Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Co zrobić by zostać sędzią piwnym?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jacer
    Senior
    • 03-2006
    • 9875

    #46
    Mnie nie pytaj, możesz wysłać im mejla i zapytać.
    Milicki Browar Rynkowy
    Grupa STYRIAN

    (1+sqrt5)/2
    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
    No Hops, no Glory :)

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #47
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
      Mnie nie pytaj, możesz wysłać im mejla i zapytać.
      Ja proponuje byście wzorce wdrażali, z zastrzeżeniem!

      W kwietniu jest nowy kurs, w którym chciałbym wziąć udział. Czy po jego skończeniu nie mógłbym zostać tylko "kandydatem na sędziego".
      A dopiero gdy wezmę udział w 10 konkursach jako pomocnik, w których Sędziowie ocenią moje zdolności, gdy zaliczę to, to i tamto, zostanę SĘDZIĄ.
      Poszukuję

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        #48
        W PSPD nie jestem więc szczegółowo nie odpowiem. Z tego co wiem, nie ma obowiązku podchodzenia do egzaminu. Może lepiej najpierw zapisz się na jakiś podstawowy kurs degystacyjny?

        Co do sędziów holenderskich. Podejrzewam, że chcą aby piwa domowe oceniali piwowarzy domowi. Jak chcesz sędziować piwa możesz zostać sędzią w organizacji PINT. To też jest duże stowarzyszenie, wydające gazetę i mające oddziały w każdej prowincji.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • skitof
          Senior
          • 11-2007
          • 2478

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
          W kwietniu jest nowy kurs, w którym chciałbym wziąć udział. Czy po jego skończeniu nie mógłbym zostać tylko "kandydatem na sędziego".
          A dopiero gdy wezmę udział w 10 konkursach jako pomocnik, w których Sędziowie ocenią moje zdolności, gdy zaliczę to, to i tamto, zostanę SĘDZIĄ.
          Oczywiście zwracając uwagę w pierwszej kolejności na jakość masz rację. Ale z drugiej strony rozbudowa struktur szkoleń sędziów, ich klasyfikacji, walidacji itp. musi iść w parze z rozwojem całego ruchu konkursów piwowarskich. W poprzednim roku było 12 konkursów w całej Polsce, wzięło w nich udział - jak szacuję - ok. 150 piwowarów. To dużo więcej niż jeszcze 3 lata temu, ale z drugiej strony gdybyś miał być pomocnikiem w 10 konkursach to pewnie zajęłoby ci to kilka lat, do tego jeszcze kilka egzaminów, w między czasie coś się przedawni, zaczynasz więc od nowa...

          Comment

          • hasintus
            Senior
            • 07-2006
            • 850

            #50
            Już gdzieś wcześniej pisałem, wg mnie certyfikat to takie prawo jazdy. Zrobiłeś to możesz wyjechać na ulicę, ale nie jesteś od razu dobrym kierowcą. Aby zostać dobrym sędzią potrzebna jest praktyka, czyli udział w jak największej ilości konkursów.

            Comment

            • abernacka
              Senior
              • 12-2003
              • 10837

              #51
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13 Wyświetlenie odpowiedzi
              (...)Ja też chętnie się wybiorę. Jedziemy?
              Czy coś ruszyło w tym temacie? Ostatnio nie miałem głowy na śledzenie tego zagadnienia.
              Piwna turystyka według abernackiego

              Comment

              • hasintus
                Senior
                • 07-2006
                • 850

                #52
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                Czy coś ruszyło w tym temacie? Ostatnio nie miałem głowy na śledzenie tego zagadnienia.
                http://pspd.org.pl/pagesnews/iii-edy...konkursow-piwa

                Comment

                • abernacka
                  Senior
                  • 12-2003
                  • 10837

                  #53
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika hasintus Wyświetlenie odpowiedzi
                  Dzięki. Szkoda, że tak późno się o tym terminie dowiedziałem. Tym razem nie dam rady.
                  Jeżeli ktoś z was będzie znał terminy kolejnych edycji, dajcie proszę znać.
                  Piwna turystyka według abernackiego

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10837

                    #54
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                    (...)
                    Jeżeli ktoś z was będzie znał terminy kolejnych edycji, dajcie proszę znać.
                    Ponawiam pytanie. Czy znany jest już jesienny termin?
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ponawiam pytanie. Czy znany jest już jesienny termin?
                      Nie jest. Takie terminy są ustalane ok. 1-1,5 miesiąca przed kursem.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • abernacka
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 10837

                        #56
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Nie jest. Takie terminy są ustalane ok. 1-1,5 miesiąca przed kursem.
                        Szkoda, że terminy są ustalone tak znienacka. Zaklepanie urlopu w tak krótkim czasie rodzi kłopoty. Trudno, będę się starał zapisać na ten kurs.
                        Piwna turystyka według abernackiego

                        Comment

                        • skitof
                          Senior
                          • 11-2007
                          • 2478

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szkoda, że terminy są ustalone tak znienacka. Zaklepanie urlopu w tak krótkim czasie rodzi kłopoty. Trudno, będę się starał zapisać na ten kurs.
                          Będziemy się starać jak najwcześniej ogłosić nowy termin. Niestety jest on też wypadkową wolnego czasu wykładowców i dostępności laboratorium i laborantek na SGGW.

                          Comment

                          • abernacka
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 10837

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika skitof Wyświetlenie odpowiedzi
                            Będziemy się starać jak najwcześniej ogłosić nowy termin. Niestety jest on też wypadkową wolnego czasu wykładowców i dostępności laboratorium i laborantek na SGGW.
                            Ja to wszystko rozumiem, ale zrozum i mnie
                            Mimo wszystko, liczę że uda mi się ukończyć ten kurs, jeszcze w tym roku.
                            Piwna turystyka według abernackiego

                            Comment

                            • wrednyhawran
                              Senior
                              • 07-2010
                              • 1784

                              #59
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja to wszystko rozumiem, ale zrozum i mnie
                              Mimo wszystko, liczę że uda mi się ukończyć ten kurs, jeszcze w tym roku.
                              Po sobotnim spotkaniu też jestem zainteresowany kursem, więc będę czekał na info o terminie. Pamiętam, że skitof mówił coś o listopadzie, ale chyba dokładna data nie padła.
                              Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                              Małe Piwko Blog
                              Małe Piwko Blog na facebooku
                              Domowy Browar Demon

                              Comment

                              • jacer
                                Senior
                                • 03-2006
                                • 9875

                                #60
                                Ogłoszono termin kolejnego kursu, w listopadzie.
                                Milicki Browar Rynkowy
                                Grupa STYRIAN

                                (1+sqrt5)/2
                                "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                                "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                                No Hops, no Glory :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎