Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dzień dobry!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browarniany
    Junior
    • 02-2008
    • 4

    Dzień dobry!

    Witam serdecznie wszystkich forumowiczów

    Ponieważ to mój pierwszy post na tym forum, pozwolę sobie pokrótce przedstawić moją osobę. W zasadzie - co ty dużo mówić, wiąże z tym faktem pewne obawy, ale mam nadzieję, że wszelkie me "niedoskonałości" zostaną mi wybaczone Podstawową moją niedoskonałością w waszych szanowni forumowicze oczach będzie zapewne to, że co tu dużo pisać... za piwem specjalnie nie przepadam. Pijam je sporadycznie i tylko i wyłącznie kiedy najdzie mi na nie ochota (a dzieje się to naprawdę rzadko...).

    Zanim jednak osoba uprawniona za powyższe słowa wymierzy mi karę "zbanowania" pozwolę sobie jeszcze parę słów napisać - słów nt tego co mnie tu sprowadza. Moje zainteresowania dotyczą wprawdzie zupełnie innych od browarnictwa obszarów, jednak również na tym forum znajduję szereg ciekawych informacji. To co mnie głównie interesuje (i co mnie tu sprowadziło) to ciekawość historii poszczególnych obiektów, zwłaszcza z okresu powojennego, aż po okres schyłku wielu obiektów. Szczególnie interesują mnie przy tym takie rzeczy jak przekształcenia organizacji przedsiębiorstw (zjednoczenia i takie tam inne) oraz związana z browarami (i ich wyrobami) grafika (czy to w postaci logo, plakatu czy reklamy prasowej) - zwłaszcza z okresu 1950-1990. Siłą rzeczy, jako że pochodzę z Wałbrzycha, najbardziej interesują mnie losy przemysłu browarnianego na terenie Dolnego Śląska. Już np znalazłem ciekawe skany etykiet browaru w Radkowie (z okresy powojennego) i już wiem jakim wzorem loga browar ten przez jakiś czas operował... Mam nadzieję, że zgłębianie tego forum przyniesie mi wiele kolejnych ciekawych wiadomości i może doszukam się czegoś (na razie jeszcze nie znalazłem...) nt powojennych losów browaru w Wałbrzychu (zwłaszcza czy browar posiadał jakieś własne powojenne logo).

    Pozdrawiam więc wszystkich i z góry przepraszam, że nie będę zapewne bardzo aktywnym uczestnikiem.
    Last edited by Browarniany; 23-02-2008, 11:39.
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10739

    #2
    Na tym forum są nie tylko piwosze i piwowarzy ale również kolekcjonerzy i ludzie ciekawi historii. Witaj
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • kuczman
      Senior
      • 01-2008
      • 146

      #3
      Witaj! Tak sobie mysle, ze aby zglebic temat do dna ( ) powinienes w koncu uwarzyc piwo tez! A potem juz z gorki...

      Comment

      • kibi
        Senior
        • 07-2004
        • 1875

        #4
        Witaj na forum i czuj się tu bezpiecznie. Za to co do tej pory napisałeś banan ci z pewnością nie grozi.
        O ile idzie o logo browaru w Wałbrzychu, to w dziale kolekcjonerstwo lub na stronie kolegi Sopisty możesz obejrzeć skany kilkudziesięciu etykiet z Wałbrzycha. Szczególnie na tej drugiej, gdzie etykiety są rozmieszczone chronologicznie, możesz prześledzić historię logo. Według mnie na przestrzeni lat można wyróżnic trzy wzory!
        Na temat połączenia browarów w zjednoczenie PPF, skutkującego między innymi ujednoliceniem wzorów etykiet w całym kraju (tzw. standarty), kiedy własnie logo było głównym wyróżnikiem, również możesz wiele dowiedzieć się na tych stronach.
        Życzę udanych poszukiwań!

        Comment

        • barthez
          Senior
          • 07-2005
          • 367

          #5
          Witam i życzę udanego czerpania wiedzy.
          Twoje zdrowie

          Comment

          • Browarniany
            Junior
            • 02-2008
            • 4

            #6
            Dziękuję bardzo za życzliwe słowa. Podany adres internetowy to kopalnia wiedzy! Bardzo za to dziękuję. Zapewne - jak już pisałem, często udzielać się nie będę (biorąc pod uwagę, że pojęcie o poruszanej tu tematyce mam mętne, to może to i lepiej...) ale na pewno nie raz tu zajrzę. Pozdrawiam wszystkich!

            Comment

            • grzech
              Senior
              • 04-2001
              • 4592

              #7
              Witaj i nie waż się warzyć!

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎