Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

witam spod Pszczyny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • alnus
    Senior
    • 07-2007
    • 459

    witam spod Pszczyny

    nie chcąc być na bakier z panującymi zwyczajami - witam wszystkich.
    piwo lubiłem i lubię, ale coraz trudniej kupić drugi raz takie samo, a jeśli już to kiepskie. to pchnęło mnie do tego, aby poszukać informacji jak tego piwa samemu nawarzyć i trafiłem tutaj.
  • peter007
    Senior
    • 06-2004
    • 2820

    #2
    Witam,
    w takim razie czytaj i bierz się do roboty
    Jeśli ci się wydaje, że mnie rozumiesz to masz racje - wydaje ci się

    Comment

    • kopyr
      Senior
      • 06-2004
      • 9475

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
      nie chcąc być na bakier z panującymi zwyczajami - witam wszystkich.
      piwo lubiłem i lubię, ale coraz trudniej kupić drugi raz takie samo, a jeśli już to kiepskie. to pchnęło mnie do tego, aby poszukać informacji jak tego piwa samemu nawarzyć i trafiłem tutaj.
      No to lepiej trafić nie mogłeś. Kompletuj sprzęt i do boju, póki chłodno w kraju.
      blog.kopyra.com

      Comment

      • alnus
        Senior
        • 07-2007
        • 459

        #4
        właściwie już się wziąłem, już trzecią dobę fermentuje India Pale Ale z puszki. narazie temperatura optymalna 20*C i powoli osiada piana. gorzej sprawa przedstawia się z butelkami, bo kupiłem gretę i okazuje się, że prawie nie ma butelek dających się zakapslować tą słynną maszyną! chyba na szybko kupię jeszcze młotkową kapslownicę. ta powinna sobie poradzić z wszystkim. tyle, że to już chyba w innym dziale... narazie jeszcze nie do końca się orientuję. co prawdz czytałem już od paru tygodni, ale jakoś nie zwracałem uwagi na tytuły w forum.

        Comment

        • alnus
          Senior
          • 07-2007
          • 459

          #5
          tak sobie patrzą na to co napisałem i coś mi się wydaje , że w pierwszym zdaniu - t. j. temacie powinienem napisać "z pod Pszczyny" a nie "spod Pszczyny". prawdę mówiąc sam nie wiem i prosze ortograficznych purystów o wyrozumiałość i wybranie odpowiedniej wersji ( a być może dopisanie własnej, bo mam też wątpliwości razem, czy osobno).

          Comment

          • monne
            Senior
            • 02-2006
            • 914

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
            tak sobie patrzą na to co napisałem i coś mi się wydaje , że w pierwszym zdaniu - t. j. temacie powinienem napisać "z pod Pszczyny" a nie "spod Pszczyny". prawdę mówiąc sam nie wiem i prosze ortograficznych purystów o wyrozumiałość i wybranie odpowiedniej wersji ( a być może dopisanie własnej, bo mam też wątpliwości razem, czy osobno).
            "z okolic Pszczyny" i sprawa załatwiona, a co do spodów to ja stawiam na "spod P.". W kazdym razie Witaj Kolego, dobrze, że działasz już, Twoje Zdrowie
            .



            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika alnus Wyświetlenie odpowiedzi
              gorzej sprawa przedstawia się z butelkami, bo kupiłem gretę i okazuje się, że prawie nie ma butelek dających się zakapslować tą słynną maszyną! chyba na szybko kupię jeszcze młotkową kapslownicę. ta powinna sobie poradzić z wszystkim. tyle, że to już chyba w innym dziale... narazie jeszcze nie do końca się orientuję. co prawdz czytałem już od paru tygodni, ale jakoś nie zwracałem uwagi na tytuły w forum.
              Witaj serdecznie,
              a co do Twojego problemu to nie powinieneś mieć problemu z kapslowaniem gretą, u mnie kapslowała butelki każdego rodzaju, to raczej młotkowa z tego co czytałem stwarza problemy w użyciu.

              Comment

              • pirackamuza
                Senior
                • 12-2004
                • 1903

                #8
                Witaj,
                życzę Ci, żebyś już niedługo mógł stwierdzic: "to se niezłego piwa nawarzyłem..."
                Ja ze "spodem" nie mam problemu, bo piszę znad Wisły.
                Pozdruffka
                Toruń przeprasza za Radio Maryja
                www.bobofruty.pl

                Comment

                • Pinio74
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 3881

                  #9
                  Ja także witam serdecznie, Twoje zdrowie
                  BIRRARE HUMANUM EST

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎