Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

NOWE PIWO

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mark33
    Idę po piwo do piwnicy.
    • 04-2005
    • 3283

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
    Fraustadt Bier - też ładnie
    Ups plagiat walnąłem, Arcy był pierwszy

    Comment

    • Jaroslav
      Senior
      • 10-2005
      • 967

      #32
      Ed-mirał

      Comment

      • Jaroslav
        Senior
        • 10-2005
        • 967

        #33
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Jaroslav Wyświetlenie odpowiedzi
        Ed-mirał
        lub Ed-miralskie Ciemne/Mocne;

        ale jakoś prosto :
        Edi Ciemne Mocne
        Edi Ciemne Żywe
        Wschowskie Ciemne itp

        choć moim zdaniem przydałaby sie jakaś odmiana w nazewnictwie

        Comment

        • arcy
          Senior
          • 07-2002
          • 7538

          #34
          Dla Edwarda II proponowałbym etykietę w królewskich barwach - purpura i złoto. Na purpurowym tle korona i stylizowana nazwa. Podobiznę króla darowałbym sobie. Fajnie byłoby, gdyby etykieta miała kształt wybiegający poza standardowe, stosowane na butelkach 0,5 l. Krawatka albo z koroną, albo z pieczęcią.

          Comment

          • Jaroslav
            Senior
            • 10-2005
            • 967

            #35
            Był Czarny Koń (Krajan) to może
            Czarny Wilk

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #36
              Proponuję, żeby niektórzy przeczytali najpierw pierwszy post w temacie, a potem dopiero wymyślali nazy - to ma być piwo JASNE
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • huanghua
                Senior
                • 10-2005
                • 1910

                #37
                to może...
                Czarna KomEDIa

                ---edit---
                to na wypadek gdyby pojawiło się jednak piwo ciemne
                Last edited by huanghua; 12-06-2007, 15:59.
                W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                Comment

                • huanghua
                  Senior
                  • 10-2005
                  • 1910

                  #38
                  Rycerz jEDI

                  "Niech 16 Blg (moc) będzie z Wami"
                  W trakcie aktualizacji: Moje receptury (na razie brak casu)

                  Comment

                  • Jaroslav
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 967

                    #39
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                    Proponuję, żeby niektórzy przeczytali najpierw pierwszy post w temacie, a potem dopiero wymyślali nazy - to ma być piwo JASNE
                    Niektórzy tak pokochali ciemne piwko, że im już na oczy pada
                    No fakt stoi JASNE jak byk, w takim razie pozostaje przy ed-mirale.

                    Comment

                    • bayern71
                      Senior
                      • 06-2006
                      • 1004

                      #40
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mark33 Wyświetlenie odpowiedzi
                      Może Król Kazimierz, dystyngowanie i historycznie poprawnie.
                      Najsilniejszym z polskich władców to był chyba Chrobry Bolesław. A przynajmniej najbardziej reprezentacyjny wagowo. Król na miarę oczekiwań społeczeństwa ówczesnego. A lico miał zapewne jasne.

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #41
                        Zgadzam się, że dobrze, żeby nazwa była historyczna, kojarzyła się z militariami lub władzą. Z braku tradycji klasztornych oraz ewentualnego oprotestowania odpadają nazwy religijne, zakonne. No chyba, żeby liczyć na darmowa reklamę. Wydaje mi się, że nie do końca dobrym pomysłem jest nazwa własna, czyli imię władcy, generała itp. Wydaje mi się, że niezłą nazwą, która spełniałaby powyższe zalecenia jest Hetman. Nie ma takiego piwa, jest co prawda wódka, ale IMO na tyle mało znana, że nie będzie to problemem.
                        Ciekawą nazwą jest Admirał, Komandor itd. ale nijak się to ma do miejsca warzenia. Hetman niby też, ale już ten dysonans jest mniejszy.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • Marusia
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 20211

                          #42
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Z braku tradycji klasztornych oraz ewentualnego oprotestowania odpadają nazwy religijne, zakonne.
                          Piwa klasztorne to piwa górnej fermentacji, a nie wiemy, czy to jest górna - zapewne nie.

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                          Wydaje mi się, że niezłą nazwą, która spełniałaby powyższe zalecenia jest Hetman. Nie ma takiego piwa, jest co prawda wódka, ale IMO na tyle mało znana, że nie będzie to problemem.
                          Był taki browar - Hetman. W Krasnymstawie. Mało oryginalne po za tym.

                          Mi się podoba Edmirał
                          www.warsztatpiwowarski.pl
                          www.festiwaldobregopiwa.pl

                          www.wrowar.com.pl



                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            #43
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Piwa klasztorne to piwa górnej fermentacji, a nie wiemy, czy to jest górna - zapewne nie.
                            Ale cały anturaż (opakowanie, refermentacja) kojarzy się właśnie z piwami klasztornymi. Stąd moja sugestia. Można by Pater, ale za bardzo podobne do Frater.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Był taki browar - Hetman. W Krasnymstawie. Mało oryginalne po za tym.
                            Wszystko już było a tak serio może i mało oryginalne, ale przynajmniej każdy kuma o co biega. Ale przyznaję, że za bardzo sie nie wysiliłem, pomyślę jeszcze nad tym. Jak nie Hetman, to może Buzdygan, tylko niektórym by się kojarzyło z mózgotrzepem. Myślę, ze warto zrobić burzę mózgów i rzucać nawet kiepskie pomysły, a nuż coś z tego będzie.

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
                            Mi się podoba Edmirał
                            A tu niestety prawie nikt nie wiedziałby o co chodzi. No i skojarzenia z Admirałem jakieś takie nie na miejscu IMO.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Sherman
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 305

                              #44
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ale cały anturaż (opakowanie, refermentacja) kojarzy się właśnie z piwami klasztornymi. Stąd moja sugestia. Można by Pater, ale za bardzo podobne do Frater.
                              W Polsce jest już dostępne jedno piwo o nazwie Pater. Pater Lieven z browaru Van Den Bossche w Belgii.

                              Moim zdaniem nazwa powinna wskazywać na region i tradycję, powinna też odbiegać od postaci historycznych, nie wszystkim dobrze się one kojarzą.

                              Comment

                              • kopyr
                                Senior
                                • 06-2004
                                • 9475

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sherman Wyświetlenie odpowiedzi
                                W Polsce jest już dostępne jedno piwo o nazwie Pater. Pater Lieven z browaru Van Den Bossche w Belgii.
                                Jest też Pater z Cernej Hory.

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sherman Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moim zdaniem nazwa powinna wskazywać na region i tradycję, powinna też odbiegać od postaci historycznych, nie wszystkim dobrze się one kojarzą.
                                Taaa.... wszystko fajnie, tylko jaki odsetek Polaków wie gdzie jest Wschowa? O Fraustadt nie wspominając. Z regionem też jest problem, bo niby to już nie Wielkopolska, a Lubuskie to w Polsce też mało, co komu mówi.
                                Z kręgów około klasztornych - Prymas raczej odpada, bo by było, że profanacja pamięci Wyszyńskiego, Kardynał - podobnie. Przeor - jakoś słabo do piwa pasuje.

                                Z około militarnych - Kniaź - niestety, raczej kojarzy sie z Kresami. To samo tylko bardziej z centralnej Polski, czyli Książę, cokolwiek pospolite. Może Elektor, to nawiązanie do Augusta II Mocnego, który był elektorem Saksonii.

                                Wyczytałem na wikipedii, ze z Wschowa związany był król August II Mocny. Nazwa August II Mocny ma jeden plus, wskazuje na wysoki ekstrakt no ale z drugiej strony król ten nie ma dobrej prasy, a i znane powiedzenie "August II Mocny" prowadził sklep nocny też mu chluby nie przynosi. Ale już Augustus brzmi ciekawie lub po prostu August. Jest nawiązanie do króla, nie jest to rzeczownik pospolity, mankament taki, ze kojarzy się z starożytnym Rzymem.

                                Z zaproponowanych najlepiej leżą mi "August" lub Elektor, pytanie czy postać A2M leży właścicielom browaru.
                                blog.kopyra.com

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎