Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Christof

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Christof
    Senior
    • 04-2009
    • 128

    Christof

    Serdecznie witam wszystkich forumowiczów. Na forum jestem dopiero od kilku dni, a już czuję jak pozytywnie zmienia się moja piwna świadomość. Dotychczas piłem piwo nieświadomie, tzn. chodziło mi tylko by uzyskać ten stan lekkiego upojenia po zakończonym tygodniu pracy. Browar, marka nie były dla mnie zbyt ważne, ot tyle tylko, by nie było niesmaczne. Teraz czytając forum i ucząc się każdego dnia, nowych rzeczy o piwie, widzę co straciłem przez te wszystkie lata ignorancji. Mogę śmiało powiedzieć, że dzięki Wam rodzi się moja kultura picia piwa. Przestałem już kupować piwo w puszkach, zacząłem zwracać uwagę na nazwę, producenta, skład, a nie tyko na procenty. W sklepach zacząłem szukać polecanych przez Was piw z niekoncernowych browarów. I niestety muszę stwierdzić, że pod tym względem moje miasto (Myślibórz w woj. zachodniopomorskim) to prawie piwna pustynia. Sama koncernówka. Mieszkam 38 km od browaru BOSS Witnica, a nie mogę tu kupić ich wyrobów. Skandal. Gdyby nie markety: Polo i Intermarche, byłaby tragedia. No ale dosyć narzekania.
    Wasze zdrowie
  • Maggyk
    Szara Adminiscjencja
    • 05-2004
    • 5615

    #2
    Witaj - życzę znalezienia jakiegoś piwnego źródełka
    Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
    Piwo domowe -
    Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

    Reklama w BROWARZE
    PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

    Comment

    • mark33
      Idę po piwo do piwnicy.
      • 04-2005
      • 3283

      #3
      Witaj

      Zmień pustynie, w oazę piwną to proste wystarczy samemu nawarzyć to co się lubi.

      Comment

      • Christof
        Senior
        • 04-2009
        • 128

        #4
        Myślę, że w przyszłości spróbuję swoich sił w domowym wyrobie piwa, ale będzie to tylko produkcja z tych gotowych koncentratów. Piwniczkę, poniemiecką, taką kopaną, mam.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          E tam, tak Ci się tylko wydaje - zrobisz parę gotowców i zachce Ci się zacierania, zwłaszcza, jak spróbujesz u kogoś takiego piwa Okazje pewnie się znajdą - jak masz wolny najbliższy weekend, to pakuj się i przyjeżdżaj do Wrocka na Warsztaty, tam się napróbujesz
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • mark33
            Idę po piwo do piwnicy.
            • 04-2005
            • 3283

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Christof Wyświetlenie odpowiedzi
            Myślę, że w przyszłości spróbuję swoich sił w domowym wyrobie piwa, ale będzie to tylko produkcja z tych gotowych koncentratów. Piwniczkę, poniemiecką, taką kopaną, mam.
            Polecam, nie ma nic lepszego niż pełna piwnica różnych ulubionych piw, a do sklepu to po chleb, ser i kiełbasę choć i to można w domku zrobić.

            Comment

            • Christof
              Senior
              • 04-2009
              • 128

              #7
              Takie warsztaty to fajna imprezka, mam nadzieję, że nie ostatnia i w przyszłości będę uczestniczył. Teraz jednak jestem już niemal bez kasy, a dopiero początek miesiąca. Początki świadomego piwkowania są bardzo kosztowne. Już zamówiłem sobie firmowy kufelek w naszym forumowym sklepie, z allegro jadą do mnie pokale i kufle Paulanera. Pierwsze degustacje też są dosyć kosztowne. Mam świadomość, że muszę nadrobić spore braki w mojej piwnej edukacji, spróbować całej masy polecanych przez Was piw, by określić co mi smakuje i do czego będę wracał. Dzisiaj wydałem 70 dych na próbki
              Kupiłem kilka butelek pszenicznego, jasnego Paulanera, kilka pszenicznego ciemnego Engela, dużą butelkę La Trappe, dwa koźlaki Bossa i kilka Irlandzkiego Mocnego z Krajana. Wszystko narazie wstawiam do piwniczki i czekam na szkło. Spróbowałem tylko Irlandzkiego i stwierdzam, że piwa ciemne będą chyba moimi ulubionymi.

              Comment

              • Marusia
                Senior
                • 02-2001
                • 20211

                #8
                Człowieku, spokojnie, jeszcze masz sporo życia przed sobą - zdążysz, nie przedegustuj się

                A Warsztaty za rok tez będą. Chyba, że mnie szlag trafi, albo inna cholera
                www.warsztatpiwowarski.pl
                www.festiwaldobregopiwa.pl

                www.wrowar.com.pl



                Comment

                • Christof
                  Senior
                  • 04-2009
                  • 128

                  #9
                  To jest właśnie taka gorączka, która ogarnia początkujących. Już, natychmiast chciałbym wszystkiego spróbować. Ja naprawdę mam spore braki w piwnej edukacji. Wstyd się przyznać, ale nawet nie piłem Guinnesa. No ale powolutku nadrobię zaległości. Na straży mojego zdrowia stoją niestety moje finanse.

                  Comment

                  • Basik
                    Senior
                    • 06-2006
                    • 1308

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Chyba, że mnie szlag trafi, albo inna cholera
                    Ciebie ? Nie ma szans

                    Christof, witaj na forum i do zobaczenia na warsztatach w tym lub następnym roku
                    Twoje

                    Comment

                    • Christof
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 128

                      #11
                      Mam jeszcze takie pytanie. Czytam stare posty z początków forum i zauważyłem, że przy niektórych użytkownikach jest krzyżyk, daty i dopisek Piwosz w Raju, czy jest to tylko określenie osób, które zlikwidowały swoje konto, czy też ci użytkownicy naprawdę umarli?

                      Comment

                      • Maggyk
                        Szara Adminiscjencja
                        • 05-2004
                        • 5615

                        #12
                        Niestety Ci użytkownicy naprawdę odeszli z tego świata
                        Życie jest jak skrzynka piw rzemieślniczych - nigdy nie wiesz na co trafisz!
                        Piwo domowe -
                        Centrum Piwowarstwa - sklep dla piwowarów domowych

                        Reklama w BROWARZE
                        PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #13
                          Niestety, to drugie
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • granat862
                            Senior
                            • 12-2004
                            • 945

                            #14
                            Witaj !!!
                            Trafiłeś w odpowiednie miejsce.
                            Twoje zdrowie
                            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                            Comment

                            • Christof
                              Senior
                              • 04-2009
                              • 128

                              #15
                              Przyznaję, że zrobiło mi się trochę nieswojo. Mam nadzieję, że picie piwa nie było główną przyczyną ich śmierci. Będę zawsze pamiętał by zapalić świeczkę również za te osoby.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎