny StaryKocur
    Piwo pite z umiarem
    nie szkodzi w żadnych ilościach.

    Comment

    • pulas
      Senior
      • 08-2001
      • 965

      #32
      pjenknik napisal/a

      Homoseksualizm to także przekonania.
      Szczerze - chyba nie rozumiem.
      pułaś
      ---------------------------------
      "(...)W kącikach flechtów wieczór już
      Lśni jak porzeczka krwawa
      Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
      I między bajki wkładam"

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #33
        Originally posted by baks12
        Nie przesadzajmy Ludzie kalecy nie mają kalekich dzieci To jakieś chore stwierdzenie.
        I tu się mylisz. Pozwólcie, że przytoczę fragment tekstu z Wiedzy i Życia:
        W kwietniu media opisały dyskusyjną decyzję dwóch niesłyszących lesbijek ze stanów Zjednoczonych, chcą by ich dziecko było również głuche, znalazły dawcę nasienia, w którego rodzinie głuchota była dziedziczona od wielu pokoleń. W efekcie urodziło się dwoje niesłyszących dzieci.

        W tym wypadku nie proście mnie o tolerancję.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • koyote
          Gość
          • 05-2002
          • 15

          #34
          w tym konkretnym przypadku zgadzam się z Tobą całkowicie, ale niepopadajmy w skrajności, w końcu niewszyscy są tak ograniczenia jak te dwie kobity

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #35
            No i tak to bywa w natłoku pracy. Zacząłem odpowiadać kiedy pjenknik jeszcze nie zamieścił tego przykładu, a skończyłem kiedy dyskusja przetoczyła się po tym temacie. Mam tylko nadzieję ze będziecie dla mnie tolerancyjni.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #36
              Originally posted by adam16

              I tu się mylisz. Pozwólcie, że przytoczę fragment tekstu z Wiedzy i Życia:
              W kwietniu media opisały dyskusyjną decyzję dwóch niesłyszących lesbijek ze stanów Zjednoczonych, chcą by ich dziecko było również głuche, znalazły dawcę nasienia, w którego rodzinie głuchota była dziedziczona od wielu pokoleń. W efekcie urodziło się dwoje niesłyszących dzieci.

              W tym wypadku nie proście mnie o tolerancję.
              Niech mi tylko nikt nie mówi, że USA to jest normalny kraj...
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • baks12
                Gość
                • 05-2002
                • 147

                #37
                USA nie jest normalnym krajem

                Comment

                • Marusia
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 20211

                  #38
                  yendras napisal/a
                  Jestem bardzo nietolerancyjny dla tych, którzy ze świętym przekonaniem posługują się stereotypami, nie mając żadnych osobistych doświadczeń w danej materii.
                  Yendras proszony o rozwinięcie!!!

                  A jeśli chodzi o homoseksualistów adoptujących dzieci to też jestem przeciw. Może jestem konserwatywna, ale tak jest i już.

                  Poza tym zgodzę się z Pjenknikiem, ze tolerancja tolerancją, ALE - mniejszośc zawsze bedzie miała mniejsze prawa i póki nie żądają wynoszenia na piedestały, to się ich TOLERUJE, ale jak zaczynają się panoszyć - to ciach! Zostają ukróceni.

                  A jak ktoś nosi zielone włosy, to robi to celowo, zeby sie wyrózniac i prowokować - to jest wliczone w koszta - i ma sie z tego swoją satysfakcję. Wiem coś o tym - prowokacja to moja specjalność

                  W sumie poruszyliście tu ladnych parę rzeczy, które możnaby rozbić na osobne zakładki:
                  1. przestępcy/kara smierci
                  2. subkultury
                  3. rasy
                  4. orientacje seksualne
                  5. religia
                  6. niepełnosprawni

                  Pozostaje jeszcze polityka i mamy komplet
                  Last edited by Marusia; 23-05-2002, 20:23.
                  www.warsztatpiwowarski.pl
                  www.festiwaldobregopiwa.pl

                  www.wrowar.com.pl



                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23799

                    #39
                    no to może jeszcze narodowości
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • marcopolok
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 2334

                      #40
                      Originally posted by ART
                      no to może jeszcze narodowości

                      Dziękujmy wszystkim którzy się do tego przyczynili za to że nie jesteśmy w pełni rowiniętym europejskim krajem.
                      bo gdyby tak było to także Polska była by zalana przez turkisiów

                      Tyle na temat narodowości

                      ps. najbardziej do osiedlenia nadawałby się chyba Wrocław
                      bo z Hali Ludowej zrobiliby sobie meczet
                      bez brody...

                      Comment

                      • pulas
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 965

                        #41
                        marcopolok napisal/a



                        Dziękujmy wszystkim którzy się do tego przyczynili za to że nie jesteśmy w pełni rowiniętym europejskim krajem.
                        bo gdyby tak było to także Polska była by zalana przez turkisiów

                        Tyle na temat narodowości

                        ps. najbardziej do osiedlenia nadawałby się chyba Wrocław
                        bo z Hali Ludowej zrobiliby sobie meczet
                        Kurna, chyba zostanę tym (jak to napisałeś) turkisiem i zaleję naszą Polskę... Ta Hala Ludowa kusi...
                        pułaś
                        ---------------------------------
                        "(...)W kącikach flechtów wieczór już
                        Lśni jak porzeczka krwawa
                        Ukradkiem z rdzy wycieram nóż
                        I między bajki wkładam"

                        Comment

                        • yendras
                          Senior
                          • 12-2001
                          • 2052

                          #42
                          Originally posted by Marusia

                          Yendras proszony o rozwinięcie!!!
                          No to rozwijam. Zacznę od takiego przykładu: ładnych parę lat moją byłą firmę odwiedziła ekspedycja Palestyńczyków, która chciała nasze polskie doświadczenia w pewnych kwestiach wykorzystywać w Autonomii Palestyńskiej. Mój kolega (wbrew pozorom człowiek na poziomie ) od razu stwierdził, że jako zdeklarowany filosemita nie chce mieć do czynienia "z tymi terrorystami". Nie zamienił z nimi słowa, po prostu od razu wiedział co i jak.
                          Ciągnąc wątek terrorystyczny - strasznie denerwują mnie ludzie, którzy (w dużej mierze za sprawą mediów) cały islam wrzucają do jednego bandyckiego wora. Mówią "szyita" na rzeczywistego terrorystę, nie mając pojęcia co to jest szyityzm, co to jest sunnityzm itp. Po prostu bezrefleksyjnie powtarzają jakieś bzdury.
                          Nie lubię, jak ktoś a priori nastawia się negatywnie do innych nacji, wyznań, albo ras. Ale rozumiem mojego kolegę, który w podstawówce wyjechał z rodziną do USA i nie lubi murzynów, bo jako dzieciak ciągle dostawał od nich bęcki i na rowerze musiał jeździć w piwinicy bo się bał. Uważam, że pewne opinie trzeba opierać na własnych doświadczeniach i wiedzy, a nie powtarzać byle co, tylko po to żeby coś powiedzieć w towarzystwie. Dziwią mnie takie opinie, jak np. Marcopoloka o "turkisiach". Pojedź do Turcji, zobacz jacy ci ludzie są naprawdę i wtedy zweryfikuj swój osąd. Bo negatywne opinie o Polakach - pijakach, którzy pracują przy azbeście albo okradają sklepy i samochody w Niemczech na pewno Cię bulwersują.
                          To tak w skrócie, mogę o tym jeszcze dłużej, ale trzeba popracować.

                          Comment

                          • pjenknik
                            • 08-2001
                            • 3388

                            #43
                            Moja Ciotka która wiele lat przepracowała na placówce dyplomatycznej w Rumunii strasznie się denerwowała na nazywanie żebrzących obywateli Rumunii w Polsce po 1990 r. - Rumunami.
                            Twierdziła, że nie są to Rumuni tylko Cyganie narodowości rumuńskiej i z prawdziwymi Rumunami nie mają nic wspólnego.
                            Mój kolega który przepracował ładnych parę lat na Green Poincie miał strasznie negatywna opinię o mieszzkańcach Łomży i twierdził, że to właśnie Oni psuja opinię o Polakach za granicą.
                            Ja nie miałem nic do Żydów do czasu jak z jednym z nich pracowałem (mama w Izraelu, On tutaj). Po rozpoczęciu inwazji na Afganistan stał koło radia i nasłuchiwał informacji powtarzając: Je.... Arabusów. Ale nie znaczy to, że wszyscy Żydzi sa tacy.
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • marcopolok
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 2334

                              #44
                              Originally posted by yendras

                              . Dziwią mnie takie opinie, jak np. Marcopoloka o "turkisiach". Pojedź do Turcji, zobacz jacy ci ludzie są naprawdę i wtedy zweryfikuj swój osąd. Bo negatywne opinie o Polakach - pijakach, którzy pracują przy azbeście albo okradają sklepy i samochody w Niemczech na pewno Cię bulwersują.
                              To tak w skrócie, mogę o tym jeszcze dłużej, ale trzeba popracować.
                              byłem w Turcji parę razy i nawet mam zaprzyjaźnioną turecką rodzinę. tak że co nieco na ten temat wiem
                              jeśli chodzi o Polaków z granicą to wcale się nie bulwersuję bo każdy ma taką opinię jaką sobie wypracował. Więc zamiast się burzyć możemy starać się powoli zmieniać ten wizerunek.
                              im wyżej się będziemy cenić tym bardziej będziemy szanowani
                              bez brody...

                              Comment

                              • Piwofil
                                Senior
                                • 01-2002
                                • 907

                                #45
                                Ciekawe głosy.

                                Osobiście uważam się za osobę tolerancyjną, z tym że z racji własnej subkultury mam uprzedzenia do fanatycznych kibiców i skinheadów (chyba tak się pisze )
                                Jeśli chodzi o rasy i narodowości to nigdy nie miałem do nikogo żadnych zastrzeżeń, w każdym narodzie znajdziemy ludzi wartościowych i tych mniej wartościowych. Kolor skóry nie ma znaczenia.
                                Homoseksualizm to inna sprawa, nie moge za dużo powiedzieć bo nigdy nie spotkałem nikogo takiego, ale moja była ma geja przyjaciela i uważa że niektórzy z nich to świetni ludzie.
                                Jak chcecie to możemy zrobić kolejne spotkanie forum w klubie gejowskim i zobaczymy jak nas potraktują?

                                A na ostentacyjne okozywanie swoich przekonań jestem głuchy, ale to raczej wynika z mojej obojętności niż tolerancji.
                                www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎