Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

cebularzyki a'la Glizduha

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • glizduha
    Junior
    • 07-2007
    • 27

    cebularzyki a'la Glizduha

    Ciasto:
    - 300g mąki
    - 150 g margaryny
    - jajo
    - łyżeczka proszku do pieczenia
    - szczypta soli

    Farsz:
    - 3 cebule (duże)
    - 2-3 łyżki oleju
    - jajo
    - 100 g mielonego mięsa
    - 4 pieczarki
    - natka pietruszki
    - sól, pieprz, oregano (bądź inne przyprawy do smaku)

    Cebule i pieczarki umyć, obrać, posiekać i przesmażyc na gorącym oleju. Następnie dodać mięsko wcześniej zmieszane z jajkiem (ja dodatkowo dodaję jeszcze 2 ząbki czosnku do miesa ). przyprawić do smaku.

    Jeśli chodzi o ciasto to tak: Mąkę przesiać i dodać margarynę, najlepiej jak wyciągniecie ją wcześniej z lodówki żeby była miękka, bo trzeba będzie wyrobić ciasto. Dodać jajko i proszek do pieczenia (ja czasem dodaje jeszcze 2 łyżki śmietany). To wszystko, teraz trzeba trochę się pobawić z ciastem żeby miało jednolitą konsystencję.

    Farsz można nakładać ciepły lub wychłodzony, nie ma większego znaczenia. Generalnie można formować dowolnej wielkości i kształtów cebularzyki, ja robię czasem w kształcie pierogów a czasem w kształcie podłurznych rurek. Mozna zlepić brzegi bądź zrobić fikuśne dziurki

    Piec w piekarniku nagrzanym na 170 stopni przez ok 25-30 min. Zależy też od ciasta, jak będzie grube to wiadomo trzeba będzie dłużej, zresztą zawsze można zaglądnąć do piekarnika jak się sprawy mają.

    Jak podawać? Tu oczywiście jest pole do popisu według upodobań można na ciepło lub zimno. Ładnie i smakowicie wyglądają (i oczywiście smakują) na liściu zielonej sałaty z pomidorami lub ogórkami, Smakują wyśmienicie jako przekąska czy danie główne.

    Jeśli chodzi o ciasto to polecam zapamiętać przepis gdyż jest bardzo uniwersalne, praktycznie można zrobić dowolny farsz i będzie smakowało, np. my na Wigilię robimy z grzybami i do tego barszczym poprostu pychota!

    Niestety nie mam żadnego zdjęcia, ale gwarantuję ze kto się pokusi nie po żałuje
  • glizduha
    Junior
    • 07-2007
    • 27

    #2
    no tak zapomniałam napisać na ile porcji , otóż to zależy jak będizcie robić jeśli zrobicie cieniutkie ciasto i małe cebularzyki powinno wyjść 12 porcji

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19159

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
      ...(ja dodatkowo dodaję jeszcze 2 ząbki czosnku do miesa ). ...
      no tak, znowu czosnek

      Comment

      • glizduha
        Junior
        • 07-2007
        • 27

        #4
        Tak jak napisałam, każdy może dobrać składniki i proporcje według własnych smaków. Co do czosnku ja go uwielbiam i dodaję praktycznie zawsze do potraw, oczywiście w granicach rozsądku.
        Bardzo pyszny jest chleb posmarowany czosnkiem, który wcześniej w całości grzał się w piekarniku przez co zrobił się mięciutki mmmm albo masełko czosnkowe

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika glizduha Wyświetlenie odpowiedzi
          Tak jak napisałam, każdy może dobrać składniki i proporcje według własnych smaków. Co do czosnku ja go uwielbiam i dodaję praktycznie zawsze do potraw, oczywiście w granicach rozsądku.
          Bardzo pyszny jest chleb posmarowany czosnkiem, który wcześniej w całości grzał się w piekarniku przez co zrobił się mięciutki mmmm albo masełko czosnkowe
          Na tym forum to chyba większość uwielbia czosnek. Czosnek jest królem imprez grillowych i nie tylko w różnych postaciach
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • pix
            Member
            • 12-2005
            • 37

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
            Na tym forum to chyba większość uwielbia czosnek. Czosnek jest królem imprez grillowych i nie tylko w różnych postaciach
            Ponieważ takie pyszności jak właśnie masełka czosnkowe, sosy czosnkowe i tym podobne twory są idealne do piwka

            A tak na marginesie, próbował ktoś kiedyś warzyć piwo z dodatkiem czosnku?

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
              Na tym forum to chyba większość uwielbia czosnek. Czosnek jest królem imprez grillowych i nie tylko w różnych postaciach
              Po raz kolejny jestem w mniejszości. Apage czosnek, nie dość, że śmierdzi, to potem (jak mi go ktoś potajemnie wtryni) napiernicza mnie brzuch.
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              • glizduha
                Junior
                • 07-2007
                • 27

                #8
                To współczuję biermann, fakt czosnek ma intensywny zapach ale ja za nic w świecie nie odmówiłabym sobie małego ząbku
                Ja właśnie wróciłam znad morza i miałam okazję spróbować ziemniaków w czosnku mniam pychota, szkoda tylko że przepisu nie dało się wyłudzić od kucharza na pewno bym się podzieliła

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎