Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Witam serdecznie Wszystkich!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piotrek2610
    Junior
    • 01-2010
    • 2

    Witam serdecznie Wszystkich!

    Witam!
    Mam na imię Piotrek, 26 lat, mieszkam w małej miejscowości na południu woj. Mazowieckiego.

    W temacie wytwarzania piwa domowego jestem jeszcze zupełnie zieloniutki i jak do tej pory wyprodukowałem tylko kilka kilogramów słodu z jęczmienia, który został zmielony i zużyty do innej fermentacji z której niestety nie powstało piwo, tylko coś mocniejszego. Aby wyjaśnić poprzednie zdanie i rozwiać w pewnym sensie wątpliwości dodam, że udzielam się też na innym forum związanym z wytwarzaniem bardziej stężonych alkoholowo trunków (alkohole-domowe.com) i tajniki ich wytwarzania już co nieco zgłębiłem, ale na owym forum temat domowego wytwarzania piwa jest bardzo słabo rozwinięty.

    Zainteresowanie Piwem i jego domowym wytwarzaniem pojawiło się podczas pewnego spotkania z Przyjaciółmi i konsumpcji innych trunków. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat Piwa, jego rodzajów, jakie jest najlepsze, jakie kto lubi itd. Miałem już mocno w czubie bo testowana była śliwowica, z pewnej niezarejestrowanej wytwórni, ale pamiętam, jak ktoś powiedział, że dobre piwo to wyższa szkoła jazdy i że nie każdy może je zrobić. Trochę się oburzyłem na tę opinię i chciałbym kiedyś zachwycić znajomych domowej produkcji Piwem a nie tylko winem czy innymi alkoholami.

    Mam to szczęście, że mam nieograniczony dostęp do jęczmienia, którego konkretny gatunek/odmianę mogę zdobyć (o uprawie nie wspomnę) oraz do chmielu, bo jest kilku rolników uprawiających go w mojej okolicy.

    Tak więc jestem na Browar.biz i mam zamiar uzyskać od bardziej doświadczonych Koleżanek i Kolegów wiedzę niezbędną do wytwarzania wpierw doskonałego słodu no i dalej Cudownego, złocistego trunku.

    Upss... Troszeczkę się rozpisałem...

    Witam jeszcze raz serdecznie!

    Piotrek

    piotrek555-26@o2.pl
  • skitof
    Senior
    • 11-2007
    • 2478

    #2
    Witaj, witaj, i informuj nas o postępie w realizacji Twoich planów.

    Comment

    • Basik
      Senior
      • 06-2006
      • 1308

      #3
      Witamy serdecznie i pozdrawiamy z Wrocławia

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10739

        #4
        Witam i życzę powodzenia w słodowaniu i warzeniu
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Piotrek2610
          Junior
          • 01-2010
          • 2

          #5
          Dziękuję za ciepłe przyjęcie mnie na Forum!

          Na razie jestem na etapie pochłaniania wiedzy bardziej teoretycznej, obywania się ze stronką, zakupów brakujących sprzętów itp. Obiecuję, że będę składał raporty z moich poczynań.

          Wasze zdrówko!!!

          Pozdrawiam!
          Piotrek

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎