Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam wszystkich

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Radomirek
    Junior
    • 06-2008
    • 6

    Witam wszystkich

    Witam, cierpię na podobną przypadłość jak wy, kocham piwo.
    Podobno człowiek powinien robić to co lubi, stąd moja wizyta na tym portalu.
    Jestem zmęczony tym co robię zawodowo i jestem w wieku kiedy chce się jeszcze coś zmienić.
    Wymyśliłem że otworzę mikrobrowar, marzenie nie jednego z was.
    Na razie jest tylko pomysł i wizyta tutaj.
    Ale przez całe życie prowadziłem interesy i umiem realizować własne zamierzenia.
    Na podstawie waszych dyskusji zorientowałem się że w moim wypadku zrealizowanie tego marzenia jest realne.
    Mam duże doświadczenie w marketingu i reklamie , nieobce są mi zagadnienia logistyki i dystrybucji.
    Ale nie mam żadnej wiedzy związanej z produkcją piwa , procesami technologicznymi itp.
    Co prawda udało mi się wyprodukować wiele innych rzeczy stąd mój optymizm w temacie piwa.
    Wielu z was ma wiedzę przed którą chylę czoło,chciałbym wiedzieć więcej i więcej.
    Proszę o pomoc w tym temacie.
    Chętnie odpowiem na każdy mail
    Mirek@punktagencja.pl
    Radomirek
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19169

    #2
    Witaj. U góry (między kluczem a eNką) jest taki gość z brodą. Uzupełnij profil, abyśmy wiedzieli coś o Tobie więcej a na pewno uda Ci się pozyskać cenną wiedzę. Życze powodzenia w realizacji marzeń związanych z piwem.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Witam i życzę powodzenia w realizacji planów
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Radomirek
        Junior
        • 06-2008
        • 6

        #4
        Cześć uzupełniłem profil.
        Ale jeszcze kilka słów o sobie.
        Wraz z moją towarzyszką życia prowadzimy agencję reklamową.
        Specjalizujemy sie w projektowaniu i produkcji standów wystawienniczych, stoisk promocyjnych i gadżetów.
        Pracujemy i pracowaliśmy dla dużych firm Wedel, Wyborowa, JVC i wiele innych.
        Preferowany alkohol piwo, piwo, piwo ,ostanio także czasami wino.
        Hobby duuużo
        Fantastyka naukowa z lietratury, rock z muzyki , preferowane środki lokomocji to motocykl, samochód terenowy.
        Ponadto żeglarz ,nurek,koniarz (bardziej przez dziecko niż z własnej woli)
        Mieszkam pod Warszawą.
        Mam dwoje dzieci.
        Sfrustrowany wyborem piwa w sklepach, które są spacyfikowane przez w zasadzie dwa olbrzymie koncerny chciałbym coś zrobić w tym temacie.
        Skoro inni mogą produkować piwo to dlaczego nie ja.
        Mam dość skonkretyzowany pomysł jeśli chodzi o wejście na rynek, ale podstawą
        sukcesu i to co mnie najbardziej ineresuje to dobry, charakterystyczny bursztynowy trunek który każdego dnia z przyjemnością będę kosztował.
        Jeszcz raz proszę o pomoc , zacznę od samodzielnego zrobienia piwa w domu.
        Temat trzeba poznać od podstaw.
        Piszcie Radomirek

        Comment

        • pirackamuza
          Senior
          • 12-2004
          • 1903

          #5
          No no...zamierzenia szczytne!
          Witaj i realizuj!
          Twoje
          Toruń przeprasza za Radio Maryja
          www.bobofruty.pl

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10739

            #6
            witam przyszłego piwowara, a temat poznasz od podstaw czytając to forum
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • JAQBA
              Senior
              • 08-2006
              • 1351

              #7
              Witaj Czytaj i pytaj - powodzenia.

              Comment

              • Radomirek
                Junior
                • 06-2008
                • 6

                #8
                Najnowsze wiadomości
                znalazłem browar
                może znacie kogoś, piwowara który byłby w stanie ocenić jego stan?Szukam także specjalisty od norm czystości, mam dokumentację.
                Radomirek

                Comment

                • jacer
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 9875

                  #9
                  A gdzie go znalazłeś?

                  Lwówek jest do kupienia za 2mln zł
                  Milicki Browar Rynkowy
                  Grupa STYRIAN

                  (1+sqrt5)/2
                  "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                  "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                  No Hops, no Glory :)

                  Comment

                  • Radomirek
                    Junior
                    • 06-2008
                    • 6

                    #10
                    Browar Regina koło Giżycka oraz coś pod Bydgoszczą ale drogo.
                    Lwówek to ciekawa wiadomość,czy ktoś wie dlaczego upadli?
                    Spróbuję odezwać się do nich.
                    Może ktoś wie czy dopuszczalne jest dojrzewanie piwa w zbiornikach stalowych wg Haccp ?
                    Ewentualnie innych dopuszczalnych norm.

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      Do nich nie dotrzesz, jedynie do komornika.

                      A dlaczego Lwówek upadł, to dyskusja ciągneła się tu dość długo. Poszukaj. W skrócie: marketing był do niczego.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Radomirek
                        Junior
                        • 06-2008
                        • 6

                        #12
                        Tak zgadzam się, poczytałem jak cała historia wyglądała, facet chyba jest lekkim oszołomem, jego racje są dość płytkie zwłaszcza jeśli chodzi o sprzedaż w sklepach detalicznych.Byłem w Lwówku dwa lata temu, to piwo było wszędzie nawet na stadjach benzynowych, kosztowało ok 1,9 do 2,2 za butelkę jeśli dobrze pamietam.
                        Jeśi cena była skalkulowana właściwie to nie było możliwości żeby rynek lokalny nie odbierał tego piwa.
                        Nie wiem jak w prosty sposób przeliczyć liczbę plato w litrze piwa jasnego 12% ekstraktu, nadal raczkuję.
                        Może ktoś w prosty sposób wytłumaczy mi zasadę liczenia, chcę sprawdzić jaki jest poziom akcyzy przy jednej butelce popularnego piwa.
                        Muszę wyliczyć koszty produkcji.
                        Może ktoś robił taką symulację dla browaru 10000 do 30000 hl/rok?
                        Pozdrawiam

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23807

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Radomirek Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wiem jak w prosty sposób przeliczyć liczbę plato w litrze piwa jasnego 12% ekstraktu, nadal raczkuję.
                          Może ktoś w prosty sposób wytłumaczy mi zasadę liczenia, chcę sprawdzić jaki jest poziom akcyzy przy jednej butelce popularnego piwa.
                          Stopnie Plato jak i % ekstraktu to dwie zbliżone do siebie wartości.
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Radomirek
                            Junior
                            • 06-2008
                            • 6

                            #14
                            Dzięki , wygląda na to że jest to koszt stały niezalezny od ceny piwa.
                            Najbardziej martwi mnie norma haccp szukam kogoś kto w praktyce jest w stanie ocenić czy da się ruszyć z browarem który jest wyposażony w zbiorniki fermentacyjne i tanki
                            ze zwykłej stali a nie z kwasówki nierdzewnej.
                            Pozdrawiam

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎