Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Cześć Wszystkim!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bachi
    Junior
    • 11-2016
    • 17

    Cześć Wszystkim!

    Jestem z Warszawy i mam na imię Łukasz!
    Przygoda z piwem zaczęła się od browarów restauracyjnych jakąś dekadę temu (wcześniej była pustynia jak okiem sięgnąć). Mniej więcej cztery lata temu odkryłem wielokrany. Początkowo, odwiedzając moją obecną Żonę w Poznaniu. Z czasem zobaczyłem, że u mnie w mieście jest w tym temacie niezły wybór. Zacząłem to zgłębiać. Bywałem na festiwalach, targach piwnych. Pojawiło się pytanie- dlaczego nie uwarzyć swojego piwa w domu (w moim przypadku-mieszkaniu)? Wchodziłem na browar.biz, piwo.org, w międzyczasie oglądałem Tomka Kopyrę, przeglądałem blog Doroty Chrapek. Pod koniec września nabyłem podstawowy zestaw z 2'ma fermentorami i zrobiłem z brewkitu bittera. Ostatnio zaopatrzyłem się w duży garnek i uwarzyłem z ekstraktów double ipa (z samodzielnym chmieleniem). W poniedziałek będę zlewał na cichą. Jestem teraz w trakcie kompletowania sprzętu do warzenia z zacieraniem.
    Tyle na wstępie Mam nadzieję czerpać wiedzę z zakresu piwowarstwa od bardziej doświadczonych. Jeśli jest tu ktoś z Warszawy, kto ma w planach w nadchodzących dniach warzenie, chętnie zaczerpnę wiedzy praktycznej. Oczywiście również zapraszam na robienie mojego pierwszego Piwa że słodów!
    Wasze zdrowie!
  • Bachi
    Junior
    • 11-2016
    • 17

    #2
    Człowiek się naprodukuje...

    ...a tu cisza.

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23782

      #3
      Ludzie są onieśmieleni rozbudowanym wstępem

      Jakie miasto zyskało nowy browar domowy?
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • Bachi
        Junior
        • 11-2016
        • 17

        #4
        Hej!

        Warszawa, a konkretniej Wilanów.
        Wczoraj dostałem przesyłkę zest. z ziarnem na dry south i witbier. W weekend jak się plany nie zmienią, będzie pierwsze zacieranie. Jeszcze tylko muszę zabutelkować IIPA (ekstrakty z samodzielnym chmieleniem.

        Comment

        • darekd
          PremiumUżytkownik
          • 02-2003
          • 12118

          #5
          Zdrowie i powodzenia!

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎