Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, Steve

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, Steve

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomarańczowozłoty. [5]
    Piana: Niska, nietrwała, biała, osadza się na ściankach. [2]
    Zapach: Przyjemny, cytrusowo-tropkalny. Spod chmielu przebija się słodowość. [4]
    Smak: Bardzo orzeźwiający. Spora jak na lagera goryczka w typie cytrusowym skontrowana przez delikatną słodowość. Jak na ekstrakt piwo zdaje się być nawet treściwe. [4.5]
    Wysycenie: Trochę za niskie. [4.5]
    Opakowanie: Wąsy, sporo informacji, kapsel goły. [4.5]
    Uwagi: Dobre!

    Moja ocena: [4.1]

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno złoty. [4.5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa o średniej gęstości. Utrzymuje się przez ok 5 min., następnie przez dłuższy czas pozostaje w postaci dość grubej obwódki. [4]
        Zapach: Na pierwszym planie chmiel z trawiasto-żywicznymi aromatami i trochę słodkich owoców tropikalnych na finiszu. [4]
        Smak: Odczucia smakowe dotyczące chmielu są tożsame z tymi zapachowymi. Całość oparta jest na delikatnej słodowej bazie z chlebowym posmakiem. Goryczka o średniej intensywności przyjemnie komponująca się z całością. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, nie za wysokie, przez co potęguje odczucia smakowe, a jednocześnie delikatnie orzeźwia. [4.5]
        Opakowanie: Takie samo jak cała seria. Jak wyjdzie więcej piw zaczną się one wszystkie mylić. [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.175]
        Last edited by YouPeter; 03-10-2014, 19:56.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Klarowne, jasne złoto. [4]
          Piana: Obfitość co najwyżej średnia, konsystencja dość drobna. Osadza się na szkle, cienka warstwa zostaje do końca. [3.5]
          Zapach: Ziołowy, przyjemny. W tle wyczuwalny delikatny diacetyl. [4.5]
          Smak: Rześki, wyraziście goryczkowy co stanowiło pewne zaskoczenie. W posmaku obecny lekki kwasek. Ale to dobre, charakterne piwo. [4.5]
          Wysycenie: Wysokie. [5]
          Opakowanie: Spójne koncepcyjnie dla 'wąsatej' linii. [4]
          Uwagi: Chętnie powtórzę.

          Moja ocena: [4.375]
          Attached Files
          Last edited by docent; 04-10-2014, 13:13.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, lagerowy. [4]
            Piana: Po nalaniu całkiem całkiem, ale później redukcja do nikczemnych rozmiarów. Biała, średniopęcherzykowa, lekko brudzi szkło. [3.5]
            Zapach: Ziołowo-cierpkawa goryczka z nutką diacetylu. Pierwsze spotkanie z Zythosem i miłe zaskoczenie. [4]
            Smak: Wyraźna, wytrawna goryczka. Jest ziołowość, cytrusy, wrażenie orzeźwienia. [4.5]
            Wysycenie: Średnie, pasujące. [4.5]
            Opakowanie: Seria dla koneserów wąsów. Lekko się w tym gubię, ale plus za spójność i konsekwencję. [4.5]
            Uwagi: Zdecydowanie do powtórzenia.

            Moja ocena: [4.2]

            Comment

            • Mars276
              Senior
              • 07-2014
              • 134

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasne złoto. Piwo jest odrobinę zmętnione. [4.5]
              Piana: Średnio obfita. Głównie drobnopęcherzykowa. Szybko opada do niewielkiego kożuszka, który utrzymuje się dość długo. Pozostawia przyzwoity lacing. [3.5]
              Zapach: Trawiasto-ziołowy aromat chmielowy. Jak się dobrze wwąchać w pokal, to da się wyczuć minimalną ilość diacetylu, ale mówiąc szczerze gdybym go nie szukał, to bym pewnie nie zwrócił uwagi. Ładny aromat. [4]
              Smak: Głównie ziołowy. Goryczka niska do średniej, krótka - przyjemna. Słodowych nut niedużo - na pierwszym planie smaki chmielowe. [3.5]
              Wysycenie: Średnie do wysokiego. Trochę za wysokie. [4]
              Opakowanie: Etykiety z wąsem mi się podobają. Są eleganckie. Inny krój zarostu dla każdego piwa jest fajnym pomysłem. Pełen skład, full informacji. Brakuje tylko podania IBU. [4]
              Uwagi: Jeden z lepszych lagerów na polskim rynku. Wąsosz postawił na porządne chmielenie swoich piw i chce się ścigać z browarami rzemieślniczymi. Nic tylko kibicować.

              Moja ocena: [3.775]

              Comment

              • Klatak
                Senior
                • 07-2014
                • 431

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złocisty z delikatną opalizacją. [4.5]
                Piana: Średnio obfita, drobno zbudowana, niezbyt trwała, zdobi szkło [4]
                Zapach: Dość intensywny nawet w niskiej temperaturze. Słodowy, karmelowy, chlebowy, biszkoptowy, owoce egzotyczne. [4]
                Smak: Słodowy z wyczuwalnymi posmakami chmielowymi. Goryczka średnio niska jak na pilsa, ale jak na lagera to średnio wysoka i szlachetna. Niesamowicie pijalne. [4]
                Wysycenie: Średnio niskie. [4.5]
                Opakowanie: Typowe dla #piwozwasem. Te wąsy akurat jakoś mi nie pasują. Oczywiście jest komplet informacji. [4]
                Uwagi: Warka z datą do 22.06.2015. Kolejne udane piwo z wąsem, może mogło by być bardziej dochmielone na zimno.

                Moja ocena: [4.05]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno-złocisty, klarowne [5]
                  Piana: biała, drobna, dość mocna, opada zauważalnie, nie osiada na szkle [3.5]
                  Zapach: słabo wyczuwalny, słodowo-chmielowy [3.5]
                  Smak: pełne, treściwe, fajna, mocna, rześka chmielowa goryczka, odrobina cytrusów, lekko zbożowo-słodowo akcenty, całość bardzo dobrze ze sobą się komponuje [4.5]
                  Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
                  Opakowanie: fajna eta z serii wąsaczy, gładki kapsel [4]
                  Uwagi: Bardzo smaczne piwo, warte ponownego sięgnięcia

                  Moja ocena: [4.05]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 09-10-2014, 11:11.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • murek17
                    Member
                    • 06-2014
                    • 52

                    #10
                    Warka 22.06.15 - wielki zawód. Pite miesiąc temu (nie wiem jaka warka) było bardzo dobre, aromatyczne, mocno goryczkowe, mój faworyt wśród lagerów. Aktualnie? W aromacie majaczy gdzieś ziołowy chmiel, ale jest przykryty jakimś dziwnym kanalizacyjno - skunksowym zapachem. Piana opada bardzo szybko, w smaku bardzo wodniste, goryczka też sporo słabsza niż była. Wielka szkoda, bo serię #piwo z wąsem uważałem za bardzo dobrą. Okazuje się że jednak nierówną.

                    Comment

                    • PoprostuBartosz_pl
                      Junior
                      • 09-2014
                      • 13

                      #11
                      Piłem Pod Latarniami we Wrocławiu - z kranu - jakieś 2 miesiące temu. Przyjemne, lekkie, bez negatywnych nut i niespodzianek. Do porównania wziąłem też Ciechana Lagerowego z kranu i... Wąsosz zrobił dobrego, sesyjnego lagera - górna półka - mimo wszystko.

                      Comment

                      • Oskaliber
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 727

                        #12
                        Pite z kija podczas towarzyskiego spotkania, nie zagłębiłem się w dogłębną degustację, ale zanotowałem pokrótce:

                        Barwa, piana: Ok.
                        Zapach: Typowa ameryka, cytrusy, tropiki.
                        Smak: Średnio treściwe. Lekka słodowość, wyraźny chmiel, przyzwoita żywiczna goryczka.

                        Całość zapamiętałem bardzo pozytywnie, jako świetne, lekkie, sesyjne piwo.
                        BeerFreak.pl

                        Comment

                        • panszpik
                          Member
                          • 04-2011
                          • 46

                          #13
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika murek17 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warka 22.06.15 - wielki zawód. Pite miesiąc temu (nie wiem jaka warka) było bardzo dobre, aromatyczne, mocno goryczkowe, mój faworyt wśród lagerów. Aktualnie? W aromacie majaczy gdzieś ziołowy chmiel, ale jest przykryty jakimś dziwnym kanalizacyjno - skunksowym zapachem. Piana opada bardzo szybko, w smaku bardzo wodniste, goryczka też sporo słabsza niż była. Wielka szkoda, bo serię #piwo z wąsem uważałem za bardzo dobrą. Okazuje się że jednak nierówną.
                          Powstała tylko jedna warka Steve'a.

                          Comment

                          • murek17
                            Member
                            • 06-2014
                            • 52

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika panszpik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Powstała tylko jedna warka Steve'a.
                            Dzięki za informację . To w takim razie Steve był dobry jak był świeży. Piłem tak jak pisałem w odstępie gdzieś miesiąca i były to nieporównywalne piwa. Cynk o tym że Steve jest kiepski dostałem od kolegi któremu go poleciłem. Zdziwiłem się, poleciałem do sklepu, kupiłem, wypiłem no i niestety okazało się że rzeczywiście było źle. Tylko dziwi mnie że tak szybko uleciał mocny przecież aromat chmielowy i że tak szybko pojawiły się jakieś nieprzyjemne nuty.

                            Comment

                            • Dukat_WSI
                              Senior
                              • 03-2015
                              • 781

                              #15
                              Czy wiadomo, kiedy będzie nowa warka?

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎