Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jaki samochód?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • remfire
    Senior
    • 03-2004
    • 1334

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Alchemych
    Liana? - nie wiem co to jest za samochód - może jeszcze coś o nim poszukam.
    Liana to bardzo ogólnie mówiąc coś w stylu Scenica - przynajmniej z wyglądu zewnętrznego. Cena jednak znacznie niższa od Scenica , a nawet nizsza niż Kangoo
    Dosłownie przed kilkoma dniami widziałem Liane po wypadku - zderzenie czołowe - poduchy i kurtyny boczne zadziały świetnie, kierowca wyszedł z tego tylko o ogólnymi potłuczeniami.
    Zajrzyj sobie na strone Suzuki.

    Comment

    • grzes_ch
      Senior
      • 10-2003
      • 612

      #77
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
      Liana to bardzo ogólnie mówiąc coś w stylu Scenica - przynajmniej z wyglądu zewnętrznego.
      Czy ty aby napewno widziałeś Lianę. Podobieństwo Liany do Scenica ? - nie można tego porównać bo to dwa różne segmenty.
      Nawet wymiary mają znacznie różne 4230/1690/1550 Liana i 4259/2087/1620 Scenic. Szczególnie zwraca tu uwagę szerokość.
      Można doszukać się podobieństwa najwyżej do ( moim zdaniem ) Lacetti
      Poza wszystkim jak dla mnie Liana to najbrzydszy ( żeby być delikatny ) samochód w stajni Suzuki.

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #78
        Dokładnie dwa tygodnie temu kupiliśmy (z żoną) auto. Renault Megan. I dokładnie tydzień temu je ukradli.

        P.S.
        Podobno nie do ukradnięcia.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • emes
          Nadszyszkownik Chmielowy
          • 08-2003
          • 4275

          #79
          Nie czytałem wszystkich poprzednich postów, ale się wypowiem. Może nawet się tu wypowiadałem, ale nie pamiętam, z tego względu, że pisałem o tym co poniżej, tylko nie wiem czy w tym wątku. Moim zdaniem warto kupić jakiegoś diesla (choć sam jeżdzę dwoma benzynowymi) , zainstalować aparaturę do podgrzewania oleju do 80 st i jeżdzić np na rzepaku. W mediach pojawia się wiele jakiś katastroficznych informacji, że to psuje silnik (szczególnie obiektywne są wypowiedzi "ekspertów" właśnie związanych z paliwami i ich obrotem ), a prawda jest taka, że wielu Niemców nawet od 5 lat jeździ na oleju roślinnym, robi kilkaset tysięcy kilometrów i silnik się nie psuje. Właściciel portalu biopaliwa.pl wyjeździł na swoim dieslu 30 000 km, jakoś też mu się silnik nie zepsuł. A paliwo to główny koszt jak się "trochę" jeździ.

          Comment

          • kony
            breweriarz
            • 08-2005
            • 1701

            #80
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
            Nie czytałem wszystkich poprzednich postów, ale się wypowiem. Może nawet się tu wypowiadałem, ale nie pamiętam, z tego względu, że pisałem o tym co poniżej, tylko nie wiem czy w tym wątku. Moim zdaniem warto kupić jakiegoś diesla (choć sam jeżdzę dwoma benzynowymi) , zainstalować aparaturę do podgrzewania oleju do 80 st i jeżdzić np na rzepaku. W mediach pojawia się wiele jakiś katastroficznych informacji, że to psuje silnik (szczególnie obiektywne są wypowiedzi "ekspertów" właśnie związanych z paliwami i ich obrotem ), a prawda jest taka, że wielu Niemców nawet od 5 lat jeździ na oleju roślinnym, robi kilkaset tysięcy kilometrów i silnik się nie psuje. Właściciel portalu biopaliwa.pl wyjeździł na swoim dieslu 30 000 km, jakoś też mu się silnik nie zepsuł. A paliwo to główny koszt jak się "trochę" jeździ.
            Sam znam osobę która z powodzeniem jeździ na oleju rzepakowym i nie narzeka. Fakt, że pewnie nie każdy silnik tak samo będzie na to reagował. Faktem jest też, że jest to przestępstwo skarbowe
            No chyba, że ktoś się pofatyguje i odprowadzi akcyzę - ale jakoś w to nie wierzę.

            Comment

            • darko
              Senior
              • 06-2003
              • 2078

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes
              Właściciel portalu biopaliwa.pl wyjeździł na swoim dieslu 30 000 km, jakoś też mu się silnik nie zepsuł. A paliwo to główny koszt jak się "trochę" jeździ.
              Ciekawe jaki to był silnik... Stare wolnossące diesle bez wtrysku pewnie bez problemu przyjmują olej rzepakowy, z nowszymi może być trochę gorzej. Ale mechanikiem nie jestem...
              Last edited by darko; 11-10-2006, 13:33.

              Comment

              • piwnik
                Junior
                • 01-2004
                • 29

                #82
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika darko
                Ciekawe jaki to był silnik... Stare wolnossące diesle bez wtrysku pewnie bez problemu przyjmują olej rzepakowy, z nowszymi może być trochę gorzej. Ale mechanikiem nie jestem...
                Rozmawiałem kiedyś o tym z bratem ciotecznym i podobnie mówił. Z tego co pamiętam to olej rzepakowy ma większą lepkość i wogóle i powinno się stosować podgrzewanie, bo inaczej może być kłopot, zwłaszcza przy rozruchu. Ale ja ekspertem też nie jestem, poza tym jak tak dalej pójdzie, to i olej rzepakowy obłożą akcyzą

                Comment

                • pieczarek
                  zwykle cham i prostak
                  • 06-2001
                  • 5011

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwnik
                  ... jak tak dalej pójdzie, to i olej rzepakowy obłożą akcyzą
                  Olej rzepakowy (czy cokolwiek innego) stosowany do napędzania pojazdów jest obłożony akcyzą. Jeśli wlewasz taki olej do baku, to powinieneś zgłosić się do właściwego urzędu (zdaje się, że celnego, bo to oni teraz prowadzą sprawy akcyzy) i zapłacić niemała kwotę. Powstają dopiero projekty przepisów stanowiące, że niektóre grupy osób będą mogły robić takie paliwa na użytek własny (np. rolnicy ileś tam litrów na każdy hektar).
                  Fakt, że obecnie producenci i użytkownicy oleju rzepakowego nie są karani wynika z ogólnego rozmamłania.
                  Czytałem gdzieś kalkulację ceny oleju rzepakowego robionego domowym sposobem. Jest on tylko ciut tańszy niż normalny olej napędowy (olej rzepakowy bez akcyzy, a napędowy z akcyzą). O opłacalności jego produkcji dla rolników decydują odpady czyli makuchy, stanowiące doskonały dodatek do pasz.

                  Comment

                  • babalumek
                    Senior
                    • 02-2004
                    • 1207

                    #84
                    Jeżeli chodzi o W124, to już raczej wersja z szeroką listwą. Strarsze modele już łapie rdza, no ale wiek robi swoje (widzę to po swoim i innych modelach).
                    MRKS Kuźnia Jawor

                    WTS Sparta Wrocław

                    Comment

                    • babalumek
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 1207

                      #85
                      Poprzedni post oczywiście do tych co kiedyś tu pisali o zamiarze kupna Mercedesa. Olej spożywczy ma inne właściwości niż ropa oczywiście, główny skutek to osiadanie na tłoku jesgo gęstych i lepkich resztek które powodują na dłuższą metę kłopoty ze spalaniem mieszanki. Jednak w pewnych ilościach nie jest on szkodliwy zupełnie, jakich to w tej chwili nie pamiętam bo z głowy piszę, ale takie dolanie literka spożywczego czy dwóch do baku nie powinno stwarzać żadnych problemów. Nie wiem jak to jest w tych wszystkich common-rail bo wiadomo że tam są bardzo czułe wtryskiwacze i mieszanka paliwowa musi być bez żadnej skazy...
                      MRKS Kuźnia Jawor

                      WTS Sparta Wrocław

                      Comment

                      • JAckson
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 6122

                        #86
                        Silniki z szyną CR są niestety bardziej podatne na zanieczyszczenia lub inne parametry paliwa niż te na jakie je zaprojektowano w stosunku do silników z pompowtryskiwaczami.
                        Z drugiej strony to, co kupuje się na stacjach benzynowych obecnie też pozostawia wiele do życzenia w sprawie jakości, więc moze czysty olej roślinny plus sprawny układ podgrzewający byłby lepszy dla silnika niż paliwo z 'uszlachetniaczami'.
                        Ja w każdym razie mam stresa jak mam tankować na stacji której nie znam (mam CR).
                        MM961
                        4:-)

                        Comment

                        • drMisiek
                          Member
                          • 09-2006
                          • 41

                          #87
                          Ja jestem wielbicielem audi ale to mój gust, i nie wykluczone że mój kolejny samochód to bedzie właśnie audi... Warto rozejrzeć sie za autkami polizingowymi bo wbrew pozorom są mało zniszczone (mimo dużych przebiegów są to auta dobrze serwisowane), w dodatku 3-5 latki za atrakcyjną cene i tu najczesciej występują takie autka jak: toyotki corolle, skody fabie i octawie, astry II, focusy itp. czesto w kombi pozdrawiam

                          Jeśli chodzi o marzenia to moim jest Audi A3 quattro z 2l TFSI ale to chyba jak wygram w lotka, !!! dziś środa, trzeba iść zagać w numerki !!!

                          Comment

                          • jerzy
                            piwoholik
                            • 10-2001
                            • 4705

                            #88
                            Nie żebym polecał to auto, ale przeczytajcie opis!
                            browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                            Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              #89
                              O jeźdzeniu na oleju roslinnym można sobie poczytać choćby tu http://tiny.pl/rxhc.
                              Ale najlepiej, to sobie wpisać w google np biopaliwa i jest tam nawet od stronej technicznej sporo informacji i namiary na firmy, które się zajmują tymi sprawami.

                              Comment

                              • remfire
                                Senior
                                • 03-2004
                                • 1334

                                #90
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzes_ch
                                Czy ty aby napewno widziałeś Lianę. Podobieństwo Liany do Scenica ? - nie można tego porównać bo to dwa różne segmenty.
                                Nawet wymiary mają znacznie różne 4230/1690/1550 Liana i 4259/2087/1620 Scenic. Szczególnie zwraca tu uwagę szerokość.
                                Można doszukać się podobieństwa najwyżej do ( moim zdaniem ) Lacetti
                                Poza wszystkim jak dla mnie Liana to najbrzydszy ( żeby być delikatny ) samochód w stajni Suzuki.
                                Po pierwsze to napisałem tak: Liana to bardzo ogólnie mówiąc coś w stylu Scenica.
                                Po drugie: Meriva i Scenic to tez rózne segmenty , ale na pierwszy rzut oka kazdy zauważa pewne podobieństwo.
                                Po trzecie: do Lacetti to moze byc podobna wersja sedan . Natomiast mówiąc o Scenicu myślałem o wersji hatchback ( bo tak naprawde to trudno powiedziec czy to hatchback , kombi czy minivan).
                                Po trzecie : pisałem że ma bardzo dobre wyposażenie jak na taka cenę , a czy ładny czy brzydki to rzecz gustu.
                                A zdjęcia możesz obejrzeć tutaj

                                PS A Liane nie tylko widziałem , ale i siedziałem chwilę za kierownicą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎