Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Coopers - European Lager POMOCY!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ThomWard
    Junior
    • 04-2013
    • 2

    Coopers - European Lager POMOCY!

    Witam!
    Jestem nowym użytkownikiem tego oto przecudnego forum

    Po obejrzeniu dużo postów stwierdzam , że pomagacie nawet tym "żółtodziobom" w wyrobie wlasnego piwa .

    Mój problem polega na tym jakiś czas temu kupilem "Coopers - European Lager" zrobilem jak należalo w instrukcji (użyłem cukru ) ,gdy fermentacja sie skonczyla zacząłem zlewać piwko do butele I TU OTO JEST MOJE PYTANIE !!! Gdy otworzylem je bardzo śmierdziało......... (za przeproszeniem gównem) ale no cóż zabutelkowałem to ... Po tygodniu chcialem sprawdzic jak to sie miewa i otworzylem 1 butelke
    Śmierdziało jak wcześniej ALE kiedy skosztowałem smak był dobry nawet bardzo najpierw troszkę słodowe a na konieć goszkie (MNIAM)

    Teraz mam prośbę czy po 12 tygodniach zapach zniknie czy cos może zepsułem a być może ten browar ma tak miec POMÓŻCIE mi To jest moje pierwsze piwko wlasnej roboty a wiec szkoda wylac ale jak trzeba to trzeba .


    LICZE NA SZYBKĄ ODPOWIEDŹ
  • sztetke
    Senior
    • 12-2009
    • 355

    #2
    I szukasz jakiegoś koprofila , tak poważnie, jak daje gównem to wylej to w cholere.

    Comment

    • gwzd
      Senior
      • 01-2012
      • 622

      #3
      Wylać zawsze zdążysz, więc bez pośpiechu. Potrzymaj parę tygodni i sprawdź, może nieprzyjemna woń osłabnie bądź zniknie.

      Comment

      • sztetke
        Senior
        • 12-2009
        • 355

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gwzd Wyświetlenie odpowiedzi
        Wylać zawsze zdążysz, więc bez pośpiechu. Potrzymaj parę tygodni i sprawdź, może nieprzyjemna woń osłabnie bądź zniknie.
        No, jak osłabnie to będzie subtelna nuta gówna, szlachetna goryczka i lekko słodowy smak, będzie taki polski lambik .

        Comment

        • anteks
          maruda
          • 08-2003
          • 10738

          #5
          Może to zapach drożdży?
          Mniej książków więcej piwa

          Comment

          • ThomWard
            Junior
            • 04-2013
            • 2

            #6
            Nie wiem poczekam zobacze moze to zniknie ale mam pytanko czy kiedykolwiek mieliscie takie cos w takim rodzaju piwa ?

            Comment

            • gwzd
              Senior
              • 01-2012
              • 622

              #7
              Nie spotkałem się jeszcze z określeniem "zapach gówna" w odniesieniu do aromatu piwa, więc ciężko mi powiedzieć. Gdybyś warzył na drożdżach dolnej fermentacji to stawiałbym na siarkowodór, no ale do brewkitów tak czy siak dają przecież drożdże górnej fermentacji.

              Comment

              • walec
                Senior
                • 02-2010
                • 193

                #8
                Ja nie miałem stolca ale raz ciężki siarkowodór - pojawił się kilka dni po zabutelkowaniu i z czasem się potęgował. Trochę taką kanalizacją wiało. Skończyło w kanalizacji niestety.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎